Jak założyć LLC w Gruzji

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (LLC) to doskonały sposób na zorganizowanie legalnego podmiotu gospodarczego w Gruzji.

Podczas gdy cel końcowy prowadzenia firmy jest atrakcyjny, wielu nowych przedsiębiorców jest zastraszonych dokumentacją, zgodnością i wymaganiami prawnymi dotyczącymi uruchomienia LLC.

Na szczęście założenie LLC w Gruzji jest znacznie łatwiejsze, niż się wydaje.

Ten przewodnik przeprowadzi Cię krok po kroku przez proces tworzenia LLC w Gruzji, abyś mógł skupić się bardziej na prowadzeniu firmy bez konieczności zajmowania się zadaniami administracyjnymi.

Łatwe Części założenia LLC w Gruzji

Proces tworzenia LLC w Gruzji jest bardzo prosty. Chociaż istnieją pewne formalne dokumenty i kroki, które musisz wykonać, możesz po prostu użyć usługi formacji LLC, aby to dla ciebie załatwić.

Zdecydowanie możesz złożyć wszystkie dokumenty na własną rękę i zaoszczędzić kilka dolców. Ale o wiele łatwiej jest pozwolić komuś innemu się tym zająć. Koszt jest marginalny i możesz spać spokojnie, wiedząc, że Twoja Georgia LLC tworzy się we właściwy sposób.

Na rynku dostępnych jest mnóstwo usług formacji online, ale ZenBusiness jest idealny do założenia LLC w Gruzji.

Pakiety formacji LLC od ZenBusiness zaczynają się od $49 plus opłaty za zgłoszenie stanu Georgia. To niewielka cena za sprawny proces zgłoszenia LLC.

Ponadto ZenBusiness oferuje korzyści, takie jak szablony umów operacyjnych, ein, usługi raportowania rocznego, bezproblemowa zgodność z przepisami i inne. Wszystkie plany są wspierane przez gwarancję 100% dokładności. 

To w zasadzie wszystko, czego potrzebujesz, aby założyć spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością w Gruzji, wszystko pod jednym dachem. Jeśli więc szukasz najszybszego i najłatwiejszego sposobu na utworzenie firmy, jest to najlepszy sposób.

Trudne części założenia LLC w Gruzji

Chociaż sam proces formowania może być łatwy, nadal istnieją wyzwania pod górę, które prawdopodobnie napotkasz po drodze. 

W każdej firmie zgodność jest zawsze głównym problemem. Istnieją pewne zadania, które musisz wykonać, aby pozostać w dobrej pozycji ze stanem Georgia. Będziesz musiał uzyskać licencje biznesowe, wyznaczyć zarejestrowanego agenta, złożyć roczną rejestrację i robić rzeczy tego rodzaju. 

Te zadania niekoniecznie są trudne. Ale ignorowanie ich lub zapominanie o czymś może być złą wiadomością dla Twojej LLC. 

Nawet po uruchomieniu, pełnej zgodności i gotowości do działania przed tobą długa droga. Znalezienie powierzchni biurowej, zakup sprzętu, zatrudnianie pracowników, zarządzanie pracownikami, przyciąganie i zatrzymywanie klientów—wszystko to jest łatwiejsze do powiedzenia niż do zrobienia.

Prowadzenie firmy ma swoje zalety,ale spodziewaj się po drodze bólu głowy. 

Krok 1-Wybierz nazwę dla swojej Georgia LLC

Zanim zrobisz cokolwiek innego, musisz nazwać swoją firmę. Ta nazwa będzie znajdować się na wszystkich dokumentach formacji, więc nie możesz niczego złożyć ani rozpocząć bez niego. 

Niektórzy z was mogą już mieć na myśli imię. Inni mogą potrzebować trochę burzy mózgów. Ale jest kilka rzeczy, o których musisz pamiętać podczas wykonywania tego kroku.

Georgia LLC Nazwa wymagania

Każdy stan ma swoje specyficzne zasady dotyczące nazw LLC. W Gruzji LLC musi zawierać jeden z następujących elementów:

 • Spółka Z Ograniczoną Odpowiedzialnością
 • LLC
 • L. L. C.
 • Spółka Z Ograniczoną Odpowiedzialnością
 • LC
 • L. C.

Możesz skrócić “Limited” na ” Ltd.”i” Spółka “mogą być skrócone do” Co.”Pełna nazwa Twojej Georgia LLC nie może przekraczać 80 znaków, w tym odstępów i interpunkcji. 

Nazwa LLC musi być unikalna i rozpoznawalnie Inna w porównaniu z istniejącymi nazwami firm zarejestrowanymi w Georgia Secretary of State Corporations Division. Musisz więc sprawdzić bazę danych stanu, aby zweryfikować dostępność nazwy. 

Na przykład Twoje imię i nazwisko zostanie odrzucone, jeśli jedyną różnicą między Twoim imieniem i nazwą istniejącej firmy jest “a”, “an” lub “the.”Interpunkcja jako jedyna różnica lub liczba mnoga tego samego słowa też nie zostanie zatwierdzona. 

Musisz sprawdzić bazę danych nazw firm, aby upewnić się, że twoja jest unikalna. Jeśli korzystasz z usługi tworzenia LLC, takiej jak ZenBusiness, automatycznie sprawdzą wybraną nazwę firmy w bazie danych w Twoim imieniu. 

Wszystko, co musisz zrobić, to wpisać nazwę, a natychmiast zobaczysz, czy jest dostępna.

Rezerwacje nazwy LLC w Gruzji

Jeśli masz na myśli nazwę, ale nie jesteś jeszcze gotowy, aby wykonać następujące kroki, możesz zarezerwować nazwę na okres do 30 dni. 

Wystarczy wypełnić formularz rezerwacji imienia Gruzji. Możesz złożyć plik online lub wysłać go pocztą. 

Polecam zgłoszenie online do rezerwacji nazwy LLC w Gruzji. Czas przetwarzania wynosi siedem dni roboczych, a opłata wynosi tylko 25 USD. Jeśli złożysz wniosek pocztą, opłata wynosi $35,a czas przetwarzania skacze do $ 15 dni. Formularze można wysyłać pocztą na adres:

Biuro Sekretarza Stanu, Wydział korporacyjny

Imię Rezerwacja Zapytanie

2 Martin Luther King Jr. Drive SE

Apartament 313 West Tower

Atlanta, GA 30334

Jeśli nie chcesz radzić sobie z kłopotami związanymi z rezerwacją nazwy na własną rękę, ZenBusiness ma również usługę rezerwacji nazwy. 

To dodatkowe 50 dolarów na dodatek do opłat stanowych. Ale to jest jedna rzecz mniej, którą będziesz musiał sam sobie poradzić.

Nazwy handlowe (DBA)

Nazwa prawna Twojej LLC w Gruzji nie musi być używana do innych celów. Zamiast tego możesz zarejestrować nazwę handlową w Gruzji, znaną również jako dba (doing business as) nazwa.

Nie jest to wymóg. Ale są pewne scenariusze, w których sensowne jest posiadanie DBA.

Jeśli planujesz prowadzić wiele linii biznesowych, możesz utworzyć single parent LLC i używać indywidualnych baz danych dla innych oddziałów. Następnie wystarczy złożyć wniosek o pojedynczy podmiot gospodarczy. Możesz również użyć DBA, który przemawia do różnych odbiorców. 

Na przykład, załóżmy, że otwierasz pralnię. Nazwa prawna Twojej LLC może być ” Clean Clothes Holdings LLC.”Ale można zarejestrować DBAs w różnych miejscach, takich jak pralnia Atlanta, Pralnia Ateny i pralnia Savannah.

ZenBusiness ma również usługę rejestracji online DBA, której możesz użyć do nazwy handlowej Gruzji.

Krok 2-wyznacz zarejestrowanego agenta

Każda LLC w Gruzji musi mieć zarejestrowanego agenta. Obowiązkiem zarejestrowanego agenta jest akceptacja obsługi korespondencji procesowej i rządowej w imieniu Twojej firmy.

Technicznie możesz wyznaczyć siebie jako zarejestrowanego agenta dla swojej Georgia LLC, ale odradzam to. To nie jest dla Ciebie, chyba że chcesz być dostępny osobiście we wszystkich normalnych godzinach pracy. Może to również oznaczać, że otrzymasz doręczone dokumenty sądowe przed pracownikami lub klientami. 

ZenBusiness oferuje usługi zarejestrowanych agentów we wszystkich 50 stanach, w tym w Gruzji. 

Oprócz podstawowych usług zarejestrowanych agentów, ZenBusiness oferuje również bezproblemową zgodność z przepisami. Obejmuje to dwie roczne zmiany, sprawozdania roczne stanu i powiadomienia o innych ważnych terminach.

Usługa zaczyna się od $149 rocznie, gdy używasz ZenBusiness do utworzenia swojej Georgia LLC.

Wymagania dotyczące zarejestrowanych agentów w Gruzji

Jeśli szukasz zarejestrowanego agenta w innym miejscu, upewnij się, że wyznaczasz kogoś, kto spełnia następujące kryteria:

 • Jeśli wyznaczasz osobę, musi ona być mieszkańcem stanu Georgia.
 • Krajowa LLC lub korporacja w Gruzji jest akceptowalna.
 • Zagraniczna firma jest akceptowalna, jeśli ma certyfikat upoważniający do prowadzenia działalności gospodarczej w Gruzji.
 • Zarejestrowany agent musi mieć adres Georgia street (Nie akceptowane skrzynki pocztowe).
 • Muszą one być dostępne w normalnych godzinach pracy pod tym adresem, aby przyjąć osobiście dostarczenie dokumentów prawnych i korespondencji rządowej.

Nieprzestrzeganie tych wymagań może spowodować poważne problemy z zgodnością z Twoją Georgia LLC.

Krok 3-Przygotuj i złóż dokumenty formacyjne

Następnie musisz złożyć oficjalne formularze, aby Sekretarz stanu mógł formalnie uznać Twoją firmę jako osobę prawną w Gruzji. W przeciwieństwie do innych państw, Gruzja ma dwa dokumenty, które należy złożyć. Poniżej szczegółowo wyjaśnię każdy z nich:

Artykuły organizacji

Możesz złożyć swoje artykuły organizacji online, osobiście lub pocztą. Każda opcja ma inny czas przetwarzania i opłaty. 

Na przykład możesz złożyć plik online za $100 i uzyskać wszystko przetworzone w ciągu siedmiu dni roboczych. Georgia pobiera dodatkowe $100, jeśli chcesz przyspieszyć zgłoszenie online do dwudniowego przetwarzania. Jeśli złożysz online przed południem w dzień powszedni, możesz go przetworzyć tego samego dnia roboczego za dodatkowe $250. 

Ale jeśli złożysz wniosek pocztą lub osobiście, możesz uzyskać dokumenty przetworzone w ciągu godziny za dodatkowe 1000 USD.

ZenBusiness może obsłużyć Twoje artykuły organizacji za ciebie, złożyć dokumenty w Twoim imieniu i przyspieszyć dokumenty. 

ZenBusiness oferuje pilne wypełnianie dokumentów w pakiecie Premium i Przyspieszone wypełnianie dokumentów w planie Pro.

Forma organizacji Gruzji jest bardzo prosta. To tylko nazwa Twojej LLC, data wejścia w życie i podpisy.

Postać Przekazywana

Wszystko inne na temat Twojej LLC będzie na formularzu transmisyjnym:

 • Nazwa LLC numer rezerwacji (jeśli dotyczy)
 • Nazwa LLC (dokładnie taka, jaka pojawia się na formularzu artykułów)
 • Imię i nazwisko osoby składającej wniosek
 • Adres osoby składającej wniosek
 • Główny adres pocztowy LLC
 • Informacje o zarejestrowanym agencie
 • Nazwa i adres każdego organizatora

Po przetworzeniu artykułów organizacji i formularzy przesyłowych Twoja Georgia LLC będzie oficjalna.

Krok 4-Przygotowanie Umowy Operacyjnej

Umowa operacyjna jest istotnym, ale często pomijanym krokiem w procesie tworzenia LLC. To dlatego, że nie musisz tego zgłaszać do państwa i nie jest to wymóg tworzenia firmy.

Ale umowa operacyjna określa strukturę zarządzania, prawa głosu, spotkania, procent własności, podział zysków, Zasady wykupu i inne istotne szczegóły dotyczące funkcjonowania Twojej firmy. 

Pomaga oczyścić powietrze i umieścić wszystko na piśmie. Więc jeśli kiedykolwiek będzie spór między członkami, możesz po prostu odroczyć umowę operacyjną w celu rozwiązania. Jeśli nie masz umowy operacyjnej, wszelkie spory będą niezgodne z prawem stanowym Gruzji, co może nie przynieść korzystnego wyniku dla Ciebie i Twojej firmy.

Każdy pakiet tworzenia firmy ZenBusiness zawiera szablon umowy operacyjnej, co znacznie ułatwia ten proces. 

Krok 5-Przygotuj się do działania

Teraz, gdy twoja LLC jest oficjalnie zarejestrowana w stanie, nadal istnieje kilka dodatkowych zadań, które musisz wykonać, zanim będziesz mógł działać. 

Uzyskaj EIN

Najpierw musisz uzyskać EIN (numer identyfikacyjny pracodawcy). To jest w zasadzie jak numer ubezpieczenia społecznego, ale dla Twojej firmy. Będziesz go używać do składania podatków, otwierania firmowych kont bankowych, zatrudniania pracowników i nie tylko. 

Czasami dostawcy i klienci poproszą o ein, zanim zrobią z tobą interesy. Więc to jest zdecydowanie coś, co musisz mieć. 

Możesz uzyskać EIN bezpośrednio z urzędu skarbowego za darmo. Ale jeśli używasz ZenBusiness do utworzenia swojej LLC, EIN jest standardowo wyposażony w plany Pro i Premium. Jest to najprostszy sposób, aby uzyskać EIN dla swojej firmy. 

Uzyskaj Wymagane Licencje Biznesowe

Dokładne zezwolenia i licencje wymagane do działania będą się różnić w zależności od branży i rodzaju działalności. 

Na przykład istnieją licencje na prowadzenie restauracji, barów lub sklepów spożywczych sprzedających napoje alkoholowe w Gruzji. Będziesz również potrzebował oddzielnej licencji na alkohol, jeśli należysz do tej kategorii.

Jeśli pobierasz opłatę członkowską dla publiczności, aby uzyskać dostęp, musisz mieć licencję na usługę zakupu w Gruzji. 

Użyj oficjalnej strony Stanu Georgia, aby wyszukać odpowiednie licencje i zezwolenia. Użyj tego zasobu SBA dla federalnych wymagań pozwolenia. Skontaktuj się z lokalnym miastem, powiatem lub Izbą Handlową, aby dowiedzieć się więcej o wymaganych lokalnych licencjach. 

Przygotuj Się Do Rocznej Rejestracji

Każda Georgia LLC musi złożyć roczną rejestrację. Należy je składać między 1 stycznia a 1 kwietnia każdego roku. 

Roczna Rejestracja wiąże się z opłatą w wysokości 50 USD i można ją łatwo złożyć online.

Niezłożenie rocznej rejestracji spowoduje automatyczne rozwiązanie Twojej LLC. Jest to kolejny powód, dla którego tak pomocne jest posiadanie ZenBusiness jako zarejestrowanego agenta. Bezproblemowa usługa zgodności przypomni Ci o tym terminie, aby zapewnić Ci dobrą pozycję w stanie. 

Total
0
Shares
Dodaj komentarz
Related Posts