Jak założyć LLC w Delaware

Delaware jest popularnym stanem dla przedsiębiorców, którzy chcą założyć LLC.

Ma przewidywalne, przyjazne dla biznesu prawa oraz niedrogi i łatwy proces tworzenia LLC.

Ale zanim założysz LLC w Delaware, musisz spełnić pewne unikalne wymagania.

Rejestracja w oddziale korporacji, płacenie wymaganych opłat, spełnianie wszystkich wymagań dotyczących nazewnictwa … jest wiele do zrobienia.

Poniżej stworzyłem przewodnik krok po kroku, który pomoże Ci założyć Delaware LLC i uruchomić Twoją firmę.

Czytaj dalej, aby uzyskać wszystko, co musisz wiedzieć, aby zacząć.

Dobre części założenia LLC w Delaware

W przeciwieństwie do niektórych stanów, informacje o właścicielach są poufne w Delaware.

Nie musisz ujawniać niczego o sobie lub innych właścicielach. Jeśli ktoś próbuje znaleźć informacje na temat twojej sytuacji finansowej lub próbuje cię pozwać, nie może dowiedzieć się o Twoim interesie własności, sprawdzając zapisy Delaware LLC.

Prostota procesu tworzenia LLC jest kolejną korzyścią.

Musisz tylko złożyć certyfikat formacji w oddziale korporacji i zapłacić nominalną opłatę za zgłoszenie. Ponadto wiele usług LLC, takich jak IncFile, oferuje dobrze zaokrąglone usługi LLC w stanie, dodatkowo zmniejszając stres z twojej strony. Omówię to bardziej szczegółowo później.

Delaware oferuje właścicielom możliwość założenia series LLC, aby umożliwić pojedynczemu LLC posiadanie wielu działów (znanych jako series), z których każdy oddział działa jako oddzielny podmiot, wraz z własnymi aktywami, członkami i ograniczeniami odpowiedzialności.

Jeśli którakolwiek seria zostanie pozwana, aktywa innych serii pozostaną chronione.

Co więcej, w przeciwieństwie do większości innych stanów, nie musisz płacić żadnego podatku dochodowego ani podatku od wartości niematerialnych i prawnych.

Złe części założenia LLC w Delaware

Jeśli głównym miejscem prowadzenia działalności jest stan inny niż Delaware, proces rejestracji będzie nieco bardziej żmudny.

Będziesz musiał zarejestrować się jako podmiot zagraniczny w swoim stanie macierzystym, co wiąże się z wieloma opłatami za zgłoszenie i rocznymi wymogami sprawozdawczymi. Może być również konieczne uzyskanie certyfikatu dobrej kondycji z Delaware, który ponownie kosztuje nominalną sumę pieniędzy.

Rejestracja i raportowanie w wielu stanach wymagają również zarejestrowanego agenta zarówno w stanie Delaware, jak i w Twoim stanie macierzystym.

Podczas gdy wiele usług LLC oferuje usługi zarejestrowanych agentów w Stanach Zjednoczonych, musisz uważać, aby wybrać odpowiedni. W przeciwnym razie będziesz żonglować różnymi agentami w różnych stanach.

Chociaż wygodny, fakt, że Delaware zezwala na ustną umowę operacyjną LLC, może powodować problemy w przyszłości. Rozmowy między członkami LLC mogą być interpretowane, a zaangażowane strony mogą wrócić do swojego słowa.

Mając to na uwadze, lepiej jest mieć pisemną umowę operacyjną, nawet jeśli nie jest to wymagane przez prawo.

Krok 1: sfinalizuj nazwę swojej Delaware LLC

Wybór nazwy jest pierwszym krokiem w Twojej podróży formacji LLC.

W Delaware wybór odpowiedniej nazwy firmy to nie tylko branding-musisz także spełnić określone wymagania prawne. Sprawdzanie dostępności, aby upewnić się, że żadna inna firma nie złożyła wniosku o to w podziale korporacji, jest kolejną koniecznością.

Postępuj zgodnie z wytycznymi dotyczącymi nazewnictwa

Podobnie jak w innych stanach, prawo Delaware wymaga od właścicieli firm wybrania unikalnej nazwy dla swojej LLC. Ale są też inne wytyczne, o których należy pamiętać, takie jak:

 • Nazwa LLC musi odróżniać się od innych Delaware LLC, korporacji i partnerstw
 • Nazwa LLC musi zawierać zwrot “Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością” lub jeden z jej skrótów (LLC lub L. L. C.)
 • Nazwa LLC nie może zawierać słów, które mogłyby potencjalnie pomylić Twoją firmę z agencją rządową (Skarb Państwa, FBI, Departament Stanu itp.)
 • Będziesz musiał złożyć dodatkową dokumentację i mieć licencjonowaną osobę, taką jak lekarz lub prawnik, jeśli nazwa LLC zawiera ograniczone słowa (Bank, Adwokat, Uniwersytet itp.)

Sprawdź Dostępność Nazwy

Dostaniesz karę, jeśli użyjesz nazwy, której używa już inna firma z Delaware. Pamiętaj, aby wyszukać żądaną nazwę w wyszukiwaniu jednostki Delaware na stronie internetowej Departamentu Stanu. Jeśli nazwa jest dostępna, możesz jej użyć. Jeśli ktoś już go ma, musisz wymyślić inną nazwę. 

Sprawdź dostępność URL

Być może już myślałeś o uruchomieniu strony internetowej dla swojej firmy. Nawet jeśli tego nie zrobiłeś, lepiej sprawdzić, czy nazwa Twojej firmy jest dostępna jako domena internetowa.

Jeśli nie planujesz od razu utworzyć witryny biznesowej, nadal polecam zakup adresu URL, aby zapobiec pozyskaniu go przez inne firmy. 

Rejestracja do DBA (Opcjonalnie)

Możesz prowadzić swoją LLC pod nazwą inną niż nazwa prawna Twojej firmy.

W takim przypadku musisz zarejestrować DBA lub “doing business as” w hrabstwie Delaware, z którym prowadzisz działalność gospodarczą. Wypełnij formularz rejestracyjny Trade, Business & Fictitious Name Certificate i złóż go w każdym sądzie okręgowym, w którym prowadzisz działalność.

Pamiętaj, że będziesz musiał zapłacić opłatę za zgłoszenie w wysokości 25 USD za ten formularz I musi być ona poświadczona notarialnie.

Krok 2: wyznacz zarejestrowanego agenta w Delaware

Obowiązkowe jest wyznaczenie zarejestrowanego agenta Delaware dla Twojej firmy, jeśli chcesz założyć LLC w stanie.

Zarejestrowany agent to osoba fizyczna lub podmiot gospodarczy, który otrzymuje ważną korespondencję stanową i Federalną, formularze podatkowe, powiadomienia o pozwach sądowych i dokumenty prawne w imieniu Twojej firmy. Są punktem kontaktowym Twojej firmy ze stanem.

Ponadto ta osoba lub podmiot gospodarczy musi być rezydentem stanu lub podmiotem gospodarczym z adresem ulicy w Delaware.

Chociaż możesz wybrać się jako zarejestrowany agent swojej firmy, uważam, że wygodniejsze jest wynajęcie usługi LLC, która oferuje niezawodne usługi zarejestrowanego agenta. Oto moje trzy najlepsze typy:

Incfile

Incfile zajmuje #1 miejsce na naszej liście Najlepszych Usług LLC i nie bez powodu.

Oferuje obszerną bibliotekę materiałów, które pomogą początkującym przedsiębiorcom dowiedzieć się, jakiego rodzaju firmy powinni założyć. Następnie pomaga im w dokumentacji i procedurach składania-wszystkie dostępne za jedyne $0. Musisz tylko zapłacić opłaty państwowe.

Co więcej, otrzymujesz bezpłatne usługi zarejestrowanego agenta przez pierwszy rok.

Rocket Lawyer

Jeśli szukasz szerokiej gamy usług prawnych online, nie szukaj dalej niż Rocket Lawyer.

Ta usługa LLC oferuje bezpłatne składanie wniosków, dokumenty prawne i do 30-minutowych konsultacji w każdej nowej sprawie prawnej. Szczególnie polecam Rocket Lawyer użytkownikom, którzy chcą uzyskać dostęp do doświadczonych prawników, aby odpowiedzieć na ich pytania dotyczące formacji po biznesie.

Fakt, że masz 25% off na zarejestrowanych agentów usług sprawia, że przystępne zbyt.

ZenBusiness

Podczas pracy z ZenBusiness nigdy nie musisz martwić się o papierkową robotę.

Firma oferuje szeroki zakres usług LLC i zapewnia, że Twoja firma jest prawidłowo skonfigurowana, A odpowiednie dokumenty zostaną wypełnione i dostarczone właściwym organom państwowym.

Plany ZenBusiness obejmują usługi takie jak przygotowanie i składanie dokumentów LLC, dostęp do dokumentów online, wyszukiwanie dostępności nazw i oczywiście usługi zarejestrowanych agentów.

Krok 3: Złóż certyfikat formacji Delaware LLC

Następnie musisz złożyć certyfikat formacji (znany również jako Artykuły organizacji w innych stanach) online w Delaware Division of Corporations i uiścić opłatę za zgłoszenie.

Ponieważ zatrudniłeś już usługę LLC do opieki nad dokumentacją, nie musisz zbytnio się tym przejmować. Ale ponieważ jest to konieczny krok, wyjaśnię to bardziej szczegółowo.

Uzyskaj licencję biznesową Delaware

Delaware ma surowe wymagania dotyczące licencji biznesowych. Musisz uzyskać licencję na działalność stanową od Departamentu przychodów Delaware.

Aby uzyskać licencję biznesową, musisz utworzyć konto “One Stop”i zapłacić opłatę za zgłoszenie. Kwota opłaty będzie się różnić w zależności od rodzaju prowadzonej działalności i może kosztować od 50 do 450 USD.

Po zakończeniu procesu online otrzymasz tymczasową licencję, która jest ważna przez 60 dni. Licencje stałe są zazwyczaj wysyłane w ciągu 10 dni.

Niektóre miasta i hrabstwa Delaware mogą wymagać uzyskania dodatkowych licencji. Dlatego najlepiej jest skontaktować się z lokalnymi agencjami rządowymi i dowiedzieć się, czy potrzebujesz dodatkowych licencji do prowadzenia firmy LLC w Delaware.

Złóż certyfikat formacji Delaware LLC

Możesz złożyć certyfikat formacji, składając go online w Departamencie Stanu Delaware lub pocztą.

Będziesz musiał podać nazwę firmy i informacje dotyczące zarejestrowanego agenta podczas składania, a także musi być zatwierdzony przez Sekretarza Stanu Delaware.

Prawo Delaware wymaga złożenia certyfikatu formacji tylko raz. Ale będziesz musiał złożyć zaświadczenie o zmianie i zapłacić wymaganą opłatę, jeśli dokonasz jakichkolwiek zmian w nazwie firmy lub zarejestrowanym agencie w dół linii.

Przechowuj certyfikat formacji bezpiecznie

Zachowaj swój certyfikat formacji wraz z innymi ważnymi dokumentami, bezpiecznie po otrzymaniu dokumentów z powrotem po zatwierdzeniu. Może się to wydawać oczywiste, ale będziesz zaskoczony, ilu właścicieli LLC zgubiło ważne dokumenty. Nie bądź taki jak oni.

Krok 4: Utwórz umowę operacyjną Delaware LLC

Po otrzymaniu zgody od podziału korporacji oficjalnie masz Delaware LLC. Gratulacje!

Musisz jednak wykonać kilka dodatkowych kroków, zanim uzyskasz ostateczną zgodę. Na przykład właściciele Delaware LLC muszą przyjąć umowę operacyjną.

Umowa operacyjna jest dokumentem prawnym określającym własność firmy i procedury operacyjne określonej LLC. Pomaga to zapewnić, że wszyscy właściciele firm są po tej samej stronie, co zmniejsza ryzyko przyszłych konfliktów i nieporozumień.

Chociaż prawo nie określa, kiedy musisz zawrzeć umowę, powszechną praktyką jest to zrobić wkrótce po złożeniu świadectwa formacji. Ponownie, możesz mieć ustną umowę, ale najlepiej mieć formalną, pisemną umowę operacyjną.

Projekt umowy operacyjnej

Umowa operacyjna jest dokumentem kompleksowym. Powinien jasno opisać strukturę Twojej firmy, ustalić indywidualne obowiązki i obowiązki każdego członka oraz szczegółowo opisać, w jaki sposób LLC będzie prowadzona.

Umowa operacyjna powinna zawierać co najmniej następujące informacje:

 • Cel utworzenia LLC, w tym oferowanych produktów i usług
 • Nazwiska i adresy każdego członka LLC, a także menedżera, jeśli ma to zastosowanie
 • Wartościowy wkład każdego członka do programu LLP
 • Udział własności każdego członka, prawo głosu oraz udział w zyskach i stratach
 • Procedura przyjmowania nowych członków
 • Procedura wyboru menedżera (jeśli LLC jest zarządzana przez menedżera)
 • Harmonogram posiedzeń i procedury głosowania
 • Proces rozpuszczania

Każdy członek LLC powinien przejrzeć i podpisać umowę operacyjną. Nie musisz składać dokumentu w stanie, więc możesz przechowywać go z innymi ważnymi dokumentami biznesowymi.

Krok 5: zgodność z przepisami federalnymi, stanowymi i lokalnymi

Ostatnim krokiem do uruchomienia LLC w Delaware jest przestrzeganie wszystkich obowiązujących przepisów federalnych, stanowych i lokalnych. Niektóre z tych przepisów mogą się różnić w zależności od konkretnej lokalizacji i charakteru działalności, ale oto najważniejsze przepisy, o których należy pamiętać:

Złóż wniosek o EIN

EIN oznacza numer identyfikacyjny pracodawcy, który jest dziewięciocyfrowym numerem przypisanym przez Internal Revenue Service (IRS) w celu identyfikacji firm do celów podatkowych. Pomyśl o tym jak o numerze ubezpieczenia społecznego dla Twojej firmy.

Chociaż nie jest to obowiązkowe dla wszystkich LLC, potrzebujesz EIN, jeśli masz wielu właścicieli, planujesz zatrudniać pracowników lub chcesz być opodatkowany jako korporacja. Wymagane jest również otwarcie firmowego konta bankowego.

Uporządkuj Swoje Zobowiązania Podatkowe

Delaware nie ma podatku od sprzedaży, ale musisz spełnić inne wymagania podatkowe jako LLC działająca w stanie. Musisz płacić podatki federalne i państwowe, a także podatki od samozatrudnienia i podatki od wynagrodzeń, jeśli masz pracowników.

Ponadto wszystkie LLC Delaware muszą płacić roczny podatek w wysokości 300 i podatki od wpływów brutto (od 0.0945% do 0.7468%) w zależności od rodzaju firmy. Każdy członek LLC musi również zapłacić Państwowy podatek dochodowy od swoich osobistych deklaracji podatkowych, chyba że zdecyduje się na opodatkowanie LLC jako korporacji.

Spełnij Obowiązki Pracodawcy

Jeśli zatrudniasz pracowników, musisz spełnić określone wymagania pracodawcy, takie jak zgłaszanie nowych pracowników, płacenie płac i podatków od bezrobocia oraz wykupienie ubezpieczenia od wynagrodzenia pracownika.

W rzeczywistości wszyscy pracodawcy z Delaware muszą zarejestrować się w Division of Workers’ Compensation i zakupić ubezpieczenie OC pracownika po zatrudnieniu pierwszego pracownika, niezależnie od tego, czy pracownik pracuje w pełnym lub niepełnym wymiarze godzin.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz
Related Posts