Jak założyć korporację

Wybór struktury biznesowej dla nowego przedsięwzięcia jest ważnym przedsięwzięciem.

Wielu przedsiębiorców tworzy korporację ze względu na ochronę odpowiedzialności i korzyści dla akcjonariuszy.

Ale w porównaniu do innych podmiotów gospodarczych, korporacje mają najbardziej regulowaną i złożoną strukturę-dodając złożoności do procesu rejestracji. 

Istnieje wiele dokumentów do złożenia, zadań administracyjnych i opłat związanych z rozpoczęciem i utrzymaniem korporacji.

Ten przewodnik nauczy Cię, jak tworzyć korporację, w tym sztuczkę, która przyspieszy kroki formacji, znacznie ułatwiając życie. 

Łatwe Części tworzenia korporacji

Jednym z największych postrzeganych przeszkód w tworzeniu korporacji jest początkowy startup. Wypełnianie formularzy i wypełnianie prawidłowych dokumentów w odpowiednich agencjach państwowych—to zastraszający proces dla każdego, zwłaszcza początkujących. 

Zamiast płacić adwokatowi biznesowemu skandaliczne opłaty, aby przeprowadzić Cię przez ten proces, możesz skorzystać z usługi rejestracji online, aby się skonfigurować. 

Usługi te ułatwiają tworzenie korporacji, co ułatwia trudniejsze kroki. Zasadniczo przeprowadzają Cię przez serię pytań dotyczących Ciebie i Twojej firmy. Gdy odpowiesz na pytania, usługa automatycznie wypełni odpowiednie dokumenty, a następnie złoży je w Twoim stanie.

Od wyboru struktury podatkowej po emisję akcji i wybór Rady Dyrektorów, usługi inkorporacji online przeprowadzą cię przez każdy etap procesu tworzenia.

Możesz odpowiedzieć na te pytania z komputera, a następnie po prostu usiąść i pozwolić serwisowi zająć się ciężkim podnoszeniem w Twoim imieniu. 

Istnieje wiele doskonałych usług tworzenia biznesu na rynku. Ale jeśli chodzi o założenie korporacji, LegalZoom jest naszą najlepszą rekomendacją. 

LegalZoom został wykorzystany do utworzenia ponad dwóch milionów firm, co czyni go jednym z najbardziej renomowanych i popularnych sposobów na założenie nowej firmy. 

LegalZoom ma wszystko, czego potrzebujesz, aby odnieść sukces, niezależnie od tego, czy zakładasz C-corp, s-corp, czy korporację non-profit. Usługi inkorporacji zaczynają się od $149 plus opłaty za zgłoszenie stanu. Jeśli nie jesteś w 100% zadowolony z usługi LegalZoom, możesz zażądać zwrotu pieniędzy w ciągu 60 dni.

Innym powodem, dla którego tak bardzo lubię LegalZoom, jest to, że usługi wykraczają poza podstawowy proces inkorporacji. Oferują one zarejestrowane usługi agenta i usługi adwokata online, dzięki czemu można uzyskać to wszystko pod jednym dachem. 

Korzystanie z usługi online incorporation zapewnia dokładność i terminowość zgłoszeń w Twoim stanie. 

Trudne części tworzenia korporacji

Nie każdy aspekt zakładania korporacji jest łatwy. Nawet jeśli korzystasz z narzędzia online, aby uprościć ten proces, nadal powinieneś zdawać sobie sprawę z kilku wyzwań.

Przepisy ustawowe i wykonawcze różnią się w zależności od stanu. Ale ogólnie rzecz biorąc, korporacje muszą przestrzegać surowszych wytycznych w porównaniu do innych podmiotów gospodarczych. Krótko mówiąc, przekłada się to na wiele papierkowej roboty. 

Prawdopodobnie będziesz musiał składać raporty roczne, tworzyć regulaminy korporacyjne, organizować spotkania z radą dyrektorów i śledzić te spotkania za pomocą protokołów korporacyjnych. 

Struktura podmiotu korporacyjnego może pozwolić Twojej firmie na upublicznienie, co oznacza, że możesz emitować akcje na giełdzie. Chociaż jest to świetny sposób na pozyskanie znacznych inwestycji od wielu inwestorów zewnętrznych, uczynisz tych inwestorów częściowymi właścicielami firmy. 

Założenie korporacji jest zazwyczaj droższe niż jakikolwiek inny rodzaj jednostki biznesowej. Jednoosobowe firmy i LLC są zwykle tańsze i łatwiejsze do rozpoczęcia. 

Innym wyzwaniem związanym z tworzeniem korporacji jest utrzymanie kontroli. To może być kuszące, aby wyemitować akcje publicznie lub prywatnie, aby zebrać pieniądze. Ale może to również ograniczyć twój autorytet w podejmowaniu decyzji. 

Niektóre decyzje muszą przejść przez Radę Dyrektorów do zatwierdzenia, a akcjonariusze będą mieli prawo głosu. Niektórzy przedsiębiorcy rezygnują z kontroli nad swoimi korporacjami, nie zdając sobie sprawy z tego, co robią. 

Krok 1-Wybierz nazwę firmy

W tym samouczku przeprowadzę Cię przez każdy krok za pomocą LegalZoom. Ale kroki będą wyglądać dość podobnie, bez względu na to, z której usługi rejestracji online korzystasz. 

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to wybrać imię. Oprócz tego, że nazwa może być brandowana, musi być legalnie dostępna. Musisz sprawdzić w biurze swojego stanu, aby sprawdzić, czy inna korporacja w Twoim stanie już zarejestrowała tę nazwę. 

Jedną z zalet korzystania z usługi online incorporation, aby rozpocząć, jest to, że możesz uruchomić wyszukiwanie nazw bezpośrednio za pośrednictwem tej platformy. 

Szybko przeprowadziłem wyszukiwanie “Quick Sprout Test Corporation” w stanie Kalifornia, a LegalZoom natychmiast powiedział mi, że nazwa jest dostępna.

Jeśli jeszcze nie trafiłeś na nazwę, możesz pominąć ten krok i zacząć odpowiadać na inne pytania, aby zacząć działać. Ale musisz mieć nazwisko, zanim coś oficjalnie ogłosisz. 

Dla tych, którzy mają trudności z wymyśleniem nazwy, zapoznaj się z naszymi najważniejszymi wskazówkami, jak nazwać swój startup. 

Nazwa Twojej korporacji nie zostanie legalnie zarejestrowana, dopóki oficjalnie nie złożysz swojego statutu. Ale może będziesz w stanie zarezerwować to nazwisko, dopóki nie wypełnisz dokumentów. Skontaktuj się z biurem swojego stanu.

Zarejestruj DBA (Opcjonalnie)

Niektóre firmy planują działać pod inną nazwą niż nazwa prawna ich rejestracji. 

Jeśli należysz do tej kategorii, musisz również zarejestrować DBA (doing business as) nazwa. Jest to również określane jako fikcyjne imię, przybrane nazwisko lub nazwa handlowa. 

Na przykład “Quick Sprout Test Corporation” nie jest zbyt markowy ani zbywalny. W tym przypadku rejestracja DBA jako “Quick Sprout” może być lepszą alternatywą. 

Zasady i przepisy DBA różnią się w zależności od stanu. Istnieją nawet niektóre miasta, hrabstwa i inne lokalne mandaty otaczające dba. Sprawdź więc lokalne przepisy przed przystąpieniem do DBA. 

Podaj dodatkowe informacje o firmie

Po zweryfikowaniu dostępności nazwy firmy, LegalZoom otrzyma kilka szybkich wstępnych informacji na temat Twojej firmy.

 • Branża biznesowa (technologia, Podróże, doradztwo, restauracja itp.)
 • Czy jesteś licencjonowanym profesjonalnym serwisem? (Stomatologia, prawo, medycyna itp.)
 • Czy Twoja korporacja zatrudni pracowników w pierwszym roku?
 • Informacja o stanie podatkowym
 • Główna osoba kontaktowa dla firmy

Niektóre z tych odpowiedzi pochodzą z dodatkowymi opłatami. Na przykład kosztuje więcej, jeśli oferujesz licencjonowane usługi profesjonalne lub chcesz, aby LegalZoom pomógł Ci przygotować się do opodatkowania s-corp.

Krok 2-zdecyduj, jaki rodzaj korporacji tworzysz

W ramach ogólnego terminu “korporacja” istnieje kilka konkretnych podmiotów, z których możesz wybierać. 

 • S Corporation
 • C Corporation
 • Nonprofit

Większość z was będzie decydować między S-Corp i C-Corp.ale omówimy krótki przegląd każdej z opcji poniżej.

S Corp

Najważniejszą korzyścią ze statusu s-corp jest opodatkowanie. Ten typ korporacji pozwala właścicielom przekazywać akcjonariuszom dochody, odliczenia, straty i ulgi podatkowe bez obowiązku federalnych podatków od osób prawnych. 

Technicznie rzecz biorąc, s-corp nie jest podmiotem prawnym—to federalny status podatkowy. Mimo że s-corps nie są opodatkowane na poziomie korporacyjnym, właściciele muszą płacić podatki od swoich osobistych zwrotów.  

Korporacje S są lepsze dla mniejszych firm, które nie chcą iść na giełdę. Nie możesz mieć więcej niż 100 akcjonariuszy z tym statusem podatkowym i możesz wydać tylko jedną klasę akcji. Każdy akcjonariusz korporacji S musi mieć równe prawa głosu.

Warto zauważyć, że zawsze możesz założyć C-corp i ubiegać się o status s-corp w późniejszym czasie. Ale wielu właścicieli firm wie od początku, czego chcą i decyduje się na status s corp poza bramą. 

C Corp

Tworzenie korporacji C jest bardziej powszechne w większych organizacjach. C corps podlegają podwójnemu opodatkowaniu, co oznacza, że sama firma jest opodatkowana, a właściciele otrzymujący zyski również płacą podatki od swoich osobistych zwrotów. 

Podczas gdy opodatkowanie C-corp może być dla niektórych osób wyłączeniem, w rzeczywistości istnieje wiele korzyści z założenia. 

Odpowiedzialność właścicieli i inwestorów jest ograniczona tylko do kwoty ich inwestycji kapitałowych. Jest to również łatwiejsze do skalowania, zbierając pieniądze od inwestorów zewnętrznych. Jeśli twoim głównym celem jest publiczny obrót, korporacja C będzie dla ciebie odpowiednią opcją. 

Nonprofit

Korporacje non-profit są zwolnione z podatku w oczach urzędu skarbowego.

Ten rodzaj korporacji nie ma akcjonariuszy i nie wypłaca dywidend. Wszystkie zyski muszą być ponownie zainwestowane w organizację i wykorzystane na jej misję charytatywną. 

Wiele organizacji non-profit jest oznaczonych jako 501 (c) (3), co oznacza, że są to federalnie zwolnione z podatku organizacje charytatywne. Oznacza to również, że darczyńcy mogą odpisywać składki wniesione na rzecz korporacji non-profit. 

Krok 3-Wybierz zarejestrowanego agenta

Każda korporacja musi wyznaczyć zarejestrowanego agenta w stanie. Zarejestrowani agenci są również znani jako agenci statutowi, agenci do obsługi procesu lub agenci rezydenci. 

Co to jest zarejestrowany agent?

Krótko mówiąc, może to być osoba fizyczna lub podmiot, który jest prawnie wyznaczony do otrzymywania korespondencji rządowej, dokumentów zgodności i obsługi procesu w imieniu Twojej korporacji. 

Więc jeśli twoja korporacja zostanie pozwana, dokumentacja zostanie dostarczona do zarejestrowanego agenta. 

Zarejestrowani agenci muszą być dostępni osobiście we wszystkich normalnych godzinach pracy pod podanym adresem. Chociaż technicznie możesz być swoim zarejestrowanym agentem, zdecydowanie odradzamy to.

Większość usług inkorporacji online oferuje również zarejestrowane usługi agenta. 

LegalZoom umożliwia dodanie tej usługi do pakietu formacyjnego za pomocą jednego kliknięcia. Więc możesz zająć się tym teraz i nigdy więcej się tym nie martwić. 

Krok 4-sporządzenie i złożenie Statutu

Statut spółki to oficjalna dokumentacja, która rejestruje Twoją korporację w stanie. Możesz dostać te dokumenty z biura sekretarza stanu i wypełnić wszystko na własną rękę, ale to kłopot, z którym nie musisz sobie radzić.

Zamiast tego LegalZoom może obsłużyć statut i złożyć go w odpowiedniej agencji państwowej w Twoim imieniu.

Wszystko, co musisz zrobić, to odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących Twojej firmy, a oni zajmą się resztą.

Czas zgłoszenia różni się w zależności od stanu. Możesz również zapłacić więcej, aby LegalZoom przyspieszył proces.

Jak widać z powyższych pakietów, płacąc dodatkowe $200 można uzyskać statut spółki złożony 20 dni szybciej w stanie Kalifornia. Jeśli spieszysz się, aby zacząć i nie możesz czekać miesiąca, polecam skorzystanie z pakietu Express Gold.

Uzyskaj EIN

Oprócz rejestracji firmy w Sekretariacie Stanu, musisz również zarejestrować się w IRS, stanie i wszelkich lokalnych agencjach podatkowych. 

Aby to zrobić, musisz uzyskać EIN (numer identyfikacyjny pracodawcy), znany również jako NIP.

Możesz uzyskać ten numer bezpośrednio z urzędu skarbowego. Ale łatwiej jest to uzyskać za pośrednictwem usługi online incorporation, gdy składasz statut spółki i przechodzisz proces tworzenia firmy. 

Projekt Regulaminu Korporacyjnego

Regulaminy korporacyjne określają zasady rządzące, w jaki sposób Twoja firma będzie prowadzona. Regulamin zazwyczaj obejmuje prowadzenie dokumentacji, wydawanie akcji, procedury spotkań, głosowanie i inne.

Podczas gdy regulaminy korporacyjne nie muszą być rejestrowane w Twoim stanie podczas składania umowy założycielskiej, nadal jest to jeden z najważniejszych aspektów założenia korporacji. 

Zaleca się skonsultowanie się z prawnikiem przy opracowywaniu regulaminu korporacyjnego, aby upewnić się, że wszystko jest odpowiednio uwzględnione. 

Projekt umowy wspólników

W przypadku korporacji emitujących akcje musisz utworzyć umowę akcjonariuszy (znaną również jako umowa akcjonariuszy). 

Dokument ten wyjaśnia prawa akcjonariuszy. Obejmuje również obowiązki i uprawnienia zarządu korporacji i jej zarządu. 

Większość umów akcjonariuszy zawiera:

 • Zasady emisji nowych akcji akcji
 • Ograniczenia w przenoszeniu akcji
 • Udział / procent własności i wycena
 • Wytyczne regulujące konflikt interesów (takie jak klauzule o zakazie konkurencji)
 • Rozstrzyganie sporów
 • Jak postępować w przypadku śmierci lub ubezwłasnowolnienia wspólnika

Umowa powinna być sporządzona zgodnie z prawem i wydana wszystkim akcjonariuszom. 

Krok 5-powołanie zarządu

Liczba dyrektorów wymaganych w zarządzie będzie oparta na prawie państwa. Niektóre stany wymagają od korporacji wyznaczenia minimalnej liczby dyrektorów na podstawie liczby właścicieli firmy. 

Właściciele często powołują się na członków zarządu. Ale warto zauważyć, że nie każdy reżyser musi być właścicielem. 

Dyrektorzy są odpowiedzialni za wyznaczanie dyrektorów korporacyjnych, w tym CEO, CFO, CMO, CTO i innych ról wykonawczych.

Zorganizowanie posiedzenia Zarządu

Pierwsze posiedzenie Rady Dyrektorów po złożeniu statutu jest niezwykle ważne. To spotkanie nie tylko zajmie się mianowaniem oficerów, ale powinno obejmować szeroki zakres innych tematów, które rozpoczną Twoją korporację.

Na przykład początkowe spotkanie zarządu może zanurzyć się w opodatkowaniu Twojej korporacji.

Jak już wspomnieliśmy, możesz zacząć jako C-corp i Później zarejestrować status s-corp. Jest to coś, co może być omówione i przegłosowane przez Radę Dyrektorów. 

Wszystkie spotkania powinny być udokumentowane w protokole korporacyjnym. 

Total
0
Shares
Related Posts