Jak założyć firmę przewozową

Jeśli jesteś doświadczonym kierowcą ciężarówki, możesz chcieć zrobić to sam i zostać właścicielem-operatorem lub nawet obsługiwać własną flotę. 

Dobra wiadomość jest taka, że perspektywy są obiecujące dla amerykańskiego przemysłu transportowego: Ciężarówki przenoszą 72,5% amerykańskiego transportu towarowego, a dochody ciężarówek stanowią 80,4% krajowego transportu towarowego.

Niezbyt dobrą wiadomością jest to, że transport ciężarowy nie jest najłatwiejszą branżą do rozpoczęcia działalności gospodarczej. Istnieje wiele kroków, które musisz podjąć i wiele wymogów prawnych. 

Ale nie martw się, ten przewodnik przeprowadzi Cię przez każdy krok rozpoczynania działalności przewozowej.

Łatwe Części rozpoczęcia działalności przewozowej

Dzięki wiedzy branżowej i odpowiednim narzędziom do twojej dyspozycji, możesz zacząć od niesamowitego początku. Są to aspekty, które sprawiają, że założenie własnej firmy przewozowej łatwe:

Czerpiąc z Twojego doświadczenia

Być może masz już wiele podstaw, jeśli pracujesz w branży jako pracownik przez jakiś czas. Masz sztuczki handlu w dół, które z kolei można przekazać do przyszłych pracowników. 

Jeśli jesteś bystry, możesz również obserwować i uczyć się od sposobu zarządzania firmą. Być może już nawiązałeś połączenia branżowe, które możesz wykorzystać.

A nawet niektóre z prostszych rzeczy pomogą ci na drodze do rozpoczęcia własnej działalności przewozowej. Na przykład fakt, że masz już komercyjne prawo jazdy (CDL).

Tworzenie LLC

Biorąc pod uwagę niebezpieczny charakter branży transportowej, musisz utworzyć LLC. Ten rodzaj struktury biznesowej oznacza, że firma jest odpowiedzialna za wszelkie straty lub roszczenia prawne, a nie osobiście.

Istnieje kilka kroków i wiele dokumentów związanych z tworzeniem LLC. Ale jeśli uznasz ten proces za zastraszający i nie możesz sobie pozwolić na zatrudnienie prawnika, możesz skorzystać z usługi formacji LLC.

Doskonałym przykładem jest Incfile. Firma plikuje dokumenty LLC za darmo, a nawet oferuje bezpłatną usługę zarejestrowanego agenta przez rok.

Trudne części rozpoczęcia działalności przewozowej

Rozpoczęcie firmy przewozowej może nie być całkowicie gładkie żeglarstwo. Oto niektóre z bardziej złożonych aspektów:

Zezwolenia i licencje

Istnieje kilka zezwoleń i licencji, które należy nabyć do prowadzenia działalności przewozowej. Może to być czasochłonne i dość kłopotliwe. Dodatkowo potrzeba dokładnych badań, aby dokładnie wiedzieć, które pozwolenia są potrzebne dla stanów, w których działasz i ładunków, z którymi pracujesz.

Zarządzanie Finansami

Od ubezpieczenia po koszty paliwa, podczas prowadzenia ksiąg rachunkowych w firmie przewozowej jest wiele do śledzenia. Dodaj do tego fakt, że jeśli jesteś właścicielem-operatorem, może być konieczne prowadzenie firmy, gdy jesteś w drodze. 

Sposób, w jaki działają umowy wysyłkowe, może również prowadzić do problemów z przepływami pieniężnymi, jeśli nie jesteś ostrożny. Chociaż przedstawiliśmy kilka rozwiązań tych problemów w dalszej części tego przewodnika.

Krok 1: Połóż fundamenty

Te podstawy regulują kolejne kroki, które podejmiesz w rozpoczęciu działalności transportowej, np. rynki, na których będziesz pracować, jaki sprzęt potrzebujesz na te rynki, ile zyskasz na tych rynkach i tak dalej.

Wybierz niszę

Musisz wybrać niszę, którą będziesz kierować, gdy uruchomisz swoją firmę przewozową. To jeden z pierwszych kluczowych kroków. Dzieje się tak dlatego, że wybrana nisza może mieć wpływ na kupowany sprzęt, stawki i trasy.

Jako właściciel małej floty lub właściciel-operator, dobrze jest wybrać wyspecjalizowaną niszę, przynajmniej na początek. Na przykład możesz przewozić towary w lodówce, elektronikę, płyny lub bydło.

Wyspecjalizowane nisze są mniej konkurencyjne, więc częściej pakujesz swoich pierwszych klientów. I nie musisz się martwić o walkę z dużymi przewoźnikami, aby uzyskać koncerty.

Możesz również zobaczyć, co jest przewożone na pasach towarowych w pobliżu twojej bazy. Następnie wybierz bardziej wyspecjalizowane ładunki z tych ofert.

Ustaw Swoje Stawki

Następną rzeczą do zrobienia jest wypracowanie, co ładować za milę. Będziesz mógł użyć tych informacji, aby oszacować swoje zyski po rozpoczęciu pracy. I będziesz miał solidne liczby, aby zapewnić potencjalnym klientom, co jest nie tylko profesjonalne, ale niezbędne do zdobycia pracy.

Jednym ze sposobów, aby upewnić się, że Twoje stawki są konkurencyjne, jest sprawdzenie, jakie opłaty pobierają inni. Możesz użyć tablicy obciążenia online, aby znaleźć przykłady. 

Przejrzyj szczegóły dotyczące ładunków na wybranych drogach towarowych i w wybranej niszy. Wiele z nich wyświetla szybkość, dzięki czemu można obliczyć średnią prędkość na kilometr z, powiedzmy, dziesięciu podobnych obciążeń.

Należy pamiętać, że wiele z tych tablic jest prowadzonych przez brokerów, a nie spedytorów. Jeśli chcesz pracować bezpośrednio z nadawcami (co powinieneś zrobić), rozważ marżę brokera, która może wynosić około 15-20% podczas obliczania stawki za kilometr.

Oblicz Koszty Operacyjne

Oczywiście musisz obliczyć koszty operacyjne, aby sprawdzić, czy osiągniesz zysk ze swojej firmy. Jeśli twoje obliczenia zysku nie odpowiadają twoim potrzebom, możesz dostosować swój model biznesowy, wybierając na przykład inny rynek lub pas ruchu towarowego. 

Po pierwsze, istnieją stałe miesięczne koszty, które musisz ponieść, np. płatności za Samochody ciężarowe, ubezpieczenie i tym podobne. Istnieją również koszty zmienne, które należy uwzględnić, takie jak paliwo. Połącz te koszty i podziel je przez liczbę mil, które przejedziesz każdego miesiąca, aby obliczyć koszty operacyjne na milę.

Krok 2: załatw formalności

Biorąc pod uwagę charakter branży transportowej, szczególnie ważne jest, aby zadbać o swoje potrzeby i wymagania prawne i finansowe. Nie chcesz być spoliczkowany wysokimi opłatami, jeśli coś pójdzie nie tak.

Formularz LLC

Utworzenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (LLC) zapewnia osobiste pokrycie odpowiedzialności między innymi korzyściami, takimi jak efektywność podatkowa. Transport ciężarowy może być niebezpiecznym biznesem, więc to się przyda.

Na początek musisz złożyć artykuły organizacji, utworzyć umowę operacyjną i wyznaczyć zarejestrowanego agenta. Następnie musisz utrzymać swoją LLC, składając roczne raporty. 

Proces jest bardziej skomplikowany, ponieważ musisz zarejestrować swoją LLC w innych stanach, w których planujesz prowadzić działalność. Jest to oczywiście bardzo prawdopodobne, ponieważ bez wątpienia będziesz przewozić towary w wielu stanach. 

Biorąc pod uwagę złożoność, możesz skorzystać z usługi tworzenia LLC, która może zająć się wszystkimi dokumentami prawnymi.

Uzyskaj licencje i pozwolenia

Wszystkie firmy przewozowe wymagają szeregu licencji stanowych i federalnych oraz zezwoleń na prowadzenie legalnej działalności:

  • Komercyjne prawo jazdy (CDL) – możesz już to mieć, jeśli wcześniej pracowałeś w firmie przewozowej. 
  • Numer organu zarządzającego przewoźnikiem samochodowym (MC) – jeśli planujesz transport towarów regulowanych federalnie.
  • Numer USDOT-unikalny identyfikator używany przez Federal Motor Carrier Safety Administration (FMCSA) do audytów i dochodzeń.
  • Zgłoszenie BOC-3-przypisanie agenta procesowego w każdym stanie, w którym działa firma, który przyjmie dokumenty prawne w imieniu firmy.
  • Międzynarodowy Plan rejestracji (IRP) i naklejka IFTA (International Fuel Tax Agreement) – jeśli planujesz przewozić towary w innych krajach.

Należy skontaktować się z odpowiednimi stanowymi agencjami licencyjnymi, aby sprawdzić, czy istnieją dalsze licencje i zezwolenia, których potrzebujesz.

Zdobądź Ubezpieczenie

W niektórych przypadkach FMCSA wymaga ogólnego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej i cargo przed wydaniem licencji. Poziom potrzebnego ubezpieczenia zależy od rodzaju i wagi ładunku, który zamierzasz przewieźć.

Ale dobrze jest uzyskać ogólne ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej i cargo, aby pokryć koszty, jeśli napotkasz jakiekolwiek problemy. Twoje ubezpieczenie powinno obejmować szkody majątkowe, płatności medyczne i płatności prawne.

Zauważ, że niektóre firmy przewozowe otrzymują ogólne ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej po obniżonej stawce w ramach polisy właściciela firmy. Inne rodzaje ubezpieczeń, które możesz chcieć zbadać, obejmują ubezpieczenie samochodu komercyjnego i ubezpieczenie pracownicze. 

Krok 3: Skonfiguruj Swoją Firmę Przewozową

Zakładanie firmy jest oczywiście o wiele bardziej ekscytujące niż wypełnianie formularzy i dbanie o sprawy prawne. Ale pozyskiwanie odpowiednich aktywów i pozyskiwanie klientów to wciąż ciężka praca. Zebraliśmy więc kilka przydatnych porad:

Uzyskaj Finansowanie

Jeśli nie masz kosztów uruchomienia nowej firmy, być może będziesz musiał szukać finansowania. Możesz spodziewać się zainwestować $10,000 do $20,000 w branży transportowej, jeśli planujesz kupić sprzęt. Uwzględnia to również opłaty rejestracyjne, zaliczki ubezpieczeniowe i bieżące koszty.

Jedną z fantastycznych opcji zabezpieczenia finansowania jest pożyczka US Small Business Administration (SBA). Administracja oferuje gwarancję pożyczkodawcom, dzięki czemu procent spłaty jest pokrywany, nawet jeśli Twoja firma nie dokona płatności. Daje to bezpieczeństwo zarówno Tobie, jak i pożyczkodawcy, ułatwiając w ten sposób uzyskanie finansowania od pożyczkodawców.

Sprzęt Źródłowy

Jeśli nie możesz uzyskać finansowania lub nie chcesz wziąć kredytu, możesz rozważyć leasing samochodu ciężarowego. Możesz również zdecydować się na umowę leasingu własnego, w której część miesięcznych płatności idzie na zakup samochodu ciężarowego.

Jeśli chodzi o zakup ciężarówki (lub ciężarówek), zawsze wybieraj jakość zamiast taniej. Powodem jest to, że w dłuższej perspektywie możesz zapłacić więcej w kosztach konserwacji i awarii.

To nie znaczy, że nie można kupować używanych. Upewnij się tylko, że ciężarówka ma mniej niż pięć lat i ma mniej niż 600 000 mil.

Zakupiona Przyczepa(y) będzie zależeć od ładunku, który planujesz przetransportować. Na przykład możesz szukać suchej furgonetki, skrzyni biegów, bagażnika samochodowego lub przyczepy chłodniczej.

Pozyskiwanie Klientów

Łatwym sposobem na odebranie zadań jest tablica załadunkowa online. Jednak, jak wspomniano powyżej, są one zwykle prowadzone przez brokerów, którzy pobierają opłatę.

Możesz zacząć w ten sposób, aby rozpocząć budowanie połączeń i utrzymać działalność. Ale ostatecznym celem jest wyciąć środkową osobę i bezpośrednio współpracować z spedytorami. Wtedy Twoja firma przewozowa zyska cały zysk.

Zwróć uwagę firm żeglugowych poprzez marketing i networking. Skontaktuj się z lokalnymi spedytorami i nawiąż relacje podczas lokalnych wydarzeń branżowych i targów. 

Krok 4: Uruchom udany biznes

Oczywiście praca nie kończy się po skonfigurowaniu wszystkiego. Musisz efektywnie i efektywnie zarządzać swoją firmą.

Zarządzaj Efektywnie Swoją Firmą

Jeśli masz czas i umiejętności, możesz oczywiście samodzielnie zarządzać swoim biznesem. Jako właściciel-operator możesz to zrobić nawet z kabiny ciężarówki, o ile masz solidne połączenie z Internetem i oprogramowanie do zarządzania firmą.

Alternatywnie możesz pracować z serwisem wysyłkowym. Obejmują one wiele prac związanych z zarządzaniem firmą przewozową i zapewniają sprawne funkcjonowanie Twojej firmy. 

Mogą znaleźć ładunki, negocjować oferty i dbać o rozliczenia w Twoim imieniu. Usługa może również przypisywać pracę kierowcom i zarządzać pracownikami.

Efektywnie Zarządzaj Swoimi Finansami

Ważne jest, abyś prowadził ewidencję swoich dochodów i wydatków. Pomoże Ci to zaplanować rozwój Twojej firmy, ustalić, gdzie możesz zaoszczędzić i nie tylko.

Najprostszym sposobem na to jest użycie oprogramowania księgowego dla małych firm. Możesz za jego pomocą dokonywać i otrzymywać płatności online, płacić członkom floty, konfigurować przypomnienia o płatnościach i tak dalej.

Innym aspektem, o którym należy pamiętać, prowadząc firmę przewozową, jest to, że płatności z umów wysyłkowych zwykle trwają od 30 do 90 dni po dostawie. Więc trzeba zaplanować to z góry, aby uniknąć problemów z przepływami pieniężnymi. Inną opcją jest współpraca z firmą faktoringową, która płaci fakturę w dniu jej przesłania, ale pobiera opłatę.

Total
0
Shares
Related Posts