Jak założyć firmę malarską

Jak startupy iść, malowanie biznesu jest mądrym posunięciem. 

Jest bardzo mało inwestycji z góry, nie potrzebujesz rozległego szkolenia ani specjalistycznego wykształcenia i zawsze jest to pożądane. 

Ponadto nie jest to usługa, którą ludzie mogą kupić online, więc nie ma szans na podcięcie przez Amazon. 

Jednak wiele osób upuszcza piłkę podczas marketingu swoich usług ze względu na wysoką konkurencję i niskie ceny. Posiadanie solidnego planu i obecność w Internecie jest niezbędna, ale nie każdy wie, jak to skonfigurować. 

Gdy nauczysz się, jak znaleźć klientów, malowanie jest łatwym, stosunkowo niewielkim sposobem na zarabianie spójnych pieniędzy i uzyskanie niezależności finansowej. 

Łatwe Części rozpoczęcia działalności malarskiej

Jedną z najprostszych rzeczy na temat rozpoczęcia działalności malarskiej jest to, że każdy może to zrobić z odrobiną organizacji. Nie ma potrzeby posiadania dyplomu lub uzyskania licencji – nie musisz być nawet szczególnie artystyczny lub kreatywny. 

A nawet założenie prawnych aspektów biznesu jest łatwe dzięki automatyzacji i usługom tworzenia biznesu. Usługi formacyjne mogą pomóc ci poruszać się po wymogach państwowych dotyczących podatków, rejestrować firmę, a nawet tworzyć biznesplan. 

Jedną z najpopularniejszych usług zakładania działalności gospodarczej jest LegalZoom, która oferuje pakiety i usługi obejmujące prawie każdy aspekt prawny rozpoczęcia działalności gospodarczej. Mogą pomóc ci uzyskać odpowiednie licencje państwowe, zarejestrować firmę do EIN, a nawet znak towarowy Twojej marki. 

Trudne części rozpoczęcia działalności malarskiej

Jednym z najtrudniejszych elementów rozpoczęcia działalności malarskiej jest znalezienie pierwszych kilku klientów. 

Rozpoczęcie działalności gospodarczej wymaga cierpliwości i może potrwać trochę czasu, zanim zaczniesz osiągać stabilny dochód. A ponieważ nie potrzebujesz studiów ani przestrzeni biurowej, inni również podążają tą drogą. Wyróżnienie się na tle konkurencji jest trudne. 

Uczenie się, jak sprzedawać siebie nie jest łatwe, a jeśli przekroczysz swój budżet, zbankrutujesz swoją firmę, zanim będzie miała szansę się rozwijać. 

Dlatego tak ważne jest, aby mieć solidny plan przy pierwszym uruchomieniu firmy i przygotować się na możliwość, że możesz nie być bogaty w pierwszym tygodniu.  

Jeśli zdecydujesz się zrobić to sam, legalne tworzenie firmy może być wyzwaniem. Innym trudnym elementem mogą być zadania administracyjne, takie jak księgowość, zatrudnianie i przestrzeganie przepisów. Na szczęście Istnieje mnóstwo narzędzi i pomocy.

Krok 1: Zorganizuj Się 

Chociaż firmy malarskie nie są najbardziej skomplikowane, aby rozpocząć, nie oznacza to, że należy wskoczyć bez żadnego planowania. 

Jeśli chcesz, aby twój biznes malarski odniósł sukces, będziesz chciał upewnić się, że uporządkujesz swoje finanse i masz pomysł na to, jak będziesz prowadzić swój biznes i sprzedawać się. 

A ponieważ malarstwo jest branżą popytu, nadal istnieje duża konkurencja, więc musisz upewnić się, że masz plan, który pomoże Ci wyróżnić się i przyciągnąć uwagę ludzi.  

Musisz również jasno określić szczegóły przed rejestracją firmy, ponieważ wiele państw poprosi o nie podczas procesu aplikacyjnego.

Oto rzeczy, których potrzebujesz, aby zorganizować się od samego początku: 

Stwórz biznes Plan 

Pierwszym krokiem do każdej firmy, w tym malarskiej, jest posiadanie mocnego biznesplanu przed rozpoczęciem.

Twój plan biznesowy będzie zawierał takie rzeczy, jak budżet, usługi i strategia oraz struktura firmy. Zawiera również szczegóły finansowe, takie jak szacunki kosztów, prognozy przychodów i plany finansowania. Posiadanie jasnego planu może pomóc w zarejestrowaniu firmy lub ubieganiu się o pożyczkę–a także pomoże Ci pozostać na dobrej drodze po uruchomieniu. 

Jeśli planujesz ubiegać się o pożyczkę, możesz poprosić o pomoc specjalistę. Dzięki LegalZoom uzyskujesz dostęp do zarejestrowanych agentów i licencjonowanych prawników, którzy poprowadzą Cię przez rozpoczęcie działalności. 

Jeśli pracujesz jako jedyny właściciel i chcesz stworzyć swój biznes plan bez pomocy adwokata, mamy przewodnik, który pomoże Ci go sporządzić.

Utwórz budżet 

Następną rzeczą, którą musisz zrobić, to ustalić budżet. 

Firma zajmująca się malarstwem nie powinna kosztować cię zbyt dużych inwestycji z góry–ale nadal musisz obniżyć swoje finanse na papierze. 

Jeśli chcesz zachować to tak proste, jak pędzle, farby i drabiny, możesz. Ale jeśli planujesz zainwestować w personel, transport lub rusztowania, Twój budżet będzie znacznie wyższy. 

Ustalając budżet dla siebie, musisz przyjrzeć się kosztowi sprzętu, kosztowi pracy, jeśli zatrudniasz kontrahentów, i czy będziesz potrzebował kredytu, aby to osiągnąć. Musisz także zdecydować, ile musisz pobrać, aby osiągnąć zysk i czy będziesz pobierać opłaty za godzinę lub projekt. 

Utwórz nazwę firmy 

Zanim będziesz mógł założyć lub zarejestrować swoją firmę, musisz wybrać nazwę. 

Warto zrobić z tego coś związanego z malarstwem i łatwego do zapamiętania. Jeśli możesz zrobić to coś podłączonego do Twojej okolicy, jeszcze lepiej. 

Weźmy na przykład tego nowojorskiego malarza: 

Z nazwy wiadomo, gdzie pracują i co robią. Ten rodzaj nazwy sprawia, że o wiele częściej pojawiasz się w wyszukiwarkach Google. 

Inną rzeczą, którą powinieneś wziąć pod uwagę przy wyborze nazwy, jest to, czy jest ona dostępna w mediach społecznościowych lub jako domena internetowa. Obecność w Internecie ma obecnie kluczowe znaczenie dla sukcesu biznesowego, a Ty chcesz, aby Twoje imię było dostępne wszędzie, dzięki czemu możesz zbudować spójną markę. 

Zdecyduj, czy zatrudnisz pracowników 

Kiedy zaczynasz swoją firmę, prawdopodobnie będziesz chciał pracować sam i zacząć od małego. 

Ale masz możliwość zatrudniania wykonawców, dając Ci więcej rąk do pracy, a tym samym więcej możliwości osiągnięcia zysku. 

Jeśli chcesz pracować z zespołem, musisz przejść przez kilka dodatkowych przeszkód podczas rejestracji firmy. Obejmuje to uzyskanie prawidłowego numeru licencji i numeru podatkowego oraz konieczność przejścia przez proces zatrudniania. 

Wspaniałą rzeczą w zatrudnianiu dla firmy malarskiej jest to, że nie będziesz musiał dużo inwestować w szkolenia. W przeciwieństwie do hydrauliki lub cateringu, dość łatwo jest znaleźć tanią siłę roboczą dla firmy malarskiej i nie potrzebujesz pracowników z wieloletnim szkoleniem lub szerokimi kwalifikacjami. 

Krok 2: Zarejestruj Swoją Firmę 

Gdy już opracujesz plan i dowiesz się, w jaki sposób będziesz prowadzić swój biznes, jesteś gotowy do oficjalnego założenia. 

Obejmuje to rejestrację firmy, ubieganie się o numer podatkowy i upewnienie się, że zaznaczasz wszystkie prawidłowe pola prawne. Sposób, w jaki to zrobisz, zależy od Twojego stanu, ponieważ niektórzy wymagają uzyskania licencji jako malarz, podczas gdy inni nie. 

I chociaż nikt nie lubi papierkowej roboty, to nie musi być trudne. Business formation services może pomóc przejść przez wszystkie aspekty prawne rozpoczęcia działalności gospodarczej z pomocą licencjonowanego adwokata. 

Dzięki LegalZoom możesz uzyskać porady prawne za mniej niż $ 40 miesięcznie, a także uzyskać szablony umów i umów. Mogą również pomóc ci zarejestrować się w celu uzyskania podatków, zachować zgodność w swoim stanie i tworzyć umowy dla wszystkich pracowników, których zatrudniasz. 

Oto niektóre z rzeczy, które musisz zrobić, aby legalnie zarejestrować swoją firmę przed uruchomieniem.

Formularz LLC 

Utworzenie LLC pomoże Ci zarejestrować firmę i ubiegać się o konto podatkowe i wszelkie pożyczki. 

Utworzenie LLC jest kluczowe, jeśli myślisz o zatrudnianiu pracowników, ponieważ musisz chronić się przed odpowiedzialnością–szczególnie pracując wokół drabin. 

Najprostszym sposobem utworzenia LLC jest przejście przez usługę tworzenia biznesu, taką jak LegalZoom. 

Jeden z ich prawników może pomóc w wypełnieniu prawidłowej dokumentacji dla Twojego stanu i może pomóc w podjęciu decyzji, czy powinieneś utworzyć LLC, czy jednoosobową firmę. 

Zarejestruj się, aby uzyskać EIN i numer podatkowy firmy 

Po utworzeniu LLC możesz ubiegać się o numer identyfikacyjny pracodawcy (EIN) i numer podatkowy firmy. 

Twój EIN pomoże Ci rozwinąć się w przyszłości i współpracować z kontrahentami, a ważne jest, aby oddzielać podatki biznesowe i osobiste. 

Możesz złożyć wniosek o ein na stronie IRS, aby dowiedzieć się, co musisz zrobić lub skorzystać z usługi formacyjnej, takiej jak LegalZoom. 

Zdobądź licencję

Jak już wcześniej wspomniano, nie wszystkie państwa będą wymagać posiadania licencji na działalność malarską. 

Jednak niektóre państwa tak, a wiele innych ma szczególne zasady dotyczące pracy w pomieszczeniach mieszkalnych. 

Większość stanów wymaga również licencji biznesowej. Ponownie możesz sprawdzić specyficzne wymagania swojego stanu podczas konfigurowania lub pracy z usługą formacyjną.

LegalZoom ma nawet informacje o różnych wymaganiach w każdym stanie. 

Otwórz konto bankowe dla firm 

Gdy już posiadasz EIN, możesz założyć firmowe konto bankowe. 

Aby uniknąć komplikowania podatków w dół linii, trzeba zachować swoje osobiste wydatki oddzielone od wydatków biznesowych. Nie tylko ułatwia to składanie podatków, ale także ułatwia śledzenie budżetu. 

Możesz skontaktować się z lokalnym oddziałem, aby zobaczyć, jakie opcje mają, aby skonfigurować konto firmowe. 

Krok 3: zorganizuj logistykę 

Teraz, gdy masz już wszystkie formalności na drodze, musisz skonfigurować fizyczne aspekty swojej firmy. 

Obejmuje to organizowanie sprzętu, transport i zatrudnianie pracowników do zespołu. Kiedy zarządzasz logistyką, pamiętaj, aby trzymać się swojego budżetu. Jeśli przekroczysz wydatki podczas zakładania firmy, nie będziesz miał żadnych pieniędzy, aby przypłynąć do Ciebie podczas szukania klientów. 

Lepiej początkowo zachować prostotę, a następnie zainwestować w więcej sprzętu, gdy zaczniesz zarabiać. 

Oto niektóre z logistycznych rzeczy, które musisz zorganizować przed uruchomieniem firmy malarskiej: 

Uzyskaj pożyczkę (jeśli jest wymagana)

Nie jesteś zobowiązany do uzyskania pożyczki. Ten krok jest tylko wtedy, gdy potrzebujesz zewnętrznego finansowania. Możesz zachować to proste, pracując samodzielnie z niezbędnym sprzętem.

Ale jeśli potrzebujesz zatrudnić pracowników lub wynająć naszą powierzchnię magazynową, warto przyjrzeć się inwestycjom z góry. Jeśli tak, będziesz potrzebował swojego biznesplanu i budżetu, aby wyglądać profesjonalnie i jasno, dlatego możesz poprosić o pomoc adwokata lub służby formacyjnej. 

Należy również zachować ostrożność przy wyborze kredytu, aby upewnić się, że warunki są dobre i że nie ponosisz ryzyka pożyczania więcej niż możesz sobie pozwolić na spłatę. Rozważ konsultację z doradcą finansowym w sprawie ryzyka, jeśli myślisz o zaciągnięciu kredytu. 

Kup Sprzęt 

Gdy jesteś gotowy do inwestowania w biznes, nadszedł czas, aby kupić sprzęt. 

Jeśli chodzi o malowanie, pamiętaj, że Twoje pierwsze prace są kluczowe. Jeśli będziesz miał złe recenzje, to rozwalisz swój biznes. Dlatego lepiej od samego początku zainwestować w wysokiej jakości farbę-im lepsza jakość, tym wyższe można ładować. 

Poszukaj możliwości zakupu hurtowego lub hurtowego, aby obniżyć koszty, i rozważ wypożyczenie niektórych innych urządzeń, takich jak drabiny i ochraniacze podłogowe. 

Zatrudnianie Pracowników 

Jeśli planujesz pracować z zespołem w celu szybszego skalowania, teraz jest czas, aby połączyć ten zespół. 

Jedną z najlepszych rzeczy na temat rozpoczęcia działalności malarskiej jest to, że łatwo jest znaleźć niedrogich pracowników, którzy są chętni do pracy. Nie musisz inwestować w wiele szkoleń–o ile są niezawodne i odpowiedzialne, malowanie ścian nie jest zbyt trudne. 

Jeśli jednak znajdziesz zespół z doświadczeniem, gwarantujesz, że wykonają dobrą robotę. Może to kosztować nieco więcej płac, ale oznacza również, że zaoszczędzisz czas, aby skupić się na marketingu i znalezieniu klientów. 

Możesz łatwo znaleźć pracowników w swojej okolicy za pośrednictwem mediów społecznościowych, LinkedIn lub agencji.

Uzyskaj Miejsce Do Przechowywania

Jeśli masz szczęście, że masz duży garaż, możesz nie martwić się o miejsce do przechowywania. 

Ale jeśli chcesz kupić dużą furgonetkę zamiast wynajmować, lub nie masz miejsca w domu na drabiny i farby, być może będziesz musiał wynająć schowek na sprzęt. Ułatwi to zakup hurtowy, obniżając koszty. 

Ogólnie rzecz biorąc, szafki do przechowywania nie kosztują dużo, średnio między $90-$150 miesięcznie. 

Zorganizuj Transport 

Będziesz potrzebował furgonetki, aby dostać się do iz pracy z całym sprzętem. 

Zaletą wynajmu vana jest to, że wynajmujesz tylko w dni, gdy pracujesz. Minusem jest to, że możesz nie być w stanie podjąć pracy w ostatniej chwili. 

Jeśli masz budżet na zakup lub dzierżawę, to zależy od ciebie-pamiętaj tylko, że musisz mieć miejsce na zaparkowanie i przechowywanie go, gdy nie jest używany. 

Krok 4: Skonfiguruj Online 

W dzisiejszych czasach dla większości firm posiadanie solidnej obecności w Internecie jest kluczem do sukcesu. 

Większość ludzi znajduje firmę za pomocą wyszukiwarki Google, dotyczy to również firm malarskich. Dobrą rzeczą w firmach malarskich jest to, że większość ludzi poszukuje lokalne firmy, nie tylko te znane i wysoko oceniane. 

Oznacza to, że utworzenie strony internetowej i zarejestrowanie jej w Mapach Google może pomóc Ci znaleźć klientów nawet wtedy, gdy dopiero zaczynasz.  

Oto kilka rzeczy, które musisz skonfigurować online, aby ułatwić klientom znalezienie Ciebie: 

Twórz stronę www

Każda firma potrzebuje silnej, przejrzystej strony internetowej. 

To nie musi być skomplikowane, ale powinno pokazać kilka przykładów twojej pracy. Jeśli jeszcze nie współpracowałeś z klientami, możesz przemeblować pokój w swoim domu lub u znajomego i zrobić wysokiej jakości zdjęcia dla swojej witryny. Malarstwo to biznes wizualny, więc ludzie chcą zobaczyć, co dostaną. 

Poza tym powinieneś mieć wyraźnie zaznaczoną lokalizację, niektóre szczegóły dotyczące swoich usług i sposób, w jaki potencjalni klienci mogą cię znaleźć. Możesz również opublikować swoje ogólne ceny. Jeśli spojrzymy na naszą przykładową witrynę New York painting businesses, widzimy, że podają one swoje dane kontaktowe na górze i pokazują obrazy z poprzednich prac:

Tworzenie Mediów Społecznościowych

55% klientów dowiaduje się o nowych markach i firmach za pośrednictwem mediów społecznościowych. 

To potężny sposób, aby promować swoją firmę za darmo, łączyć się z klientami i prezentować swoją pracę. Platformy społecznościowe, takie jak Pinterest i Instagram, umożliwiają tworzenie portfolio online swoich prac, co jest szczególnie ważne w przypadku malarstwa. Platformy takie jak Facebook umożliwiają nawiązywanie kontaktów z lokalną społecznością. 

Po prostu upewnij się, że w swoich postach i opisach dodajesz słowa kluczowe, takie jak lokalizacja, aby ułatwić klientom znalezienie Ciebie.

Optymalizacja SEO 

SEO może być trochę przytłaczające na początku, ale dodanie słów kluczowych do witryny i mediów społecznościowych może pomóc ci zostać wykrytym przez klientów i przewyższyć inne firmy w Internecie. 

Używanie lokalnych słów kluczowych (które nazywają Twój obszar) jest doskonałym sposobem na pojawienie się w wyszukiwaniach, ponieważ zwykle mają mniejszą konkurencję, ale nadal są popularne. Sprawdź nasz przewodnik, jeśli chcesz uzyskać wskazówki dotyczące korzystania z SEO i narzędzi, które mogą Ci pomóc.

Krok 5: Znajdź Klientów 

Teraz, gdy Twoja firma jest gotowa do uruchomienia, nadszedł czas, aby znaleźć pierwszego klienta. 

Oprócz pracy z przyjaciółmi i rodziną, musisz znaleźć nieznajomych, którzy są chętni do pracy i zatrudnić cię. Malarstwo jest zawsze poszukiwaną branżą, więc nie powinno być trudno znaleźć pracę z odpowiednimi technikami.

A gdy zdobędziesz pierwszego zadowolonego klienta, zaczniesz korzystać z poleceń–jednego z najpotężniejszych narzędzi marketingowych.

Oto niektóre z najlepszych sposobów na znalezienie klientów dla Twojej firmy malarskiej: 

Tworzenie Reklam 

Media społecznościowe są wiodącą płatną metodą dystrybucji treści w USA, a także jednym z najtańszych sposobów reklamowania się. 

Reklamy na Facebooku mogą wynosić nawet 5 USD tygodniowo, a Google pozwala tworzyć reklamy ukierunkowane na podstawie lokalizacji, co oznacza, że potencjalni klienci w Twojej okolicy, którzy ostatnio szukali malarstwa, będą wyświetlać Twoją firmę. 

Sieć 

Firmy zajmujące się malarstwem polegają na lokalnej interakcji, dlatego tworzenie sieci ma kluczowe znaczenie dla sukcesu. 

Może to być współpraca z innymi lokalnymi kontrahentami, takimi jak Budowniczowie lub wypożyczalnie samochodów dostawczych, aby upewnić się, że zasugerują się nawzajem klientom lub przygotują pakiet. 

Możesz także dołączyć do sieci i grup online, takich jak grupy na Facebooku, aby łączyć się z ludźmi w okolicy i budować pozytywne relacje. Nawet nawiązywanie kontaktów z innymi firmami malarskimi może przynieść ci klientów, ponieważ mogą one skierować klientów do ciebie, jeśli są przepełnione, a Ty możesz się odwdzięczyć, gdy Twoja firma się podniesie. 

Inwestuj w Content Marketing 

Content marketing to niezwykle potężny sposób na sprzedaż swojej firmy za darmo. 

Pisanie postów na blogu na swojej stronie internetowej, tworzenie filmów z wykonywaniem zadań, a nawet filmów TikTok, które pokazują przed i po-pomoże Ci zaangażować się w kontakt z klientami i przyciągnąć nowych odbiorców. 

Content marketing pomaga zwiększyć wiarygodność, a także budować markę i reputację. Jeśli ludzie polubią Twoje treści, udostępnią je, a ty zaczniesz zdobywać sławę w swojej okolicy jako ktoś, kto zna ich firmę i produkuje świetną pracę. 

Tworzenie Wizytówek 

Trochę stara szkoła, ale wizytówki nadal działają. 

Wydrukowanie ich jest tanie i łatwe, a następnie pozostawienie w lokalnych kawiarniach, sklepach i centrach, w których można je znaleźć. Nie wszyscy twoi klienci będą młodzi, więc wizytówki będą mile widziane dla niektórych w społeczności i mogą pomóc ci pokonać konkurentów, którzy ich nie używają.

Powinieneś również przekazać swoje wizytówki klientom po zakończeniu pracy, z linkiem, w jaki sposób mogą zostawić ci recenzję i skierowanie. Dzięki temu Twoje karty mogą pójść dalej i dotrzeć do nowych klientów, zarówno cyfrowo, jak i fizycznie.  

Total
0
Shares
Related Posts