Jak założyć LLC w Arizonie

Rozpoczęcie działalności gospodarczej może być niezwykle trudnym procesem przy wyborze struktury biznesowej, która nie współgra dobrze z wielkością i rodzajem działalności.

Struktura biznesowa LLC (spółka z ograniczoną odpowiedzialnością) jest popularnym i łatwym w obsłudze wyborem dla małych firm w Arizonie z jednym lub kilkoma pracownikami.

LLC nie mają wielu skomplikowanych zasad, których muszą przestrzegać właściciele firm, co jest Świetne dla małej firmy. 

Wiele razy nowy właściciel firmy w Arizonie może obsłużyć proces składania wniosku o LLC bez konieczności zatrudniania ekspertów.

Łatwe Części założenia LLC w Arizonie

Komisja Arizona Corporation (ACC) nadzoruje proces zarządzania Llc w stanie. Oferuje również porady dla tych, którzy chcą rozpocząć działalność gospodarczą. 

ACC sprawia, że kroki wymagane do złożenia jako LLC w Arizonie są stosunkowo prostym procesem. Właściciele firm mogą wykonywać niektóre prace online, a niektóre za pośrednictwem formularzy drukowanych.

Niskie opłaty za zgłoszenie

Opłaty Arizony za złożenie LLC są poniżej średniej w porównaniu do innych stanów. Jest to pomocne dla małej firmy obserwującej każdy wydatek.

Ponadto Arizona nie wymaga od LLC ubiegania się o państwową licencję biznesową lub składania rocznego raportu. W niektórych stanach LLC musi korzystać z tych pozycji, z których oba mogą generować dodatkowe wydatki.

Zatrudnianie podmiotu do pomocy w złożeniu

W stanie Arizona istnieje wiele podmiotów gospodarczych, które mogą pomóc nowym właścicielom firm wypełnić formularze wymagane do założenia LLC. Podmioty te są dostępne do wynajęcia. Wiele z nich to te same podmioty, które właściciele firm mogą wynająć, aby służyły jako agenci statutowi, o czym porozmawiamy później.

Firmy mogą płacić od kilkuset do kilkuset dolarów rocznie za pełne usługi tego typu podmiotów.

Prosta Struktura Biznesowa

Rozpoczynając działalność LLC w Arizonie, nowi właściciele firm docenią prostotę tej struktury biznesowej w porównaniu z niektórymi innymi opcjami, takimi jak korporacje.

LLC nie muszą przestrzegać wielu zasad w Arizonie dotyczących struktury własności i regularnego składania raportów. Gdy firma złoży swoje artykuły organizacji ze stanem, nie ma bieżących zobowiązań. To pozostawia właścicielowi firmy więcej czasu na skupienie się na firmie.

Proste Wymogi Podatkowe

Wymogi podatkowe dotyczące LLC są znacznie prostsze niż korporacja. LLC nie płacą podatków sami. Różni się to od korporacji, w której firma musi płacić podatki dochodowe.

Zyski LLC migrują bezpośrednio do właścicieli. Właściciele następnie zgłaszają te pieniądze na swoich zeznaniach podatkowych. Jest to o wiele łatwiejsze niż próba pracy przez prawo podatkowe biznesu na poziomie federalnym i stanowym Arizony.

Trudne części założenia LLC w Arizonie

Niektóre firmy odkryją, że struktura LLC nie działa dla nich. Ponadto Arizona ma kilka zawiłości w tworzeniu LLC, które mogą sprawić, że ta struktura biznesowa będzie mniej niż idealna dla niektórych firm.

Drukowanie Formularzy

Chociaż ci, którzy chcą założyć LLC w Arizonie, mogą wypełnić kilka niezbędnych formularzy online, niektóre mają tylko opcję wydrukowaną. Spowalnia to cały proces. Może to być frustrujące, aby drukować i wysyłać niektóre formularze, podczas gdy państwo pozwala na cyfrowe składanie innych.

Znalezienie przedstawiciela ustawowego

W Arizonie przedstawiciel ustawowy (zwany zarejestrowanym agentem w większości innych stanów) musi złożyć i podpisać formularz wskazujący, że osoba lub podmiot zgadza się służyć jako agent. Wiele innych stanów nie wymaga tej dodatkowej formy i nie wymaga osobnego podpisu.

Opodatkowanie Świadczeń Pracowniczych

Jeśli twoja LLC zatrudnia pracowników i zapewnia korzyści tym pracownikom, pracownicy muszą liczyć wartość tych świadczeń jako dochód do celów podatkowych. Różni się to od korporacji, w której większość świadczeń pracowniczych nie podlega opodatkowaniu.

Może to być mylące dla pracowników. Może to również utrudniać zdolność LLC do zatrudniania ludzi, ponieważ potencjalni pracownicy mogą lekceważyć płacenie podatków od świadczeń.

Krok 1: określ rodzaj LLC

Arizona oficjalnie uznaje dwa typy LLC. Właściciele firm będą musieli wybrać odpowiednią opcję dla swoich szczególnych potrzeb.

Oba typy LLC zapewniają tę samą podstawową korzyść, umożliwiając właścicielom firm oddzielenie osobistych transakcji finansowych i prawnych od transakcji finansowych i prawnych firmy. Jeśli LLC nie spłaci pożyczki lub stanie się przedmiotem pozwu, majątek osobisty właściciela firmy nie jest częścią ugody.

Oba typy LLC różnią się po prostu rodzajem modeli biznesowych, które obsługują.

LLC

Większość osób, które chcą założyć spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością w Arizonie, wybierze ogólną strukturę LLC. LLC działa dla prawie każdego rodzaju działalności i prawie każdego rodzaju rynku.

PLLC

PLLC to skrót od Professional LLC. W Arizonie licencjonowani specjaliści mogą chcieć zorganizować swoją działalność jako PLLC zamiast LLC. Niektóre zawody, które mogą wybrać strukturę PLLC, obejmują lekarzy, dentystów, prawników, CPA i weterynarzy.

Zaletą PLLC jest to, że jeśli jeden właściciel stanie się przedmiotem błędu w sztuce lub osobistego procesu związanego z pracą, inni właściciele nie ponoszą odpowiedzialności za żadne ugody.

Podczas próby złożenia pliku jako PLLC, każdy członek grupy własności LLC będzie musiał posiadać odpowiednią licencję zawodową. Niektórzy ludzie będą potrzebować pozwolenia od swoich profesjonalnych zarządów w Arizonie, aby prowadzić działalność jako PLLC.

Osoby zgłaszające się jako PLLC nie muszą wypełniać żadnych dodatkowych formularzy dla Komisji Arizona Corporation. Aby zakwalifikować się do PLLC, muszą jednak dodać trochę dodatkowych informacji na temat standardowego formularza artykułów organizacji.

Krok 2: Wybierz nazwę dla LLC

Wybór odpowiedniej nazwy dla twojej małej firmy w Arizonie wymaga przemyślenia. Pamiętaj, że musi przestrzegać wytycznych ACC i zasad nazewnictwa LLC. Właściciele firm nie mogą po prostu zakładać, że mogą wybrać dowolną nazwę.

Wybieranie unikalnej nazwy

Arizona wymaga, aby każda LLC zarejestrowana w stanie miała unikalną nazwę. Przypisuje te imiona na zasadzie kto pierwszy, ten lepszy. Możesz więc wierzyć, że masz idealną nazwę dla swojej firmy, ale jeśli ktoś inny zgłosi ją do ACC dzień przed tobą, masz pecha.

Jeśli wybierzesz nazwę, której właścicielem jest już inna firma, i podasz tę nazwę jako część zgłoszenia LLC, stan może odrzucić twoje zgłoszenie. Prawdopodobnie nie otrzymasz zwrotu opłaty za zgłoszenie.

Na szczęście właściciele firm, którzy chcą założyć nową LLC, mają opcję Wyszukiwania już zajętych nazw firm. Baza danych nazw firm ACC zawiera listę wszystkich aktualnych nazw firm zarejestrowanych w stanie.

Nowi właściciele firm mogą przeszukiwać tę bazę danych tyle razy, ile chcą za darmo. Mogą wyszukiwać aktualne nazwy firm, które dokładnie pasują do wyszukiwanych terminów. Mogą również wyszukiwać bieżące nazwy, które zawierają słowo pasujące do szukanego terminu. Użyj tego zasobu, aby upewnić się, że nazwa Twojej LLC jest unikalna.

Używanie prawidłowej konwencji nazewnictwa

W Arizonie nowe LLC muszą zawierać “LLC ” lub” Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością ” gdzieś w nazwie firmy. Państwo dopuszcza pewne niewielkie różnice w stosunku do głównego wyrażenia lub akronimu, takie jak “L. L. C.” lub “Limited Liability Co.”

PLLC muszą zawierać frazę “Professional LLC” lub akronim “PLLC” gdzieś w nazwie.

Zgłoszenie nazwy, która nie spełnia tej zasady, spowoduje odrzucenie wniosku przez ACC.

Zastrzeganie nazwy

ACC pozwala potencjalnym właścicielom firm zarezerwować nazwę na okres do 120 dni przed złożeniem formularzy wymaganych do stania się LLC lub PLLC. 

Ta funkcja może być pomocna, jeśli właściciel firmy ma świetny pomysł na nazwę, ale nie jest jeszcze gotowy do pliku jako LLC. Właściciel firmy może mieć zarezerwowaną nazwę podczas łączenia prac wymaganych do rozpoczęcia działalności, takich jak zabezpieczenie nazwy domeny witryny, która pasuje do żądanej nazwy firmy.

Właściciel może zakończyć proces rezerwacji nazwiska, wypełniając formularz online za $ 45 lub wypełniając dokumenty i za pomocą poczty za $ 10. Proces Online zastrzega nazwę dla ciebie natychmiast.

Jeśli właściciel firmy ostatecznie zdecyduje się nie używać zastrzeżonej nazwy firmy, po 120 dniach będzie mógł wybrać ją ktoś inny. Jednak osoba, która go zarezerwowała, nie otrzyma zwrotu opłaty rezerwacyjnej.

Krok 3: Wybierz przedstawiciela ustawowego 

Wszystkie LLC lub PLLC w Arizonie muszą mieć przedstawiciela ustawowego. Ta osoba lub podmiot służy jako przedstawiciel prawny LLC w przypadku otrzymywania dokumentów prawnych. Jeśli znasz zakładanie LLC poza Arizoną, inne stany często używają w tym celu” zarejestrowanego agenta”.

Nazwa i dane kontaktowe przedstawiciela ustawowego będą częścią publicznego zapisu w Arizonie. Pozwala to osobom lub urzędnikom państwowym, którzy muszą przedłożyć formularze prawne LLC, mieć jasny punkt kontaktowy. Ta osoba może otrzymać takie rzeczy jak:

  • Zawiadomienie o pozwie
  • Dokumenty i formularze podatkowe
  • Dokumenty prawne
  • Korespondencja rządu zajmującego się sprawami prawnymi

Potencjalni agenci muszą podpisać formularz akceptacji przedstawiciela ustawowego, aby oficjalnie zaakceptować zostanie agentem LLC. LLC przesyła ten formularz wraz z artykułami organizacji (które omówimy w kroku 4).

LLC mają kilka opcji wyboru przedstawiciela ustawowego. 

Wybór osoby

Jedna osoba może służyć jako przedstawiciel ustawowy LLC. Ta osoba musi być rezydentem Arizony w pełnym wymiarze godzin i musi mieć adres w stanie.

Właściciel firmy może służyć jako własny przedstawiciel ustawowy w razie potrzeby. Właściciel ma również możliwość przypisania innego pracownika w firmie do pełnienia funkcji agenta.

Agent musi być dostępny przez większość czasu pod podanym adresem w normalnych godzinach pracy. Jeśli właściciel firmy rzadko lub w niepełnym wymiarze czasu pracy jest w biurze, lepiej byłoby wybrać inną osobę lub podmiot do pełnienia funkcji przedstawiciela ustawowego.

Wybór podmiotu

W stanie Arizona LLC ma możliwość wynajęcia podmiotu, który będzie służył jako przedstawiciel ustawowy LLC. Ten typ podmiotu prawdopodobnie jest firmą, która służy jako agent dla wielu firm.

Korzystając z podmiotu, właściciel LLC nie musi wymieniać swojego adresu jako publicznego punktu kontaktowego dla LLC. Zamiast tego jednostka wyświetli swój adres fizyczny. Adres fizyczny przedstawiciela ustawowego nie musi być zgodny z adresem firmy.

LLC może płacić od $50 do $200 rocznie, aby zatrudnić podmiot do pełnienia funkcji przedstawiciela ustawowego.

Krok 4: Ukończ Artykuły organizacji

Arizona wymaga od LLC złożenia artykułów organizacji jako podstawowego środka tworzenia LLC. Właściciele firm mogą złożyć te formularze za $ 50.

Zgłoszenie musi zawierać arkusz okładki z ACC. To wyjaśnia, czy właściciel firmy pragnie przyspieszonego przetwarzania artykułów organizacji. Zawiera również informacje kontaktowe i informacje dotyczące płatności. Przyspieszone przetwarzanie artykułów organizacji może przebiegać od $35 do $400.

Forma artykułów organizacji składa się z wielu sekcji. 

Rodzaj Jednostki

Właściciele firm zaczną od wyjaśnienia, czy będą wypełniać formularz jako LLC lub PLLC. 

W przypadku PLLC właściciel firmy musi dodać opis rodzaju profesjonalnych usług, które firma będzie świadczyć.

Nazwa Firmy

Po wyszukaniu i znalezieniu dostępnej nazwy firmy (zgodnie z opisem w Kroku 2), LLC formalnie zażąda nazwy od ACC za pośrednictwem formularza artykułów organizacji. Ważne jest, aby wymienić nazwę dokładnie tak, jak właściciel firmy chce, aby pojawiła się oficjalnie w państwie.

Informacje Dla Statutowych Agentów

Artykuły organizacji obejmują sekcję, w której LLC wymieni dane kontaktowe przedstawiciela ustawowego. Ta sekcja różni się od formularza akceptacji przedstawiciela ustawowego (opisanego w Kroku 3). LLC będzie również musiała przesłać ten formularz akceptacji wraz z artykułami organizacji. 

Rodzaj zarządzania

LLC w Arizonie może korzystać ze struktury zarządzanej przez menedżera lub struktury zarządzanej przez członka. 

W strukturze zarządzanej przez menedżera właściciele LLC zatrudnią kogoś do zarządzania dla nich biznesem. W strukturze zarządzanej przez członków ci, którzy są właścicielami LLC, zarządzają również codziennymi aspektami jej prowadzenia.

Właściciel firmy musi sprawdzić, jakiego typu zarządzania będzie używał i dołączyć osobny dokument zawierający dodatkowe informacje. Formularz jest znany jako Formularz załącznika struktury Menedżera L040 (zarządzany przez menedżera) lub L041 (zarządzany przez członka).

Krok 5: Ostatnie Zadania

Aby sfinalizować proces zakładania LLC w Arizonie, właściciel firmy może potrzebować wykonać kilka dodatkowych kroków po zaakceptowaniu przez ACC artykułów organizacji.

Wypełnij wymóg publikacji

W niektórych hrabstwach w Arizonie nowo utworzona LLC musi opublikować zawiadomienie o utworzeniu LLC w lokalnej gazecie przez trzy kolejne tygodnie. Gazeta musi znajdować się w tym samym hrabstwie, co główny adres LLC.

Niniejsza informacja musi zawierać nazwę i Adres firmy oraz dane kontaktowe przedstawiciela ustawowego.

ACC prowadzi listę zatwierdzonych gazet w każdym hrabstwie Arizona, w którym istnieje wymóg publikacji, a także listę hrabstw, które nie wymagają tego powiadomienia o publikacji. Koszt publikacji zwykle wynosi od $60 do $200.

LLC musi zakończyć ten proces w ciągu 60 dni od otrzymania zgody od ACC. Nieukończenie go na czas może spowodować rozwiązanie LLC.

Utwórz umowę operacyjną

Stan Arizona nie wymaga LLC do złożenia umowy operacyjnej z ACC. Jednak firma może chcieć mieć ten dokument prawny dostępny. Określa, w jaki sposób firma planuje działać i relacje między właścicielami LLC. 

Umowa operacyjna omawia również ważne rzeczy, takie jak zasady głosowania i obowiązki, podział zysków, władza i obowiązki właścicieli, procedury wykupu członka lub sprowadzenia nowego członka i inne.

Gdy wszyscy członkowie go podpiszą, umowa operacyjna działa jak umowa. Chociaż nie jest to wymagane przez Arizonę, jest wysoce zalecane dla każdej LLC, ponieważ chroni status LLC firmy, a nawet chroni Twoją firmę przed koniecznością przestrzegania przepisów stanowych regulujących LLC.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz
Related Posts