Jak zachować zarys posta na blogu przed zejściem z torów

Dobry piesek, miły piesek.

Tak, psy często robią dokładnie to, co mówisz.

A kot z drugiej strony ma własny umysł (i wolę).

W sferze tworzenia treści kontury, które piszesz do swoich artykułów, często zachowują się jak koty. Próbujesz ich powstrzymać, ale oni po prostu miauczą, warczą i idą własną drogą. A jeśli nie przejmiesz kontroli, twój zarys doprowadzi cię do szaleństwa.

Ale ty can zrób zarys artykułu usiąść i przejść “woof” na komendę-gdy zrozumiesz, jak to zrobić.

Spójrzmy na przykład …

Jak golić kota

Załóżmy, że zaczynasz pisać artykuł o rysowaniu.

Temat “rysowania” jest zbyt rozległy i dziki jak na pojedynczy artykuł.

Musimy więc zacząć oswajać ten ogromny temat, przechodząc do pokrewnego tematu, na przykład ” rysowanie twarzy.”Teraz mamy niektóre Kontrola, ale nadal dużo mniej skupienia niż byśmy chcieli.

Czy powinniśmy mówić o zrzędliwych, smutnych, głodnych, zdenerwowanych, ciekawskich, zdesperowanych, zmęczonych lub zdenerwowanych kreskówkowych twarzach — rozumiesz pomysł, prawda? Wiemy, że mamy do czynienia z twarzami, ale wciąż jesteśmy trochę nieostre.

Więc zejdźmy o jeden poziom niżej … skupmy się na “wściekłych” rysunkowych twarzach.

Teraz masz więcej niż pewność, że możesz zająć się tematem “wściekłych twarzy z kreskówek”. Widać wyraźnie, że kontur zaczyna już tworzyć się w twojej głowie. Możesz opisać, czym jest wściekła twarz, dlaczego musisz nauczyć się rysować, kiedy tego unikasz-ach, zarys wyskakuje z Ciebie jak torrent.

Temat był dziki. Temat był nieco skupiony. Ach, radość sub-sub-tematu:

  • Topic = Rysowanie
  • Sub-topic = rysowanie twarze
  • Sub-sub-topic = rysowanie zły twarze

Czy zawsze należy próbować golić kota?

Więc … nigdy więcej nie powinniśmy nakreślać tematu lub podtematu? Czy powinieneś zawsze parować swój artykuł w dół do sub-sub-tematów zamiast?

Nie.

Jeśli napiszesz artykuł o “cenach”, z pewnością będziesz musiał dać klientowi wyobrażenie o tym, o co chodzi w Twoim pomyśle o “cenach”. Twój pomysł na wycenę z pewnością będzie inny niż mój.

Jeśli piszesz w temacie “talent”, to still musisz powiedzieć czytelnikowi, co masz na myśli przez “talent.”Ponownie, to, co postrzegasz jako talent, może być zupełnie inne niż to, co ja postrzegam jako talent.

Więc do diabła, tak, będziesz musiał pisać te tematy i pod-tematy, ale to nie będzie cię denerwować tak bardzo. Teraz będziesz wiedział, dokąd zmierzają Twoje pod-tematy. A to daje posłuszny zestaw do pracy.

Dzięki temu możesz pozwolić, aby Natura “tematu” i “pod-tematów”była trochę bardziej kotopodobna, ponieważ twoje pod-pod-tematy rzeczywiście będą posłusznie woofing.

Co ja do cholery mówię?

Wszystko to sub-sub-sub może sprawić, że Twoja głowa oszaleje, więc podsumujmy:

  1. Szeroki temat jest dziki. Może iść wszędzie. Na przykład “rysowanie” to szeroki temat.
  2. Podtemat jest bardziej posłuszny, ale pomaga nieco lepiej go skupić, np. ” rysowanie twarzy.”
  3. Sub-sub-temat jest, gdzie trafisz płatny Brud. “Rysowanie wściekłych twarzy” pomaga skupić się z absolutną klarownością. A kontur łatwo się opada.
  4. Temat i podtemat są nadal bardzo przydatne i nie należy ich lekceważyć. Nadal musisz ich użyć, aby Klient zrozumiał Twoją pozycję w temacie, ale działają one lepiej jako strony docelowe treści.
  5. Jednak teraz, gdy masz już swoje Pod – tematy na miejscu, poczujesz mniejszy stres, aby wędrować po stycznej i możesz użyć tematu i pod-tematów, aby wyraźnie przekazać swój punkt.
  6. W efekcie, podczas burzy mózgów przechodzisz od tematów do tematów podrzędnych, a następnie do tematów podrzędnych. Podczas tworzenia zarysów możesz zacząć od Pod-pod-tematów i pracować w górę.

Tematy i pod-tematy mają tendencję do miauczenia, mają tendencję do robienia własnych rzeczy.

Ale jeśli przejdziesz przez etapy burzy mózgów tematów, a następnie pod-tematów i wreszcie pod-tematów, przekonasz się, że wszystkie trzy z nich staną się bardziej podobne do psa, o wiele bardziej posłuszne celom tworzenia treści.

Dobry piesek.

Miły piesek.

HAU, HAU, HAU!

Total
0
Shares
Related Posts