Jak uzyskać bezpłatny szablon umowy operacyjnej

W końcu zarejestrowałeś swoją LLC i jesteś gotowy do prowadzenia biznesu. 

Ale wciąż pozostaje kilka pytań. 

Jak odróżnić właścicieli firm od firmy dla celów odpowiedzialności?

Jak posłowie głosują w ważnych sprawach?

Co zrobić, gdy członek chce opuścić firmę?

Co się stanie, jeśli jeden z właścicieli umrze?

Nie znajdziesz tych odpowiedzi w swoich artykułach organizacji, ale umowa operacyjna może pomóc Ci pokryć martwe punkty. 

Łatwe Części uzyskania darmowego szablonu umowy operacyjnej 

Zdobycie umowy operacyjnej jest o wiele łatwiejsze niż większość ludzi myśli. Chociaż zawsze zalecane, niekoniecznie trzeba prawnika lub doświadczenie w prawie gospodarczym, aby sporządzić umowę operacyjną. Szybkie wyszukiwanie Google odkryje niezliczone szablony umów operacyjnych do wyboru. 

Możesz także wybrać bezpłatne szablony umów operacyjnych LLC dla jednego członka, szablony umów operacyjnych LLC dla wielu członków i wszystko pomiędzy. Istnieją nawet branżowe szablony umów, które jeszcze bardziej ułatwiają sporządzanie kopii. 

Szablony umów operacyjnych są również standardem w różnych branżach. Ponownie, nie potrzebujesz żadnego specjalistycznego doświadczenia ani wiedzy, aby sporządzić kopię. Musisz tylko wiedzieć, co zawrzeć w umowie. Niektóre z krytycznych obszarów, które powinna obejmować umowa operacyjna, to:

 • Organizacja
 • Wymagania eksploatacyjne 
 • Finansowanie i inwestycje kapitałowe
 • Zarządzanie i prawa głosu
 • Podział zysków i strat
 • Procedura dodawania lub usuwania członków
 • Rozwiązanie

Większość stanów nie wymaga również notarialnego uzyskania Umowy operacyjnej. Ten wyjątek sprawia, że sporządzenie umowy między członkami LLC jest jeszcze prostsze. Mimo to zawsze dobrym pomysłem jest uzyskanie dokumentów prawnych notarialnie. To formalność, która utrwala umowę i może działać na Twoją korzyść w przypadku sporu sądowego. 

Wreszcie, nie musisz składać umowy operacyjnej ze stanem. Większość dokumentów ładu korporacyjnego wymaga, aby przejść przez obręcze, aby poprawnie złożyć. Zamiast tego możesz po prostu złożyć podpisaną i poświadczoną notarialnie umowę operacyjną z innymi kluczowymi dokumentami. 

TRUiC to świetne narzędzie, które sprawia, że uzyskanie darmowego szablonu umowy operacyjnej jest jeszcze łatwiejsze. Ta strona została założona przez grupę przedsiębiorców, aby oferować bezpłatne przewodniki biznesowe dla przedsiębiorców. TRUiC szacuje, że jego zasoby pomagają tworzyć około 10,000 nowych firm każdego miesiąca.  

Przydatny jest darmowy szablon umowy operacyjnej. Zostaniesz poproszony o podanie różnych informacji o swojej firmie i jej członkostwie. W rezultacie otrzymujesz spersonalizowany szablon specjalnie dla Twojej firmy. To nie będzie jakiś losowy szablon, który ściągnąłeś z Internetu. 

Trudne elementy opracowania szablonu umowy operacyjnej 

Łatwe jest uzyskanie darmowego szablonu umowy operacyjnej. Najtrudniejszą częścią będzie przygotowanie aktualnej umowy. Proces jest prosty w teorii. Będzie to jednak wiązało się z trudnymi rozmowami z partnerami na temat finansów, głosowania, zarządzania i innych szczegółów operacyjnych. 

Większość wieloosobowych LLC tworzą przyjaciele, znajomi i/lub pary małżeńskie. W rezultacie łatwo jest pominąć niektóre z trudniejszych fragmentów umowy, aby uniknąć konfliktu. Ale ta strategia może oznaczać zagładę dla firmy w przyszłości. 

Innym częstym problemem przy opracowywaniu umowy operacyjnej LLC jest niejednoznaczność. Ta dwuznaczność może, ale nie musi być zamierzona. Niemniej jednak główną ideą porozumienia jest zapewnienie, że wszyscy posłowie są po tej samej stronie. Niejednoznaczne porozumienie może zostać wykorzystane i będzie bezużyteczne w rozwiązywaniu ewentualnych sporów lub konfliktów. 

Warto, aby prawnik przebrnął przez ostateczną umowę i zasugerował zmiany w świetle wspomnianych pułapek. Równie ważne jest również, aby wszyscy członkowie LLC czuli się komfortowo z dokumentem końcowym i zgodzili się zachować jego integralność.

Mając na uwadze potencjalne wyzwania, oto jak uzyskać i opracować bezpłatny szablon umowy operacyjnej. 

Krok 1-Zarejestruj Się W TRUiC

Rejestracja w TRUiC jest bardzo prosta. Nie musisz podawać żadnych informacji finansowych ani poufnych danych osobowych. Wszelkie informacje, które musisz podać po utworzeniu konta, są używane tylko do opracowania szablonu bezpłatnej umowy operacyjnej. 

Rejestracja w TRUiC daje również bezpłatny dostęp do innych kluczowych zasobów biznesowych dostępnych w centrum biznesowym witryny. Zasoby te obejmują:

 • Bezpłatne formy prawne, takie jak dokumenty wynajmu i uchwały LLC
 • Oferty najlepszych zasobów biznesowych w Twoim stanie
 • Formalne narzędzie planowania biznesowego
 • Narzędzie business model canvas 

Utwórz Swoje Konto

Wystarczy tylko swoje imię i nazwisko oraz adres e-mail, aby utworzyć darmowe konto TRUiC. Możesz zarejestrować swoje BEZPŁATNE konto tutaj.

Otrzymasz wiadomość e-mail z potwierdzeniem na podany adres. Wystarczy kliknąć link weryfikacyjny, aby zakończyć rejestrację. Zostaniesz poproszony o podanie danych logowania, w tym nazwy użytkownika i hasła. 

Kliknij Zaloguj Się kontynuować. 

Wybierz narzędzie Umowa operacyjna 

Po zalogowaniu się na konto TRUiC kliknij Narzędzie Umowa operacyjna. Twoje konto jest również wyposażone w bezpłatne narzędzie do planowania biznesowego, które możesz sprawdzić w wolnym czasie. To narzędzie pomaga stworzyć skuteczny biznesplan dla Twojej LLC. 

Na razie pozostaniemy przy narzędziu umowy operacyjnej. 

Wybierz rodzaj LLC 

Aby uzyskać dokładny szablon umowy operacyjnej dla swojej firmy, musisz określić swój typ LLC. Opcje to jednoczłonowa LLC i wieloczłonowa LLC.

Jednoosobowa LLC to miejsce, w którym jesteś jedynym właścicielem i masz pełną kontrolę nad sprawami firmy. Oznacza to również, że nie istnieją inne podmioty lub osoby fizyczne, które są właścicielami firmy. Odwrotnie, multi-member LLC oznacza, że wiele osób jest właścicielem firmy. 

Wybierz swoją LLC i kliknij Zapisz I Kontynuuj na dole strony, aby przejść do następnego kroku.  

Krok 2-Wypełnij Dane Swojej Firmy 

Kolejną wielką zaletą korzystania z TRUiC do szablonu umowy operacyjnej jest jego dostosowanie. To nie jest po prostu kolejny szablon płyty kotła używane przez tysiące innych firm. 

Wpisz Nazwę Swojej Firmy 

Wprowadź dokładną nazwę firmy, której użyłeś do rejestracji LLC. Jest to dokument prawny, więc musisz upewnić się, że wszystko pasuje do tego, co jest zarejestrowane w państwie. 

Wybierz Swój Stan 

Po raz kolejny otrzymasz spersonalizowany darmowy szablon umowy operacyjnej. Wybierz stan, w którym Twoja firma jest zarejestrowana z menu rozwijanego. 

Wprowadź Datę Wejścia W Życie 

Twoja data wejścia w życie to data powstania Twojej LLC. Zazwyczaj jest to data wydrukowana na certyfikacie organizacji lub certyfikacie formacji, w zależności od lokalizacji. Jest to również ten sam dzień, w którym Twoja LLC została zatwierdzona przez państwo. Proszę odnieść się do pieczęci akceptacji na świadectwie akceptacji, aby potwierdzić datę. 

Krok 3-Wprowadź dane członkostwa w firmie 

Musisz teraz podać szczegóły dotyczące członkostwa w firmie. Pomoże to w opracowaniu szablonu, z którym zgadzają się wszyscy członkowie. Ponownie, może być konieczne skonsultowanie się z partnerami podczas wypełniania tej sekcji. 

Określ właścicieli firmy 

Ten krok będzie wyglądał trochę inaczej, jeśli jesteś jednoosobową LLC. Jeśli jednak masz wielu członków, musisz podać ich dane, w tym liczbę jednostek lub procent, który posiadają. Istnieje również opcja dodania większej liczby członków, jeśli Twoja firma ma więcej niż dwóch właścicieli. 

Należy pamiętać, że spółki z ograniczoną odpowiedzialnością i korporacje nie podlegają tym samym zasadom. Procentowa własność korporacji jest określana na podstawie kwoty pieniędzy lub własności, którą wnosi każdy akcjonariusz. Z LLC jest trochę więcej elastyczności. 

Na przykład, jeden członek może wnieść $ 20,000, a inny przyczynia się $2000, ale ten ostatni obsługuje więcej obowiązków kierowniczych. W tym przypadku członkowie nadal mogą zdecydować się na dzielenie interesów biznesowych 50-50. 

Na koniec zdecyduj, czy Twoja firma będzie mogła przyjmować nowych członków w przyszłości. Musisz również określić, w jaki sposób członkowie głosują. Dwie najczęściej spotykane opcje to głosowanie większością głosów i jednomyślność. 

Kliknij Zapisz I Kontynuuj aby przejść do następnego kroku. 

Określ Transfer Członkostwa 

Chociaż właściciele Twoich partnerów mogą być na dłuższą metę, rzeczy mogą się zmienić w przyszłości. Zastanów się, czy w przyszłości właściciele będą mogli sprzedać swoje udziały stronom zewnętrznym. 

Określ członków opuszczających firmę 

W zależności od umowy zawartej z innymi członkami, określ, co się stanie, jeśli członek chce opuścić firmę. Jest to kluczowy szczegół, który należy uwzględnić w umowie operacyjnej. Rozsądnie jest dać członkom możliwość opuszczenia firmy, aby uniknąć długiej walki prawnej w sporach. 

Krok 3-Zdecyduj, Jak Firma Jest Zarządzana

Nadszedł czas, aby podać szczegóły dotyczące rodzaju zarządzania firmą. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, przedyskutuj tę sekcję ze swoimi partnerami. Uniemożliwi to ponowne wykonanie tej sekcji umowy operacyjnej, jeśli członkowie nie są zadowoleni z konfiguracji. 

Member-Managed vs. Manager-Managed 

Zdecyduj, czy mianujesz menedżera, czy jego członkowie będą zarządzać LLC. W większości przypadków LLC wybierają opcję zarządzaną przez członka. Jest to tańsze rozwiązanie i pozwala uczestnikom uczestniczyć w codziennej działalności firmy. Ma to kluczowe znaczenie na początkowych etapach działalności. 

Liczenie Głosów Członków 

Istnieją konkretne problemy, które wymagają głosów członków. Scenariusze te obejmują Fuzje, konwersje lub rozwiązanie firmy. Może być również konieczne głosowanie, jeśli umowa operacyjna wymaga zmiany lub gdy nastąpią zmiany w członkostwie firmy.

Istnieją dwa główne sposoby liczenia głosów w takich sytuacjach. Pierwszy to głosowanie per capita, w którym każdy członek otrzymuje jeden głos. Inną opcją jest jednostka LLC. Tutaj jednostki LLC każdego członka liczą się jako głos. Niektórzy członkowie będą mieli większą siłę głosu w zależności od ich statusu własności. 

Krok 4-Wypracuj Sprawy Pieniężne 

Omawianie Finansów z bliskimi partnerami nie zawsze może być najłatwiejszym tematem. Ale umowa operacyjna ma chronić wszystkie Twoje interesy. To może być nawet wystarczająco dobre, aby uratować twoje związki w przypadku, gdy sprawy nie pójdą na marne. 

Podział zysków i strat 

Zdecyduj, w jaki sposób zyski i straty zostaną przydzielone. Jest to ważna sekcja ze względu na rachunkowość. Zapobiegnie również niepotrzebnym konfliktom, zwłaszcza stratom, kredytom i innym elementom dochodów. 

Najprostszym sposobem jest podzielenie zysków i strat przez jednostkę LLC. Jeśli nie, TRUiC pozwala dokładnie określić, w jaki sposób zamierzasz przydzielić swoje pozycje dochodu. Ta sekcja niestandardowa zostanie wbudowana w szablon. 

Wymogi Dotyczące Zobowiązań Podatkowych 

Na koniec określ, czy firma będzie musiała dokonywać płatności na rzecz członków w celu pokrycia zobowiązań podatkowych. Pamiętaj, że spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest podmiotem przechodnim. To oznaczenie oznacza, że członkowie są zobowiązani do płacenia podatków od zysku firmy. 

Możesz zdecydować się, aby płatności firmy pokrywały zobowiązanie podatkowe członka. 

Krok 5-Pobierz Bezpłatny Szablon Umowy Operacyjnej 

Zawsze możesz wrócić i przejrzeć wszelkie informacje, które podałeś przed zakończeniem procesu. W przeciwnym razie możesz teraz zapoznać się z szablonem umowy operacyjnej. Ale, znowu, to jest tylko szablon. Możesz to zmienić w dowolnym momencie. 

Zgadzam się na warunki TRUiC 

Oczywiście, TRUiC ma zastrzeżenie, aby chronić się przed odpowiedzialnością. Przeczytaj ZASTRZEŻENIE i zaznacz Zgadzam Się pudełko, aby zakończyć proces. 

Pobierz Bezpłatną Umowę Operacyjną

Kliknij Pobierz PDF aby uzyskać bezpłatny szablon umowy operacyjnej. Szablon będzie miał kilka stron i będzie gotowy do użycia, chyba że chcesz wprowadzić zmiany. Pierwsza strona dokumentu będzie wyglądać mniej więcej tak:

Przegląd i podpisanie umowy operacyjnej 

Rozpowszechniać kopie umowy operacyjnej wszystkim członkom, w tym menedżerowi. Omówienie szczegółów dokumentu i wprowadzenie poprawek według własnego uznania. 

Na koniec poproś wszystkich członków o podpisanie umowy. Każdy członek firmy będzie musiał podpisać dla siebie i firmy. 

Pamiętaj, aby uzyskać podpis kierownika, jak również. 

Uzyskać umowę notarialną (Opcjonalnie)

Notarialnie poświadczona umowa operacyjna nie jest wymogiem prawnym. Dokument ten staje się prawnie wykonalny, gdy tylko wszyscy członkowie go podpiszą. Mimo to, to dobry pomysł, aby uzyskać notarialnie, nawet jeśli to tylko formalność. 

Dotyczy to zwłaszcza jednoosobowej spółki LLC. Uzyskanie notarialnej umowy operacyjnej może utrudnić prawnikom przebicie korporacyjnej zasłony. Ten dokument jest jednym z wielu zapisów, które można wykorzystać do udowodnienia, że nie stworzyłeś firmy wyłącznie w celu uniknięcia osobistej odpowiedzialności. 

Złóż umowę

Twoja umowa operacyjna jest teraz kluczowym dokumentem ładu korporacyjnego. Pamiętaj, aby złożyć go z inną krytyczną dokumentacją biznesową. Możesz się do niego odwołać w przypadku jakichkolwiek sporów lub konieczności wprowadzenia zmian w dokumencie. 

Total
0
Shares
Related Posts