Jak ulepszyć swoje treści, budując infografiki za pomocą tych narzędzi 12

Ci z Was, którzy od jakiegoś czasu Czytają moje blogi wiedzą, że jestem wielkim zwolennikiem Używanie elementów wizualnych do ulepszania moich postów na blogu.

Oprócz tego, że są atrakcyjne wizualnie, obrazy mogą faktycznie poprawić wydajność Twoich artykułów. To dlatego, że blogi ze zdjęciami otrzymuj 94% więcej wyświetleń niż posty bez nich.

Według najnowszych badań z Content Marketing Institute, 73% marketerów twierdzi, że ich priorytetem jest tworzenie bardziej angażujących treści.

A 55% z tych twórców treści traktuje priorytetowo treści wizualne.

Jeśli nie używasz obrazów do ulepszania treści, powinieneś rozważyć rozpoczęcie od infografik. Nawet jeśli umieściłeś zdjęcia w niektórych starych treściach, możesz przenieść tę strategię na wyższy poziom, budując niestandardowe infografiki.

To dlatego, że infografiki są kombinacją tekstu i obrazów. Badania pokazują ludzie postępują zgodnie ze wskazówkami o 323% lepiej, jeśli wskazówki zawierają zarówno tekst, jak i ilustracje.

Na platformach społecznościowych infografiki są lubiane i udostępniane w trzykrotnym tempie wszystkich innych treści.

Gdy zaczniesz budować infografiki, zwiększysz ruch na swojej stronie. Dzieje się tak dlatego, że inne osoby będą używać niestandardowych obrazów, aby ulepszyć własne treści.

W rezultacie będziesz konsekwentnie buduj linki zwrotne, co poprawi twoje SEO.

Teraz, gdy już rozumiesz, dlaczego musisz projektować infografiki, nadszedł czas, abym ci pokazał, jak to zrobić. Dostępnych jest mnóstwo narzędzi, ale nie wszystkie są sobie równe.

Zawęziłem listę 12 najlepszych narzędzi do tworzenia infografik.

1. Easel.ly

Jeśli chcesz szybko i sprawnie stworzyć infografikę, Easel.ly to świetne miejsce na początek.

image5 6

Powyżej znajduje się próbka niektórych z ich topowych szablonów infografik. Wszystko, co musisz zrobić, to wybrać szablon, który chcesz i podłączyć swoje informacje.

Mają szablon na wszystko. Niektóre z nich są zaprojektowane tak, aby zmieścić więcej tekstu na stronie, podczas gdy inne priorytetyzują liczby z wszelkich badań, które możesz przeprowadzić.

Korzystanie z niego jest bezpłatne Easel.ly ale jeśli chcesz szablony premium, możesz uzyskać dostęp do ponad 500 z nich za opłatą. Polecam zacząć od darmowych, aby sprawdzić, czy jesteś zadowolony z platformy przed uaktualnieniem członkostwa.

Inną fajną cechą tej platformy jest to, że mają infografiki społeczności zbudowane przez innych. Możesz również podłączyć do nich swoje informacje.

Na Easel.ly strona zawiera łatwy do naśladowania przewodnik na temat tworzenia treści na swojej platformie. Oferują również opcję czatu do obsługi klienta na żywo w przypadku pytań lub problemów z platformą.

2. Pitkochart

Pitkochart to kolejna najlepsza opcja dla początkujących. Platforma ułatwia tworzenie niestandardowych infografik bez żadnego doświadczenia projektowego.

image1 6

Oprócz infografik mają również inne szablony projektów. Można budować takie rzeczy jak:

 • ulotki
 • plakaty
 • prezentacje
 • sprawozdania

Niektóre z moich ulubionych rodzajów infografik na Pitkochart są wykresy. To świetny sposób na Wyświetlanie liczb na niestandardowym wykresie.

Pitkochart posiada również funkcję mapy. Możesz dostosować opcje kolorów na tych mapach, aby pokazać, jak różne stany, regiony lub kraje mają różne wyniki dla Twojej dyskusji.

Mówiąc o opcjach kolorów, Pitkochart ma wiele. Możesz wybrać kolory dla każdej części infografiki lub wybrać wstępnie ustawione schematy kolorów.

Jest to ważna cecha, ponieważ różne schematy kolorów mogą mieć wpływ na sprzedaż na twojej stronie.

Mają bibliotekę ponad 1000 ikon. Możesz z nich korzystać bez konieczności uiszczania opłat licencyjnych lub przypisywania twórcy.

To zdecydowanie sprawia, że rzeczy są mniej skomplikowane, co pozwala poświęcić czas i wysiłek na budowanie infografik.

Po zbudowaniu infografiki na Pitkochart pomogą Ci nazwać swój obraz, aby był zoptymalizowany pod kątem SEO. Następnie możesz udostępnić go bezpośrednio z platformy.

Mają opcje udostępniania wiadomości e-mail, e-booków i mediów społecznościowych. Możesz uzyskać link embedd do swojej witryny, udostępnić go swojemu zespołowi lub pobrać wersję infografiki w wysokiej rozdzielczości.

3. Venngage

Jesteś studentem? Jeśli tak, Venngage pozwoli Ci korzystać z ich oprogramowania za darmo. Ale wszyscy inni będą musieli zapłacić za platformę.

image10 1

Ich miesięczna stawka wynosi $19 dla osób fizycznych i $49 dla firm. Może się to wydawać drogie, ale członkostwo biznesowe zawiera funkcje premium, takie jak:

 • szablony niestandardowe
 • nieograniczone infografiki
 • 100 przesyłanych zdjęć
 • branding pomoc
 • wykresy
 • ikony
 • współpraca zespołowa
 • pliki do pobrania w wysokiej rozdzielczości

Jeśli wiesz, że chcesz korzystać z tych funkcji przez cały rok, możesz płacić z góry co roku i otrzymać 20% zniżki na członkostwo.

Venngage jest świetny, ponieważ ich szablony infografik są pozornie nieskończone. Przy tak wielu opcjach jest mniej prawdopodobne, że będziesz mieć podobne do innych szablonów infografik już opublikowanych w Internecie.

To może wyróżnić Twoją markę z tłumu.

Grupują również swoje infografiki w oparciu o kilka kategorii. Możesz zbudować odpowiedni obraz do tego, co próbujesz zilustrować. Niektóre z najlepszych kategorii to:

 • statystyczne
 • listy
 • terminy
 • geograficzne
 • nieruchomości
 • nonprofit
 • Zasoby ludzkie

Mają nawet szablony “zabawnych danych”, które pomogą Ci wyświetlić unikalne badania w sposób łatwy do zrozumienia.

4. Visme.co

Lista narzędzi do projektowania wizualnego nie byłaby kompletna bez Visme.co. Platforma specjalizuje się we wszelkiego rodzaju treściach wizualnych, w tym infografikach.

image6 6

Jeśli chcesz zrobić infografikę porównującą wiele zmiennych, Visme.co ma ponad 20 wykresów i tabel do wyboru.

Istnieje kilka różnych sposobów wprowadzania danych do tych wizualizacji. Pierwszą opcją jest ręczne wpisanie liczb. Ale jeśli masz dużo informacji, może wolisz zaimportować dane.

Inną fajną cechą tych wykresów jest możliwość łączenia się z danymi na żywo.

Wszystkie szablony mają konfigurowalne czcionki. Możesz zmienić kolor, rozmiar i styl tekstu. Nie widzisz czcionki, którą lubisz? Nie ma sprawy. Visme.co pozwala również przesyłać własne czcionki.

To oprogramowanie może pomóc przenieść infografiki na wyższy poziom, czyniąc je bardziej angażującymi. Możesz dodać pliki wideo i audio.

Umożliwiają również osadzanie ankiet, ankiet i map. Możesz nawet dodać funkcje ruchu, takie jak wyskakujące okienka, do infografiki.

Po opublikowaniu infografiki możesz śledzić jej skuteczność. Narzędzia analityczne informują, ile osób widziało Twoją infografikę, jakiego typu urządzenia używali, ich lokalizacji i poziomu zaangażowania.

5. Infogram

Infogram to kolejny z moich ulubionych. Platforma pozwala w pełni dostosować każdy element każdej tworzonej infografiki.

image8 5

Oprócz infografik możesz również użyć tego oprogramowania do tworzenia:

 • sprawozdania
 • wykresy
 • mapy
 • pulpity nawigacyjne

Infogram pomaga również tworzyć obrazy specjalnie zaprojektowane dla kanałów mediów społecznościowych.

Ich platforma ma ponad milion ikon i obrazów, wszystkie bez tantiem.

Najbardziej podoba mi się w Infogramie ich narzędzie do edycji. Możesz przeciągać, upuszczać i przenosić każdy element na ekranie, aby w pełni dostosować swój projekt.

Jeśli masz dane, które należy zaimportować, możesz łatwo przesłać arkusze kalkulacyjne z programu Excel, Google Drive, Dropbox itp. Możesz nawet użyć usługi w chmurze lub jej interfejsu API, aby skonfigurować integrację danych na żywo.

Mają interaktywne wykresy i mapy do Państwa dyspozycji, jak również.

Ostatecznie, jeśli potrzebujesz punktu kompleksowej obsługi dla wszystkich potrzeb infografiki, nie możesz się pomylić z Infogramem.

6. Canva

Nawet jeśli nie planujesz robić mnóstwa infografik, Canva ma wiele innych narzędzi do projektowania, z których możesz skorzystać. Ci z Was, którzy są nieco bardziej zaawansowani, będą cieszyć się funkcjami projektowania graficznego oferowanymi na tej platformie.

image12

Jednym z moich ulubionych elementów platformy Canva jest wszechstronność, jaką oferuje. Możesz go używać w Internecie, a także na iPhonie lub iPadzie.

Specjalizują się w edytorze zdjęć, palecie kolorów i kombinacjach czcionek. Ale ich narzędzia do budowania infografiki są równie dobre, jeśli nie lepsze. Nie musisz mieć zaplecza projektowego, aby to rozgryźć.

W przeciwieństwie do niektórych innych narzędzi Canva, infographic builder jest darmowy. Wszystko, co musisz zrobić, to utworzyć konto Canva przed rozpoczęciem pracy.

Ich Biblioteka ma ponad milion zdjęć, ilustracji i grafik do wyboru. Jeśli nie jesteś zadowolony z ich wyboru, Możesz również przesłać własne zdjęcia.

Po przesłaniu obrazu możesz wybrać czcionkę z ponad 130 opcji. Ułatwiają również zmianę tła i schematu kolorów.

Po zadowoleniu z niestandardowego układu możesz zapisać te unikalne szablony na swoim koncie. Ułatwia to zmianę przeznaczenia tych samych układów na przyszłe infografiki. To jeden z Moje ulubione narzędzia marketingowe oszczędzające czas.

Jeśli nie jesteś zadowolony ze wszystkich elementów w bezpłatnej bibliotece Canva, mają one elementy premium dostępne do zakupu.

Ale w przeciwieństwie do niektórych droższych narzędzi do infografik, które widzieliśmy, zakupy premium Canva kosztują najwyżej $ 1. Jest to niezwykle opłacalny sposób na ulepszenie infografik.

7. iCharts

Jeśli chcesz coś nieco innego niż narzędzia na naszej liście do tej pory, iCharts zdecydowanie pasuje do opisu.

image11

Ta platforma jest oparta na chmurze. Jest to narzędzie do analizy wizualnej pozwalające organizować skomplikowane informacje biznesowe.

Możesz użyć icarts, aby uprościć dane z szeroko zakrojonych badań. Ponieważ jest to platforma oparta na chmurze, możesz uzyskać do niej dostęp z dowolnego miejsca. Nic nie musi być instalowane na urządzeniu.

Mają funkcję umożliwiającą integrację danych w czasie rzeczywistym.

Ta opcja nie jest typowym kreatorem infografik. Ale nadal możesz eksportować wykresy i wykresy, aby ulepszyć zawartość za pomocą niestandardowych obrazów.

8. Skitch

Podobne do naszego ostatniego narzędzia, Skitch nie musi też tworzyć niestandardowych infografik. Ale codziennie używam Skitcha, aby ulepszyć moje treści wizualne.

image2 6

Niektórzy z was mogą nie być zainteresowani budowaniem wszystkich infografik od podstaw. W porządku.

Jeśli masz komputer Mac, możesz użyć Skitcha, aby pomóc ci dostosować infografiki z innych źródeł. Oto jak to robisz.

Po pobraniu Skitcha na urządzenie Apple, które jest bezpłatne, możesz go użyć do robienia zrzutów ekranu z infografik. Następnie możesz oznaczyć określone sekcje za pomocą strzałek, pól i tekstu, aby uczynić je własnymi.

Stali czytelnicy moich wpisów na blogu mogą rozpoznać różowe Strzałki i adnotacje od Skitcha. To jest to, czego używam do oznaczania zdjęć na moim blogu.

Jeśli korzystasz z tego narzędzia, aby pomóc ci zbudować infografiki, upewnij się, że prawidłowo przypisujesz źródła obrazu.

9. Creately

Creately to platforma specjalizująca się w tworzeniu unikalnych diagramów dla Twojej firmy.

image7 6

Chociaż nie są one dokładnie takie same, diagramy i infografiki są bardzo podobne, dlatego pomyślałem, że warto dodać to narzędzie do mojej listy.

Polecam Creately dla firm, które mają wielu projektantów produkujących treści w tym samym czasie.

Dzięki temu oprogramowaniu możesz współpracować z maksymalnie 20 członkami zespołu nad tym samym projektem, zapewniając aktualizacje, edycje i zmiany w projekcie w czasie rzeczywistym.

Mają ponad 1000 diagramów do wyboru. Nawet jeśli nie chcesz publikować swoich diagramów, możesz użyć tego narzędzia do własnych projektów, takich jak budowanie mapy podróży klienta.

10. Google Charts

W razie wątpliwości zawsze dobrym pomysłem jest użycie narzędzi, które znasz. Jako właściciel firmy prawdopodobnie korzystałeś z Google Analytics, aby pomóc ci w rozwiązaniach marketingowych.

Cóż … , Google Charts to kolejna świetna opcja oferowana z Twoim kontem Google.

image3 6

Po określeniu typów zestawów danych, które chcesz uwzględnić, możesz w pełni dostosować swój projekt. Możesz wybrać typ wykresu, którego chcesz użyć, z obszernej galerii Google.

Łatwo jest dodać te infografiki do swojej witryny, wiadomości e-mail i kanałów mediów społecznościowych.

Ich dynamiczna funkcja danych pozwala na podłączenie źródła danych, dzięki czemu wykresy są aktualizowane z informacjami w czasie rzeczywistym.

Google naprawdę wyróżnia się z tłumu, jeśli chodzi o obsługę klienta. Istnieją dokładne przewodniki, które pomogą Ci z narzędziem. Każda sekcja zawiera instrukcje krok po kroku, łatwe do wykonania.

11. Gliffy

Jeśli szukasz innego narzędzia do tworzenia niestandardowych diagramów, Gliffy to świetny wybór do rozważenia.

image9 1

Oprogramowanie jest niezwykle łatwe w użyciu. Do tworzenia infografik nie potrzebujesz żadnych umiejętności projektowych.

Wszystko odbywa się za pomocą edytora HTML5, więc nie musisz pobierać niczego na swoje urządzenia, aby korzystać z tego narzędzia.

Jeśli chcesz zrobić swój projekt tak szybko, jak to możliwe bez budowania własnego szablonu, nie ma problemu. Gliffy ma gotowe szablony. Wszystko, co musisz zrobić, to podłączyć swoje informacje.

Udostępnij infografikę za pomocą linku do osadzania lub prześlij ją bezpośrednio na swoje profile w mediach społecznościowych.

Gliffy można również używać do współpracy z członkami zespołu. Przyznaj dostęp osobom, którym ufasz, dokonującym zmian w Twoim projekcie.

12. Wordle

Nie każda infografika musi być skomplikowanym zbiorem danych.

Czasami skuteczne jest wyświetlanie tylko jednej statystyki lub zdania, aby wyróżnić się na tle innych treści. Jeśli tak jest, Wordle to jedna z twoich najlepszych opcji.

image4 6

Ta platforma jest przeznaczona do tworzenia chmur słów. Możesz użyć niestandardowych czcionek i szablonów do tworzenia tych unikalnych obrazów.

Możesz nawet użyć Wordle, aby wzmocnić punkt, który zrobiłeś w tekście jednego z postów na blogu.

Wniosek

Obrazy i elementy wizualne są potężniejsze niż same słowa.

Dlatego musisz używać infografik, aby ulepszyć swoje treści. Ale jeśli nie chcesz szukać infografik w Internecie, narzędzia, które opisałem powyżej, pozwalają tworzyć własne.

Nie zrozum mnie źle: w Internecie dostępne są dziesiątki innych narzędzi do budowania infografik. Ale z mojego doświadczenia wynika, że te są najlepszymi miejscami do rozpoczęcia pracy.

Jest coś na tej liście dla każdego – To zależy od tego, czego szukasz.

Niektóre z tych narzędzi są bezpłatne, podczas gdy inne pobierają opłatę. Niektóre narzędzia są lepsze dla wykresów i zbiorów danych, podczas gdy inne specjalizują się w niestandardowych obrazach i animacjach.

Zapoznaj się z tym przewodnikiem, aby poznać wszystkie twoje potrzeby w zakresie tworzenia infografik.

Total
0
Shares
Related Posts