Jak tchnąć nostalgię w pisanie

Święta sałatka owocowa, Batmanie!

Znasz odniesienie?

Jeśli kiedykolwiek oglądałeś Stary serial o Batmanie, dostaniesz go. W każdym odcinku serialu Robin wypowiadał inną wersję frazy catch, z coraz bardziej nieprawdopodobnym rzeczownikiem zajmującym swoje miejsce w środku.

Ale to nie Robin sprawił, że te frazy są niezapomniane.

To jest nostalgia że spektakl tego typu wciąż cieszy się w ich widowni po dziś dzień.

Napisano na śmierć, że treść jest królem. Nie sądzę, że dość już pobiliśmy to na śmierć! W każdym razie, to, co naprawdę należy umieścić w kontekście, to to, że każdy rodzaj treści, czy to telewizja, wideo, artykuły, czy cokolwiek innego, musi zawierać element nostalgii.

Pozwól, że Cię o coś zapytam. Chcesz, żeby ludzie mówili o twojej pracy za 10, 20 lat? Wiem, że tak.

Teraz kontra jutro

Jeśli tworzysz świetne treści dla “tego, co teraz jest gorące”, nie oznacza to, że nadal będzie “gorąco”.

Wystarczy spojrzeć na to, ilu blogerów kłóci się, jaka jest najlepsza platforma dla sieci społecznościowych. Wszyscy chcą popchnąć swoją ulubioną sieć społecznościową, niezależnie od tego, czy jest to Facebook, Google+, Twitter czy LinkedIn.

Za 10 czy 20 lat, jak istotna będzie Ta treść? Jak istotne będzie to rok od teraz?

Większość witryn traci na tym, co naprawdę. łączy się z czytelnikami i fanami — nostalgia. Jeśli moje odniesienie do Batmana nie rezonuje z tobą, to w porządku, ponieważ oto kolejny szybki przykład …

Chodzę na zajęcia zatytułowane ” Historia Gier Wideo.”Sam tytuł klasy sugeruje, że niektóre gry wideo wywołują nostalgiczne uczucie u nauczyciela i przyszłych uczniów. Gry jak Super Mario lub Donkey Kong są nadal zaskakująco popularne, ponieważ twórcy długo i ciężko myśleli o tym, jak utrzymać je w przekonaniu przez lata.

Jak to się ma do twojego blogowania?

Kiedy piszesz post, tworzysz film lub rozpowszechniasz cokolwiek w Internecie, czy kiedykolwiek przestałeś myśleć o tym, czy to, co mówisz, faktycznie środki coś dla publiczności? Tylko dlatego, że” treść jest królem ” nie oznacza, że Twoja treść jest czymś więcej niż błaznem sądowym.

Co mam przez to na myśli?

Nie bądź nadwornym błaznem

Nadworny błazen istnieje dla króla musi być rozbawiony w tym właśnie momencie. Może przyciągnąć uwagę, ale nie zatrzymuje jej na dłuższą metę.

Czy twój najnowszy artykuł lub podcast jest odpowiedni tylko na ten konkretny moment, czyli ” co jest teraz gorące?”

Mam nadzieję, że nie, bo wtedy staniesz się tylko inną treścią ” John Doe.”Praca, nad którą spędziłeś tak dużo czasu, szybko ginie w ogromnym wirze Internetu.

Rozdzielcie się.

Zrób coś, co uważasz, że może być postrzegane w nadchodzących latach i nadal być istotne. Chcesz, aby ludzie czytali Twoje artykuły i mówili: “to jest świetne. Chciałbym, żeby ludzie nadal tworzyli takie rzeczy.”

Do dziś lubię patrzeć na zarchiwizowane artykuły lub starsze książki. Właśnie przeczytałem przedruk pierwszego w historii numeru Niesamowity Spider-Man. Mów o nostalgii! Jest to rodzaj pisma, którego chcesz szukać. Pisanie, które przetrwa, aby stać się trwałym klasykiem.

Co więc powinieneś zrobić, aby Twoje treści były niezapomniane na przyszłość?

4 sposoby tworzenia nostalgicznych treści

  1. Przeczytaj lub obejrzyj coś, co ma jakiś wiek, ale jest nadal aktualne. Pozwoli Ci to zobaczyć rzeczy w innym świetle i nie dać się pod wpływem tej samej komory echa, w której tkwią wszyscy inni. Spoglądając w przeszłość, zauważysz, jakie elementy wytrzymują próbę czasu, co wciąż przyciąga i przyciąga uwagę.
  2. Przestań czytać, co inni robią lub każą ci robić. Nie mówię, że nie możesz słuchać opinii, ale nie bądź ślepym wyznawcą i kontynuuj robienie tego, co wydaje się Bezpieczne (na przykład blogowanie o tym, jak zarabiać na blogu). Bądź liderem i myśl za siebie.
  3. Bądź wolnym duchem. To działało dla Batman TV show, który był dziwaczny i często over-the-top skandaliczne. Nadal mam przyjaciół ze studiów, którzy wysyłają mi głupie frazy, które kiedyś mówiłem. Twoja praca nie wytrzyma próby czasu, jeśli jesteś dokładnie taki jak wszyscy inni.
  4. Bądź artystą. Każdy lubi mówić bądź sobą, kiedy piszesz. To chyba nie zawsze jest dobre. Myślisz, że P. T. Barnum został bezpiecznie w swojej strefie komfortu? Nie. Ciągle myślał twórczo, jakby dobrze … cyrkowy performer. Barnum & Bailey są nadal w biznesie i idzie silny.

Over to you …

Nostalgia nie jest czymś, co można stworzyć na kartce papieru w jednej chwili. To coś, co rozwija się z biegiem czasu.

Pisz na przyszłość. Napisz, co będzie nadal istotne, gdy cały szum stanie się starą wiadomością, a możesz zostać zapamiętany, gdy cię nie będzie.

Jakiego rodzaju treści uważasz za nostalgiczne i co zrobiłeś, aby stworzyć ten rodzaj doświadczenia dla swoich czytelników? Podziel się tym w komentarzach poniżej, a dołączę do ciebie …

Total
0
Shares
Related Posts