Sześć sposobów, aby natychmiast znaleźć właściwe słowa

Czy kiedykolwiek wiedziałeś, co chcesz powiedzieć, ale nie wiesz, jak to powiedzieć? Z pewnością warto włożyć w to dodatkowy wysiłek, ponieważ jak sprawi, że różnica w sposobie co jest odbierane i realizowane.

Niektórym ludziom nigdy nie brakuje słów. Osobiście mam dobre i złe dni. Jednak istnieją zdecydowanie sposoby, aby wydostać się z rowu, jeśli chodzi o znalezienie odpowiednich słów i rozpoczęcie pracy.

Oto moje wskazówki dotyczące tworzenia świetnej kopii, nawet gdy twój mózg nie współpracuje.

Masz rację?

Zanim napiszesz, musisz wiedzieć, co masz zamiar powiedzieć. Walczysz, bo nie masz jasnego pojęcia o co ci chodzi?

Zacznij od środka

Jeśli rozpoczęcie pracy jest Twoim problemem, łatwiej będzie zacząć od “mięsa” Twojego artykułu. Wróć później, aby stworzyć zabójczy nagłówek i wprowadzenie. Ponownie, działa to, ponieważ koncentrujesz się na swoim punkcie, a nie na prezentacji. Czasami pomaga to później znaleźć apetyczne opakowanie na danie główne.

Walk It Off

Może potrzebujesz przerwy. Odejdź, zrób coś innego. Odpocznij sobie. Wróć odświeżony i gotowy do pracy. Niektóre z najwspanialszych pomysłów w historii pojawiły się na spacerze przypominającym zen.

Wyślij e-mail do znajomego

Czasami dostajemy skurcz mózgu, ponieważ staramy się zbyt mocno. Zacznij pisać e-mail z tym, co chcesz powiedzieć jako nieformalny szybki numerek do bliskiego przyjaciela. Możesz nawet zacząć jako ” próbuję napisać ten artykuł o…”

Say it Out Loud

Tak jak pisanie wiadomości e-mail może odblokować obwody pisania, wyobraź sobie, że masz przyjaciela, który siedzi i pyta, o czym piszesz. Co byś powiedział?

Działa to nawet z przedmiotami nieożywionymi lub niezainteresowanymi i zwierzętami domowymi. Ponieważ musisz zrozumieć problem we własnym umyśle, aby wyjaśnić go komuś innemu, nawet nie potrzebujesz odpowiedzi, tylko ją wyartykułować. Najlepszą nazwą na to, jaką słyszałem, jest gumowanie.

Wyrzuć i edytuj

W większości przypadków trudniej jest napisać ” coś ” niż wypolerować, więc po prostu spróbuj wyrzucić podstawy z głowy i na papier i popracuj nad udoskonaleniem tego później.

Streszczenie

Podczas gdy niektórzy ludzie wydają się być w stanie skierować Hemingwaya i napisać idealną prozę na żądanie, Reszta z nas zwykłych śmiertelników musi pracować w granicach naszej niedoskonałej szarej materii. Mam nadzieję, że te proste wskazówki pomogą Ci następnym razem, gdy będziesz w poprawce.

Jak sobie radzisz, gdy twój mózg się zamyka? Dajcie znać w komentarzach!

Subskrybuj Blog Chrisa Garretta, aby uzyskać więcej blogów, copywritingu i porad marketingowych oraz bezpłatny ebook na temat tworzenia flagowych treści.

Total
0
Shares
Related Posts