Bezcenne lekcje wyciągnięte z 1-gwiazdkowe opinie na Amazon

Nie jest trudno napisać o czymś, czego nienawidzisz.

Trudno to zrobić cóż … .

Witam, nazywam się Julien Smith i mam chorobę — mam absolutną obsesję na punkcie 1-gwiazdkowych recenzji Amazon.

Zaczęło się od recenzji mojej książki, Trust Agents, ale od tego czasu rozwinęło się w pełnoprawne uzależnienie.

Teraz nie mogę przestać ich czytać. Szukam ich. Nawet zakładka oni.

Ale chodzi o to, że mogą zaszkodzić, Te 1-gwiazdkowe recenzje uczyniły mnie lepszym pisarzem. Podejrzewam, że to jeden z powodów, dla których jestem dobry w pisaniu o rzeczach, których nienawidzę.

Teraz ty też możesz uczyć się od 1-gwiazdkowych recenzji. 🙂 Mam nawet zapakowane kilka z nich tutaj dla Twojej wygody.

Te recenzje pochodzą z książek przyjaciół (o których Wiem, że nie obrażą się), ale na pewno możesz szukać własnych w każdej chwili. W rzeczywistości, Gorąco polecam uczenie się od tych, którzy Cię obrażają.

Czasami obrażają, bo to, co mówią, jest prawdą. Innym razem to tylko hejterzy. Tak czy inaczej, jest to zabawne i edukacyjne doświadczenie.

Zaczynajmy. …

“Ta książka wyleczyła moją bezsenność.”

[Agenci zaufania] to “jak czytanie Zbrodni i kary Dostojewskiego podczas mlaskania czerstwego mięsa” to może być najlepsza rzecz, jaką słyszałem od dłuższego czasu. Jest jak najbardziej epicka zapomniana linia z nowoczesnej wersji Dante ‘ s Inferno.

Mieliśmy tylko nadzieję napisać coś tak wspaniałego. Uwielbiam tę recenzję, mimo że jest o mnie.

Lekcja: Idź na całość albo idź do domu. Ludzie nie chcą słyszeć, jak jest źle — chcą usłyszeć, jak porównujesz to do katastrofy Hindenburga.

Z umiarem hiperbola działa. Nie bój się powiedzieć im, jak naprawdę się czujesz, zwłaszcza gdy jest tak wiele innych rzeczy konkurujących o Twoją uwagę.

“Jak’ sekret ‘dla pacjentów z Aspergerem”

Ta recenzja dla Gary Vee ‘ s Zmiażdż To! to może być mój ulubiony nagłówek, który przeczytałem w tym roku. Rozśmieszyło mnie to na głos, mimo że jest to całkowicie bezinteresowne.

Lekcja: Tamtej nocy byłem w domu ojca i kopia The Power of Now siedziałem tam na stole, więc podniosłem go i przeczytałem około sześciu stron, zanim zdałem sobie sprawę, że to kompletna bzdura.

Jednak, jak wskazuje sam Eckhart Tolle, miliony innych ludzi przemieniło swoje życie przez to, co robi.

Słuchaj, jeśli to co piszesz zadziała, będą tam hejterzy, i mogą być wokalni.

Musisz to zaakceptować i iść dalej.

W rzeczywistości można celowo polaryzować, aby stworzyć tych ludzi. To może być dobre. Lepsze to niż zanudzanie wszystkich na śmierć.

Więcej mocy dla Gary ‘ ego i dla Ciebie, jeśli możesz to zrobić.

“Nigdy nie słyszałeś o Google? Więc ta książka jest dla Ciebie!”

Mój przyjaciel Mitch wysłał mi tę recenzję książki, która zawierała to świetne zdanie. Robi coś niesamowitego, co jest dość subtelne, ale ważne, aby wiedzieć. Zobacz też

Lekcja: Ten recenzent używa niesamowitej techniki sprzedaży, która w zasadzie zmusza cię do zaakceptowania go. Wszyscy słyszeli o Google, więc oczywiście ta książka jest dla idiotów! Niezupełnie.

Dobrzy sprzedawcy wiedzą, że trochę tak (szczególnie taki łatwy) może rozpocząć Cię od serii coraz większych umów. To jak mentalna sztuczka, żebyś się zgodziła.

Sposób, w jaki wplątuje cię w swoje myślenie, to rodzaj zimnej lektury, która działa tak dobrze, że większość ludzi nie wie, że to się dzieje.

Dlaczego powinieneś nauczyć się pisać z rzeczy, których nienawidzisz

Miałem przyjaciela o imieniu Mike na początku podcastingu.

Nie rozumiałem go zbyt dobrze. Widziałem go jako alarmowca. Często denerwował się firmą, dla której pracowaliśmy, kiedy nie widziałem powodu, by się denerwować. Martwiło mnie, że zawsze świrował o nic.

Ale czegoś się nauczyłem.

Gdy Mike był o coś zły, kilka miesięcy później, Zdenerwowałbym się. o tym. Kiedy wściekał się o sposób, w jaki mieliśmy zostać wyrolowani, na pewno, zostaliśmy wyrolowani chwilę później, tak jak przewidział.

Mike miał rację i zacząłem postrzegać jego gniew jako sygnał ostrzegawczy. To był rodzaj kanarka w kopalni węgla na to, co w końcu się wydarzy.

Coś niesamowitego dzieje się, gdy decydujesz się wyłączyć swoją zazdrość, swoją niepewność i swój osąd.

Czasami nie lubimy rzeczy, ponieważ przypominają nam o nas samych lub dlatego, że sprawiają, że jesteśmy niepewni.

Ale nie widzimy wyraźnie, dopóki nie wyłączymy tych emocji

Dlaczego recenzja Cię rozśmiesza?

Dlaczego cię przekonuje?

Albo dlaczego cię to złości?

Czy Twoje pisanie było kiedykolwiek krytykowane? Mój na pewno, więcej niż raz. Tak się składa, że jestem cholernie wrażliwy na ten temat, a ty pewnie też.

Ale to nie znaczy, że nie powinieneś słuchać.

Sieć przybliża cię do tych, którzy się z Tobą zgadzają i dalej od odmiennych punktów widzenia. Dlatego, aby wzrastać, musicie ich szukać.

Dlaczego warto dążyć do polaryzacji

Jak napisał Gary Vaynerchuk w swojej nowej książce, The Thank You Economy, musisz grać na krawędzi, aby uzyskać jakąkolwiek trakcję w sieci.

Ale to nie jedyny powód – to również dlatego, że sprawi, że twoi krytycy wyjdą-ci, którzy nie zgadzają się z Twoją opinią, uważają cię za obraźliwego lub po prostu nienawidzą. Sprawisz, że ci ludzie zwrócą na to uwagę, skomentują lub napiszą gdzie indziej, a następnie zwrócisz na nich uwagę.

Wtedy i tylko wtedy usłyszysz to, co musisz usłyszeć.

To, czy posłuchasz, zależy od Ciebie.

Total
0
Shares
Related Posts