Jak stworzyć profil na Facebooku jak Mark Zuckerberg

mark zuckerberg

Kiedy marketerzy mają do czynienia z budowaniem potężnych profili na Facebooku, szybko mówią:

Nie jestem Zuckerbergiem!

Ale naprawdę, kto lepszy niż Zuckerberg skopiować? Facebook nie tylko zna tajniki Facebooka, ale wie, co lubią użytkownicy Facebooka.

Zobaczmy więc, czego stary dobry Zuck może cię nauczyć o tworzeniu potężnego profilu na Facebooku.

Krok # 1: aby być cool kid, trzeba być przyjaciółmi z cool dzieci

Jak już wiesz, Mark jest dobrze połączony. Nie tylko zna znane gwiazdy internetu, takie jak Sean Parker, Peter Thiel i Marc Andreessen, ale także zna Baracka Obamę.

Kiedy jesteś przyjacielem fajnych dzieci, jesteś naturalnie postrzegany jako ” cool.”Kiedy jesteś postrzegany jako fajny, ludzie zaczynają prosić cię, abyś stał się ich przyjacielem.

Jeśli chcesz stworzyć profil na Facebooku, który jest nie tylko popularny, ale potężny, musisz zacząć prosić fajne dzieci, aby stały się Twoim “przyjacielem”. Wielu z nich odmówi, ponieważ cię nie znają, ale na każde 10 fajnych dzieci, o które poprosisz, od jednego do trzech zaakceptuje twoją przyjaźń.

Musisz to zrobić, dopóki setki wpływowych osób nie zaakceptuje TWOJEJ prośby o przyjaciela. Gdy osiągniesz ten punkt, zauważysz, że wiele przypadkowych osób na co dzień będzie prosić o twoją przyjaźń na Facebooku. Powodem tego jest to, że wpływowi mają wielu przyjaciół, a ich przyjaciele przeglądają swój profil, aby zobaczyć, z kim jeszcze są przyjaciółmi.

Krok # 2 :nie zapomnij o swoich prawdziwych przyjaciół

Teraz, gdy jesteś przyjacielem tłumu “w”, nie powinieneś pozwolić, aby uderzyło ci to do głowy. Ci influencerzy są naprawdę zajęci i mają tak wielu przyjaciół, że rzadko zadają sobie trudu, aby przeczytać Twój profil, a nawet polubić/skomentować rzeczy, które umieściłeś na ścianie.

Aby temu przeciwdziałać, będziesz musiał mieć prawdziwych przyjaciół na Facebooku. Mark, Na przykład, nadal przyjaźni się z ludźmi, których znał, zanim stał się bogaty. Od członków rodziny po przyjaciół z dzieciństwa, chcesz przyjaźnić się z ludźmi, którym na Tobie zależy, bo oni będą dbać o to, co masz do powiedzenia.

Zazwyczaj Facebook może znaleźć prawdziwych znajomych, dając Facebookowi dostęp do konta e-mail. Strona będzie mogła zobaczyć, z kim regularnie się komunikujesz i sprawdzić, czy te osoby są na Facebooku. Jeśli tak, System zasugeruje dodanie ich jako znajomych.

Krok # 3: nie wstydź się

Mark nie jest zbyt towarzyski. Jednak tylko dlatego, że możesz być nieśmiały lub niezręczny w prawdziwym życiu, nie oznacza, że musisz być w ten sposób online.

Spraw, aby Twój profil był bardzo dokładny, prześlij kilka zdjęć, napisz na ścianie i, co najważniejsze, zacznij pisać na ścianach znajomych. Jeśli nie staniesz się bardziej społecznościowy, nie poradzisz sobie dobrze na Facebooku lub jakiejkolwiek witrynie społecznościowej.

Strategia, którą lubię stosować to:

  1. Post na ścianie codziennie – Zazwyczaj Lubię zamieszczać coś ciekawego, co mi się przydarzyło, coś, czego się nauczyłem lub cytat. Odkryłem, że cytaty są najczęściej wirusowym rodzajem postów na Facebooku.
  2. Angażuj się ze znajomymi na swojej ścianie – kiedy moi przyjaciele komentują moją ścianę, staram się jak Mogę na nie odpowiedzieć. Dzięki temu zarówno oni, jak i inni wiedzą, że zależy mi na wysłuchaniu tego, co mają do powiedzenia i że je doceniam. Pamiętaj, nikt nie lubi rozmawiać ze sobą.
  3. Nawiąż kontakt ze znajomymi – każdego dnia “lubię” co najmniej jedną rzecz, którą mówi jeden z moich znajomych i komentuje co najmniej jeden z ich profili. Staram się to robić z przyjaciółmi, którzy zazwyczaj nie angażują się na mojej ścianie, ponieważ zachęca to nowych ludzi do interakcji ze mną na mojej ścianie.
  4. Nie bądź przewidywalny – raz w tygodniu lubię robić coś niezwykłego, żeby zwiększyć zaangażowanie bardziej niż normalnie. Zazwyczaj oznacza to, że publikuję coś, co jest albo naprawdę zabawne, albo nieco kontrowersyjne. Jednym z moich nieprzewidywalnych postów było ” gdyby rzucanie oczami spaliło kalorie, kobiety nigdy nie musiałyby się odżywiać.”
  5. Nie twórz wrogów – możesz łatwo tworzyć wrogów z tym, co publikujesz na Facebooku. Tak długo zdobywasz przyjaciół, dlaczego chcesz ryzykować ich utratę? Zazwyczaj unikam publikowania politycznych lub religijnych rzeczy na Facebooku. Kurcze, nawet po tym jak zamieściłam ten cytat o facetach, żeby nie wyglądać seksistowsko: “gdyby drapanie piłką spaliło kalorie, mężczyźni nigdy nie musieliby się odżywiać.”

Krok # 4: nie wszyscy przyjaciele są równi

Mark Zuckerberg nie akceptuje wszystkich jako swoich przyjaciół, co oznacza, że ty też nie powinieneś. Zamiast po prostu akceptować kogokolwiek, kogo znasz, powinieneś być trochę naukowy, ponieważ Facebook ogranicza twój profil do znajomych 5,000.

Po przekroczeniu limitu 5000 znajomych, trochę pogrzebałem w moim profilu na Facebooku i szybko nauczyłem się kilku rzeczy:

  • Little is the new big – chociaż mądrze jest przyjaźnić się z kilkoma wpływowymi osobami, twoim celem nie powinno być zaprzyjaźnienie się z nimi wszystkimi. Chociaż 47% moich znajomych ma ponad 500 kontaktów (ludzi, z którymi się przyjaźnią), stanowią tylko 21% mojego zaangażowania. Znajomi, którzy mają mniej niż 500 połączeń, stanowią 79% zaangażowania na ścianie mojego profilu.
  • Przejdź na cały świat – 62% moich przyjaciół nie mieszka w Stanach Zjednoczonych. Ci przyjaciele stanowią ponad 83% zaangażowania na mojej ścianie na Facebooku.
  • Kobiety są potężne – 16% moich przyjaciółek to kobiety, ale stanowią 22% zaangażowania na mojej ścianie. Szkoda, że wcześniej nie zaprzyjaźniłam się z większą liczbą kobiet, ale chyba jest już za późno, bo jestem ograniczona do 5000 przyjaciół.

Zanim zamkniesz swój profil na 5000 znajomych, nie popełniaj tych samych błędów co ja. Uważaj na to, kogo akceptujesz jako przyjaciela, ponieważ może to wpłynąć na to, jak potężny będzie Twój profil.

Krok # 5: nie ma nic złego w autopromocji.

Jedną z rzeczy, które Zuckerberg ma tendencję do promowania się na Facebooku. Heck, robi to na swoim fanpage ‘ u. Od promowania okładki magazynu Time po występ w Saturday Night Live, informuje wszystkich o swoich planach.

Nie bój się poinformować innych, co robisz ze swoją firmą, ponieważ jest to nie tylko dobry sposób na uzyskanie ruchu, ale także może przyciągnąć klientów.

Poinformowałem wszystkich moich przyjaciół, co planuje moja firma. Sięgam również po promocję mojej marki na Facebooku. Za każdym razem, gdy piszę post na blogu, udostępniam go na mojej ścianie na Facebooku.

W ciągu ostatnich kilku lat, nauczyłem się, że jeśli chcesz autopromocji, czas jest wszystkim. Pisałem na moim profilu na Facebooku w każdy dzień tygodnia, a nawet podczas wakacji. Pisałem nawet co godzinę w ciągu dnia. Z moją bazą przyjaciół, mam tendencję do najbardziej zaangażowania, gdy piszę między godzinami 8 am I 11 AM PST. A szczytowe dni dla mnie to poniedziałek, środa lub czwartek.

Wniosek

Nawet jeśli pójdziesz w ślady Marka Zuckerberga, są szanse, że nie zostaniesz miliarderem jak on. Ale to, czego możesz się spodziewać, to stworzenie profilu na Facebooku, który jest nie tylko popularny, ale także potężny.

Przestań marnować czas. Wyjdź i zbuduj swoją obecność na Facebooku. Bez względu na to, jakie przedsięwzięcie biznesowe lub ścieżkę kariery zdecydujesz się podjąć, zawsze możesz użyć swojego profilu na Facebooku, aby go promować. Postępuj zgodnie z powyższymi wskazówkami i wykonaj co najmniej następujące czynności…

Wypełnij swój profil (całkowicie) – Najlepszy profil na Facebooku jest kompletny. Nie oznacza to, że powinieneś wypełnić swoje imię i nazwisko oraz dane kontaktowe, oznacza to po prostu, że musisz wypełnić wszystkie dostępne pola.

“Don’ t stay in your circle” – Musisz uciec od interakcji z przyjaciółmi ze szkoły średniej lub college ‘ u i zacząć wchodzić w interakcje z ludźmi z twojej branży lub innych branż, w które chcesz się dostać. Łatwo jest dołączyć do grup, które Cię interesują, a także zaprzyjaźnić się z ludźmi, których chcesz poznać.

Nie wstydź się – Celem Facebooka jest łączenie się i interakcja z innymi członkami, więc nie wstydź się! Współpracuj z innymi członkami, pisząc na ich ścianie, komentując zdjęcia, zadając pytania znajomym,a co najważniejsze, mówiąc wszystkim znajomym wszystkiego najlepszego. Robienie tych wszystkich rzeczy pomoże innym dowiedzieć się, kim naprawdę jesteś, zamiast po prostu znać swoje imię.

Urozmaicić swój profil – Aplikacje na Facebooku pozwalają urozmaicić swój profil, dodając rzeczy, które Cię interesują. Na przykład dodałem aplikację YouTube do mojego profilu, która pozwala mi osadzać filmy z YouTube na moim profilu, aby inni mogli je zobaczyć. Teraz, jeśli jesteś kulawy jak ja, możesz umieścić śmieszne filmy na swoim profilu lub jeśli jesteś mądry jak Robert Scoble, możesz dodać filmy o sobie, które są związane z twoim zawodem. Podróżując trasą Scoble więcej osób dowie się więcej o Tobie i tym, w czym jesteś dobry.

Zbuduj go, a oni nie przyjdą – To nie jest Pole marzeń, trzeba się reklamować na Facebooku, aby stać się popularnym. W większości przypadków odbywa się to z interakcji, o której mówiłem powyżej, ale możesz także robić rzeczy takie jak dodawanie zdjęć siebie i innych członków Facebooka. Kiedy to zrobisz, inne osoby, które oznaczyłeś na zdjęciu, zostaną wysłane e-mailem, zwiększając w ten sposób liczbę osób, które widzą Cię na Facebooku. Niektóre z innych rzeczy do rozważenia jest utworzenie grupy na Facebooku, a także tworzenie własnej aplikacji, które mogą być dystrybuowane do wszystkich znajomych.

Aktualizuj swój profil – Jeśli nie utrzymasz swojego profilu na bieżąco, zacznie on umierać. Utrzymując go na bieżąco, zyska więcej ruchu i więcej osób Cię pozna.

A jeśli jesteś jedną z tych osób, które uważają, że Facebook to strata czasu, pomyśl jeszcze raz. To druga najpopularniejsza strona w Internecie.

Nieważne, co myślisz. Nie masz wyboru, Musisz na nim być.

Total
0
Shares
Related Posts