Jak stworzyć proces rekrutacji

Skalowanie firmy wymaga talentów na najwyższym poziomie. 

Aby znaleźć i zatrzymać odpowiednich ludzi, potrzebujesz skutecznego procesu rekrutacji, zatrudniania i wdrażania do pracy.

Wszelkie dziury lub luki w tym procesie mogą być kosztowne-prowadząc do dużej rotacji pracowników i niewypełnionych stanowisk.

Ale gdy już opanujesz proces zatrudniania, możesz łatwo skalować, szybko wypełniać otwarte zadania i zatrzymywać pracowników na dłuższą metę. 

Ten przewodnik przeprowadzi Cię przez kroki wymagane do stworzenia skutecznego procesu rekrutacji dla Twojej firmy.

Łatwe elementy tworzenia procesu rekrutacji

Znalezienie wykwalifikowanych kandydatów jest czymś, z czym boryka się większość menedżerów zatrudniających. Ale jest to stosunkowo łatwe, jeśli używasz odpowiednich narzędzi. 

Ręczne przesyłanie otwartych stanowisk do różnych stanowisk pracy jest czasochłonne i nieskuteczne. Zamiast tego powinieneś korzystać z nowoczesnych narzędzi do zatrudniania, takich jak oprogramowanie rekrutacyjne. 

Oprogramowanie rekrutacyjne pozwala na wysyłanie otwartych zadań do wielu tablic jednocześnie i pomaga automatycznie kwalifikować kandydatów. Dzięki temu możesz spędzać mniej czasu na sortowaniu życiorysów, a więcej na kontaktowaniu się bezpośrednio z osobami, które rzeczywiście pasują do danej pozycji. 

Narzędzia te ułatwiają również zatrudnianie zespołów w zarządzaniu procesem rekrutacji. Rozwiązania takie jak Workable pozwalają zautomatyzować zadania ręczne, takie jak planowanie rozmów kwalifikacyjnych, zatwierdzanie, listy ofertowe i podpisy elektroniczne. 

Ta platforma znacznie odciąża Twoich menedżerów ds. zatrudniania. Możesz publikować otwarte stanowiska na ponad 200 tablicach stanowisk za pomocą jednego kliknięcia. Wykonalne ułatwia znalezienie wykwalifikowanych kandydatów z poleceniami pracowników, zaopatrzeniem opartym na sztucznej inteligencji i wieloma innymi.

Jest to zasadniczo punkt kompleksowej obsługi dla wszystkich Twoich potrzeb związanych z zatrudnieniem. Oprogramowanie zostało wykorzystane do zatrudniania ponad 1,3 miliona pracowników przez ponad 20 000 firm. 

W przypadku organizacji o okazjonalnych potrzebach zatrudnienia, wykonalne zaczyna się od $99 za pracę miesięcznie. Plan podstawowy obejmuje e-sign, listy ofertowe, tablice pracy 200+, AI sourcing, integracje i wszystko, czego potrzebujesz do skutecznego procesu rekrutacji. Jeśli potrzebujesz nieograniczonej liczby aktywnych miejsc pracy, koszt idzie w górę.

Trudne części tworzenia procesu zatrudniania

Podczas gdy oprogramowanie rekrutacyjne może zdecydowanie ułatwić Ci życie, nadal istnieje kilka wyzwań związanych z tworzeniem procesu rekrutacji.

Znalezienie wykwalifikowanych kandydatów to tylko jeden mały krok. Stąd nadal trzeba przeprowadzać wywiady, które czasami mogą być wyzwaniem. Kandydaci, którzy wydają się być dobrym dopasowaniem na papierze, nie zawsze przechodzą rozmowę kwalifikacyjną, co jest frustrujące dla menedżerów zatrudniających.

Nawet po znalezieniu kogoś, kogo chcesz zatrudnić, możesz konkurować z wieloma firmami wysyłającymi oferty pracy do tego samego kandydata. Więc jeśli oferta nie jest konkurencyjna lub korzyści nie są atrakcyjne, możesz stracić na swoich najlepszych perspektyw. 

Zakładając, że znalazłeś dobrego partnera i chcą pracować dla Ciebie, początkowy okres wdrażania i szkolenia zwykle nie jest zabawny. Szkolenie jest kosztowne, a za kilka miesięcy można płacić komuś, kto jeszcze nie ma bezpośredniego wpływu na biznes.

Ponadto musisz upewnić się, że przestrzegasz prawa pracy, prawa podatkowego i zachowujesz zgodność ze wszystkimi przepisami. 

Krok 1-Zarejestruj Się, Aby Rekrutować Oprogramowanie

Jak wcześniej wspomniano, nie można stworzyć skutecznego procesu rekrutacji bez odpowiednich narzędzi. Tak więc zapisanie się na nowoczesne narzędzie rekrutacyjne jest logicznym pierwszym krokiem. 

Jeśli utknąłeś i nie wiesz, od czego zacząć, zapoznaj się z naszym przewodnikiem i szczegółowymi recenzjami najlepszego oprogramowania rekrutacyjnego. Niezależnie od wielkości firmy lub branży, ten zasób pomoże Ci znaleźć najlepsze oprogramowanie dla Twoich unikalnych potrzeb.

Na potrzeby tego samouczka, mam zamiar przeprowadzić Cię przez tworzenie procesu zatrudniania z wykonalne. 

Kroki będą takie same bez względu na to, jakiego narzędzia zdecydujesz się użyć. Ale pulpity nawigacyjne i interfejs użytkownika będą się różnić w zależności od platformy. 

Rozpoznaj Swoje Potrzeby Rekrutacyjne

Musisz dowiedzieć się, jak będziesz zatrudniać w perspektywie krótko – i długoterminowej. Jaki masz plan?

Firmy, które chcą zatrudnić dwóch lub trzech kandydatów w ciągu następnego roku, nie będą miały takich samych potrzeb, jak firma zatrudniająca od pięciu do dziesięciu pracowników miesięcznie. 

Wiele narzędzi rekrutacyjnych ma różne rozwiązania oparte na ilości zatrudniania. Oto bliższe spojrzenie na pakiety Pracable:

W przypadku rzadkiego zatrudniania plan Paygo jest odpowiedni dla większości firm. Ale załóżmy, że planujesz zatrudnić pracowników z siedzibą w Europie. Wtedy potrzebujesz planu podstawowego, aby zachować zgodność z RODO.

Musisz również zastanowić się, kto dokładnie zajmie się procesem rekrutacji. 

Teoretycznie każdy proces rekrutacji będzie skalowalny. Istnieje jednak różnica między wykorzystaniem jednego menedżera ds. rekrutacji, całego działu HR, wewnętrznego zespołu rekrutacyjnego i zewnętrznej firmy rekrutacyjnej. Oto rodzaje pytań, które musisz sobie zadać, przechodząc przez tę pierwszą fazę. 

Jest to kolejny powód, dla którego polecam wykonalne (i przy użyciu oprogramowania rekrutacyjnego w ogóle!). Możesz zacząć od podstawowego pakietu i zawsze ulepszać go w miarę zmieniania się potrzeb rekrutacyjnych. 

Krok 2-Dostosuj Lejek Rekrutacyjny

Gdy już ugruntujesz swoje potrzeby rekrutacyjne, nadszedł czas, aby zorganizować się za pomocą lejka rekrutacyjnego. Ten krok jest często pomijany, ale jest to prawdopodobnie najbardziej krytyczna część procesu.

Twój proces rekrutacji zasadniczo zapewnia Ci sukces na każdym pozostałym etapie procesu rekrutacji. 

Chodzi o to, aby dokładnie określić, co się dzieje od momentu, w którym zdecydujesz, że musisz wypełnić stanowisko przez cały oficjalny wynajem i onboarding. Gwarantuje to, że proces jest powtarzalny, a każdy kandydat przechodzi przez te same etapy.

Na przykład nie będziesz chciał umówić się na rozmowę kwalifikacyjną przed przejrzeniem życiorysów i znalezieniem odpowiednich wykwalifikowanych kandydatów. W procesie rozmowy kwalifikacyjnej może chcesz mieć szybki telefon, aby sprawdzić kandydatów przed zaplanowaniem formalnego wywiadu osobistego lub wideo. Wszystkie te zasady można określić w harmonogramie rekrutacji.

Oto podstawowy przykład rekrutacji rurociągu stworzyłem w wykonalne:

Aby to powtórzyć, udaj się do Ustawienia a następnie wybierz Workflow z twojego Rekrutacja menu.

Możesz dodać nowe niestandardowe etapy lub zmienić kolejność w oparciu o unikalny proces rekrutacji. Domyślnie każdy pozyskany kandydat przechodzi przez ten sam proces rekrutacji.

Chociaż dla niektórych może to wydawać się oczywiste, wiele firm zaczyna próbować rekrutować, zanim przybije cały proces. Jeśli proces nie jest jasny, znajdą się oni w sprzeczności z potrzebami menedżera ds. zatrudniania, zespołu HR i kandydata.

Jeśli zatrudniasz na dużą skalę, możesz utworzyć inny lejek dla różnych stanowisk. Na przykład stanowisko na poziomie wykonawczym może obejmować bardziej rygorystyczny proces zatrudniania niż praca na poziomie podstawowym. Aby aktywować tę funkcję z wykonalne, musisz uaktualnić do planu wzrostu.

Oprócz tworzenia kroków potoku, będziesz chciał określić, kto jest odpowiedzialny za jakie części procesu. Na przykład, może twój wewnętrzny dział HR (jeśli nie korzysta z agencji) jest odpowiedzialny za publikowanie ogłoszenia o pracę i przeglądanie CV, ale menedżer zatrudniający do roli pisze rzeczywisty Opis stanowiska i podpisuje się na krótkiej liście CV do rozmowy kwalifikacyjnej. Dział HR może być odpowiedzialny za planowanie rozmów kwalifikacyjnych i wykonywanie wstępnej rozmowy telefonicznej, ale menedżer ds. zatrudnienia jest obecny we wszystkich rozmowach osobistych. Zwróć uwagę, kto robi co, aby utrzymać linie komunikacji. 

Rurociąg powinien również zawierać etapy procesu rozmowy kwalifikacyjnej. Ile będzie wywiadów? Kto sprawdza referencje kandydata? Kto podejmuje ostateczną decyzję? Kto wysyła list ofertowy? I więcej.

Krok 3-Utwórz nowe zadanie

Teraz, gdy twój rurociąg jest już gotowy, nadszedł czas, aby zaspokoić Twoje potrzeby rekrutacyjne. 

Z funkcjonalnego Pulpitu nawigacyjnego przejdź do Oferty pracy menu i kliknij Utwórz nowe zadanie guzik.

Wykonalne sprawia, że proces ten jest łatwy dzięki intuicyjnym formularzom. Zamiast zaczynać od zera, możesz po prostu wypełnić szczegóły zadania, o które prosi.

Podstawy obejmują:

  • Nazwa stanowiska
  • Dział
  • Lokalizacja

Następnie przejdziesz do bardziej szczegółowego opisu stanowiska.

Napisz opis stanowiska

Opis stanowiska jest jedną z najważniejszych części procesu zatrudniania. To, co Twoi potencjalni kandydaci będą czytać, gdy zdecydują, czy aplikować, czy nie.

Opis musi być równowagą między wyjaśnieniem stanowiska, ale także marketingiem firmy. Nie chcesz to brzmi mdłe, nudne, lub zbyt trudne dla perspektyw. 

Obejmują kluczowe obszary odpowiedzialności i wszelkie umiejętności miękkie wymagane do ukończenia pracy. Chodzi o to, aby być specyficznym, ale nie tak Ultra-specyficznym, że odwraca potencjalne perspektywy. 

Na przykład, na stanowisku kierownika sprzedaży, można dołączyć coś takiego “Zarządzanie zespołem 5-7 przedstawicieli handlowych.” Jest to na tyle szczegółowe, że kandydat wie, czego się spodziewać, nie wchodząc w zbyt wiele szczegółów. 

Jeśli utknąłeś i rysujesz puste miejsce, co należy uwzględnić, wykonalne ma ponad 700 szablonów opisów zadań. 

W oparciu o tytuł, wykonalne automatycznie pociąga za sobą wspólne obowiązki dla tej konkretnej pracy. Następnie możesz wybrać te, które najlepiej pasują do potrzeb Twojej firmy i dodać własne. 

Opis stanowiska pracy musi zawierać dodatkowe szczegóły związane z wynagrodzeniem i świadczeniami pracowniczymi.

Zamiast wymieniać dokładne wynagrodzenie lub wynagrodzenie godzinowe, możesz podać zakres, który spodoba się szerszej potencjalnej publiczności. Większość kandydatów nie szuka dokładnego wynagrodzenia-używają filtru zasięgu na różnych tablicach ogłoszeń. 

Dołącz dodatkowe kwalifikacje w opisie, takie jak poziom doświadczenia, wymagane wykształcenie i inne szczegóły.

Sekcja świadczeń pracowniczych pomoże Ci również rekrutować talenty na najwyższym poziomie. Warto wspomnieć o wszystkim, od ubezpieczenia zdrowotnego do 401 (k) i bezpłatnych przekąskach w pokoju socjalnym. Jeśli masz miejsce na parking rowerowy w biurze, Uwzględnij je w sekcji korzyści w opisie stanowiska pracy.

Pamiętaj, że opis stanowiska ma na celu przyciągnięcie ludzi do twojej roli i firmy, więc dodaj wszelkie korzyści i co sprawia, że praca dla Ciebie jest wyjątkowa.

Udostępniaj Otwarte Pozycje Online

Następnie musisz zdobyć pracę, aby przyciągnąć kandydatów. Za pomocą jednego kliknięcia można opublikować otwarte pozycje na ponad 200 tablicach ogłoszeń i portalach społecznościowych.

Narzędzia rekrutacyjne AI firmy pracable sugerują nawet wykwalifikowanych kandydatów na podstawie takich czynników, jak opis stanowiska, umiejętności i lokalizacja. 

Możesz nawet użyć funkcji wykonalne, aby utworzyć markową stronę kariery w swojej witrynie. Tak więc osoby poszukujące pracy mogą przeglądać otwarte stanowiska i aplikować bezpośrednio stąd.

Aby dostosować tę stronę, przejdź do Ustawienia i wybierz Strona Kariery od Rekrutacja menu.

Nie jest to dostępne w podstawowym planie Paygo firmy Pracable. Musisz uaktualnić do pakietu podstawowego, aby aktywować tę funkcję.

Jeśli nie zdecydujesz się na uaktualnienie, musisz opublikować zadanie indywidualnie na wybranych tablicach zadań.

Krok 4-Zakwalifikowanie Najlepszych Kandydatów

Badania przesiewowe i kwalifikacje kandydatów mogą być nieco onieśmielające. Dlatego tak ważne jest używanie oprogramowania rekrutacyjnego, ponieważ narzędzie powinno automatycznie odfiltrować niewykwalifikowanych kandydatów. 

Mając to na uwadze, nadal istnieje kilka dodatkowych kroków, które musisz podjąć, aby zawęzić swoje opcje.

Wnioski Przeglądowe

Niektóre złe aplikacje nadal prześlizgną się przez szczeliny. Musisz więc przejrzeć wszystkie życiorysy ręcznie i zawęzić swoje najlepsze typy. Podoba mi się pomysł wybrania pięciu najlepszych kandydatów jako punktu wyjścia. 

W zależności od wielkości firmy, może to być wykonane przez menedżera ds. zatrudnienia lub zespół HR. Jeśli masz Dział Rekrutacji lub korzystasz z zewnętrznej firmy rekrutacyjnej, zajmą się tym za Ciebie. Należy to wyjaśnić w kroku drugim podczas tworzenia potoku.

Przeprowadzanie Wywiadów

Każda firma ma inny proces rozmowy kwalifikacyjnej. Niektórzy z was mogą mieć tylko jedną rundę wywiadów, podczas gdy inni będą mieli kilka.

W większości przypadków wstępna rozmowa kwalifikacyjna to spotkanie indywidualne między wnioskodawcą a menedżerem ds. zatrudnienia. Jednak w drugiej turze mogą uczestniczyć inni członkowie komisji rekrutacyjnej, inni menedżerowie lub członkowie zespołu. 

Możesz przeprowadzać wywiady przez telefon, osobiście lub za pośrednictwem oprogramowania do wideokonferencji—cokolwiek działa dla Ciebie. 

Jedną z fajnych funkcji w Reabible jest to, że ma wbudowaną integrację Zoom. Możesz to włączyć, przechodząc do Integracje strona Twojego Ustawienia

Możesz więc zarządzać rozmowami bezpośrednio w realne, jednocześnie ograniczając liczbę wymaganych narzędzi innych firm. Jest to szczególnie przydatne w przypadku firm zatrudniających pracowników zdalnych. 

Sprawdź Referencje

Chociaż miło jest ufać ludziom, nadal powinieneś dokładnie sprawdzić niektóre rzeczy, które mówią ci kandydaci. Warto odebrać telefon lub napisać maila do referencji, które podali. 

Prosty “czy mógłbyś zatrudnić tę osobę?” zwykle wystarcza, aby poczuć sentyment byłego menedżera do wnioskodawcy. Choć dla bardziej wykonawczej lub klucz wynajem, bardziej dogłębna rozmowa powinna mieć miejsce.

W wielu przypadkach szybkie sprawdzenie referencji pomoże Ci zweryfikować, czy kandydat nie kłamał na swojej aplikacji. 

Krok 5-zatrudnianie i wdrażanie

Po zakończeniu rozmów kwalifikacyjnych będziesz prawdopodobnie miał jednego lub dwóch najlepszych kandydatów do rozważenia. Musisz jednak podjąć ostateczną decyzję w sprawie wnioskodawcy, który Twoim zdaniem będzie najlepiej pasował do Twojej firmy.

Jednym z częstych błędów popełnianych przez menedżerów zatrudniających jest powiadomienie innych kandydatów, że zostali zbyt szybko odrzuceni. Jeszcze tego nie rób. 

Poczekaj, aż zdobędziesz kandydata, którego chcesz, zanim powiesz innym ludziom, że nie mają pracy. Twój kandydat numer jeden może odrzucić ofertę, więc dobrze jest mieć opcję kopii zapasowej w tym scenariuszu.

Utwórz list ofertowy

Aby formalnie zatrudnić pracownika, zacznij od przygotowania listu ofertowego. Wykonalne ma szablony list oferta wbudowane w oprogramowanie, co sprawia, że proces ten jest łatwy.

Head to the Szablony sekcja twojego Rekrutacja menu na początek. Następnie wystarczy wybrać jeden z szablonów list ofertowych i dostosować go do swoich potrzeb.

Jak widać, Workable ma funkcje podpisu elektronicznego zintegrowane z platformą. Możesz więc również wysyłać umowy i inne załączniki do listu ofertowego. 

Aby usprawnić proces wdrażania, wyślij kandydatowi wszystko, czego potrzebuje do rozpoczęcia pracy. Przykłady obejmują:

  • Umowy o Zachowaniu Poufności (nda)
  • Podręczniki pracownicze
  • Informacje o badaniach przesiewowych leków
  • Formularze zgody tła
  • Formularze podatkowe (W-4, I-9 itp.)
  • Formularze wpłat bezpośrednich

Wysyłanie tego wszystkiego wraz z listem ofertowym eliminuje zbyt dużą komunikację z kandydatem. To pomaga na pokładzie ich tak szybko i bezboleśnie, jak to możliwe.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz
Related Posts

Wykonalny Przegląd

Jeśli jesteś rekruterem próbującym wypełnić otwarte stanowiska, zarządzanie dużą ilością danych, których wymagają te Wyszukiwania, często stanowi wyzwanie.…