Jak prowadzić nieustraszoną małą firmę

Halloween oznacza dla mnie dokładnie trzy rzeczy: rzeźbienie w dyniach, kostiumy i wszystkich, których znam, którzy próbują mnie wystraszyć strasznymi filmami.

Nieważne, ile razy tłumaczę, że nienawidzę strasznych filmów. Wszyscy twierdzą, że straszne filmy są częścią Halloween i że to, czego naprawdę potrzebuję w noc Zaduszną, to oglądanie łóżka połykającego Johnny ‘ ego Deppa i jego topową koszulkę piłkarską.

Nie wiem jak ty, ale mam wystarczająco dużo strachu w moim życiu bez Freddy ‘ ego Kruegera. Nazywam to ” prowadzeniem biznesu.”

I zajęło mi dużo czasu, aby przezwyciężyć moje wielkie obawy. Ale w duchu gaszenia wszystkich działań związanych ze strachem w Halloween, oto moje strategie prowadzenia nieustraszonego małego biznesu.

Włącz światło

Jednym z największych problemów, jakie miałem, kiedy zaczynałem mój biznes, było ciągłe ukrywanie się.

Wiedziałem, że potrzebuję strony internetowej. Ale nie miałem pojęcia, ile kosztuje strona internetowa, co trzeba zrobić, aby przejść do dobrej strony internetowej (kodowanie, projektowanie, WordPress), lub co byłoby dla inteligentnego adresu URL.

Byłem całkowicie w ciemności, przerażony, myśląc, że na pewno zostanę zrujnowany przez wszystko, czego nie wiedziałem.

Byłem tak zajęty ukrywaniem się z głową pod kołdrą, że nie przyszło mi do głowy, aby włączyć światła.

Zamiast myśleć, że koszt strony internetowej mnie zmiażdży i że moja firma rozpadnie się, zanim się zacznie, zacząłem otrzymywać cytaty od różnych projektantów stron internetowych. Dowiedziałem się, jaki jest mój punkt cenowy i zacząłem odkładać na niego pieniądze.

To była duża liczba – ale to nie była niemożliwa, straszna, śmieszna, idąca na śmierć Liczba, tak jak to było w mojej głowie.

W ciemności, myślisz, że wszystko jest przerażające jak diabli. Po włączeniu świateł może być kilka rzeczy, które są duże i zastraszające, ale nie są już przerażające. Po prostu tam są. Poradzisz sobie z nimi. Nie ma się czego bać.

Potrzymaj czyjąś rękę

Nie rozumiem Internetu.

To jest coś w rodzaju haniebnego przyznania się do kogoś, kto sprawia, że żyje w Internecie, ale naprawdę nie rozumiem, jak bestia prace.

Nie mogę powiedzieć, ile razy SoniaNaomi lub ktoś inny mądry jak ten powiedział mi, że naprawdę powinienem pracować nad moimi słowami kluczowymi lub moimi linkami lub moim SEO, a wszystko, co słyszę, to ” apokalipsa jest tutaj i ma noże.”

Jak wszyscy nauczyliśmy się, gdy byliśmy dziećmi, przerażające rzeczy są mniej przerażające, gdy masz czyjąś rękę do trzymania. Samotne wejście w ciemność to zła strategia.

Zadzwoniłem do znajomego, który zajmuje się marketingiem w wyszukiwarkach. Nie jest ekspertem SEO, ale rozumie SEO w prostych słowach, które ułatwiają jej wykonywanie pracy.

Więc rozmawiam z nią przez telefon, a ona trzyma mnie za rękę przez każdy krok, jaki muszę zrobić. Mówi takie rzeczy jak: “już prawie jesteśmy”, “wszystko w porządku” i ” widzisz ten link? Kliknij na to … teraz to nie było takie złe, prawda?”

Jest to znacznie mniej przerażające niż próba siłowania się sam z sześcioma książkami napisanymi dla manekinów i 20-częściową serią audio. Następnym razem, gdy staniesz przed wielką decyzją biznesową, o której nic nie wiesz, niech ktoś cię potrzyma za rękę.

Jeśli nie znasz kogoś ze znajomością tej dziedziny, poszukaj wolontariuszy na Twitterze, zajrzyj do trzeciego plemienia, a nawet — gasp – wynajmij kogoś.

Pomyśl o tym jak o wynajęciu ochroniarza, by odeprzeć wszystkich złych. Tylko pamiętaj, aby wyjaśnić, że nie chcesz, aby zrobili wszystko dla ciebie-chcesz wiedzieć, jak to zrobić samemu. Oczywiście pod odpowiednim nadzorem.

Biegnij do mamusi

Rozmawiamy o metaforycznej mamusi. Wszyscy jesteście dorośli i jestem pewien, że nie ukrywacie już twarzy w spódnicach swojej matki (lub spodniach, dżinsach, czy cokolwiek nosi twoja matka) w tym czasie życia.

Ale są problemy biznesowe, które, Kiedy cię uderzają, są tak przytłaczające i przerażające, że nie ma sposobu, abyś je obejrzał.

Wiesz wszystko, co musisz wiedzieć. Masz przyjaciół, którzy pomogą Ci to wyjaśnić. Ale ta konkretna bestia jest zbyt duża, by walczyć.

Po prostu chcesz pobiegać do kogoś, kto to wszystko naprawi, kto zabierze problem i powie Ci, że wszystko jest w porządku.

Dla mnie ten szczególny strach biznesowy to podatki.

Nie radzę sobie z finansami. Próbowano. Ale radzenie sobie z pieniędzmi przeraża mnie, radzenie sobie z urzędem skarbowym przeraża mnie bardziej, a sama wzmianka o składaniu Papierów, aby stać się korporacją S, sprawia, że tęsknię za stosunkowo przyjemnym koszmarem, który obejmuje jedynie wiadra krwi i przedwczesną śmierć.

Chodzi o to, kiedy uciekam z krzykiem do mamusi. Albo, jak ją lubię nazywać, ” moja księgowa.”

Kiedy wiesz, że masz pewne problemy biznesowe, które szczerze cię przerażają, nawet pomyśleć o tym, znajdź sobie “mamusię”, do której uciekniesz, gdy pojawią się te potwory.

Księgowych. Menedżerów biznesu. Eksperci od marketingu. Tech wizards.

Niezależnie od tego, jaki jest Twój osobisty głęboki i trwały strach, jest ktoś, kto w ogóle się go nie boi.

Powrót do Halloween

Zamierzam skończyć oglądając Straszny film w Halloween. Zawsze ktoś gra na imprezie z dyniami i nigdy nie ma dość gorącego maślanego rumu, żeby mnie odrętwiało. W zeszłym roku było o psychozie owiec. Nie mogłem tego zmyślić.

Ale w tym roku, myślę, że będzie dobrze. W końcu nic w moim biznesie mnie ostatnio nie przeraża. Przypuszczam, że ktoś musi wziąć się za luz, a jeśli nie jest to psychiczna owca, to prawdopodobnie będzie to coś jeszcze bardziej przerażającego, jak Lady Gaga.

Zastanawiam się, czy mój księgowy sobie z tym poradzi.

Wesołego Halloween. Za mniej przerażający rok biznesowy.

Total
0
Shares
Related Posts