Jak naprawić utratę pakietów

W sensie dosłownym paczka jest pojemnikiem z przedmiotami i zawartością, które mają zostać wysłane do innych osób. Jeśli zgubisz paczkę, stracisz również zawartość.

Utrata pakietów jest podobna do tej.

Dane przemieszczają się w postaci pakietów w górnej warstwie sieci, aby dostarczyć informacje w sposób umożliwiający odbiorcom ich wykorzystanie lub zamówienie. Utrata pakietów odnosi się do sytuacji, w której informacje te nie docierają poprawnie.

Wiesz, jak denerwujące może być przesyłanie strumieniowe ulubionego sitcomu, a film się zatrzymuje? Albo gdy film nagle zaczyna się jąkać podczas intensywnej gry ze znajomymi?

To utrata pakietów.

Mogą istnieć różne przyczyny, które powodują utratę pakietów. Musisz regularnie sprawdzać wszystko, od przeciążenia sieci po przeciążone urządzenia po wadliwe oprogramowanie i sprzęt.

Czytaj dalej, omawiając, jak wykryć, zdiagnozować różne przyczyny i naprawić utratę pakietów.

Gotowy? Zaczynajmy!

Czego się spodziewać przy naprawianiu utraty pakietów

Chociaż nie ma sposobu na osiągnięcie 0% utraty pakietów przez cały czas, możesz podjąć konkretne środki, aby zminimalizować to, aby uzyskać dobrą jakość sieci.

Naprawianie utraty pakietów obejmuje następujące kroki:

  • Krok 1 – Wykrywanie utraty pakietów za pomocą systemu operacyjnego komputera
  • Krok 2 – Diagnozowanie różnych przyczyn utraty pakietów
  • Krok 3 – Ustalenie różnych przyczyn utraty pakietów
  • Krok 4 – Wprowadzić inne zmiany w systemie

The Good

Wykrywanie utraty pakietów w systemie jest bardzo proste. Podczas gdy musisz podjąć dodatkowe kroki, aby znaleźć adres routera do wpisania polecenia ping, otrzymasz natychmiastowe wyniki. Ponadto możesz znaleźć procent utraty pakietów za pomocą narzędzia online, jeśli chcesz szybszego rozwiązania.

Ponadto naprawianie utraty pakietów nie jest zbyt skomplikowane, ponieważ istnieje kilka wybranych przyczyn.

Może to być przeciążona przepustowość, wadliwy sprzęt lub oprogramowanie, uszkodzone przewody lub problemy z siecią. Jednym z unikalnych przypadków jest atak DoS, ale poza tym zidentyfikowanie przyczyny nie wymaga wiele wysiłku.

Poza tym, jeśli wybierzesz niezawodną usługę telefoniczną VoIP i monitor wydajności sieci, możesz nawet nie mieć do czynienia z tymi atakami. A kiedy to zrobisz, szybko je rozwiążesz.

The Bad

Chociaż diagnozowanie przyczyny utraty pakietów jest proste, niektóre z tych przyczyn mogą być trudne do naprawienia.

Na przykład, gdy oprogramowanie nie działa poprawnie, być może będziesz musiał poczekać, aż programista wymyśli aktualizację, aby usunąć błąd. Natychmiastowa poprawka nie jest dostępna przez większość czasu, więc być może będziesz musiał szukać alternatywnego rozwiązania programowego, które nie powoduje utraty pakietów.

Zmiana sprzętu też nie zawsze jest lepsza.

Modernizacja lub wymiana modemu, routera i kabli kosztuje, co może być problemem dla firm o ograniczonym budżecie. Niewiele można zrobić, ponieważ zmiana sprzętu jest zwykle ostatecznością, jeśli nic innego nie działa w celu wyeliminowania lub zminimalizowania utraty pakietów.

Jeśli zostaniesz zaatakowany przez cyberprzestępcę, będziesz musiał radzić sobie z atakami DoS. Jeśli szybko nie rozwiążesz problemu, Twoja sieć ulegnie awarii. Będziesz potrzebował zaawansowanego bezpieczeństwa cybernetycznego, aby zapobiec takim atakom, które ponownie nie będą tanie.

Krok 1-Wykryj utratę pakietów za pomocą systemu operacyjnego komputera

Utratę pakietów można wykryć na dwa sposoby.

Pierwszym z nich jest odwiedzenie tej strony testowej utraty pakietów. Wystarczy uruchomić szybki test, aby zobaczyć wyniki w sieci. Ta metoda jest najlepsza, jeśli masz mało czasu i chcesz bardziej natychmiastowych rezultatów.

Druga metoda jest bardziej dokładna i bezpośrednia, gdzie używasz wiersza polecenia lub PowerShell w systemie Windows lub odwiedź folder Terminal na komputerach Mac, aby zobaczyć utratę pakietów.

Widzenie utraty pakietów w systemie Windows

Kliknij prawym przyciskiem myszy na Start przycisku, a następnie wybierz Windows PowerShell (Admin) w wyświetlonym menu.

Następnie musisz wpisać”Ping‘następnie adres routera (adres routera można znaleźć w tym przewodniku).

W wynikach widać procent obok Strata. Coś w tym stylu.:

Liczba ta powinna wynosić zero, ponieważ oznacza to, że wszystkie pakiety dotarły do celu. Należy pamiętać, że ten test jest tylko lokalny. Jeśli chcesz zobaczyć utratę pakietów między witryną a komputerem, musisz wpisać inny wiersz polecenia.

Ten nowy monit będzie Ping www.thewebsitename.com

Pamiętaj, że używając polecenia ping, wysyłasz i odbierasz tylko cztery pakiety. Jeśli chcesz przeprowadzić bardziej rozbudowany test, musisz wpisać następujące dane: Ping www.thewebsitename.com -t

Ten test będzie kontynuowany do momentu naciśnięcia przycisku Ctrl + C kombinacja klawiszy, aby położyć temu kres.

Widzenie utraty pakietów w systemie macOS

Dla urządzeń Mac, można użyć Terminal folder do uruchomienia wiersza polecenia: Ping 127.0.0.1.

Znajdziesz ten folder przypięty do Docka (dolny pasek menu, który widzisz zaraz po otwarciu urządzenia) lub w Inne folder po kliknięciu na Launchpad icon.

Widzenie utraty pakietów w Linuksie

Dla Linuksa, również trzeba kliknąć na Terminal aby uruchomić wiersz polecenia.

Znajdziesz Terminal w folderze Linux apps na Launcher. I w tym przypadku polecenie będzie takie samo jak macOS (Ping 127.0.0.1).

Po uruchomieniu polecenia ping, test będzie działał w nieskończoność, podobnie jak polecenie ping-T w systemie Windows. Musisz wpisać Ctrl + C lub Command + C kombinacja klawiszy, w zależności od urządzenia, aby zatrzymać test.

Podczas przeprowadzania tych testów zauważysz, że losowe spadki są nieuniknione i to jest w porządku. Problemem jest ciągła utrata pakietów.

Krok 2-diagnozowanie różnych przyczyn utraty pakietów

Istnieją cztery różne przyczyny utraty pakietów. Wyjaśnię, jak można wykryć każdy z nich poniżej.

Wykrywanie Zatorów Pasma

Zatory są nieuniknione, zwłaszcza w najbardziej ruchliwych porach dnia. Zatłoczona sieć doświadcza wysokich opóźnień, wyższych niż normalne wskaźniki strat, a jitter wzrasta, dlatego są one tak niepożądane.

Monitoruj swoją sieć, sprawdzając opóźnienia, wskaźniki strat i jitter, aby zmierzyć zatory i zobaczyć, jak różnią się one w ciągu dnia. Jeśli masz szczęście, zatory będą trwać tylko kilka minut, ale może to również potrwać dłużej.

Wykrywanie Wadliwych Przewodów Sieciowych

Sieci przewodowe obsługują duży ruch. Jeśli zaczną się pogarszać, napotkasz problemy z utratą pakietów, ponieważ dane wysyłane są nieefektywnie-właśnie dlatego powinieneś sprawdzić kable ethernet.

Jeśli uważasz, że przewody są główną przyczyną utraty pakietów, dokładnie sprawdź kable, aby upewnić się, że nie ma widocznych uszkodzeń zewnętrznych. Nawet brudne złącza światłowodowe mogą prowadzić do utraty pakietów. Punkty połączenia sieciowego również powinny być bezpieczne.

Wykrywanie Problemów Z Oprogramowaniem

Cały sens korzystania z narzędzia programowego polega na przesyłaniu danych. Dlatego, gdy przestaje działać poprawnie, może to prowadzić do utraty pakietów.

Błąd w programowaniu może spowodować dysfunkcję oprogramowania, co z kolei może spowodować nieoczekiwane zachowanie w sieci. Może to być spowodowane błędami oprogramowania lub długą aktualizacją.

Powolne połączenie jest martwym rozdawaniem oczekujących problemów z oprogramowaniem.

Otwórz Menedżer Zadań na komputerze, aby zobaczyć, jak aplikacje komunikują się z siecią. Następnie sprawdź, czy konkretne oprogramowanie lub aplikacja wykorzystuje dużą przepustowość, nawet jeśli nie jest używane.

Karta w Menedżerze Zadań pokaże historię aplikacji z ostatnich 30 dni. Możesz użyć tych informacji, aby porównać użycie z opóźnieniem, którego doświadczasz.

Wykrywanie słabych sieci Wi-Fi

Słabe sygnały Wi-Fi utrudniają przesyłanie pakietów informacyjnych wysyłanych przez sieć. Nawet zakłócenia nad częstotliwością radiową lub podróżowanie przez grube ściany może spowodować zniszczenie.

Ponieważ zazwyczaj Sieci bezprzewodowe lub sieci Wi-Fi są narażone na więcej niepowodzeń i zakłóceń niż połączenia przewodowe, należy sprawdzić status sieci Wi-Fi, aby określić źródło utraty pakietów.

Sprawdź internet na swoim urządzeniu. Będzie to miało kilka linii, które wskazują siłę twojej sieci Wi-Fi.

Jeśli widzisz słaby sygnał, oznacza to, że sieć jest przeciążona, a zatem nie może pomieścić wszystkich urządzeń w odpowiedni sposób.

Krok 3-ustalenie różnych przyczyn utraty pakietów

Teraz, gdy wiesz, jak wykryć cztery przyczyny utraty pakietów, następnym krokiem jest wiedza, jak to naprawić.

Podobnie jak wyjaśniłem wykrywanie, powiem Ci, jak naprawić problemy z utratą pakietów w oparciu o przyczynę.

Naprawianie Zatorów Pasma

Śledząc wydajność sieci, możesz określić najbardziej zatłoczoną porę dnia. Możesz łatwo naprawić utratę pakietów, wysyłając informacje, gdy sieć jest mniej zatłoczona.

Może nie jest to najlepsze rozwiązanie dla połączeń VoIP, ale możesz zaplanować połączenia i konferencje na godziny inne niż szczytowe.

Eksperci sugerują również zwiększenie przepustowości łącza ulegającego utracie pakietów, aby zminimalizować straty. Możesz dostosować rozmieszczenie sieci, dzięki czemu priorytetyzuje pakiety w czasie rzeczywistym.

Nie wyeliminuje to całkowicie zatorów, ale może zmniejszyć szanse na spadek.

Naprawianie Wadliwych Przewodów Sieciowych

Oczywistym rozwiązaniem jest wymiana wadliwych przewodów, aby stworzyć lepszą ścieżkę połączenia (duh!). Oto jednak kilka wskazówek, które pomogą Ci uniknąć wadliwych sytuacji związanych z drutem w przyszłości:

  • Upewnij się, że kurtka z drutu ma dużą integralność fizyczną i jest trwała. To nie powinno łatwo zanikać.
  • Wybierz odpowiednią kategorię drutu. Na przykład Cat 5 jest dobrym rozwiązaniem dla małych firm, ale firmy posiadające łącze internetowe o przepustowości większej niż 1 MB / s potrzebowałyby wyższej kategorii, aby przyspieszyć działanie.
  • Uzyskaj osłonę, aby zapobiec zakłóceniom sygnału, Jeśli masz kilka kabli działających razem.

Naprawianie Problemów Z Oprogramowaniem

Jeśli okaże się, że oprogramowanie pobiera zbyt dużą przepustowość sieci, najlepiej zrestartować aplikację lub ponownie uruchomić sprzęt. Czasami może być trudno dostosować oprogramowanie, ale w większości przypadków będziesz mieć aktualizację, aby zwiększyć szybkość działania.

Jeśli oprogramowanie pozostaje wadliwe, musisz po prostu poczekać, aż zespół programistów wyda aktualizację, aby rozwiązać problem, lub możesz wybrać alternatywne rozwiązanie, które nie powoduje utraty pakietów.

Naprawianie Słabych Sieci Wi-Fi

Najlepiej zresetować router Wi-Fi, aby poprawić sygnał. Jeśli tylko jednemu urządzeniu brakuje sygnału, po prostu go zresetuj, aby zobaczyć, czy otrzyma silniejszy sygnał.

Możesz także użyć analizatora Wi-Fi, aby określić, czy utrata pakietów jest spowodowana problemem w ustawieniach Wi-Fi. Jeśli tak, ustaw urządzenie tak, aby uzyskało dostęp do innej sieci Wi-Fi lub korzystało z połączenia przewodowego.

Krok 4-Wprowadź inne zmiany w systemie

Inne przyczyny mogą być odpowiedzialne za utratę pakietów w systemie, a mianowicie przestarzały sprzęt lub ataki sieciowe. Działania naprawcze będą się różnić w obu sytuacjach, dlatego niezbędna jest znajomość dokładnego przebiegu działań.

Uaktualnij lub wymień swój sprzęt

Jednym z największych czynników powodujących utratę pakietów jest stary lub wadliwy sprzęt. Aktualizacja modemu lub routera może być najlepszym rozwiązaniem, jeśli próbowałeś już wszystkiego innego i nadal nie mogłeś wyeliminować utraty pakietów.

Jeśli uważasz, że połączenie sieciowe z komputerem jest główną przyczyną problemu, możesz dodać dodatkową kartę sieciową zamiast kupować nowy sprzęt. Może to nie być możliwe w przypadku większości modeli laptopów i tabletów, ale działa doskonale w przypadku komputerów stacjonarnych.

Posiadanie dedykowanego zespołu IT-jeśli możesz sobie na niego pozwolić-aby nadążyć za sprzętem i serwerami VoIP jest kolejną alternatywą, aby zminimalizować utratę pakietów.

Obsługa Ataków Sieciowych

Jeśli podejrzewasz poważną i trwającą utratę pakietów w wyniku ataków sieciowych, takich jak ataki typu DoS, sprawdź, czy konkretny adres IP nie zalewa ruchu w Twojej sieci.

Ataki DoS przeciążają Twoją sieć większą liczbą żądań, niż może obsłużyć, próbując uczynić ją bezużyteczną lub nawet ją zawiesić. Powoduje to, że Twoja sieć staje się wolniejsza niż normalnie, co z kolei powoduje, że Twoje pliki i strony internetowe otwierają się powoli, a połączenia VoIP doświadczają jąkania i jittera.

Gdy znajdziesz adres IP siejący spustoszenie w Twoim systemie, po prostu go Zablokuj. W końcu twoja sieć wróci do normy.

Inwestowanie w bardziej zaawansowane cyberbezpieczeństwo może zablokować te ataki przed uszkodzeniem systemu. Inną alternatywą jest przejście na usługi w chmurze, ponieważ może to również zapobiegać lub zmniejszać skutki ataków DoS.

Total
0
Shares
Related Posts

Przegląd Webgility

Webgility to oprogramowanie do księgowości ecommerce, które pomaga firmom zapewnić klientom optymalne wrażenia zakupowe.  Automatyzuje ich księgowość, zapasy…

1-Przegląd VoIP

Budowanie dobrej reputacji firmy oznacza utrzymywanie najwyższej jakości komunikacji. Potrzebujesz usługi telefonii VoIP z solidnymi podstawami i zaawansowanymi…

RingCentral Video Review

Połączenia konferencyjne to jeden z najważniejszych sposobów komunikacji z zespołem w przestrzeni biznesowej. Korzystanie z usługi połączeń konferencyjnych,…