Jak korzystać z Tumblr, aby zwiększyć ruch i pozyskać nowych klientów

Z milionami pasjonatów, Tumblr to potęga mediów społecznościowych, której nie można zignorować.

Nawet jeśli nigdy nie czytałeś bloga Tumblr, przeprowadzę Cię przez kroki, które musisz podjąć, aby stworzyć niesamowity blog Tumblr od podstaw.

Omówię również, w jaki sposób możesz promować swój blog W Tumblr, nie będąc nachalnym ani salesy.

Pierwszym krokiem jest udanie się do Tumblr.com i zarejestruj się na stronie głównej. Tak więc wpisujesz swój adres e-mail, Hasło i nazwę Użytkownika, a Twoja nazwa użytkownika jest naprawdę ważna, więc podobnie jak w każdym serwisie społecznościowym, takim jak Pinterest lub Facebook lub Twitter, chcesz, aby Twoja nazwa użytkownika była marką.

Jeśli więc rejestrujemy się na Quick Sprout, chcesz to zrobić szybko Sprout i kliknij “Zarejestruj się”, a następnie podaj swój wiek, zaakceptuj warunki i usługi i kliknij Gotowe. I wchodzisz w to.

Następnym krokiem po założeniu konta jest poszukiwanie innych blogów w swojej niszy, a następnie obserwowanie ich, ponieważ Tumblr polega na śledzeniu blogów innych ludzi i udostępnianiu ich treści na swoim blogu. Przejdź do paska wyszukiwania tutaj i umieść słowo kluczowe związane z tym, o czym będzie twój blog.

Powiedzmy, że szukam marketingu, a potem po prostu chcesz znaleźć blogi, które wyglądają dobrze dopasowane do rodzaju ruchu, którego chcę, produkują dobre treści i są związane z tym, o czym będzie twój blog. Kiedy znajdziesz jakieś, po prostu kliknij na mały niebieski znak plus, a będziesz je śledzić. Po prostu zrób to, aż znajdziesz pięć, a następnie kliknij Następny krok.

Następnie chcesz dodać więcej szczegółów o Tobie i Twojej marce. Jeśli więc tworzysz Tumblr wokół marki, chcesz dodać swoje logo, ale jeśli byłoby to bardziej osobista marka, chciałbyś przesłać zdjęcie głowy. Dodamy zdjęcie Neila i możesz je dostosować, a następnie kliknąć “Zapisz”, gdy będzie dobrze wyglądać, a następnie pod tytułem chcesz dodać tytuł i opis. Możesz umieścić mały opis o tym, czym jest Twoja marka, i możesz umieścić coś w rodzaju sloganu lub czegoś, co jest związane z Twoją marką.

Następnie kliknij ” Następny krok.”A jeśli chcesz, możesz pobrać ich aplikację w zależności od tego, jakiego urządzenia mobilnego używasz, ale po prostu kliknę, dostanę ją później. Więc kiedy zobaczysz ten ekran, jesteś dobry. Oficjalnie masz blog Tumblr. Następnym krokiem jest znalezienie motywu zgodnego z Twoją marką i tym, czym będzie twój blog Tumblr. Aby to zrobić, kliknij na zdjęcie tutaj, a to przeniesie Cię na Twojego bloga. Tak to teraz wygląda.

Teraz, aby znaleźć motyw, kliknij przycisk “Dostosuj” w prawym górnym rogu, a następnie kliknij motywy. A następnie możesz wybierać spośród setek różnych motywów, które ma Tumblr, podobnie jak w przypadku Word Press. Jeśli więc chcesz mieć darmowy motyw, możesz kliknąć “Darmowy” lub jeśli masz pomysł, jak ma wyglądać twój blog, czy to Jednokolumnowy, czy dwukolumnowy, możesz to wybrać. Ale po prostu wybierz darmowe motywy, aby zacząć.

Teraz, gdy znajdziesz taki, który wygląda ładnie, po prostu kliknij go, a Tumblr pokaże Ci podgląd na żywo tego, jak wyglądałby Twój blog z tym motywem. Więc w zależności od marki, może to być idealny motyw, lub, może ten, motyw Esquire, może działać lepiej dla ciebie. OK? Więc kiedy znajdziesz taki, który wygląda ładnie, kliknij przycisk “Użyj”, a stąd możesz wprowadzić dowolne zmiany w swoim motywie, który chcesz. Jeśli więc chcesz zmienić kolor tła z żółtego na inny, kliknij na kolor, a następnie wybierz taki, który działa najlepiej dla ciebie.

Lub jeśli chcesz zmienić kolor akcentu, możesz zrobić to samo. A jeśli chcesz naprawdę mocno skupić się na zmianie motywów, aby upewnić się, że są one bardzo zgodne z tym, o co chodzi w marce, możesz kliknąć “Edytuj HTML” i możesz edytować kod HTML dokumentu. Po wprowadzeniu zmiany kliknij Podgląd aktualizacji, a pokaże Ci, jak ta zmiana będzie wyglądać na Twoim blogu.

Gdy wszystko wygląda dobrze, kliknij Zapisz, a następnie wróć do wyglądu, kliknij ponownie “Zapisz”, a następnie kliknij Zamknij, a zobaczysz, jak wygląda twój blog z tym motywem. Oczywiście jest to trochę nagie, więc chcesz zacząć dodawać treści, aby twój blog był prawdziwym blogiem. Aby to zrobić, kliknij przycisk “Pulpit nawigacyjny”, a to przeniesie cię z powrotem do Pulpitu Nawigacyjnego Tumblr. Istnieje wiele różnych sposobów dodawania treści do Tumblr.

Więc jeśli chcesz dodać tekst, możesz dodać tekst. Teraz w przeciwieństwie do innych platform blogowych, nie chcesz robić rzeczy takich jak wskazówki 5 dla czegokolwiek na Tumblr. To nie jest rodzaj treści, który ma tendencję do dobrego działania. To bardziej przyciągające wzrok i angażujące rzeczy. “Cztery przykłady kiepskiego marketingu.”OK, ponieważ to jest typ publiczności, która ma tendencję do spędzania czasu na Tumblrze. Następnie możesz dodać treść, tak jak w każdym poście na blogu, a kiedy wygląda dobrze, kliknij “Publikuj”, a następnie, jeśli chcesz zobaczyć, jak wygląda, na swojej stronie, zawsze możesz kliknąć swoją twarz lub logo, a to zabierze cię z powrotem do bloga. Więc tak to wygląda.

Teraz istnieje kilka innych sposobów dodawania treści do bloga Tumblr, z których jednym z najważniejszych jest ponowne blogowanie treści innych osób. Kiedy po raz pierwszy się zarejestrowaliśmy, śledziliśmy kilku blogerów, ale teraz chcemy być bardziej szczegółowi na temat tego, kogo śledzimy, abyśmy mogli uzyskać ich kanał. Więc kiedy kogoś śledzisz, jego kanał kończy się tutaj na Twoim pulpicie nawigacyjnym. OK, więc to, co chcesz zrobić, to podążać za ludźmi strategicznie, którzy będą publikować treści, którymi zainteresują się Twoi odbiorcy, a następnie możesz je ponownie blogować. Aby to zrobić, kliknij “Znajdź blogi”, a Tumblr pokaże Ci niektóre z najpopularniejszych blogów.

Więc to, co chcesz zrobić, to spojrzeć na prawą stronę strony i znaleźć kategorię, która najlepiej pasuje do tematu Twojego bloga, więc w przypadku szybkiego kiełkowania wybieramy biznes. A potem chcesz znaleźć blogi w tej przestrzeni, które publikują treści, którymi zainteresowaliby się Twoi odbiorcy. A kiedy znajdziesz blog, który wygląda na dobry, najedź na niego i kliknij przycisk “Obserwuj”. A teraz będziecie śledzić tego bloga.

Więc, kiedy wejdziesz do pulpitu Tumblr i ten blog opublikuje coś nowego, więc w przypadku Planet Money właśnie to opublikowali, a jeśli uważasz, że jest to fajne i coś, co Twoi odbiorcy chcieliby zobaczyć, tak jak w każdej innej sieci społecznościowej, chcesz się tym podzielić. Więc to, co robisz, to klikasz te małe przyciski strzałek, a to zrebloguje post. Więc teraz, gdy wrócisz do swojego bloga Tumblr, post jest tutaj.

Więc kiedy twoi odbiorcy to zobaczą i pomyślą, że to fajne, docenią to tak, jak gdybyś udostępnił świetny kawałek treści na Twitterze lub Facebooku. Reblogowanie stawia Cię również na ekranie radaru wpływowych blogów Tumblr, ponieważ kiedy ponownie blogujesz czyjeś treści, są one powiadamiane. Więc kiedy ponownie zalogowaliśmy tę zawartość z Planet Money, jeśli przejdziemy do strony, na której pierwotnie pojawiła się zawartość, możemy zobaczyć, że Quick Sprout ponownie ją zalogował. Więc, kiedy to widzą, mówią Hej, co to jest Quick Sprout? Następnie klikają na to, a kiedy idą na Twojego bloga i widzą coś fajnego, ponownie logują się, aby się odwdzięczyć.

Ale oczywiście, aby to zrobić, musisz mieć świetną oryginalną treść i to właśnie pokażę Ci, jak to zrobić teraz. Jak wspomniałem wcześniej, nie wszystkie treści działają dobrze na Tumblrze. Ogólnie rzecz biorąc, zdjęcia działają naprawdę dobrze, więc powiedzmy, że chciałeś ogłosić, że właśnie otworzyłeś forum na Tumblrze. Teraz zamiast wracać do Pulpitu nawigacyjnego, kliknij przycisk tekstowy i stwórz tekstowe ogłoszenie w stylu: “Hej, właśnie uruchomiliśmy forum.”Nie chciałbyś tego zrobić.

Chcesz to ogłosić ze zdjęciem. Więc wróć do swojej witryny i zrób zdjęcie tego, co ogłaszasz, skopiuj lokalizację obrazu, a następnie kliknij zdjęcie, a następnie kliknij adres URL, a następnie wprowadź adres URL obrazu, a obraz będzie centralnym elementem Twojego postu. Tak więc za każdym razem, gdy chcesz coś opublikować, czy to porady, jak coś zrobić, czy ogłoszenie dla Twojej firmy, chcesz, aby koncentrowało się na wizerunku.

Więc jeśli masz zamiar zrobić, jak pięć wskazówek, jak zdobyć więcej obserwujących na Twitterze, chciałbyś umieścić to jako pięć różnych obrazów lub jeden duży obraz zamiast tworzyć ten tekst. Aby wyjaśnić, o czym są Twoje zdjęcia, możesz dodać podpis tutaj. Więc umieść coś w rodzaju “ogłoszenie na forum Quick Sprout”, a następnie kliknij ” Publikuj.”A kiedy wrócisz do swojego bloga, klikając na swoją twarz lub logo, zobaczysz, że jest tutaj. Ma ładny mały kadr wokół niego, dzięki tematowi.

Tak więc, to wszystko, co jest do marketingu firmy na Tumblr, i tak jak w przypadku każdej witryny mediów społecznościowych, najważniejszą rzeczą jest zaangażowanie się w społeczność i dzielenie się świetnymi treściami. Jedyną niespodzianką jest to, że gdy udostępniasz treści na Tumblr, upewnij się, że są to obrazy przez większość czasu.

Total
0
Shares
Related Posts