Jak i kiedy Znak Towarowy nazwy firmy

Prawdopodobnie spędziłeś dużo czasu na wymyślaniu idealnej nazwy dla swojej firmy-jest to jedna z pierwszych i najbardziej ekscytujących rzeczy, które robisz, gdy zaczynasz nową firmę.

Więc byłoby frustrujące, gdyby pojawił się inny biznes o podobnej nazwie do Twojej. 

Dodatkowo, potencjalnie musisz przejść przez męczący i kosztowny proces rebrandingu, jeśli nie masz żadnych zabezpieczeń. 

Ale kiedy rejestrujesz znak towarowy, masz pełną własność nad nazwą firmy.

Jedynym problemem jest to, że zarejestrowanie znaku towarowego nie jest najłatwiejszą rzeczą do zrobienia.

Tak więc ten post poprowadzi Cię przez każdy krok rejestracji nazwy firmy w Urzędzie Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych (USPTO).

Łatwe części znaku towarowego nazwy firmy

Przejrzysta Aplikacja

Znak towarowy Nazwa firmy jest prostsza niż znak towarowy marki, tj. logo, slogan i tak dalej. W fazie przygotowania i aplikacji jest mniej etapów.

Ponadto aplikacja, którą wypełnisz, aby zarejestrować swój znak towarowy, jest stosunkowo jasna i prosta i zawiera wiele informacji wyjaśniających, do których możesz się odnieść w miarę postępów.

Aplikuj Według Własnego Harmonogramu

Jeśli zgłosisz swój znak towarowy za pomocą TEAS Standard, możesz przesłać niektóre wymagane informacje we wstępnym zgłoszeniu, a niektóre w późniejszym terminie. Opłatę za zgłoszenie można również uiścić w dwóch ratach.

Te aspekty trochę odciążają. Dodatkowo możesz zacząć działać, nawet jeśli nie masz jeszcze wszystkich informacji dotyczących zgłoszenia znaku towarowego.

Trudne części znaku towarowego nazwy firmy

Przygotowanie Aplikacji

Co niektórzy ludzie nie zdają sobie sprawy, że istnieje wiele prac przygotowawczych zaangażowanych przed nawet rozpocząć aplikację znaku towarowego. Najbardziej skomplikowaną i czasochłonną częścią twoich przygotowań będzie wyszukiwanie odprawy.

Musisz przeprowadzić dokładne wyszukiwanie, aby sprawdzić, czy jakakolwiek inna nazwa firmy łudząco podobna do Twojej już istnieje w rejestrze znaków towarowych. I istnieje wiele elementów tego, co badający adwokat może uznać za łudząco podobne, takie jak podobne brzmiące słowa nawet.

Zawsze jest szansa, że przegapisz coś, czego nie robi egzaminator. w rezultacie twój wniosek może zostać odrzucony.

Więc może chcesz szukać pomocy z zewnątrz z usługi tworzenia biznesu. Usługi te zajmują się sprawami prawnymi, składaniem ważnych dokumentów i tym podobne. W związku z tym wiele usług tworzenia firm oferuje usługę zgłoszenia znaku towarowego, która obejmuje szerokie wyszukiwanie odprawy.

Gra w oczekiwanie

USPTO może potrwać do trzech tygodni, zanim potwierdzi, że otrzymał Twoją aplikację. A to dopiero początek.

Następnie przeprowadzą serię kontroli, a twój formularz trafi do adwokata, który zdecyduje, czy twój wniosek może przejść do przodu. Może to potrwać kilka miesięcy. 

Wtedy możesz mieć do czynienia z tam iz powrotem z USPTO, jeśli są jakieś błędy lub konflikty z aplikacją.

W sumie to po prostu dużo. A kiedy zastanowić się, jak ważna jest ochrona własności intelektualnej, proces ten może być nieco frustrujący.

Krok 1: Zdecyduj, czy potrzebujesz znaku towarowego

Kiedy należy znak towarowy nazwę firmy? 

Istnieją pewne okoliczności, w których znak towarowy jest konieczny, a inne, w których jest praktycznie bezcelowy. Wiedząc, jakie są te okoliczności, zaoszczędzisz czas, pieniądze i kłopoty.

Lokalne a Ogólnopolskie firmy

Jeśli działasz tylko w swojej okolicy, nie musisz nabywać znaku towarowego dla swojej nazwy firmy. Jesteś chroniony w swoim obszarze geograficznym przez common law, więc znak towarowy może być zbędny. 

Nie musisz robić nic specjalnego, aby uzyskać prawa do znaków towarowych common law. Po prostu musisz prowadzić swoją firmę pod nazwą firmy.

Jeśli jesteś pierwszą firmą w okolicy, która używa tej nazwy, możesz egzekwować swoje prawa i uniemożliwiać innym jej przyjęcie–ale tylko w Twoim regionie. 

Twoja nazwa firmy jest również chroniona w całym stanie, jeśli włączysz lub utworzysz LLC w swojej okolicy. Jeśli jest to kierunek, który chcesz obrać, usługa tworzenia biznesu może również zająć się pracą nóg. 

Z drugiej strony większe firmy, które działają lub planują działać w USA, częściej będą musiały zarejestrować znak towarowy dla swojej nazwy firmy w USPTO. To jedyny sposób, aby chronić swoją firmę w całym kraju.

Dzięki znakowi towarowemu możesz złożyć pozwy w sądzie federalnym, aby chronić swoją nazwę firmy.

Czy Odniesiesz Sukces?

Jeśli jest mało prawdopodobne, że będziesz w stanie znak towarowy swojej nazwy firmy, nie ma sensu marnować czasu i pieniędzy. Więc opłaca się wiedzieć, jakie nazwy firm nie mogę bądź znakiem towarowym.

Po pierwsze, nie możesz znakować nazwy firmy, która jest łudząco podobna do innej. Szczegóły dotyczące tego, co to dokładnie oznacza, wyjaśnimy w dalszej części tego przewodnika.

Ważne jest również, aby pamiętać, że jest bardzo mało prawdopodobne, że otrzymasz znak towarowy, jeśli działasz pod opisową nazwą firmy. 

Odnosi się to do nazw osobowych, takich jak Jenny ‘ s Cupcakes, nazwy lokalizacji, takich jak Atlanta Daycare, i nazwy, które opisują towary lub usługi, które oferujesz, takie jak najlepsze Biuro Tłumaczeń.

Jedynym sposobem na uzyskanie znaku towarowego o takiej nazwie jest udowodnienie, że nazwa jest tak szeroko stosowana, że ludzie już ją kojarzą z Twoją firmą. 

Dobrym pomysłem jest jednak znak towarowy nazwy firmy, jeśli Twoja nazwa, produkt lub usługa są unikalne. Na przykład może to być wymyślone słowo, które odnosi się tylko do Twojej firmy, takie jak Accenture. Lub nazwa firmy, która pochodzi od unikalnego produktu, takiego jak Mooncup.

Krok 2: Przeszukaj bazę danych TESS

Ważne jest, aby przed złożeniem wniosku o znak towarowy przeszukać elektroniczny system wyszukiwania znaków towarowych USPTO (Tess) w poszukiwaniu podobnych nazw firm. Baza danych zawiera wszystkie znaki towarowe zarejestrowane w USA.

Jeśli nie uda Ci się przeprowadzić odpowiedniego wyszukiwania, a podobna nazwa firmy już istnieje, twój wniosek może zostać odrzucony. Biorąc pod uwagę fakt, że opłata za zgłoszenie nie podlega zwrotowi, dokładne wyszukiwanie jest zdecydowanie warte zachodu.

Wykonaj podstawowe wyszukiwanie znaczników słów

Kiedy odwiedzisz TESS, zobaczysz, że istnieje kilka różnych opcji wyszukiwania. Zacznij od Podstawowe Wyszukiwanie Znaków Słownych.

Wpisz nazwę firmy w Szukana Fraza box I hit Wyślij Zapytanie.

Następnie zobaczysz listę zarejestrowanych znaków towarowych zawierających wyszukiwane hasła.

Możesz użyć kolumn po prawej stronie, aby sprawdzić, czy znaki słowne są aktywne. W tym przykładzie nie można zarejestrować znaku towarowego jako istniejącego znaku towarowego.

Sprawdź, czy znaki towarowe są łudząco podobne

Kiedy USPTO przeprowadza własne wyszukiwania, nie będą szukać tylko nazw firm, które są dokładnie takie same jak twoje, ale także tych, które uznają za łudząco podobne. 

Oznacza to, że nazwy są wystarczająco podobne, aby konsumenci myśleli, że towary lub usługi pochodzą od tej samej firmy.

Po pierwsze, dwie nazwy firm mogą brzmieć myląco podobnie, nawet jeśli są pisane inaczej:

Ponadto dwie nazwy firm można uznać za myląco podobne, jeśli mają podobne znaczenie:

Oznacza to, że podczas wyszukiwania informacji należy również zwrócić uwagę na różnice w brzmieniu nazwy firmy, takie jak synonimy i inne pisownie.

Wykonaj bardziej zaawansowane wyszukiwanie

Istnieje tylko konflikt między dwoma łudząco podobnymi znakami słownymi, jeśli dane towary lub usługi są również podobne. Aby znaleźć takie znaki towarowe, użyj Wyszukiwanie znaków słownych i / lub projektowych (strukturyzowane) z menu głównego.

Od pierwszego Pole menu, wybierz Indeks Podstawowy. Pozwala to na wyszukiwanie znaków słownych. 

W drugim wybierz Towary I Usługi

Od Operator menu, wybierz Oraz

Następnie wpisz wyszukiwane hasła:

Znajdź odpowiednią terminologię dla swojej kategorii biznesowej w podręczniku znaków towarowych USPTO.

Warto również zauważyć, że nawet jeśli towary i/lub usługi są podobne, Twoja aplikacja może zostać odrzucona, jak w tym przykładzie:

Musisz więc uwzględnić podobne towary i / lub usługi w swojej branży w wyszukiwaniu odprawy celnej.

Krok 3: Złóż Wniosek Online

Istnieje kilka stron do aplikacji online. Niektóre sekcje są prostsze niż inne. 

Ale nie martw się – poprowadzimy Cię przez najważniejsze rzeczy:

Wybierz herbaty standardowe lub herbaty Plus

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, musisz utworzyć konto za pomocą USPTO.gov aby móc złożyć wniosek online. Następnie zdecyduj, czy chcesz aplikować z herbatą Standard czy herbatą Plus.

Możesz zrobić wstępną aplikację ze standardem herbat za $ 350. Ta opcja pozwala na przesłanie pewnych informacji i dowodów potwierdzających w późniejszym terminie. Na przykład dane adwokata lub obraz JPG towarów oznaczonych znakiem towarowym.

Alternatywnie możesz wybrać TEAS Plus, który oferuje szybszą i tańszą aplikację w cenie 250 USD. Jeśli jednak wybierzesz tę opcję, musisz od razu złożyć kompletny wniosek.

Zidentyfikuj Swój Znak

Po wypełnieniu podstawowych informacji zostaniesz poproszony o wybranie typu znaku, o który chcesz się ubiegać. Jeśli chcesz zarejestrować wyłącznie znak towarowy dla swojej nazwy firmy, wybierz Znaki Standardowe.

Warto zauważyć, że obejmuje to nazwę firmy w dowolnej czcionce, kolorze lub projekcie.

Inną opcją jest Formularz Specjalny mark. Tutaj podasz swoją nazwę firmy w specjalnej czcionce lub jako część projektu. Pamiętaj, że dotyczy to tylko nazwy Twojej firmy w tym konkretnym stylu.

Wymień swoje towary i / lub usługi

Następnie musisz podać nazwę towarów i / lub usług powiązanych ze znakiem towarowym. Musisz być tutaj tak dokładny i dokładny, jak to możliwe, więc skorzystaj z podręcznika identyfikatora znaku towarowego.

W aplikacji znajdziesz pasek wyszukiwania, którego możesz użyć do wyszukiwania odpowiednich towarów lub usług. Sprawdź jedną lub więcej odpowiednich usług z listy, która się pojawi. W przypadku niektórych wpisów może być wymagane dodanie więcej szczegółów.

Ważne jest, aby używać prawidłowych terminów do opisywania swoich towarów i/lub usług. Błąd może prowadzić do odrzucenia.

Wybierz Swoją Podstawę Zgłoszenia

Ta sekcja aplikacji w zasadzie pyta cię, Dlaczego rejestrujesz znak towarowy. Większość firm odpowie albo Aktualnie używam znaku w handlu lub Nie używa się jeszcze znaku, zamierzając używać.

Jeśli już używasz znaku, musisz przesłać próbkę pomocniczą. Zrób zdjęcie JPG swoich towarów lub opakowań, które wyraźnie wyświetla używany znak.

Wykonaj ostatnie kroki

Pod koniec aplikacji będziesz mógł przejrzeć wszystko, co do tej pory przesłałeś. Sprawdź dokładnie swoją aplikację, ponieważ wszelkie błędy mogą prowadzić do jej odrzucenia. 

Powinieneś mieć możliwość skorygowania wszelkich błędów w późniejszym terminie. Ale po co wyciągać już długi proces?

Sprawdź, czy całkowita opłata, którą zapłacisz, jest prawidłowa. Pamiętaj, że jeśli masz wiele klas towarów lub usług, musisz zapłacić za każdą klasę.

Na koniec podpisz dokument przed jego przesłaniem i uiść opłatę. Istnieje kilka sposobów, aby podpisać, ale podpis elektroniczny na formularzu zgłoszeniowym jest najprostszą metodą.

Sprawdź Status swojej aplikacji

Jesteś odpowiedzialny za monitorowanie postępów aplikacji. Możesz to zrobić za pomocą systemu statusu znaku towarowego i odzyskiwania dokumentów (TSDR).

Zaleca się sprawdzanie swojego statusu co najmniej co sześć miesięcy. W ten sposób, jeśli pojawią się jakieś problemy lub jeśli musisz przesłać dodatkową dokumentację, możesz zająć się tym w odpowiednim czasie.

Jeśli Twoja aplikacja zostanie odrzucona, być może z powodu łudząco podobnego znaku lub błędów w aplikacji, masz szansę rozwiązać ten problem. Otrzymasz powiadomienie o tym, co poszło nie tak (akcja biurowa) od USPTO. Pamiętaj, aby odpowiedzieć w ciągu sześciu miesięcy.

Total
0
Shares
Related Posts