Jak Freelancing uczynił mnie lepszym pisarzem

Poprawa pisania może być trudna, gdy ciągle piszesz o tych samych rzeczach, dzień po dniu. Wiesz, że musisz coś pomieszać, ale często łatwiej powiedzieć niż zrobić.

Podczas gdy w przeszłości sugerowałem, że wszyscy musimy zerwać z codziennymi koleinami pisarskimi i pomieszać je raz na jakiś czas, znalezienie motywacji do tego może być trudne. Jeśli, tak jak ja, po prostu pragnąc poprawa może nie wystarczyć, musisz znaleźć sposób, aby zostać zmuszonym do działania.

To, co mnie skłoniło do pracy, to praca nad niezależnymi projektami pisarskimi.

Znajdź nagrody lub zagrożenia, które sprawiają, że podążasz za nimi.

To, co odkryłem, zadziałało dla mnie, to bycie zmuszonym do opuszczenia mojej strefy komfortu. Musiałem pisać na tematy, o których niewiele wiedziałem, a obejmowały one konsekwencje prawne i finansowe, z którymi musiałem się uporać. Nie miałem Broni przy głowie, ale miałem kolejną najbardziej przekonującą rzecz-prawnie wiążącą umowę i hipotekę do spłacenia.

Freelancing zapłacił moje rachunki, a także kazał mi pisać na tematy, z którymi nigdy bym się nie uporał. Moi klienci wahali się od producentów napojów bezalkoholowych, czasopism, dostawców delikatnych zapachów, aż do mojego ostatniego klienta, programisty z produktem konwersji PDF do Excela.

Każdy projekt, który podejmiesz, będzie miał unikalne kryteria i okoliczności i będzie wymagał pisania na dziwne tematy, w nietypowych stylach i często z nieznanym głosem. To jak przymusowa praktyka w copywritingu, ale musisz mieć solidne podstawy, aby nie zawieść swoich klientów.

To nie musi być układ finansowy.

Nie martw się, chociaż zachęta gotówkowa jest miła, jeśli nie możesz znaleźć płatnej pracy, najpierw zbuduj portfolio z darmową pracą. Pomyśl o tych opcjach:

  • Pisz artykuły i przesyłaj je do lokalnych czasopism na spec.
  • Rozważ Wolontariat swoich usług dla firm lub organizacji charytatywnych, które szczególnie lubisz.
  • Poproś znajomych, aby zobaczyli, kto potrzebuje pisania; większość ludzi nie lubi tego, więc będą szczęśliwi, że wkroczysz.

Kiedy obiecujesz komuś coś, myśl o zawiedzeniu tej osoby jest często wystarczająca, aby zmotywować cię do napisania treści. Ważną częścią jest to, że wyłamujesz się z normy i napinasz mięśnie pisania na nowe sposoby.

Jak zmotywować się do pisania poza strefą komfortu? Daj nam znać w komentarzach.

Subskrybuj Blog Chrisa Garretta, aby uzyskać więcej blogów, copywritingu i porad marketingowych oraz bezpłatny ebook na temat tworzenia flagowych treści.

Total
0
Shares
Related Posts