Idealna para: 3 powody, dla których każdy bloger potrzebuje Forum

Kiedy kilka miesięcy temu zacząłem blogować na własną rękę, po opuszczeniu magazynu World, istniały dwie platformy, które wiedziałem, że muszę zacząć: blog i forum. Z mojego poprzedniego bloga dla magazynu dowiedziałem się, że obie platformy doskonale się uzupełniają.

Myślę, że wszyscy blogerzy powinni rozważyć korzyści płynące z posiadania forum połączonego z ich blogiem. Oto trzy z zalet, które znalazłem:

1. Forum to wylęgarnia pomysłów. Aby być skutecznym blogerem, musisz wiedzieć, o czym rozmawiają ludzie, aby dać im świetne treści, odpowiedzieć na ich pytania i służyć pomocą. Dostrajanie się do dyskusji na forum pobudza pomysły na posty na blogu.

Na przykład, po przeczytaniu moich wątków na forum wiedziałem, że znalezienie agenta było ogromnym problemem, więc postanowiłem rozpocząć wywiady z agentami na moim blogu. Blog zapewnia pożądane połączenie dla członków mojego forum, a forum z kolei daje blogowi wbudowaną publiczność.

2. Forum sprzyja dialogowi grupowemu. Oczywiście, większość blogów zezwala na komentarze. Ale Komentarze to nie dialog, to odpowiedź na monolog. Blogger kontroluje przepływ informacji na blogu. Forum jest o wiele lepszą platformą do rozwijania rozmów i relacji—i to jest miejsce, w którym budowanie społeczności naprawdę się zaczyna.

3. Forum jest doskonałym miejscem na znalezienie plakatów gości. Jest to idealne miejsce, aby znaleźć ludzi z przekonującymi pomysłami i angażującym stylem pisania, aby gościć posty na swoim blogu.

Miałem posty gości od moich członków forum prawie od początku mojego bloga. Jeden z członków forum opublikował wątek o zostaniu oszukanym przez podejrzaną firmę self-publishing. Wiedziałem, że to idealne pożywienie na blogu i poprosiłem tego pisarza o post gościnny, który wydawał się szczęśliwy, że napisze dla mnie.

Również niedawno poprosiłem kilku członków forum o zrobienie postów gościnnych na temat uczestnictwa w NanoWriMo( National Novel Writing Month), wydarzeniu, które jest ważne dla mojej społeczności, ale w którym nie brałem udziału. Te posty gości zostały szczególnie dobrze przyjęte i skomentowane. Myślę, że konta z pierwszej ręki zawsze tworzą lepsze posty na blogu niż utwory z trzeciej osoby.

Jeśli jesteś zainteresowany założeniem własnego forum, dostępnych jest wiele platform, w tym oprogramowanie open source, takie jak phpBB. Zdecydowałem się na vBulletin, który kosztuje $180, aby posiadać wprost, ponieważ podoba mi się interfejs i oferuje usługę forum opartą na subskrypcji, z której będę korzystać na zajęcia i warsztaty.

Nie powiem wam, że forum jest rzeczą łatwą do zbudowania i zarządzania. W rzeczywistości, jeśli wydaje się to zbyt dużym zaangażowaniem, możesz lepiej odwiedzać dobrze prowadzone forum, które zaspokaja Twoją tematykę. Dobre forum wymaga prawie codziennie TLC.

Ale jeśli jesteś blogerem, który chce rozwijać swoją społeczność-gdy już masz własne forum, nigdy nie będziesz chciał być bez niego ponownie.

Notatka od Briana: Co myślisz gang? Czy Copyblogger potrzebuje forów?

Total
0
Shares
Related Posts