Copyblogger Weekly Wrap: Week of Janaury 31, 2011

Więc Copyblogger ma wreszcie stronę na Facebooku.

Podejrzewam, że ma to związek bardziej z psychologią niż public relations. To znaczy, jasne, Copyblogger ma dużo subskrybenci. Na Twitterze ma wiele Obserwujący i dostaje dużo retweets. Ale czy ma jakieś przyjaciele? Czy ma jakieś fanów? Teraz już tak i najwyższy czas….

Co prowadzi mnie do wniosku, że dzisiejszy Facebook jest jak przyjęcie urodzinowe w McDonaldzie, kiedy byłeś dzieckiem. Wszystko, co musisz zrobić, jeśli chcesz przyjaciół, to zapisać się i trzymać się z dala od klauna. Gdybyśmy tylko mieli tu miejsce do zabawy. Trzymam kciuki, żeby wyskoczyli na wielką zjeżdżalnię, ale Brian ciągle się kłóci o piłkę.

W każdym razie, oto, co wydarzyło się w tym tygodniu na Copyblogger:

Poniedziałek:

Błąd “Zdrowego Rozsądku”, Który Sprawia, Że Twoje Pisanie Jest Martwe

Chcesz, aby Twoje pisanie było bardziej skuteczne i interesujące? Zignoruj zdrowy rozsądek. I tak, oczywiście, możesz przeczytać o niektórych rodzajach zdrowego rozsądku do zignorowania w tym poście, ale najlepiej jest być bezpiecznym i ignorować wszystkie z nich jak większość nieznanych blogerów. Słyszałem kiedyś o facecie, który próbował usunąć haluksa ze strzelby. To bez sensu!

Przeczytaj cały post tutaj.

Wtorek:

Jak przyciągnąć uwagę czytelnika

Kilka sprawdzonych sposobów na zwrócenie uwagi: Krzyk “ognia!” w zatłoczonym Teatrze. Passa w SuperBowl. Wpadnij w niekończącą się sekwencję odwyku narkotykowego i incydentów kradzieży biżuterii, które rozpoczęły się wkrótce po tym, jak wystąpili w remake ‘ u Pułapka Rodzica. Jednak nie polecam żadnego z nich po wypróbowaniu ich wszystkich. A ponieważ będziesz musiał zwrócić na siebie uwagę, jeśli masz zamiar być w stanie sprzedać cokolwiek lub przenieść kogokolwiek do działania, naprawdę lepiej przeczytaj ten post.

Przeczytaj cały post tutaj.

Środa:

Straight Dope na Facebooku, Twitterze i SEO

Wreszcie … długo oczekiwana odpowiedź na pytanie, Czy moje pięćdziesiąt kont spam bota na Twitterze zwiększa moją zdolność do pozycjonowania w wyszukiwarkach na określenie “Elephant examinations”.”Najpierw Google mówi, że media społecznościowe nie przyczyniają się do rankingu, potem zmieniają zdanie, a następnie deklarują, że cały rzeczywisty ranking jest tworzony przez magicznych wróżków. Chyba w końcu mamy odpowiedź. (Podpowiedź: wróżki.)

Przeczytaj cały post tutaj.

Czwartek:

Konwertuj … albo giń

Zupełnie źle zrozumiałem tytuł tego odcinka podcastu IMfSP. To właściwie o potrzebie przekonwertowania czytelników i przypadkowych odwiedzających na płacących klientów (z objazdem do tego, jak naprawdę popularny sposób prowadzenia biznesu może cię zatopić), ale myślałem, że to dosłowne. Tak więc, w panice, wysłałem cały stos filmów przygodowych z lat 80. na Ukrainę, gdzie są w stanie zrobić transfery VHS-To-Beta przy użyciu procesu, który w jakiś sposób obejmuje woły i yeti. Miły człowiek, z którym rozmawiałem przez jeden telefon, którego właścicielem jest jego wioska, zapewnił mnie, że “amerykańskie stereotypy widzą znacznie lepiej w chwalebnym nowym formacie Beta”, ale pozostaję sceptyczny.

Przeczytaj cały post tutaj.

Czwartek Cz. 2:

Zaoszczędź $100 na Search Marketing Expo: Zniżka Early Bird wygasa w sobotę, 2/5

Myślę, że nagłówek mówi wszystko. Z wyjątkiem tego zdania i poprzedniego.

Przeczytaj cały post tutaj.

Piątek:

5 kroków, aby urzekać czytelników sekretną wiadomością

Czy wiesz, że mówisz coś swoim czytelnikom, mimo że możesz nie mieć bezpośredniego zamiaru tego zrobić? To prawda. Powinieneś przeczytać ten post i dowiedzieć się, jak 1) zmaksymalizować pozytywny wpływ tej wiadomości i 2) zminimalizować wpływ głupich rzeczy, które im powiedziałeś przez lata. Przykład: pamiętasz, jak skończyły Ci się papierowe ręczniki i zdecydowałeś się użyć kota do odkurzenia górnej części telewizora? O tym też im powiedziałeś.

Przeczytaj cały post tutaj.

Fajne linki w tym tygodniu:

  • Użyj YouTube do budowania odbiorców bloga: Zawsze słyszałem, że YouTube może być świetnym źródłem ruchu, ale zastanawiałem się, jak dokładnie powinieneś z niego korzystać. Teraz wiem.
  • W Mediach Społecznościowych Każdy Słyszy Jak Pierdzisz: Kiedy po raz pierwszy usłyszałem, że Kenneth Cole napisał niepoprawny politycznie tweet o zamieszkach w Egipcie, pomyślałem, że ludzie przesadzają. Ale potem zobaczyłem, co KC zrobił źle. To był tylko głupi tweet. Jedna lekcja z tego: jeśli wszyscy słyszą, jak pierdzisz, przynajmniej pierdź w sprytny lub zabawny sposób.
  • Jak mała firma może stać się duża Online dzięki content marketingowi: Jest to dobry post w stylu “101”, który dostarcza tego, co mówi tytuł. Jeśli masz dość drążonych artykułów na konkretne tematy związane z content marketingiem i chcesz zobaczyć szerszy obraz, przeczytaj to.
  • Czy okienka powitalne działają?: Westchnij. Sam bardzo poważnie rozważałem wyskakujące okienko z jednego powodu: ludzie są rozproszeni w Internecie, więc pomyślałem, że umieszczenie czegoś przed nimi może być dobrym pomysłem. Teraz jestem przekonany, że to działa, a pytanie brzmi, czy chcę być (bardziej) irytujący.

O autorze: Johnny B. Truant specjalizuje się w sprzedaży poprzez historie i jest dumnym twórcą Badass Project, strony profilującej niesamowitych ludzi, którzy sprawiają, że twoje wymówki wyglądają głupio.

Total
0
Shares
Related Posts