Gusto Recenzja

Korzyści płynące z oprogramowania płacowego mówią same za siebie, ale cena może być ograniczona, szczególnie dla małych firm.

Gusto oferuje jedne z najtańszych planów na rynku i przejrzyste ceny.

Otrzymujesz nawet hojną porcję funkcji HR, które uzupełniają przetwarzanie płac.

Czy Gusto jest dla Ciebie usługą płacową? Jak to się mierzy do konkurencji?

Ta recenzja obejmuje wszystko, co możesz potrzebować wiedzieć o Gusto przed otwarciem portfela.

Gusto plusy i minusy

Plusy

 • Bardzo łatwy w użyciu dla początkujących
 • Przystępne ceny dla startupów i małych firm
 • Szeroki zakres funkcji kadrowo-płacowych
 • Nielimitowane przebiegi płacowe
 • Brak dodatkowych opłat za składanie podatków
 • Przejrzyste ceny

Wady

 • Ubezpieczenie zdrowotne jest ograniczone do 39 Stanów
 • Brak dedykowanego specjalisty ds. płac
 • Funkcja śledzenia czasu nie jest dostępna w planie podstawowym
 • Musisz zapłacić za wszystkich pracowników, niezależnie od tego, czy płacisz, czy nie

Jak Gusto porównuje do najlepszych usług płacowych Online

Trzech najlepszych kandydatów na najlepsze usługi płacowe to ADP, Paychex i OnPay. Jednak Gusto nadal jest wspaniałą usługą płacową online, szczególnie dla małych firm lub startupów. Jest to prawdopodobnie najprostszy program dla początkującego. Jest również wyposażony w pełny zestaw funkcji płacowych i kadrowych, dzięki czemu jest wart swojej ceny. Z tych i nie tylko powodów, Gusto znalazł się na naszej liście najlepszych usług płacowych po wielu badaniach i przeglądach.

Gusto Management & Employee Self-Service

Oprogramowanie Payroll już ułatwia przetwarzanie wynagrodzeń i płac. Jednak rzeczy mogą być nawetłatwiejsze z samoobsługą pracowników. Ponownie, jest to obszar, w którym Gusto przoduje w przynoszeniu korzyści pracodawcom, którzy nie mają dużo czasu ani zasobów, aby poradzić sobie z papierkową robotą.

Z Gusto wystarczy podać tylko kilka danych pracownika, w tym jego adres e-mail. Następnie oprogramowanie wysyła zaproszenie dla pracownika do zakończenia procesu wdrażania. Pracownik poda dane kontaktowe, wypełni formularze W-4 I I-9, poda swoje dane bankowe i może podpisać dokumenty e-mailem w Gusto. Daje to więcej czasu na zajmowanie się innymi kluczowymi zadaniami biznesowymi.

Dodawanie i usuwanie pracowników z systemu jest łatwe i intuicyjne. Twoi pracownicy będą mogli przeglądać swoje W-2 i paystuby w dowolnym momencie. Nawet starzy pracownicy mogą nadal przeglądać swoje stare odcinki płac, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Szczerze mówiąc, samoobsługa pracowników jest standardem w top payroll software. Paychex, ADP i OnPay oferują równie solidne funkcje samoobsługi dla pracowników. Ale biorąc pod uwagę ogólną łatwość obsługi Gusto, to oprogramowanie pokonuje konkurencję. Nawet mniej doświadczeni technologicznie pracownicy i kontrahenci będą mogli łatwo samodzielnie wdrożyć się za pomocą Gusto. Wspaniale jest również, że Gusto oferuje tę funkcję z najtańszym planem, planem podstawowym.

Gusto Wielostanowiskowe Deklaracje Podatkowe

Gusto automatycznie wypełnia dla Ciebie formularze podatkowe i przelewy pieniężne. Należą do nich podstawowe formy, takie jak 1099 i W-2. Gusto zajmuje się również bardziej skomplikowanymi formami, takimi jak 940, 941 i 8974. Dodatkowo pliki oprogramowania określają specyficzne dla Państwa formularze podatkowe, aby upewnić się, że zawsze jesteś zgodny. Oprogramowanie umożliwia pracownikom podpisywanie formularzy drogą elektroniczną. Formularze te są bezpiecznie przechowywane online wraz z 256-bitowym standardem zaawansowanego szyfrowania (AES).

Najlepszą częścią wypełniania formularzy podatkowych z gustem jest przejrzysta wycena. Cały koszt jest pokrywany w subskrypcji, niezależnie od dokumentu. Podobne usługi, takie jak ADP Run, pobierają dodatkową opłatę za przetwarzanie W-2s i 1099s, podnosząc koszt subskrypcji.

Ponadto Gusto oferuje wielostanowe zgłoszenia podatkowe we wszystkich 50 stanach. Wielostanowiskowe zgłoszenie podatkowe jest dostępne ze wszystkimi planami Gusto, w tym planem podstawowym. Ponownie, ta funkcjonalność jest uwzględniona w miesięcznej opłacie. Z drugiej strony, ADP pobiera dodatkową opłatę, jeśli musisz uruchomić listy płac w więcej niż jednym stanie. Gusto jest zdecydowanie najlepszym wyborem dla pracodawców z siłą roboczą rozproszoną w wielu stanach.

Gusto Specialized Payroll Solutions

Złożoność płac zależy od konkretnej branży. W większości przypadków Gusto jest wspaniałym oprogramowaniem płacowym dla większości branż. Usługodawca zawiera również dedykowany plan wykonawcy, jeśli pracujesz wyłącznie z kontrahentami.

Gusto ma nawet fajną funkcję o nazwie Portfel Gusto. Tutaj pracownicy mogą uzyskać dostęp do funduszy awaryjnych, ustawić cele oszczędności, uzyskać dostęp do karty debetowej Gusto i łatwo podzielić wypłaty na różne konta.

Gusto bez wątpienia ma kilka świetnych specjalistycznych rozwiązań płacowych. Ale można powiedzieć, że firma przyjmuje podejście uniwersalne. W rezultacie Gusto nie ma niektórych specjalistycznych funkcji, które można uzyskać u innych dostawców, takich jak Onpay. Na przykład wszechstronność Onpay jest zdumiewająca. Niezależnie od tego, czy musisz złożyć zwolnienie z opłat parafialnych dla Kościoła, czy przetwarzać listy płac dla pracowników na wizie H2A, nie ma nic, z czym nie poradzi sobie.

Ogólnie Rzecz Biorąc, Gusto działa dobrze dla większości tradycyjnych firm. Jeśli jednak szukasz czegoś bardziej wyspecjalizowanego, takiego jak prowadzenie organizacji non-profit, restauracji lub farmy, OnPay może być lepszym wyborem.

Częstotliwość Cyklu Gusto Pay

Gusto daje Ci pełną autonomię w zakresie tego, jak często chcesz płacić pracownikom, tak jak większość innych programów płacowych. Domyślnie Gusto ustawia częstotliwość wypłaty na dwa razy w miesiącu. Ale możesz łatwo zmienić to na preferowany harmonogram płatności.

Masz możliwość umieszczenia wszystkich pracowników w tym samym harmonogramie, w tym pracowników godzinowych i pracowników najemnych. Możesz również umieścić pracowników na różnych harmonogramach płac lub ustawić harmonogramy płac według działu lub rodzaju wynagrodzenia.

Harmonogramy płac dostępne na Gusto obejmują:

 • Tygodniowe
 • Dwutygodnik
 • Miesięcznie
 • Półrocze
 • Kwartalnik
 • Rocznie

Nie ma tu żadnych skarg. Będziesz w stanie dokładnie określić rodzaj harmonogramu płatności, który pasuje do Twojej firmy i pracowników. Zarządzanie różnymi harmonogramami płac jest również bardzo łatwe. 

Zalety Gusto All-in-One

Jeśli oferujesz świadczenia pracownicze, potrzebujesz usługi płacowej, która umożliwi Ci obsługę świadczeń pracowniczych. Gusto oferuje solidne opcje korzyści. Lista obsługiwanych korzyści obejmuje:

 • Ubezpieczenie medyczne
 • Ubezpieczenie Vision
 • Ubezpieczenie stomatologiczne
 • Konto elastyczne wydatki zdrowotne (FSA)
 • Długoterminowe ubezpieczenie na wypadek niepełnosprawności
 • Krótkoterminowe ubezpieczenie na wypadek niepełnosprawności
 • Opłacone przez pracodawcę ubezpieczenie na życie
 • Konto oszczędnościowe zdrowotne (HAS)
 • Elastyczny rachunek wydatków na opiekę zależną (dcfsa)
 • Korzyści dla osób dojeżdżających
 • Odszkodowanie dla pracownika
 • Grupowe term ubezpieczenia na życie
 • Odliczenia od wynagrodzeń

Jedynym minusem jest to, że ubezpieczenie zdrowotne z gustem jest ograniczone do 39 Stanów. Z kolei Paychex i ADP oferują ubezpieczenie zdrowotne we wszystkich 50 stanach. W przeciwnym razie Gusto zapewnia jedne z najbardziej wszechstronnych korzyści dostępnych w dowolnym oprogramowaniu płacowym.

Gusto Payroll

Jeśli chcesz mieć praktyczne podejście do płac, Gusto jest idealnym partnerem. Oprócz płacenia pracownikom i kontrahentom, Gusto oblicza również podatki. Oprogramowanie również pliki swoje podatki z właściwą agencją. Dzieje się tak za każdym razem, gdy prowadzisz listę płac. A najlepsze jest to, że nie ma dodatkowych opłat za składanie podatków.

Gusto zgłosi nawet nowych pracowników rządowi za Ciebie. Oprogramowanie łatwo integruje się z księgowością i innym oprogramowaniem, w tym QuickBooks, Xero, Clover, Trainual i TSheets. Ponadto możesz łatwo importować dane pracowników i płac z innych systemów, co oznacza, że nie musisz zaczynać od zera, gdy zarejestrujesz się w Gusto.

Dodatkowo Gusto obsługuje bezpośrednie wpłaty. Pracownicy często wolą tę opcję, więc pamiętaj, aby ją zaoferować. Wpłata bezpośrednia obejmuje trzy terminy przetwarzania, w tym płatności czterodniowe, płatności dwudniowe i płatności następnego dnia. Gusto początkowo zapisał Cię na dwudniowy harmonogram płatności, ale możesz zażądać płatności następnego dnia po przetworzeniu pierwszej listy płac. W ten sposób możesz użyć bezpośredniego depozytu do płacenia zarówno pracownikom, jak i kontrahentom.

Wreszcie, Gusto oferuje sprytną funkcję autopilota™ do automatycznego uruchamiania listy płac. Ta funkcja działa dobrze, jeśli masz zatrudnionych pracowników z ustalonymi godzinami, ponieważ płace będą wyglądać tak samo co miesiąc. Funkcja AutoPilot ™ pozwala wybrać, kiedy chcesz, aby Twoi pracownicy otrzymali wynagrodzenie, a następnie Gusto zajmie się resztą. Otrzymasz również powiadomienie na dzień przed wypłatą, jeśli chcesz wprowadzić zmiany.

Jedną z potencjalnych wad Gusto jest struktura płatności. Musisz zapłacić za każdego pracownika dodanego do systemu. Obejmuje to pracowników, których nie płacisz w tej chwili, na przykład jeśli ktoś jest na bezpłatnym urlopie/urlopie lub jeśli masz bezpłatnych stażystów lub wolontariuszy.

Innym minusem jest to, że Gusto nie oferuje międzynarodowych płac. To ograniczenie może być problemem, jeśli masz rozproszoną lub zdalną globalną siłę roboczą. Paychex i ADP oferują globalne płace za dodatkową opłatą i mogą być lepszymi opcjami, jeśli zatrudniasz wielu międzynarodowych pracowników.

Gusto zatrudnianie i Onboarding

Chociaż Gusto sprzedaje się jako oprogramowanie płacowe, ma zaskakująco solidne możliwości HR. Jego funkcje zatrudniania i wdrażania są z pewnością warte napisania do domu.

Niektóre z zadań HR, które możesz wykonać z zapałem podczas procesu rekrutacji, to:

 • Wysyłanie dopasowanych listów ofertowych
 • Dodawanie pracowników do systemu
 • Podpisywanie dokumentów i formularzy
 • Onboarding checklist

Główni konkurenci Gusto oferują równie solidne funkcje zatrudniania i wdrażania. Gusto nie jest więc pod tym względem wyjątkowy. Mimo to oferty te są godne pochwały, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że nie wszystkie programy płacowe je oferują.

Gusto HR Experts

Gusto zapewnia dostęp do ekspertów HR dzięki planowi Concierge. Będziesz mógł skontaktować się z certyfikowanym specjalistą HR, aby odpowiedzieć na wszelkie pytania. Możesz również wysłać e-mail, aby otrzymać osobistą poradę od eksperta.

Plan Concierge zawiera również liczne przewodniki i szablony zaprojektowane przez specjalistów HR. Przykłady obejmują:

 • Szablony polityki prawa pracy
 • Opisy stanowisk i listy ofertowe
 • Employee handbook builder
 • Oceny skuteczności działania
 • Szkolenie przeciw molestowaniu
 • Employee handbook builder
 • Wymogi dotyczące rozwiązania umowy

Te szablony pozwolą Ci zaoszczędzić mnóstwo czasu i zasobów przy sporządzaniu dokumentów pracowniczych. ADP i Paychex również oferują tę usługę w swoich wyższych cenach planów. Dobrze wiedzieć, że Gusto nie ustępuje konkurencji tam, gdzie ma to znaczenie.

Śledzenie Czasu Gusto

Śledzenie czasu ma kluczowe znaczenie dla dokładnego przetwarzania płac. Podobnie jak większość innych programów płacowych, Gusto jest wyposażony w funkcje śledzenia czasu pracy. Ty lub Twoi pracownicy możesz śledzić godziny pracy pracowników i kontrahentów bezpośrednio z Pulpitu nawigacyjnego lub za pomocą aplikacji Gusto.

Gusto rozbija również przepływ pracy według pracownika, projektu, zadania i okresu. Ten podział daje widok 360° wydajności zespołu i kosztów projektu. Możesz również łatwo zsynchronizować z Xero lub Quickbooks Online, aby uzyskać pełny obraz godzin i kosztów.

Dodatkowo, Gusto pozwala tworzyć niestandardowe zasady płatnego czasu wolnego (PTO) dla Twojej firmy. Wszystko jest uporządkowane według działu, pracownika i daty. W rezultacie możesz uzyskać wszystkie potrzebne informacje na pierwszy rzut oka. Gusto automatycznie oblicza również zobowiązania WOM, co oznacza mniej pracy dla zespołu księgowego.

Twoi pracownicy będą również mogli śledzić swój wolny czas, w tym zgłaszać prośby i wszelkie zmiany lub korekty. Pomoże to ograniczyć zapytania lub spory dotyczące WOM między HR a pracownikami. Pracownicy mogą zgłaszać do zatwierdzenia dni chorobowe lub czas urlopu, a menedżerowie mogą zatwierdzać lub odrzucać wnioski w ciągu kilku dni. Wszystko automatycznie synchronizuje się z listą płac i kalendarzami, więc wszyscy są na tej samej stronie.

Większość innych najlepszych programów płacowych oferuje również narzędzia do śledzenia czasu. Ale Gusto jest jednym z najbardziej wytrzymałych. Jedyną poważną skargą jest to, że nie masz funkcji śledzenia czasu w planie podstawowym. Wydaje się to dziwnym wyborem, ponieważ śledzenie czasu idzie w parze z przetwarzaniem listy płac. Ponadto większość konkurentów oferuje tę funkcję w swoich podstawowych planach.

Obsługa Klienta Gusto

Gusto wyróżnia się w wielu miejscach, ale Obsługa klienta nie jest jednym z nich. Mimo to, ta nieadekwatność jest względna. Z pozoru oprócz poczty e-mail i czatu otrzymujesz wsparcie telefoniczne. Ale masz tylko wsparcie telefoniczne 24/7 z planem Concierge. Możesz dzwonić tylko w godzinach pracy, jeśli masz plany podstawowe, kompletne i wykonawcy. Wreszcie, wsparcie telefoniczne nie jest dostępne w weekendy i święta.

Paychex i ADP oferują wsparcie telefoniczne 24/7. Ta funkcja jest wygodna, jeśli chcesz rozwiązać pilny problem. Moje doświadczenie z obsługą poczty e-mail i czatu Gusto było ogólnie pozytywne. Jednak znaczna liczba klientów skarży się na powolne reakcje Zespołu Obsługi Klienta.  

Na plus Gusto jest bardzo łatwy w użyciu. Prostota platformy oznacza, że istnieje niewiele przypadków, w których możesz potrzebować pomocy w nagłych wypadkach. Gusto ma również solidną bazę wiedzy, z której korzystasz w przypadku jakichkolwiek problemów.

Byłoby miło, gdyby Gusto oferował całodobowe wsparcie telefoniczne. Ta wada nie musi być przeszkodą. Ale warto zastanowić się, czy wsparcie techniczne jest dla Ciebie istotnym problemem.

Gusto Cennik

Skończę tę recenzję Gusto z spojrzeniem na jej ceny. Jest to kolejna z najsilniejszych funkcji platformy w zależności od rodzaju działalności. Gorąco polecam Gusto, jeśli masz mały zespół mniej niż 50 pracowników. Zalety funkcji znacznie przewyższają koszty, dzięki czemu Gusto to świetna kradzież.

Kolejną wspaniałą rzeczą Gusto jest przejrzysta Cena. Wiesz dokładnie, za co będziesz płacić wcześniej. Więc nie ma przykrych niespodzianek, gdy nadszedł czas, aby przetwarzać listy płac lub podatków. Niestety, zarówno Paychex, jak i ADP mają mniej przejrzyste plany cenowe. Może to utrudnić budżet na usługę.

Streszczenie

Większe firmy mogą uznać ADP za bardziej atrakcyjne ze względu na rozbudowane plany rozwoju. Alternatywnie Paychex jest doskonałym substytutem dla firm poszukujących bardziej spersonalizowanej obsługi płacowej.

Mimo to Gusto jest jednym z najlepszych programów płacowych. Ten pogląd jest szczególnie prawdziwy w przypadku małej firmy zatrudniającej mniej niż 50 pracowników. Uzyskasz dostęp do solidnych funkcji kadr i płac nawet w ramach planu podstawowego.

Fakt, że nie trzeba płacić dodatkowo, aby złożyć podatki lub uruchomić listy płac w wielu stanach dodatkowo dodaje Gusto odwołania. Wszystko biorąc pod uwagę, Gusto jest jednym z najlepszych programów płacowych dla startupów i małych firm.

Total
0
Shares
Dodaj komentarz
Related Posts

Najlepsze Firmy Sprawdzające

Sprawdzenie przeszłości jest istotną częścią procesu zatrudniania. Łatwo go pominąć-ale jeśli to zrobisz, możesz zatrudnić kogoś, kto zaszkodzi…