Grey Hat Link Building Guide

Żaden przewodnik po budowaniu linków nie byłby kompletny bez przynajmniej dotknięcia kilku strategii szarego kapelusza. I podczas gdy niektóre z nich rozciągają granice TOS Google (lub wręcz je naruszać) możesz mieć tolerancję ryzyka dla tego rodzaju podejścia. W rzeczywistości niektóre techniki, które pokażę w tym rozdziale — takie jak budowanie płatnego linku do katalogu-są zatwierdzone przez Google. Ale to nie znaczy, że nie poniosą gniewu wyszukiwarki w najbliższej przyszłości. Jak każda strategia budowania szarego lub czarnego kapelusza, używaj na własne ryzyko.

Zbuduj sieć blogów

Twój idealny link pochodzi ze strony ściśle związanej z Twoją z mnóstwem autorytetów. I podczas gdy publikowanie gości i inne strategie białego kapelusza mogą dać ci te zabójcze linki zwrotne, czasami łatwiej jest je po prostu zrobić, budując sieć blogów.

 1. Znajdź stare linki i strony zasobów

  Kupowanie starych, wygasłych domen z setkami linków wskazujących na nie to najszybszy sposób na zbudowanie autorytatywnej sieci blogów.

  Chociaż możesz konkurować ze wszystkimi i ich mamą o wygasłe domeny na aukcjach GoDaddy, istnieje mało znana technika znajdowania potężnych wygasłych domen, które możesz pobrać za cenę rejestracji domeny.

  Najpierw pobierz i zainstaluj program Xenu Link Sleuth broken link checker pod adresem: http://home.snafu.de/tilman/xenulink.html.

  Następnie użyj Google, aby znaleźć strony z długimi listami linków. Im więcej linków ma Strona, tym bardziej prawdopodobne jest, że będzie miała uszkodzony link wskazujący na wygasłą domenę.

  Istnieją setki ciągów wyszukiwania, które można użyć. Oto kilka przykładów na to, aby Twoje kreatywne soki płynęły:

  • “keyword” + “linki”
  • “Moje ulubione strony”
  • “nasi partnerzy korporacyjni”
  • “najlepsze strony jazzowe 2003”
  • site:.edu “pomocne strony”

  Po uzyskaniu wyników wyszukiwania kliknij ” narzędzia wyszukiwania.”

  Ogranicz wyniki do starych stron, które nie były aktualizowane od jakiegoś czasu.

  Teraz Twoje wyniki będą ograniczone do stron aktualizowanych między tymi datami:

  Przejdź do jednej z witryn w wynikach.

  Sprawdź PR strony.

  Wygląda dobrze!

  I sprawdzić, czy ma dużo obl (w tym przypadku faktycznie chcesz dużo obl).

 2. Znajdź Uszkodzone Linki

  A teraz wracaj do Xenu. Wybrać “Opcje”? “Preferencje.”

  Ustaw maksymalną głębokość na 1 (to sprawia, że sprawdzasz tylko linki na tej stronie).

  Kliknij “plik” i “sprawdź adres URL”.

  Wprowadź adres URL strony, którą znalazłeś.

  I naciśnij ” OK.”

  Xenu wyświetli listę uszkodzonych linków. Szukasz konkretnego typu błędu :” brak takiego hosta.”Oznacza to, że strona nie wskazuje nawet na działającego hosta, co oznacza, że jest możliwe, że domena nie jest zarejestrowana przez nikogo.

  Kliknij “Status”, aby sortować według błędów.

  I wyeksportuj wyniki do Excela.

 3. Zarejestruj Dostępne Domeny

  Otwórz plik w programie Excel i znajdź wszystkie strony z błędem “brak takiego hosta”. Wziąć domeny i udać się do https://www.namecheap.com/domains/domain-name-search/

  Wprowadź znalezione domeny.


  Szczury! Wszystkie zostały zabrane. Być może będziesz musiał spróbować stron 25, aby znaleźć 1 solidny niedziałający link. Ale przy codziennej pracy możesz Zwykle zebrać 5-10 wygasłych domen z solidnym profilem linków.

 4. Skonfiguruj Swoją Sieć Blogów

  Kluczem do stworzenia sieci blogów pod radarem jest zminimalizowanie śladu. Oznacza to hostowanie każdej witryny na osobnym adresie IP, korzystanie z prywatnych informacji whois i używanie innego motywu w każdej witrynie.

  Możesz łatwo śledzić swoją sieć za pomocą programu Excel. Wystarczy skonfigurować arkusz kalkulacyjny, który zawiera pola dla nazwy domeny, hosta, adresu IP i motywu:

  Teraz to tylko kwestia wypełnienia strony unikalnymi treściami (i oczywiście linkowanie do twojej witryny!).

Warstwowe Budowanie Linków

Jednym z najlepszych sposobów na zwiększenie mocy istniejących linków jest wielopoziomowe budowanie linków. Podczas gdy piramidy link, koła link i inne zawiłe podejścia są popularne, są one zwykle więcej kłopotów niż są warte. Co gorsza, mają tendencję do po prostu Wskazywania śmieciowych linków do linków, które są zasadniczo bezwartościowe (jak linki do profilu na forum lub komentarze na blogu). Znacznie bardziej skutecznym podejściem jest dodanie linków do przesyłania, postów gości i innych wysokiej jakości linków warstwy 1 za pomocą jednego dodatkowego poziomu.

 1. Tworzenie i tworzenie artykułu zalążkowego

  Aby upewnić się, że nasz drugi poziom zostanie zindeksowany, skupimy się na kontekstowe linki drugiego poziomu. Najprostszym sposobem na zrobienie tego jest zrobienie oryginalnego materiału siewnego przy użyciu najlepszego spinnera. Ten program ma największą bazę synonimów dowolnego oprogramowania spinner.

  Najpierw skopiuj i wklej oryginalny artykuł do oprogramowania.

  Możesz kliknąć “Automatycznie wybierz synonimy” i zaufać oprogramowaniu, aby zakręcić artykuł za Ciebie. Jednak wolę ręcznie zakręcić artykuł, aby każda wersja była rzeczywiście czytelna. Aby to zrobić, kliknij prawym przyciskiem myszy dowolne słowo lub wyrażenie w artykule.

  Zobaczysz listę synonimów. Dodaj jak najwięcej (o ile mają sens). Wszystko w niebieskich nawiasach to synonimy, które będą używane dla Twojej zawartości.

  Powtarzaj, aż znajdziesz synonimy logiczne dla całego artykułu.

  Po zakończeniu kliknij ” Publikuj.”

  I ” Generuj Artykuły.”

  Wyeksportuj około 20-40 wersji swojego artykułu.

 2. Tworzenie Legit Web 2.0 Właściwości

  Web 2.0 może nie jest panaceum backlinking, którym kiedyś byli, ale nadal mogą wysłać poważny sok do twoich linków. Google nadal ceni właściwości web 2.0, które są pełne, aktywne i legalnie wyglądające. Możesz szybko zbudować dziesiątki właściwości web 2.0 za pomocą czytelnych artykułów.

  Najpierw Utwórz bloga na jednej z tych autorytatywnych witryn web 2.0:

  • http://wordpress.com/
  • http://blogger.com/
  • http://tumblr.com/
  • http://www.braveapps.com/journal/
  • http://www.blogcatalog.com/
  • http://www.insanejournal.com/

  Proces konfiguracji w większości witryn web 2.0 jest dość prosty, ale przeprowadzę Cię przez to, aby upewnić się, że twój blog zostanie zaindeksowany przez Google i że link do twojej witryny ma wartość. Użyjmy Tumblr jako przykładu.

  Najpierw udaj się do https://www.tumblr.com/, Zarejestruj się i potwierdź swój e-mail.

  Ustaw nazwę użytkownika jako nazwę witryny lub docelowe słowo kluczowe (jeśli dostępne):

  Pierwszą rzeczą, którą chcesz zrobić z dowolną właściwością web 2.0, jest wypełnienie jak największej liczby szczegółów, w tym awatara i biografii.

  Teraz nadszedł czas, aby dodać swój pierwszy post. Kliknij przycisk Tekst.

  Dodaj tytuł bogaty w słowa kluczowe (możesz obracać tytuły artykułów w najlepszym Spinnerze). Wklej jeden ze swoich artykułów.

  Aby powiększyć właściwość Dodaj obraz i osadzić film na YouTube:

  Wpisz link do swojej strony, naciśnij Publikuj i jesteś gotowy!

 3. Zakładki społecznościowe do poziomu 1

  Możesz również wysłać zakładki społecznościowe do linków warstwy 1. I chociaż spamowanie tysiącami zakładek społecznościowych nie ma sensu, garstka może pomóc dodać trochę soku do stron, na których znajdują się Twoje linki.

  Serwis, który faktycznie buduje dla Ciebie Darmowe zakładki społecznościowe to SocialADR.com.

  Head to http://socialadr.com / i załóż darmowe konto. Po zalogowaniu się do Pulpitu nawigacyjnego kliknij ” konta społecznościowe “i” Kreator konfiguracji.”

  57

  Pozwoli to na szybkie tworzenie kont w witrynach zakładek społecznościowych. Kiedy dodajesz do zakładek treści innych osób, zdobywasz punkty. Ten kredyt można zrealizować za zakładki społecznościowe na swojej stronie. Albo możesz po prostu kupić kredyty.

  Kreator przeprowadzi Cię przez kroki potrzebne do skonfigurowania każdego konta:

  Gdy będziesz gotowy, aby uzyskać zakładki, Kliknij “zakładki” i ” Dodaj zakładkę.”

  Dodaj tytuł zakładki i opis w spintax.

  Wprowadź kilka odpowiednich tagów.

  I kategorii.

  Przewiń do dołu, naciśnij “Zapisz”, a twoja zakładka stanie w kolejce.

  I będą kapać w ciągu następnego dnia.

Katalogi Stron Www

Spójrzmy prawdzie w oczy: większość katalogów internetowych jest całkowicie bezwartościowa. Jednak nadal istnieje kilka, które przekazują zaufanie i autorytet na Twoją stronę. Ponieważ jest tak niewiele, które faktycznie robią różnicę, znacznie lepiej jest zgłosić się do garstki autorytatywnych katalogów niż kupić jedną z tych usług, które obiecują ” przesłać do 40 000 katalogów!”

Oto kilka katalogów, do których warto się zgłosić:

 • http://www.dmoz.org / (PR7)
 • http://dir.yahoo.com / (PR8)
 • http://botw.org / (PR7)
 • http://joeant.com / (PR6)
 • http://www.cannylink.com / (PR5)
 • http://www.business.com/directory / (PR5)
 • http://www.somuch.com / (PR6)
 • http://directory.r-tt.com / (PR5)
 • http://familyfriendlysites.com/default.asp (PR6)
 • http://www.allthewebsites.org / (PR5)

Uzyskaj Więcej Soku Ze Swoich Zgłoszeń

Większość ludzi zgłasza swoją witrynę do pierwszej odpowiedniej kategorii, na którą patrzą, co jest ogromnym błędem. Możesz podwoić wartość linku do katalogu, wybierając kategorię z największą liczbą PR.

Na przykład załóżmy, że zamierzasz przesłać stronę biznesową do katalogu Canny Link.

Na początku rumieniec Kategoria oprogramowanie biznesowe może mieć sens.

Ale jeśli spojrzysz na PR tej strony, to PR n / a.

Aby uzyskać więcej soku z Twojego zgłoszenia, znajdź stronę, która ma sens dla Twojej witryny i ma PR.

W Canny Kategoria możliwości biznesowych kołysze się PR4.

O ile Twoja strona ma sens dla kategorii (nawet jeśli to trochę naciągane), należy zawsze starać się zgłosić go do kategorii z największym autorytetem.

Darowizny i sponsoring linki zwrotne

Uzyskanie linku dofollow w zamian za darowiznę jest Nie – Nie z perspektywy Google. Jest to jednak coś, co możesz posypać kampaniami white hat, ponieważ jest to jeden z najbardziej opłacalnych sposobów na uzyskanie potężnych, starych linków zwrotnych.

Oto kilka ciągów wyszukiwania, które pomogą Ci znaleźć te link building golden nuggets:

 • “przekaż darowiznę” + “dodaj swój link”
 • “keyword” + “sponsorzy”
 • “donate” + “links below”
 • “sponsorzy korporacyjni”
 • “sponsorzy” + “link do twojego”
 • “lista współpracowników”

Poszukaj strony, na której znajdują się linki do sponsorów.


Następnie przekaż darowiznę (zwykle przez PayPal) i zdobądź swój link!

Total
0
Shares
Dodaj komentarz
Related Posts