Gdzie się podziały wszystkie prace Freelance Writing?

Dwa lub trzy razy w tygodniu, walczący niezależni pisarze będą mi wysyłać pytania. Wiadomości są zazwyczaj czymś w rodzaju:

  • “Mam teraz problem ze znalezieniem pracy pisarskiej. Co robię źle?”
  • “Ciągle wysyłam zapytania, ale nikt do mnie nie oddzwania. Co jeszcze mogę zrobić?”
  • “Dlaczego nikt się do mnie nie odezwał? Wysłałem mnóstwo rzeczy kilka tygodni temu.”

I tak dalej i tak dalej.

Jak wykorzystać ekonomię w dół na swoją korzyść

Nie ma innego sposobu, żeby to powiedzieć. W tej chwili wielu niezależnych pisarzy depcze po piętach, zastanawiając się, skąd przyjdzie ich następne zadanie. Na szczęście udaje mi się być bardzo zajętym jako niezależny pisarz. Szczerze mówiąc, robię to od 1993 roku, więc przetrwałem wzloty i upadki freelancerskiego życia pisarskiego w większości każdego rodzaju gospodarki.

Na szczęście pisanie freelance to kariera, która rozwija się w dobrych czasach ekonomicznych i złych. Dlaczego? Mówiąc najprościej, żyjemy w erze informacji. Bez względu na to, co się dzieje na świecie, informacje muszą być rozpowszechniane.

Kiedy firmy wycinają pracowników wewnętrznych, “słowa” nadal muszą wyjść. Do kogo jeszcze zadzwonią?

To możesz być ty, jeśli dostosujesz swoje myślenie. Jedną z rzeczy, które myślę, że pomaga niezależnym pisarzom uzyskać więcej prac pisarskich, jest uważanie się za “konsultantów informacji”, a nie niezależnych pisarzy.

Kiedy zostajesz konsultantem informacyjnym, Twój sposób myślenia się zmienia. Następnie zaczynasz szukać wykorzystać trendy.

Jak dostrzec i wykorzystać trendy

Jednym z powodów, dla których myślę, że udaje mi się złapać pisanie koncertów, jest to, że jestem obserwatorem trendów. Na przykład jedną z moich podstawowych nisz są Nieruchomości (Kredyty hipoteczne). W moim poprzednim życiu zawodowym, byłem agentem nieruchomości i oficerem pożyczkowym.

Byłem w stanie wykorzystać tę wiedzę jako pisarz nieruchomości, koncentrując się przede wszystkim na kredytach hipotecznych, mimo że branża jest w zawirowaniach. Co jest teraz w wiadomościach?

Bałagan z hipoteką subprime.

Banki zamykają, foreclosures są w górę, a firmy hipoteczne wychodzą z biznesu od kilku lat. Wykorzystuję to, oferując artykuły SEO właścicielom stron internetowych o nieruchomościach i kredytach hipotecznych, którzy z przyjemnością płacą mi za pomoc w utrzymaniu się na powierzchni.

To tylko jeden z przykładów na to, jak wykorzystać Wiadomości do wykrycia trendów—i wskoczyć na nie. Jest ich dużo więcej.

2008-2009 Freelance Writing Jobs Report

Ponieważ tak wielu freelancerów wydaje się mieć problemy ze znalezieniem freelancerów piszących, zebrałem bezpłatny raport o pracy w branży (PDF). Jest to dogłębny raport, który podkreśla “gorące” nisze pisarskie i nisze podrzędne na najbliższe kilka lat. Oferuje również cztery wskazówki dotyczące recesji-proofing swoją karierę pisania freelance. Wreszcie, istnieje kilka pomysłów na tworzenie własnych produktów przy użyciu umiejętności jako pisarz.

Przynajmniej sprawi, że będziesz myślał o tym, gdzie znajdują się prace freelance writing. I co ważniejsze, na których niszach skupiać swoją energię.

Powodzenia!

Total
0
Shares
Related Posts