Dwie Techniki, Które Pomogą Ci Objąć Zwięzłość

Nota wydawcy: w zeszłym tygodniu Muhammad Saleem przesłał artykuł do Copybloggera na temat tego, jak włączyć zwięzłość do swojego pisania. Postanowiłem podzielić artykuł na dwie części i zademonstrować, że za pomocą:

(1) nagłówek opisowy;
(2) krótka anegdota,
(3) słynny cytat z “Strunk And White” oraz
(4) link do innego artykułu o Stevenie Kingu

możesz przekazać najistotniejszy punkt w zaledwie 59 słowach i nadal dostarczać dodatkowe informacje za pośrednictwem linków.

Poniżej przedstawiono techniki Mahometa i przykłady, jak powiedzieć więcej za pomocą mniejszej liczby słów. Smacznego. – Brian

Trudniej jest być zwięzłym, niż długo pisać. Chcemy, aby nasze pomysły były w pełni zakomunikowane, więc kontynuujemy bez edytowania dla zwięzłości. Ale jak pokazał Abraham Lincoln w przemówieniu Gettysburskim, szczelnie napisany tekst może być często znacznie głębszy niż znacznie dłuższy wysiłek.

Czy bezlitośnie edytować warto dodatkowy wysiłek? Cóż, jeśli poświęcimy czas na pominięcie niepotrzebnych słów, zdań i akapitów z artykułu lub strony docelowej, przekazujemy więcej pojęć w krótszym czasie i przestrzeni. Zwięzłość nie polega na tym, aby powiedzieć mniej, ale na tym, co należy powiedzieć skutecznie i zwięźle.

Oto dwa sposoby, aby to zrobić:

Wytnij Obce Słowa

Pierwszą metodą jest pominięcie niepotrzebnych słów. Elementy stylu mówi, że” fakt”,” kto jest “i” który był ” są najczęściej używanymi niepotrzebnymi słowami. W przypadku pierwszej frazy często można użyć jednego słowa, a w przypadku dwóch ostatnich po prostu je pominąć.

Oto przykłady:

Przed: Ze względu na fakt, że ludzie skorzystali z czytania mojego artykułu, postanowiłem kontynuować z innym.

Po: Ponieważ ludzie skorzystali z czytania mojego artykułu, napisałem kontynuację.

Przed: Brian, który jest pisarzem i konsultantem, jest interesującą osobą.

Po: Brian, pisarz i konsultant, jest interesującą osobą.

Przed: Artykuł, który został napisany przez Briana, został dobrze przyjęty.

Po: Artykuł Briana został dobrze przyjęty.

W ostatnim przykładzie zauważysz, że niepotrzebne słowa zostały usunięte, a zdanie zostało również zrestrukturyzowane. To druga taktyka.

Zrestrukturyzuj Swoje Zdania

Polonius powiedział nam, że “zwięzłość jest duszą dowcipu” w Akcie 2, scenie 2, Shakepeare ‘ a Hamlet ale zajęło mu to siedem linijek bełkotu. Szekspir był ironiczny, oczywiście, ale zobaczmy demonstrację prawdziwej zwięzłości opartej na opisie Makbeta.

Przed: Makbet był bardzo ambitny. To doprowadziło go do chęci zostania królem Szkocji. Czarownice powiedziały mu, że jego życzenie się spełni. Królem Szkocji w tym czasie był Duncan. Zachęcony przez żonę Makbet zamordował Duncana. W ten sposób udało mu się zastąpić Duncana na stanowisku króla (55 słów).

Po: Zachęcony przez żonę Makbet osiągnął swoje ambicje i zrealizował przepowiednię czarownic, mordując Duncana i zastępując go królem Szkocji (25 słów).

Zmieniając kolejność i łącząc główne myśli w jedno zdanie, przekazujesz te same informacje i zmniejszasz liczbę słów o połowę. Wymaga to więcej pracy, ale warto, jeśli cenisz skuteczną komunikację.

Mów Więcej Z Mniejszą Ilością Słów

Kiedy piszesz w ten sposób, możesz powiedzieć więcej bez przeciągania kawałka poza uwagę czytelnika. Bądź zwięzły, a twoi czytelnicy Ci podziękują.

Total
0
Shares
Related Posts