Dlaczego Transparentność To Nowy Marketing

open minded

Czy znasz jeden prosty sposób na generowanie większego ruchu i sprzedaży? Właściwie to przez bycie transparentnym.

Otwartość na twój biznes to świetny sposób na zdobycie zaufania i lojalności ludzi. Dzieląc się problemami, z którymi możesz się zmierzyć, lub dzieląc się swoimi liczbami finansowymi (czy są dobre, czy złe), pomoże Ci zbudować większą liczbę obserwujących.

Dzięki temu będziesz w stanie przekonwertować więcej odwiedzających na klientów.

Ale nie wierz mi na słowo. Spójrzmy na niektóre firmy, które dzielą się swoimi liczbami z opinią publiczną na swoją korzyść i jak można odtworzyć ich sukcesy…

Bycie transparentnym

Doskonałym przykładem przejrzystości jest Moz. Co roku ujawniają swoje przychody. Niezależnie od tego, czy mieli świetny rok, czy zły, pozostają przejrzyste.

moz rev

Na przykład w artykule, do którego podlinkowałem powyżej, dyskutują o tym, jak stracili 5,7 miliona dolarów w 2013 roku. Mówią o swoich lekcjach, postępach i obszarach, które mogą poprawić.

I to nie tylko Moz. Groove ujawnia również swoje numery przychodów co miesiąc.

groove rev

Aby śledzić ich podróż, musisz subskrybować ich bloga,co pomaga im generować większy ruch. A w zamian dzielą się swoimi lekcjami i strategiami, których używają, aby rozwijać swoją firmę.

Nie musisz mieć firmy programistycznej lub firmy zorientowanej na usługi, aby to zrobić. Możesz zrobić to samo, co bloger. Wystarczy spojrzeć na Inteligentny dochód pasywny. Pat Flynn dzieli się swoimi miesięcznymi przychodami i zyskami co miesiąc od 2008 roku.

Co jest interesujące w przychodach, które generuje inteligentny pasywny dochód, to fakt, że wiele z nich to przychody partnerskie. Spora część pochodzi od osób czytających raporty o dochodach i klikających ich linki partnerskie.

Czy przejrzystość naprawdę działa?

Wystarczy spojrzeć na trzy przykłady powyżej. Nie tylko rosną przychody tych firm, ale również ich ruch. Według Alexy, Moz jest 360. najpopularniejszą witryną w Internecie; Groove jest 13,405 TH najpopularniejszą witryną; a Smart pasywny dochód jest 7,092 ND najpopularniejszą witryną.

Działa tak dobrze, że zabieram stronę z książki Groove i przeprojektowuję mój osobisty blog, aby podzielić się moją podróżą z miesięcznymi odwiedzającymi 100,000.

neilpatel traffic

Dzieląc się moimi liczbami ruchu i lekcjami, mam nadzieję wygenerować więcej odwiedzających niż jestem teraz.

Wiem, o czym myślisz… jeśli podzielisz się swoimi liczbami, Twoja konkurencja może cię skopiować, prawda?

Tak nie jest. Nawet jeśli wiesz wszystko, co robi Twoja konkurencja, to to, co działa dla nich, może nie działać dla Ciebie. Spójrz na Moza. Jeśli jesteś konkurencyjną firmą zajmującą się oprogramowaniem SEO, znajomość ich przychodów nie pomoże ci ich pokonać.

Dlaczego?

Bo nie masz ich numerów drogowych. Nie jest łatwo przyjąć witrynę od zera do miliona odwiedzających miesięcznie.

Przejrzystość jest wszędzie

Przejrzystość działa nie tylko w sieci. Niedawno jadłem kolację z przyjacielem w Los Angeles. Obok nas siedziała kobieta w wieku mojej mamy.

Nawiązaliśmy z nią rozmowę i w ciągu godziny usłyszeliśmy historię jej życia. Powiedziała nam, że kształciła się w Anglii, że gdy była młodsza, mieszkała w Nowym Jorku i że skupiła swoją karierę na sprzedaży sztuki bogatym ludziom.

Ona nawet powiedział nam, że ona ma randki ludzi tylko dlatego, że byli bogaci i że ona jest zmęczony robi to i szuka prawdziwej miłości teraz.

Ludzie zazwyczaj nie są tak otwarci, zwłaszcza przy pierwszym spotkaniu. Ale wydawała się miła i szczera. Pewnie, niektórzy mogą oceniać ją negatywnie na podstawie tego, co powiedziała, ale to jej życie. Dopóki nikogo nie krzywdzi, może żyć tak, jak chce.

I ze względu na jej przejrzystość, prawdopodobnie kiedyś skończę z nią robić interesy. Uczyła mnie, Jak mogę zarabiać pieniądze inwestując w sztukę i dawała mi przykłady tego, czego szukać.

Oczywiście zweryfikuję, czy podane przez nią informacje są dokładne, ponieważ nie znam się na sztuce, ale zakładając, że się sprawdzi, nie mam nic przeciwko inwestowaniu w nią.

Więc dlaczego nie być sobą z ludźmi? Leżenie i owijanie w bawełnę sprawi, że Twoje życie stanie się bardziej złożone.

A jeśli ta historia cię nie przekonuje, spójrz na bufora. Otrzymali 381 komentarzy na blogu, który omawia wynagrodzenie każdego w swojej firmie. To nie tylko pomogło im zdobyć tysiące odwiedzających i nowych klientów, ale także pomogło im zdobyć wiele szacunku od innych przedsiębiorców.

Wniosek

Skoro jest tam tyle informacji, dlaczego nie być transparentnym? To tylko kwestia czasu, zanim konkurencja dowie się tego, co ty już wiesz. Więc dlaczego nie po prostu umieścić to wszystko tam i zyskać ruchu i dochodów z niego?

Wiem, że zacznę być bardziej przejrzysty. Przetestuję to z NeilPatel.com w ciągu najbliższych kilku miesięcy, a jeśli to zadziała, zacznę go wdrażać w kilku innych moich firmach.

Co sądzisz o przejrzystości? Czy zamierzasz zacząć dzielić się swoimi liczbami i wiedzą?

Total
0
Shares
Related Posts