Dlaczego ślepe posłuszeństwo zabija Twój biznes

Wyobraź sobie trzech mężczyzn biegających przez labirynt wysokiego żywopłotu.

Pierwszy mężczyzna ucieka i zaczyna losowo podążać ścieżkami, mając nadzieję, że natknie się na wyjście.

Drugi człowiek jest bardziej metodyczny. Kładzie jedną rękę na ścianie labiryntu i postanawia iść do przodu powoli, nigdy nie odrywając ręki od ściany. W końcu, dzięki zasadom topologii, wie, że znajdzie zewnętrzną.

Trzeci człowiek popycha i rzuca bezpośrednio przez żywopłoty w linii prostej, kończąc w trzydzieści sekund płasko i ogłaszając się zwycięzcą.

Czy trzeci człowiek oszukał?

Może. Ale też wygrał.

Jak oszukiwać w biznesie

Jeśli przeczytałeś wszystko na świecie o tym, jak poprawić swój biznes, a nadal nie jest lepiej, założę się, że wiem, w czym problem.

Jeśli robisz wszystko dobrze, ale nie jesteś w stanie wyróżnić się na tle konkurencji i ledwo jesteś w stanie utrzymać głowę nad wodą, mogę zgadnąć, czego brakuje.

Problem w tym, że jesteś słuchanie zbyt uważnie. Wdrażasz zbyt dosłownie. Stosujesz się do zbyt wielu konwencji, norm społecznych, oczekiwań wobec przyjaciół,” sposobu, w jaki rzeczy zawsze były robione ” i najlepszych praktyk.

Aby się wyróżnić, musisz myśleć nieszablonowo. Musisz grać według mniejszej liczby zasad.

Czy naprawdę będę popierać oszukiwanie? Tak jakby.

Poza tym, nie bardzo.

Widzisz, Jeśli wyścig labiryntu żywopłotu, który opisałem powyżej, był formalnie usankcjonowany Hedge maze Runners of Northern Michigan konkurs z pulą nagród i zasady konkursu jasno stwierdzające, że żaden zawodnik nie może biegać bezpośrednio przez ściany labiryntu, wtedy możemy śmiało nazwać naszego trzeciego człowieka brudnym oszustem i powiedzieć, że jest nieszczęśliwym człowiekiem i tak dalej i tak dalej.

Ale co, jeśli trzej mężczyźni uciekali z labiryntu, bo dziecko tonie w jeziorze na zewnątrz? Czy teraz trzeciego człowieka nazywamy oszustem? A może nazwiemy go smart i prawdopodobnie nawet hero bo myślał o błyskawicznym rozwiązaniu, które nie przyszło do głowy innym?

Są dwa ważne punkty, które staram się tu przedstawić moją głupią metaforą labiryntu:

  1. Czy “przeciwstawienie się normalnemu sposobowi robienia rzeczy” jest genialne, czy też parodia jest kwestią okoliczności i kwestią opinii. Łamanie zasad nie jest dobre i nie jest złe. Po prostu is.
  2. Wszyscy jesteśmy teraz w naszym labiryncie. Niektóre z zasad labiryntu o nazwie “Życie” służą nam i chronią, ale niektóre zmuszają nas do plodowania wraz z jedną ręką na ścianie, idąc powoli do mety, podczas gdy dziecko tonie w jeziorze.

Zasady, których przestrzegasz, wepchnęły cię do pudełka. A jeśli to pudełko ci służy i wszystko jest idealne, to świetnie.

Ale jeśli życie mogłoby być lepsze – jeśli nie masz wszystkiego, co naprawdę chciałbyś w swoim biznesie, życiu, związkach, rodzinie i wszystkim innym — może nadszedł czas, aby przyjrzeć się dokładnie tym zasadom i zobaczyć, które z nich możesz zacząć nieposłuszeństwo.

Jak być szalonym w biznesie

Jeśli ktoś myśli, że proponuję odciąć pośredników w łańcuchu nabywania majątku poprzez napad na bank, spokojnie. Nie chcę, żeby ktoś zrobił coś głupiego.

Wręcz przeciwnie. Chcę, żeby ludzie przestań robić głupie rzeczy., np. dłuższą trasą zamiast skrótem tylko dlatego, że mapa mówi, że powinni.

Ostatnio słyszałem od człowieka, który miał pracę w mieście.

Nienawidził swojej pracy, ale musiał ją mieć, żeby było go stać na dom. Nie lubił też swojego domu, ale to było wszystko, co mógł znaleźć w pobliżu miasta. I musiał być blisko miasta, aby utrzymać pracę, której nienawidził, tak, że mógł sobie pozwolić na dom, który mu się nie podobał, ale musiał go zatrzymać, ponieważ pozwalał mu to utrzymać pracę, której nienawidził.

Więc rzucił pracę i przeniósł się do kraju, gdzie ziemia była tania, i stał się freelancerem, pracując zdalnie za dużo mniej pieniędzy. Jego stara praca była imponującą, profesjonalną pracą, na którą ciężko pracował, i wszyscy myśleli, że jest szalony, że to wszystko odrzuca, robiąc niezależną karierę.

Ale on nie sądziłem, że zwariował.

Zarabiał mniej, ale ze względu na nowe, niższe koszty utrzymania, siatkowal znacznie wiecej. Znalazł sposób, by zarabiać mniej i mieć więcej pieniędzy, co jest najłatwiejszym sposobem na zdobycie podwyżki.

Wszyscy ludzie odnoszący największe sukcesy robią rzeczy, które inni nazywają szalonymi, ponieważ Innowacja zawsze jest przed geniuszem, a innowacja jest-z definicji-zawsze nowa. Jeśli jesteś pierwszą osobą w grupie rówieśników, która zrobi najwspanialszą rzecz na świecie, twoi rówieśnicy nadal będą myśleć, że jesteś szalony, ponieważ wychodzisz z etapu. Ale to jest dokładnie to, co jest wymagane, aby odnieść sukces.

Spójrz na Steve ‘ a Jobsa.

Spójrz na starego Alberta Einsteina.

Znam nawet tego prawnika, który oddał wszystko, żeby założyć bloga, i ludzie też myśleli, że jest szalony. (Tylko, że on naprawdę is szaleństwo. Wygląda na to, że dla niego działa.)

Naprawdę chcesz coś zmienić? Następnie musisz spojrzeć na to, co zawsze robiłeś i co robi większość ludzi i zapytać, czy jest lepszy sposób. Musisz zapytać, czy chcesz grać zgodnie z zasadami, które Ci nie służą. Musisz być gotów, by nazywać cię ” wariatem.”

Elementarz przedsiębiorczego nieposłuszeństwa

Trochę temu przeprowadziłem webinar, który dotyczył nauki rozpoznawania, zadawania pytań i (jeśli to konieczne) łamania zasad, które Cię powstrzymują. Webinar się skończył, ale zarchiwizowałem nagranie.

Nazywa się Łamanie zasad zabawy i zysku: 21 kłamstw o biznesie, pieniądzach i życiu, których nawet nie zdajesz sobie sprawy, powstrzymuje cię i co z nimi zrobić.

Oto kilka z 21 kłamstw, o których mówię:

  • Potrzebujesz pieniędzy, aby rozpocząć działalność (w tym Duże, takie jak restauracje).
  • Musisz mieć produkt, aby sprzedać produkt.
  • Musisz mieć niszę.
  • Nie jesteś w stanie wykonać umiejętności X, Y lub z (dla 99% wszystkich liter alfabetu).
  • Musisz mieć plan, cele lub pomysł, dokąd zmierza Twoja firma.
  • Potrzebujesz dużo pieniędzy, aby żyć na jachcie, żyć w raju na wyspie lub podróżować po świecie.
  • Nie masz żadnych koneksji ani nie znasz odpowiednich ludzi.

Brak z powyższego jest prawdą. Jeśli pomyliłeś kłamstwa z prawdą, odcinasz szerokie możliwości.

Obejrzyj nagranie webinarium “Breaking Rules for Fun and Profit” tutaj.

Ale nie zapisuj się tylko dlatego, że powiedziałem, że powinieneś. To byłoby całkowicie zbyt posłuszne z twojej strony.

O autorze Johnny B. Truant właśnie wydał swoją powieść Biali Alfonsi pomimo faktu, że bloger biznesowy i ludzki potencjał jest całkowicie szalony, aby napisać powieść o sławie i bajglach.

Total
0
Shares
Related Posts