Jaki jest najlepszy sposób tworzenia kopii zapasowych witryny WordPress?

Prawie 14 lat temu wydano jedne z największych porad w historii wydawnictw internetowych.

Był to maj 1999 roku, kiedy współczesny filozof Terius Gray (lepiej znany pod swoim trafnym pseudonimem scenicznym “Juvenile”), zastosował swój liryczny geniusz do Internetu, błagając właścicieli stron internetowych na całym świecie, aby ” poparli to.“

Dla tych z Was, którzy nie znają najnowszych definicji slangu, “thang” oznacza oczywiście ” stronę internetową.”

Pomimo jego hiperboli, prawda jest taka, że nie musisz być “wielką, piękną kobietą” lub odnosić się do Pana Graya jako “big daddy”, aby czerpać korzyści z jednej z najmądrzejszych decyzji, jakie kiedykolwiek podejmiesz ze swoją stroną internetową.

Musisz tylko być poważnym właścicielem witryny z solidną strategią odzyskiwania po awarii, której pierwszym krokiem jest zawsze posiadanie kopii zapasowych, na które możesz liczyć (i kontrolować).

Najlepszy sposób na tworzenie kopii zapasowych witryny?

Więc jaki jest najlepszy sposób na wsparcie swojego thang up?

Jeśli chodzi o WordPress, istnieją dwie wspólne metody tworzenia kopii zapasowych, na których opiera się większość właścicieli witryn:

  1. Wtyczka do WordPressa.
  2. Kopie zapasowe serwera dostarczane przez hosta lub cPanel.

Te metody działają dobrze … w większości przypadków. Istnieją jednak wady.

Po pierwsze, wtyczki są oparte na PHP, co jest nieefektywnym i zawodnym sposobem na Pobierz kopie zapasowe. Te wtyczki, poprzez PHP, próbują komunikować się z serwerem w sposób, na który najbezpieczniejsze Serwery linuksowe nie pozwalają lub bardzo utrudniają … ponieważ haker mógłby zrobić to samo .

Z tego powodu wtyczki kopii zapasowych muszą polegać na metodach awaryjnych, które często prowadzą do wysokiej awaryjności. Co więcej, zazwyczaj używają harmonogramu WordPress w porównaniu z harmonogramem Linux, co może również prowadzić do problemów z niezawodnością. Prowadzi to do wysokiej awaryjności.

Porównajmy to z tym, jak generujemy nasze codzienne kopie zapasowe na przykład w Synthesis. Robimy wszystko na poziomie Linuksa i mamy może jedną awarię co dwa lata.

(Nie martw się, jeśli słowa takie jak “PHP” i “Linux” cię przerażają, docieramy do dobrych rzeczy …)

Drugą wadą metody tworzenia kopii zapasowych wtyczek jest to, że kopie zapasowe są przechowywane wewnątrz wp-content folder. Oznacza to, że jeśli Twoja witryna ulegnie awarii (lub wystąpi uszkodzenie danych), Twoje kopie zapasowe będą również niedostępne lub uszkodzone.

Jeśli chodzi o kopie zapasowe hosta, są one z pewnością miłą korzyścią. Jest spokój ducha, wiedząc, że twój gospodarz wykonuje codzienną kopię zapasową witryny i przechowuje je na tydzień.

Większość zarządzanych hostów WordPress zapewnia to i powinno to być warunkiem wstępnym każdego hosta premium zastanów się.

Warunkiem koniecznym powinno być również, aby twój host przechowywał te kopie zapasowe w oddzielnym obiekcie od swoich serwerów, w przeciwnym razie istnieje jeden punkt awarii, który może zniszczyć Twoją witrynę oraz weź swoje kopie zapasowe.

Ale co, jeśli zatrudnisz programistę, który spieprzy coś, co tankuje Twoją witrynę i rozpaczliwie potrzebujesz dostępu do plików kopii zapasowych?

Albo co, jeśli zostaniesz zhakowany, a pliki w całej witrynie zostaną uszkodzone?

Prawdopodobnie musisz przesłać zgłoszenie do pomocy technicznej i poczekać na pomoc. Każda minuta oczekiwania oznacza utratę pieniędzy, a nawet najbardziej elastyczny personel pomocniczy nie zawsze będzie w stanie natychmiast odpowiedzieć na żądanie przywrócenia.

Jest lepszy sposób …

Obie te opcje kopii zapasowych-plugin I host-provided-są fajnymi zabezpieczeniami awaryjnymi, ale są far od optimal.

Zdaliśmy sobie z tego sprawę w Synthesis, dlatego opracowaliśmy nasze osobiste kopie zapasowe dla programu S3.

Jest to proces na poziomie Linuksa (nie PHP), który tworzy kopię zapasową cała strona i codziennie wpycha go na konto Amazon S3.

Co to oznacza dla ciebie?

Oznacza to, że klienci Synthesis, którzy konfigurują własne osobiste kopie zapasowe, mają spokój ducha codziennych kopii zapasowych, które są przechowywane oddzielnie od ich aktywnych plików witryny. Mogą uzyskać dostęp do tych kopii zapasowych w dowolnym momencie lub, co ważniejsze,, need do.

I nawet nie zmuszamy Cię do nazywania nas “big daddy” , aby uzyskać dostęp do osobistych kopii zapasowych dla S3. Jest bezpłatny dla wszystkich klientów Synthesis, a konfiguracja za pomocą wtyczki Software Monitor w pulpicie nawigacyjnym WP trwa zaledwie pięć minut.

4 najlepsze praktyki disaster recovery

Tworzenie kopii zapasowej witryny jest niezbędne. A dla naprawdę poważnego właściciela witryny natychmiastowy osobisty dostęp do kopii zapasowych jest podwójnie niezbędny.

Ale to tylko pierwszy krok w posiadanie solidnego planu odzyskiwania po awarii.

Omówmy cztery podstawowe najlepsze praktyki odzyskiwania po awarii.

1. Cofnij się.

W tym momencie rozumiesz, że byłoby wręcz Głupotą, aby nie tworzyć kopii zapasowych swojej witryny regularnie. Co więcej, musisz znaleźć niezawodny sposób na tworzenie kopii zapasowych Twój Kontrola.

Ponadto, nawet jeśli przechowujesz kopie zapasowe w niezawodnym miejscu (takim jak Amazon S3), powinieneś pobrać znaną działającą kopię zapasową witryny na własny dysk twardy, więc ty posiadaj najlepsze zabezpieczenie.

2. Przywróć w ostateczności.

Częstym błędem, jeśli chodzi o odzyskiwanie po awarii, jest skok do tego, co powinno być ostatecznością.

Zakładając, że co najmniej Twój host przechowuje codzienne kopie zapasowe pod ręką, rzadko jesteś usuwany dłużej niż 24 godziny z czystej wersji witryny. Świetnie mieć to jako rezerwę. Ale upewnij się, że jest to brane pod uwagę tylko to, że: a fallback.

Gdy wykonujesz pełne przywracanie witryny, tracisz wszystko, co zostało wygenerowane od czasu wykonania kopii zapasowej. Mogą to być posty, edycje, komentarze itp. Po co iść do tak ekstremalnych długości, gdy większość problemów można naprawić po prostu zastępując jeden plik?

3. Pomyśl “zastąp”, a nie Przywróć.

Jeśli ty lub twój programista zawieszacie swoje funkcje.plik php i to whitescreens witryny, nie trzeba przywracać witryny. Wystarczy wymienić zepsute funkcje.plik php ze znanym dobrym.

Możesz zażądać tego konkretnego działania swojego hosta, ale w celu uzyskania natychmiastowych rezultatów możesz uzyskać dostęp do osobistych kopii zapasowych, zlokalizować funkcje.plik php od daty, o której wiadomo, że działał, a następnie po prostu zastąp aktywny plik plikiem kopii zapasowej przez FTP.

Voila! Twoja witryna działa ponownie i nie straciłeś nic poza kilkoma minutami przestojów spowodowanych przez siebie, które zminimalizowałeś dzięki dobrej strategii odzyskiwania po awarii.

4. Przede wszystkim zapobiegać katastrofom.

Najlepszym planem odzyskiwania po awarii jest — oczywiście-przede wszystkim zapobieganie katastrofom.

Jak powiedział Ben Franklin: “uncja profilaktyki jest warta funta lekarstwa.”

Istnieje kilka sposobów, aby to zrobić:

Pierwszy, miej swoje dane logowania do kont essential zawsze w gotowości. Oznacza to wypełnienie tej listy kontrolnej właściciela witryny WP.

Drugi, nie edytuj plików WordPress za pomocą edytora Pulpitu nawigacyjnego. W rzeczywistości firma hostingowa, która ma na względzie Twoje najlepsze interesy, domyślnie wyłączy edytor Pulpitu nawigacyjnego.

Do edycja za pomocą FTP i edytora tekstu. Jeśli nie jesteś zaznajomiony z FTP, lub jeśli wydaje się to zastraszające, ten poradnik będzie bardzo przydatny. Główną zaletą edytora tekstu jest możliwość natychmiastowego edytowania / cofania zmian. Ta prosta funkcja może przywrócić powaloną witrynę w mgnieniu oka.

Trzeci, tworzenie kopii zapasowych pojedynczych plików przed ty je edytujesz.

Jeśli chcesz chronić się przed funkcjami.katastrofa php, skopiuj plik na dysk twardy przed edycją. Następnie, jeśli coś pójdzie nie tak, możesz natychmiast przesłać roboczą kopię bezpośrednio z pulpitu w ciągu kilku sekund, aby odzyskać witrynę.

Zrób to z dowolnym edytowanym plikiem. Tworzenie kopii zapasowej pliku zajmuje kilka sekund. Dlaczego nie?

Over to you …

Na zakończenie pozwolę sobie jeszcze raz przywołać mądrość pana Teriusa “Juvenile” Greya, który zadał słuchaczom Najbardziej odpowiednie pytanie retoryczne, które teraz wam zadam:

Dziewczyno, z kim się bawisz? Cofnij to!

Dziewczyno, chłopcze, to bez znaczenia. Jest to dalekie od kwestii związanych z płcią.

Dowolny właściciel witryny gra w niepotrzebne, niedbałe gry z przyszłością swojej witryny, jeśli ta kopia zapasowa nie jest codziennie tworzona i jeśli nie ma solidnego planu odzyskiwania po awarii.

Utwórz kopię zapasową swojej witryny i dokładnie dowiedz się, jak z niej korzystać, gdy jej potrzebujesz. Dzięki temu zaoszczędzisz energię, czas i (co najważniejsze) pieniądze.

Total
0
Shares
Related Posts