Dlaczego powinieneś wrócić do podstaw ze swoim blogiem

Przypomnij sobie swój pierwszy tydzień jako nowy kierowca. W dzisiejszych czasach jeździsz tak automatycznie, że nie pamiętasz, jak byłeś zdenerwowany, jak dumny się czułeś i jak bardzo starałeś się nie rozbić samochodu.

Stało się to automatycznym zachowaniem. Im więcej powtarzamy czynności, tym lepiej się stajemy, dopóki nawet o nich nie pomyślimy.

Po prostu się zdarzają.

Kiedy wsiadasz do samochodu i ruszasz w drogę dzisiaj, wykonujesz szereg czynności, nie zdając sobie z tego sprawy. To te same czynności, które wykonałeś jako nowy kierowca, zdeterminowany, aby wykonać dobrą robotę.

Teraz nie warto o nich myśleć.

Blogowanie jest nudne

Ten sam problem występuje w świecie blogowania. Nowi blogerzy są podekscytowani i odkrywają swój świat z wielkim zainteresowaniem. Omawiają podstawy, piszą o swoich przemyśleniach, a następnie…

Potem się nudzą. Zdają sobie sprawę, że podstawy nie są zbyt interesujące. Przydatne, tak. Zabawa?

Nie bardzo. Czas na coś bardziej ekscytującego, co przenosi zawartość na wyższy poziom. W końcu chodzi o świetną treść, prawda?

Tak więc blogerzy podnoszą swój własny poprzeczkę standardów. Posty muszą być lepsze. Bardziej troskliwy. Bardziej osobiste. I od tego momentu gra się zaczyna.

Blogerzy zaczynają ścigać kolejny świetny pomysł. Wszystko, co piszą, musi być najbardziej kreatywną koncepcją, najbardziej skłaniającym do myślenia postem, najlepszą podstawą treści.

Chcą napisać najbardziej błyskotliwy post, jaki świat kiedykolwiek widział.

Problem polega na tym, że blogerzy skupiają się tak bardzo na przenoszeniu treści na wyższy poziom, że zapominają, że następny poziom jest czasami tylko krokiem wstecz.

Powrót do podstaw

Podstawowe informacje są nadal bardzo ważne w blogosferze.

Miliony nowych użytkowników surfują teraz po Internecie. Każdego dnia ludzie, którzy spędzili mniej niż 5 godzin swojego życia w Internecie, podróżują z absolutnym podziwem, wypełniając swoje umysły tym zupełnie nowym światem.

Ci nowi czytelnicy, nowi konsumenci, Nowi użytkownicy są gotowi i przygotowani do otrzymania tego, co musisz dać. Są szeroko otwarci i przyjmują informacje w niewiarygodnych cenach. Słuchają tego, co masz do powiedzenia i pochłaniają wszystko, co czytają.

Jeśli znajdą koncepcje, których nie są jeszcze gotowi zrozumieć, klikną dalej. Jeśli nie nauczyli się podstaw, będą zdezorientowani przez zawiłości. Jeśli przeczytają o świetnych pomysłach, ale nie mają nawet podstaw, od których mogliby zacząć, będą sfrustrowani.

Porozmawiaj z nimi, a ich stracisz.

Nie bój się dawać ludziom podstaw. Chcą tego, więc wracajcie do tego. Miej pewność, że możesz ponownie przeglądać podstawowe informacje z taką samą pewnością, jak dostarczasz koncepcje wyższego poziomu.

Ludzie tego potrzebują; bądź przy nich.

Nawet lepiej? Zagłębiaj się w podstawy z taką samą pasją i kreatywnością, z jaką teraz piszesz – upewnisz się, że nowi gracze wrócą po więcej.

Total
0
Shares
Related Posts