Off the Grid

Jeśli ktoś zauważył, że jest tu trochę cicho (proszę skłamać i powiedzieć, że tak!), to dlatego, że wziąłem trochę improwizowanego R&R.

I zostawiłem laptopa w domu.

Dla niektórych to może nie brzmieć dziwnie. Dla mnie to jak wychodzenie z domu bez wyrostka.

Ale to było świetne i bardzo potrzebne. Miałem kilka wspaniałych spostrzeżeń na temat projektów, które realizuję, i wyszedłem z nową perspektywą na wyzwania, z którymi się zmagam.

Tak łatwo zapakować się w nasze firmy. Musimy być ostrożni, aby zapomnieć, że każda praca i Żadna zabawa nie prowadzi do bardzo nudnego życia, bez względu na to, jak bardzo kochamy to, co robimy. Powinniśmy również zdawać sobie sprawę, że najlepszym sposobem na dokonanie przełomu lub rozwiązanie problemu nie jest ciągłe bicie głową o monitor, ale po prostu zrobić coś innego.

Więc śmiało i upewnij się, że odłączasz się raz na jakiś czas, szczególnie spontanicznie. Czuję się świetnie, a Ty wracasz do pracy mądrzej niż przed wyjazdem.

Jak dziś przeglądam moje kanały, oto kilka ciekawych linków (ponieważ, mimo że czuję się mądrzejszy, trochę przeciągam):

Andy Wibbels wyjaśnia del.icio.us dla tych, którzy nie są zaznajomieni z tagowaniem i zakładkami społecznościowymi.

Wykorzystując decyzję Roberta Scoble ‘ a, aby otoczyć się pozytywnymi, szczęśliwymi ludźmi (za co został zgrabiony przez węgle) jako tło, Kathy Sierra daje świetną rozprawę na temat tego, dlaczego Scoble faktycznie zmierza do czegoś na poziomie neurologicznym. Naprawdę dobre rzeczy na temat tego, jak działa mózg, które każdy początkujący copyblogger powinien znać.

Jeśli nie znasz stron docelowych, przeczytaj post Darrena Rowse ‘ a na nich. W niedalekiej przyszłości będziemy o nich mówić.

Mike Sigers nails it: linkowanie nic nie kosztuje, ale Zwroty są wspaniałe (co następuje po jego inteligentnym poście o blogowaniu, które sprawia, że więcej niż AdSense).

I wreszcie, Umair zastanawia się, czy Web 2.0 już osiągnął szczyt, co oznacza, że wszystkie prawdziwe innowacje już się pojawiły. Myślę, że coś tam ma, ale oczywiście “sprzedaż” Web 2.0 dla ogółu społeczeństwa dopiero się zaczyna.

OK, Teraz, gdy jestem naładowany, przygotuj się na wiele (miejmy nadzieję) fajnych rzeczy w nadchodzących tygodniach. A jeśli masz jakieś tematy, o których chciałbyś, żebym napisał, daj mi znać w komentarzach.

Total
0
Shares
Related Posts