Dlaczego Powinieneś Się Zwolnić

Co byś zrobił, gdybyś odkrył, że sekret Twojego sukcesu online leży w zwolnieniu się? Zrobiłbyś to?

Z tym pytaniem musiał zmierzyć się Alex, niezależny copywriter.

Alex rozpoczął swoją działalność w zakresie copywritingu trzy lata temu, po tym, jak zamknięto lokalną gazetę, dla której pracował jako pisarz sztabowy.

Od początku zaczął pisać prace, dotykał swojej sieci, przeszukiwał strony internetowe freelancerów i wysyłał zapytania za zapytaniem.

Możliwości wkrótce zaczęły się dla niego otwierać, a on wziął każdy.

Przyjrzyjmy się specyfice jego historii …

Jaki jest prawdziwy koszt samodzielnego lotu?

Alex napisał Artykuły do czasopism, posty na blogu, kopie reklam, treści internetowe, komunikaty prasowe, menu, broszury, instrukcje obsługi. Ty to nazwij, on to napisał.

Jego klientami były firmy i soloprenerzy wszystkich typów i rozmiarów. Małe start-upy, duży bank, sklepy osiedlowe, Przychodnia Lekarska, elektrownia słoneczna po drugiej stronie świata.

Dzięki podejściu take-any-client-with-a-pulse, udało mu się utrzymać pracę przez następne trzy lata.

W rzeczywistości, wiele razy płynął zbyt mocno, a on logował długie godziny, dzień w dzień.

Falling out of love with your business

Koncepcja weekendu szybko stała się odległym wspomnieniem.

Alex w końcu się zmęczył i stracił miłość do pisania. W tym momencie znajomy zasugerowaĺ’, Ĺźeby zadzwoniĺ ‘ do mnie.

Kilka tygodni później Alex wcisnął się w telefonie ze mną, podczas gdy w drodze. Powiedział, że chce zacząć znów cieszy się swoją pracą, co prawdopodobnie wymagało mniej pracy i w jakiś sposób zarabiania więcej pieniędzy.

Po tym, jak opowiedział mi o swoich interesach, powiedziałem mu, że może łatwo miał to, czego chciał, ale musiał cofnąć się na kilka dni, aby opracować biznesplan, zdecydować o niektórych celach i celach i nakreślić kilka konkretnych strategii.

Powiedział mi, że nie ma na to czasu.

Biegał, próbując nadążyć za wszystkim, co ma na talerzu.

Dlaczego powinieneś się zwolnić

“Alex,” powiedziałem ,” jeśli szczerze chcesz pracować mniej i zarabiać więcej pieniędzy, powinieneś rozważyć zwolnienie się.”

Usłyszałem długą przerwę na drugim końcu linii, zanim, ” Uh … co dokładnie masz przez to na myśli?”

Powiedziałem mu. …

Istnieją dwa podstawowe sposoby, w jakie działa właściciel małej firmy — na ich działalności lub on ich sprawy.

Praca na biznes oznacza robienie wszystkich codziennych rzeczy, takich jak obsługa klientów.

Praca on biznes oznacza odejście od codziennej pracy, aby wykonać planowanie i myślenie strategiczne.

Pułapka bycia właścicielem małej firmy

Większość właścicieli małych firm angażuje się w pracę na ich biznes cały czas i nigdy nie działa on ich sprawy.

To pułapka, ponieważ bez planowania i podejmowania strategicznych decyzji, firma może ucierpieć, podobnie jak właściciel. W jego przypadku Alex osiągnął pułap dochodów i jednocześnie niski poziom emocjonalny.

Dla wielu z nich pułapka jest trudna do wydostania, ponieważ jeśli są sami, to od nich zależy, czy wykonają wszystkie czynności serwisowe. Czują, że nie mogą przestać, ale jeśli nie przestaną, nic nigdy się nie poprawi.

Kreatywne myślenie na wysokim poziomie dla efektywności

Powiedziałam Alexowi, że widziałam wiele sposobów na poprawę.

  • Prawie nie miał klientów w tej samej branży.
  • Robił każdy rodzaj pisma pod księżycem

Obie te rzeczy uczyniły go żałośnie nieskutecznym. Jeśli specjalizował się w niektórych branżach, oraz gdyby skoncentrował się na usługach o wyższej wartości, takich jak tworzenie treści, zamiast ugrzęznąć w takich rzeczach, jak opisy produktów, mógłby łatwo zarobić więcej pieniędzy w krótszym czasie.

Ale ustalenie, do jakich branż się kierować i jak przejść z niskopłatnej pracy, wymagałoby kreatywnego myślenia na wysokim poziomie.

I nie możesz tego zrobić, gdy jesteś złapany na codziennej pracy, martwiąc się o całą pracę, którą musisz wykonać dla swoich klientów.

Zatrudnij siebie jako CEO, aby uratować swój biznes

Musisz całkowicie oderwać się od codziennych spraw-pod każdym względem, w tym emocjonalnie. Nie możesz się martwić o interes.

Musisz myśleć o tym obiektywnie. W końcu właściwa droga do przodu może oznaczać porzucenie klienta, którego naprawdę lubisz.

Nie zrobisz tego, jeśli będziesz w centrum uwagi faceta związanego z klientem.

“Więc,” powiedziałem Alex, ” zwolnij się jako copywriter i zatrudnij się jako CEO.”

Chciał wiedzieć, kto będzie wykonywał całą robotę. “Nikt”, powiedziałem. “Ale ty, copywriter, nie musisz się o to martwić. Jesteś bez pracy. Niech dyrektor się tym zajmie.”

Kolejna pauza. “Jestem prawie pewien, że prezes byłby zaniepokojony.”

Zgadzam się. Ale daj mu szansę na rozwiązanie. Nie będzie jednak myślał tylko o tym, jak utrzymać biznes przez następny tydzień.

Jako CEO, planuje coś długoterminowego. I może podjąć trudne decyzje. Jednym z nich może być to, co zrobić z copywriterem, którego po prostu puścił.

Ale pewnie pomyśli, że dobrze ci idzie. Więc prawdopodobnie zatrudni cię z powrotem, być może z naciskiem, aby uzyskać równowagę między pracą a życiem prywatnym.

Alex powiedział, że pomysł do niego przemówił, ale poważnie martwił się o znalezienie czasu i emocjonalnego dystansu.

Zasugerowałem, żeby zrobił, co mógł, żeby znaleźć czas, nawet jeśli to oznaczałoby odrzucenie trochę pracy. To może być trudne, ale prezes w nim zrozumie.

Jak skupić swój biznes i odzyskać zdrowie psychiczne

Alex w końcu posłucha mojej rady. Zarezerwował sobie weekendowy wypad w domku, zabrał ze sobą zestaw do planowania biznesu i pracował przez cały weekend jako dyrektor generalny.

Jedną z jego decyzji było skupienie się na branży opieki zdrowotnej. Oboje jego rodzice byli specjalistami medycznymi, a on osobiście interesował się zdrowiem, cieszył się pracą i czuł, że jest to rozwijający się przemysł.

Podjął również trudną decyzję o zaprzestaniu wykonywania niektórych rodzajów pracy, a także wszelkich prac poniżej określonej stawki wynagrodzenia.

I postanowił zatrudnić się ponownie jako copywriter.

Alex trzymał się decyzji swojego prezesa, choć często musiał walczyć ze strachem, że rezygnacja z pracy jest czymś złym.

Jego wytrwałość by się opłaciła. Dwa lata później stał się uznanym, wysoko opłacanym pisarzem w branży medycznej.

Przez większość czasu przestał pracować w szalonych godzinach i był o wiele szczęśliwszy.

Wielkie Jedzenie na wynos

Jeśli nie odnajdujesz sukcesu, którego szukasz, spróbuj tymczasowo zwolnić się jako dostawca usług swojej firmy i zatrudnić się jako dyrektor generalny.

Upewnij się, że myślisz całkowicie obiektywnie o swojej działalności i bądź przygotowany na podejmowanie trudnych decyzji. Popchnij się do kreatywnego i strategicznego myślenia.

Prawdopodobnie znajdziesz bycie CEO zabawne i satysfakcjonujące. Będziesz grubą rybą, przynajmniej przez jakiś czas, zanim wrócisz do grindstone.

Dobrą zasadą jest, aby zwolnić się na dzień lub dwa co kwartał.

Wyjazd na odosobnienie, tak jak Alex, to dobry pomysł. I nie musisz sam planować. Konsultacja z biznesowym przyjacielem lub praca z profesjonalistą może być tego warta.

Notatka autora: Ten post jest oparty na właścicielu firmy, którego trenowałem. Zmieniłem jego nazwisko i szczegóły.

Total
0
Shares
Related Posts