3 sposoby twórcy treści mogą urozmaicić swoją drogę do większej wypłaty

Jesteś content marketerem. Rozumiem.

Ale czy myślałeś o wykorzystaniu swoich umiejętności pisania i wiedzy na temat w innych rodzajach koncertów, które mogą przynieść dochody?

Dywersyfikacja jest kluczem. Nawet jeśli jesteś świetny w tym, co robisz, rozwijanie wielu strumieni dochodów jest świetną rzeczą:

  • Pomaga utrzymać stały dochód. Jeśli jeden typ czołgów gigowych lub po prostu zwalnia na chwilę, masz inne, na których możesz polegać jako kopia zapasowa.
  • Chroni Cię przed spaleniem. Bez względu na to, jak bardzo kochasz to, co robisz, będą chwile, kiedy wolisz trzymać gorące pokery w oczy niż pisać kolejną białą księgę, biuletyn lub bloga klienta.

Do czego jeszcze jest zdolny twórca treści XXI wieku?

Oto trzy pomysły na rozpoczęcie, jestem pewien, że możesz wymyślić wiele więcej:

1. Pisz do czasopism

Wiele z tych samych technik, których używasz w copywritingu i blogowaniu, działa w publikacjach online i drukowanych — od magazynów branżowych, takich jak grafika w zakładzie, po rynki konsumenckie, takie jak Family Circle.

Magnetyczne nagłówki, przekonująca kopia i przekonujące pomysły pozwolą ci wejść do drzwi.

Magazyny branżowe zazwyczaj płacą do 50 centów za słowo, a magazyny w kioskach od 50 centów do 2 $za słowo i więcej.

Weź kopię Writers Market lub Pobierz wersję online, aby znaleźć czasopisma, które akceptują stanowiska freelance, i sprawdź lokalny kiosk z gazetami i stare dobre Google.

Następnie musisz nauczyć się pisać list z zapytaniem, który jest w zasadzie listem sprzedażowym o Twoim pomyśle i dlaczego jesteś najlepszą osobą, aby go napisać.

W Twoim zaułku, tak?

Posty na blogu, książki i kursy online na temat pisania zapytań obfitują we wszystkie punkty cenowe. Odrobina edukacji, w połączeniu z Twoimi już gwiezdnymi umiejętnościami pisania, może Ci pomóc w rozpoczęciu tej rozbieżnej ścieżki.

2. Naucz kursy online

Jestem o kursach … uczę jednego z moich własnych, a także co-teach para z Carol Tice dla Freelance Writers Den.

Od tego pisania w połowie sierpnia zarobiłem więcej niż $26,000 z e-kursów, których uczyłem w tym roku-głównie z wersji audytu, co oznacza, że nie robię więcej niż wysyłać lekcje — i wciąż mam kilka do zrobienia.

Na wynos: Ludzie są głodni wiedzy eksperckiej, którą posiadasz!

Moje zajęcia dotyczą włamania się do biznesu pisarskiego — ale jeśli jesteś ekspertem-na przykład piszesz dla firm opieki zdrowotnej – możesz prowadzić zajęcia dla ludzi(pisarzy lub innych), którzy chcą połączyć się z tym rynkiem, lub dla firm opieki zdrowotnej, które chcą nauczyć się lepiej sprzedawać siebie lub tworzyć zabezpieczenia, które rządzą.

Postanowiłem podnieść swoje umiejętności dydaktyczne w ramach przygotowań do rozwijania nowych klas i brałem — i kochałem — kurs TeachNow przez ścieżkę nauczycieli. I oczywiście Copyblogger oferuje swój ultra-kompleksowy kurs nauczania, który opiera się na nauczaniu.

Możesz też zacząć tak, jak na początku, czyli uczyć się metodą prób i błędów. Zaoferuj swoją pierwszą klasę gratis lub tanio grupie beta testerów w zamian za ich opinie.

3. Zostań mentorem lub trenerem

Jeśli to robisz (content marketing, pamiętasz? przez jakiś czas wiesz rzeczy, za które inni ludzie zapłacą.

Pobieram 250 $za 90-minutowe połączenie mentorskie (i pro-rate za krótsze połączenia) i jestem zarezerwowany na tyle sesji, ile chcę. Inni trenerzy i mentorzy, których znam, oskarżają o to samo. Możesz powiedzieć, że lukratywny? Nie wspominając już o tym, jak wspaniale jest łączyć się z innymi w tym, co zwykle jest samotną karierą, i pomagać im osiągnąć swoje cele.

Mentor czy trener? Mentorzy są jak konsultanci, którzy dostarczają porady i odpowiedzi, podczas gdy coaching jest bardziej delikatnym podejściem pomagającym klientowi odkryć odpowiedzi na własną rękę. Lubię mieć wszystkie odpowiedzi i kierować ludźmi wokół, więc uważam się za mentora.

Jakich uprawnień potrzebujesz, aby zostać coachem lub mentorem? Po prostu doskonałe umiejętności w tym, co robisz i zdolność-potrzeba-aby dobrze uczyć innych. Ale jeśli szukasz niektórych liter po imieniu, z pewnością możesz wziąć udział w kursach certyfikacyjnych.

Jak urozmaiciłaś swoją karierę pisarską i jakie były korzyści?

Dajcie znać w komentarzach …

Total
0
Shares
Related Posts

Blogerzy Biznesowi Rock

Duże firmy płacą duże pieniądze innej firmie, która tworzy i zarządza prywatnymi, markowymi społecznościami online. Dlaczego? 82% członków…