Dlaczego blok Pisarski jest Twoją tajną bronią

Kiedy scenarzysta John August napisał, że tylko nie-pisarze dostają blokadę pisarską, niektórzy czytelnicy skomleli (i osobiście go zaatakowali).

“Ale coraz zablokowany czy zdarza się prawdziwym pisarzom!”płakali.

Płakali, bo chcieli być ofiarami, zamiast odpowiadać za swoje bloki pisarskie. Marudzili, bo to było łatwiejsze i mniej przerażające niż stawienie czoła faktom.

Ale kiedy Twój dochód zależy od umiejętności pisania, marudzenie nigdzie cię nie zaprowadzi. Odwróci to uwagę od złotej szansy, którą zawsze oferuje blok pisarski: większa jasność i pewność siebie.

Kiedy pracujesz nad tym dobrze, blok pisarza jest twoją tajną bronią, aby stać się lepszym i bardziej odpornym pisarzem. A kiedy Twoja umiejętność pisania jest tym, co opłaca rachunki, to jest złoto.

Jak blok pisarski może dać ci większą jasność

Pisanie płynie, gdy jesteś pewien, co musisz powiedzieć i dlaczego musisz to powiedzieć. Pisanie staje się obowiązkiem, gdy wiesz, co musisz powiedzieć, ale nie chcesz tego robić. I może całkowicie wyschnąć, gdy nie jesteś już taki jasny.

Twoja jasność jest bezpośrednio związana z tym, jak bardzo jesteś przekonany, że masz coś cennego do powiedzenia-i że can Powiedz to.

Oba wymagają odwagi, aby stawić czoła lękowi, jaki przynosi każdy akt pisania.

Więc użyj bloku pisarza jako sygnału, aby zatrzymać się i zastanowić nad tym, czego się boisz i dlaczego, ponieważ jeśli nie uznasz strachu, nigdy nie będziesz w stanie stawić mu czoła. Wszystko, czego potrzeba, aby przejść przez strach, to zmierzyć się z nim, poczuć go. Mówienie sobie: “ok, to jest przerażające. Ale nadal trzeba to zrobić.”

Jak zacząć odblokowywać się

Jeśli potrzebujesz konkretnych kroków, aby rozpocząć identyfikowanie obaw związanych z blokadą pisarza, wypróbuj ćwiczenie “czyste konto”:

  1. Weź czystą kartkę papieru i zapisz jednoliniowe podsumowanie tego, co myślisz, że powinieneś pisać. Bądź jak najbardziej konkretny i kategoryczny. Czy jest to Recenzja książki, raport online, Strona sprzedaży, artykuł w biuletynie?
  2. Zapisz wszystkie pomysły i opinie na ten temat, które zostały ci przekazane przez innych ludzi-rzeczy, które przeczytałeś, słyszałeś, podsłuchałeś, a nawet wyobrażałeś sobie. Nie zapominaj o rodzicach, mentorach, przyjaciołach, wzorach do naśladowania. Nagraj wszystkie głosy biegające w twojej głowie i rozłóż je na stronie.
  3. Dobrze. Odłóż tę stronę na bok, bo to nie ta, która zamieni Twój blok w broń. (W rzeczywistości jest to ten, który cię utknie.)
  4. Weź kolejną pustą kartkę papieru.
  5. Ponownie, zapisz to, co uważasz, że powinieneś pisać na środku strony. Teraz upewnij się, że jesteś sam w swoim pokoju. Nie powinno być nikogo, kto by patrzył ci przez ramię, osądzał Cię, krytykował lub źle cię rozumiał — w fizycznej formie lub w twojej głowie. Ważne jest, aby utrzymać tę samotność na następny krok.
  6. Kopać głęboko w to, co ty muszę powiedzieć, co ty myśleć i co Twój opinia jest, odarte z tych wszystkich z pierwszego arkusza. Umieść to wszystko na stronie i weź więcej stron, jeśli potrzebujesz. Pamiętaj, że nie ma nikogo, kto by cię oceniał, a Twoim zadaniem jest pisać bez odniesienia do pomysłów lub opinii z tego pierwszego arkusza, ale pisać tylko od wewnątrz ty.

Ta druga strona” czysta karta ” ujawni prawdziwy powód, dla którego chciałeś napisać w pierwszej kolejności.

To bezpieczne miejsce, aby uzyskać jasność co musisz powiedzieć, bez martwienia się o to, co inni pomyślą. Udanie się do tego bezpiecznego miejsca sprawi, że się rozluźnisz.

Jak blokada pisarza może zwiększyć twoją pewność siebie

Za każdym razem, gdy odblokowujesz się pisząc pomimo swoich obaw, buduje to pewność siebie. Zdajesz sobie sprawę, ” Hej, mam dużo do powiedzenia! I mam wyjątkową pozycję!”

Uczysz siebie, że nawet jeśli Twoja praca wymaga pisania do innych ludzi i dla innych, to robisz to naprawdę dla siebie-czy to dla dochodu, osobistej satysfakcji, czy nawet dobrego sumienia.

Wzmacniasz również swoje pisanie, aby nic nie mogło go załamać. Nie zniechęcą Cię Niczyje wątpliwości (w tym własne), negatywne opinie, prognozy lub zastrzeżenia dotyczące twojej zdolności do wykonywania. To tylko zaciemni to, co wiesz, że musisz powiedzieć.

Co najważniejsze, uczysz się, że blokada pisarska jest w umyśle. Że marudni komentatorzy Johna przegapili główną zaletę odporności, której każdy pisarz by zazdrościł, ponieważ uciekli z bloku pisarskiego, zamiast podnosić go jako broń, którą jest.

Aby być odpornym i zaciętym pisarzem, musisz pisać pomimo swoich obaw. I potrzebujesz sygnałów, takich jak blok pisarza, aby pomóc odkryć swoje obawy, abyś mógł stawić im czoła.

Blokada pisarska nie może być oddzielona od twoich wątpliwości i strachu. To coś, czego nie jesteś ofiarą, ale za co jesteś odpowiedzialny. Może i powinien być stawiany twarzą w twarz.

Najlepiej teraz, jeśli następny posiłek czeka na zakończenie ostatniej strony.

Total
0
Shares
Related Posts