Czy Neutralność sieci spadła do liczenia?

Pisałem już o znaczeniu neutralności sieci dla małych firm i przedsiębiorców, ale tym razem pozwolę Sir Timowi Berners-Lee, wynalazcy world wide web, wyjaśnić problem:

Myślę, że ludzie, którzy mówią o demontażu — zagrażającej — neutralności sieci nie doceniają, jak ważne było dla nas posiadanie niezależnego rynku wydajności i aplikacji w Internecie.

Teraz, jeśli porównamy to, co można dostać do domu z najwcześniejszymi modemami, to może 1000 razy szybciej. Więc ten rynek był bardzo konkurencyjny, bardzo udany.

I myślę, że nie zobaczylibyśmy tej eksplozji w ekscytującej, ogromnej różnorodności tego rodzaju rzeczy, które widzimy teraz w sieci. Więc w przyszłości, oczywiście, spodziewamy się zobaczyć wiele więcej rzeczy. Spodziewamy się, co bardzo ważne, transmisji telewizyjnej przez Internet, co stworzy bardzo ekscytujący rynek treści telewizyjnych i może rozrywkowych, może edukacyjnych.

Ludzie wdrażający te rzeczy polegają na tym, że Internet siedzi tam i czeka, aby nosić to, co mogą sobie wymarzyć.

Był bardzo dobry powód, dla którego monopolistyczny AT&T został zdemontowany w 1982 roku, a jednak oddzielne części znalazły sposób na ponowny montaż. Ostatnim odciętym wyrostkiem do próby powrotu do domu jest Bell South, w ramach planowanego przejęcia przez nowy AT & T, który powstał, gdy” Baby Bell “SBC rozpoczął grę homecoming, nabywając” Ma Bell ” w najbardziej ironicznym przejęciu korporacyjnym od czasu, gdy AOL kupił Time Warner.

Problem polega na tym, że te dwie firmy były najbardziej otwarte na tworzenie wielopoziomowego Internetu, w którym ci, którzy płacą (poza podstawowym hostingiem i usługami internetowymi), uzyskują preferencyjną prędkość i dostęp. Dodatkowo, połączenie tych dwóch spowoduje monopol DSL w 23 stanach i stworzy precedens dla firm kablowych, aby podążać za warstwowym podejściem internetowym, które wkrótce zostanie ustanowione przez AT & T (wykluczając interwencję rządu).

Zgadnij, gdzie to pozostawia nas i wszystkie nasze wysiłki w przestrzeni mediów społecznościowych?

Liz Strauss śledzi ten problem z punktu widzenia małego biznesu praktycznie przez cały rok i nie jest za późno, aby zatrzymać przejęcie Bell South przez AT&T ze względu na oczekujące na zatwierdzenie FCC.

Udaj się do udanego bloga, aby uzyskać wszystkie szczegóły na temat tego, co możemy zrobić, aby walczyć.

Subskrybuj Copyblogger dzisiaj!

Dodaj Copyblogger do Twoich ulubionych Technorati.

Total
0
Shares
Related Posts