Czego Friedrich Nietzsche Może Cię Nauczyć O Korzystaniu Z Wtyczek WordPress

“Nasze największe atuty mogą być również naszymi największymi słabościami.”

Słyszałeś / przeczytałeś ten cytat?

Ciekawi mnie to, spędziłem trochę czasu szukając w Internecie jego autora. Po starannym przesianiu bagna stron internetowych-i pamiętając, że największą siłą sieci (tyle informacji!) może być również jego największą słabością (tyle informacji!— – W końcu zdecydowałem się na zaskakującą odpowiedź:

Nikt tego nie powiedział.. Najbliższą rzeczą, jaką udało mi się znaleźć, przypisywaną pojedynczej osobie, jest następujący wiersz Friedricha Nietzschego:

“Czasami nasze mocne strony napędzają nas tak daleko do przodu, że nie możemy dłużej znosić naszych słabości i zginąć od nich.”

Następnie, ponieważ mój mózg działa teraz w ten sposób, zacząłem myśleć o wtyczkach WordPress.

W seminarium zatytułowanym WordPress Hosting Demystified, mój kolega Derick Schaefer omówił ankietę WordCamp 2011, która odkryła pozorną zagadkę. Najbardziej lubiane oraz najbardziej znienawidzonym elementem platformy wydawniczej WordPress jest to samo: wtyczki.

Jak Pan Nietzsche mógłby zasugerować, gdyby żył dzisiaj (i publikowanie za pośrednictwem WordPress, który — moim zdaniem — byłby) wtyczki z pewnością mogą dodać kluczową funkcjonalność do rdzenia WordPress, ale jeśli nie jesteś ostrożny, mogą również spowodować, że Twoja witryna stanie się metaforycznym płomieniem.

Częścią zarządzanej usługi hostingowej WordPress, którą świadczymy w Synthesis, jest rozwiązywanie problemów z witrynami naszych klientów. Częściej niż nie, szkodliwe problemy kończą się na samych wtyczkach, których wydawcy używają do dążenia do swoich celów online.

Mając na uwadze ten problem, Oto cztery szybkie wskazówki, które pomogą Ci zmaksymalizować zalety wtyczek WordPress, z których uwielbiamy korzystać, jednocześnie chroniąc Cię przed wadami …

1. Użycie wtyczki

Nie bój się tak wtyczek, że unikasz ich całkowicie. Nie bez powodu wtyczki i ich wszechstronność są najbardziej ulubionym składnikiem WordPress.

Więc nie chcemy cię przestraszyć. Wtyczki są dobre.

Sami używamy wtyczek.

Jeśli jesteś klientem Synthesis, spójrz w menu Wtyczki, zobaczysz sekcję “musisz użyć”. Automatycznie instalujemy je w każdym miejscu syntezy, aby zwiększyć bezpieczeństwo, wydajność i komunikację. Możesz im zaufać, ponieważ przetestowaliśmy je szeroko, a ponieważ znajdują się na każdej witrynie, którą hostujemy, możesz być pewien, że będziemy je utrzymywać.

Jeśli jesteś z inną firmą hostingową i chciałbyś mieć listę tych wtyczek, wyślij nam e-mail w dowolnym momencie.

Prowadzi to do tip # 2 .

2. Źródła wtyczek Vet

WordPress jest społecznością open source. Świetnie.

Oznacza to również, że każdy może napisać i przesłać wtyczkę do repozytorium wtyczek WordPress, co oznacza, że będzie szeroka gama dobrych i niezbyt dobrych wtyczek do wyboru.

Zawsze powinieneś sprawdzić źródło każdej wtyczki, którą planujesz zainstalować. Oto, czego szukać:

 • Czy wtyczka została ostatnio zaktualizowana, aby była kompatybilna z najnowszą wersją WordPressa?
 • Czy ma silną ocenę (co najmniej 4 gwiazdki lub lepiej) od społeczności WordPress?
 • Czy recenzje wspominają coś o zmniejszonej wydajności lub lukach w zabezpieczeniach?
 • Kiedy odwiedzasz stronę autora wtyczki, czy wydaje się ona aktualna? Czy oferuje wsparcie?

Szczerze mówiąc, nawet nie rozważyłbym instalacji żadnej wtyczki, dla której odpowiedź na wszystkie z powyższych pytań nie było “tak.”

W przypadku większości potrzeb Zwykle znajdziesz kilka wtyczek do wyboru. Zrób lustrację i wybierz najlepszą.

3. Bądź rozsądny

Jeśli Twoja strona potrzebuje jakiejś funkcjonalności, która nie jest często możesz nie być w stanie znaleźć wtyczki, której możesz zaufać.

Jeśli tak się stanie, najpierw zastanów się, czy funkcjonalność jest truly konieczne.

Jednym z największych błędów popełnianych przez użytkowników WordPressa jest chęć “zabawy” — lub intrygującej funkcjonalności-zmuszenie ich do dodania wtyczki, której w rzeczywistości nie potrzebują.

Wtyczki powinny być instalowane tylko na zasadzie” as-needed”, a nie na zasadzie” as-wanted”. Pamiętając o tej prostej zasadzie, Twoja strategia wtyczek będzie już znacznie bardziej solidna niż większość.

4. Spojrzenie długoterminowe

Jeśli masz na myśli niezwykłą funkcjonalność, która jest naprawdę potrzebna, ale nie ma istniejącego rozwiązania wtyczek, rozważ zatrudnienie zaufanego programisty, który napisze to za Ciebie.

Istnieje wielu świetnych programistów wtyczek, którzy to zrobią, a rzeczywisty koszt jest często mniejszy niż mogłoby się wydawać.

Zapewnienie, że nie wprowadzasz długoterminowych zagrożeń wydajności i bezpieczeństwa do swojej witryny, jest często warte krótkoterminowych kosztów dokonywania lepszych wyborów wtyczek lub po prostu samodzielnego opracowywania.

Wskazówka bonusowa: Solidny motyw WordPress ramy to może być odpowiedź, której szukasz.

Jest to coś, co ludzie często przeoczają, ale naprawdę nie powinno. może to wyeliminować potrzebę tej wtyczki, której szukasz, lub nawet dla kilku, które zwykle instalujesz.

Nasza bezpieczna struktura projektu Genesis dla WordPress zawiera funkcje podstawowe, takie jak wstawianie skryptów śledzenia, potrzeby SEO, takie jak kontrola meta tagów i wiele więcej.

Jeśli możesz zabić kilka ptaków na jednym ogniu, dlaczego tego nie zrobić?

Kilka zaufanych źródeł wtyczek …

Zdajemy sobie sprawę, że nie każdy posłucha naszych rad — lub ma czas — jeśli chodzi o weryfikację wtyczek.

Jesteśmy też użytkownikami WordPressa. Przeprowadziliśmy dla Was wiele weryfikacji i chętnie podzielimy się naszym doświadczeniem w tej dziedzinie.

Oto kilka wybranych programistów, do których zalecamy najpierw przejść, gdy potrzebujesz wtyczki. Jeśli go opracowali, będzie to ten, którego będziesz chciał użyć …

Copyblogger Media (oczywiście)

Jednym z powodów, dla których w Synthesis byliśmy tak podekscytowani połączeniem sił z ludźmi z Copyblogger w zeszłym roku, jest to, że jesteśmy głęboko wierzący we wszystkie ich produkty.

Dwie wtyczki Copyblogger (to prawie wstyd nazywać je wtyczkami), które zapewniają zaawansowaną funkcjonalność dla poważnych użytkowników WordPress to:

 • Scribe, kompleksowe oprogramowanie do optymalizacji treści, którego używamy od najwcześniejszych etapów. Jest nadal ulepszany i jest doskonałym źródłem informacji dla każdego, kto tworzy, łączy i rozpowszechnia świetne treści online.
 • Założenie, które pozwoliło wydawcom łatwo budować bezpieczne witryny członkowskie, strony docelowe, bezpiecznie sprzedawać produkty cyfrowe i wiele (wiele) więcej. Premise nie jest już dostępny — najlepsze funkcje w Premise stały się częścią naszej platformy Rainmaker.

Ponadto wielu programistów Copyblogger ma wiele własnych stałych wtyczek dostępnych do użytku:

 • Nathan Rice ma między innymi wtyczki do pokazu slajdów obrazu na stronie głównej i szablonów pojedynczych postów.
 • Ron i Andrea Renneck opracowali mapowanie domen Pro w 2008, aby uprościć sposób mapowania domen w instalacjach wielostanowiskowych WordPress. Jest teraz dostępny wyłącznie dla klientów Synthesis z instalacjami wielostanowiskowymi. Ron przyczynił się do liczba świetnych wtyczek do repozytorium WordPress.

Główni współpracownicy WordPressa

Logika sugeruje, że ludzie, którzy faktycznie pracowali nad pisaniem podstawowego kodu WordPress, powinni być jednymi z najbardziej zaufanych programistów wtyczek. Przekonaliśmy się, że to prawda.

Oto kilka osób w szczególności polecamy, z linkami do ich wtyczek:

 • Andrew Nacin
 • Mark Jaquith
 • Donncha

Legendy wtyczki WordPress

A potem, oczywiście, są legendy rozwoju wtyczek WordPress.

 • Frederick Townes, który opracował wtyczkę W3 Total Cache, której używamy w syntezie, ze specjalnie dostrojonymi ustawieniami.
 • Joost De Valk, który ma obszerną bibliotekę cennych wtyczek na swojej stronie Yoast.

I są inni, których będę podkreślać w przyszłych postach.

Podsumowując, korzystanie z wtyczek WordPress …

Co wszystkie powyższe wtyczki mają wspólnego?

Zapewniają one niezbędną funkcjonalność dla witryn, którymi zarządzamy i w pełni zweryfikowanych programistów. W ten sposób możemy i zatrudniamy ich z ufnością; i znacznie zwiększają nasze doświadczenie WordPress.

To właśnie powinny robić wtyczki: popraw swoje doświadczenie WordPress w niezbędny sposób.

Wybieraj mądrze.

Kliknij tutaj, aby wyświetlić listę naszych aktualnie zalecanych wtyczek WordPress.

Jak korzystasz z wtyczek WordPress, aby zwiększyć swoje cele w zakresie publikowania online? Dajcie znać w komentarzach …

Total
0
Shares
Related Posts