Chcesz być lepszym Marketerem? Zacznij od zostania lepszym nauczycielem

Niektórzy z najbardziej mistrzowskich marketerów na świecie są przede wszystkim mistrzowskimi nauczycielami.

Jesteś nauczycielem, gdy piszesz post na blogu, który pomaga rozwiązać trudny problem, z którym borykają się Twoi odbiorcy.

Jesteś nauczycielem, gdy prowadzisz webinar.

Jesteś nauczycielem, gdy pokonujesz obiekcje na stronie docelowej. Podczas rozwiązywania problemów z klientem przez telefon.  Kiedy tworzysz produkt, nagrywasz film, wygłaszasz przemówienie.

Zrozumienie siebie jako nauczyciela, bez względu na to, jaki jest Twój biznes, sprawia, że twój biznes jest bardziej opłacalny i bardziej satysfakcjonujący.

Jako przedsiębiorca wiesz, jak ważne jest znalezienie potrzeby i wypełnienie jej, znajomość rynku, pisanie przekonujących kopii.

Jednak kuszące jest pominięcie równie ważnej części przepisu: jak faktycznie uczysz.  

  • Jak rozwijasz swoje treści i je dostarczasz.
  • Jak nawiązujesz kontakt ze swoimi uczniami.
  • Jak dostosowujesz się do różnych stylów uczenia się.
  • Jak dbasz o siebie, abyś mógł uczyć bez wypalania.

Wszystko to jest tak samo ważne, jak to, czego uczysz i jak przekazujesz.

Ale ponieważ wielu z nas nie postrzega siebie jako nauczycieli, pomijamy naukę, jak uczyć. A potem zastanawiamy się, dlaczego nasze firmy słabną lub nasza energia wyczerpuje się.

Niektórzy ludzie są naturalnymi nauczycielami … nie jestem jednym z nich

Kobieca Księga komfortu stał się bestsellerem, gdy miałem 29 lat.  

Zostałem natychmiast wepchnięty do roli nauczyciela.  Prowadziłem warsztaty i wykłady, ponieważ zostałem zaproszony i chciałem sprzedawać książki. Nie miałem pojęcia, co robię. Wymachiwałem sobie. Traciłem dni na przygotowania, a potem upadałem, kiedy moje Nauczanie nie szło tak, jak sobie wyobrażałem.  

A jeśli uczniowie nie będą zachwyceni?  Byłem zdruzgotany.  Czułem się tak zawstydzony i samotny w moich niepowodzeniach.  

Potem zacząłem zaprzyjaźniać się z innymi” sławnymi ” nauczycielami w miejscach takich jak Omega i konferencje, i radość! Poznałem tajemnicę” udanych ” nauczycieli: większość z nich czuła to samo.  

Wielu nauczycieli boi się, że są do bani, przez większość czasu

Wszyscy to zmyślaliśmy.  Czasami to działało.  Często: nie tak bardzo.

Zacząłem badania: co sprawia, że skuteczny nauczyciel? Jak mam wyzdrowieć? Co mam zrobić z tymi studentami, którzy nigdy nie mówią?  Czy ci, którzy nigdy się nie zamkną? Dlaczego jestem tak wyczerpany po nauczaniu? Skąd mam wiedzieć, czy dobrze się spisałem?

Przez lata studiowania nauczania i uczenia się odkryłem kilka kluczy do zrównoważonego, satysfakcjonującego nauczania:

1. Nie próbuj być ekspertem-bądź twórcą bezpieczeństwa i kontekstu

Próba bycia czołowym ekspertem na świecie (zwłaszcza, gdy byłem najmłodszy w pokoju) wielokrotnie mnie podskakiwała.

Tak, musisz znać swój temat, ale to nie znaczy, że masz każdą odpowiedź. Niech “Nie wiem” stanie się Twoim ulubionym słowem.  

Poza tym to, co wiesz, jest o wiele mniej ważne niż Twoja prawdziwa praca, czyli wspieranie:

Bezpieczeństwo:  Pomaganie swoim uczniom czuć się na tyle bezpiecznie, aby wziąć to, co oferujesz i zadawać pytania-boją się nie wiedzieć tak samo jak ty!

Kontekst:  Pokazanie uczniom, jak ta nauka może przynieść korzyści ich życiu. To tak jak pisanie dobrej kopii – musisz je sprzedać, dlaczego mają się tym przejmować.

2. Nikt cię nie namaszcza, tylko Ty

Niedoszli nauczyciele często wstrzymują się i czekają, aż ktoś wyleje na nich święconą wodę i powie: “tak, jesteś gotowy, aby teraz uczyć. Wiesz wszystko!”  

W tym samym czasie doświadczeni nauczyciele mogą się wypalić, gdy zmęczą się biciem siebie za to, że nie są wystarczająco “prawowici” lub wiedzą wystarczająco (Patrz #1).

Uniknij tego bałaganu: daj sobie pozwolenie na nauczanie. Ugruntuj się w tym, co wiesz, ucz się dalej — bądź skromny – ale przestań czekać!

3.  Poznaj siebie

Kuszące jest myślenie, że nauczanie polega na ustanowieniu niszy lub znalezieniu” doskonałego ” rynku i nie ma nic wspólnego z tym, kim jesteś.

Bardzo bym chciała, żeby to była prawda! Ale znając siebie, brodawki oraz lśniące talenty i chęć bycia uczciwym wobec siebie zrobi więcej, aby zwiększyć swoją skuteczność niż cokolwiek innego, co robisz. 

Na przykład, naprawdę chcę, żeby wszyscy mnie lubili i myśleli, że jestem mądry. Kiedy mogę stawić temu czoła, a nie udawać, że jest to głupie lub poniżej mnie, Jestem bardziej obecny, elastyczny i mogę skupić się na moich uczniach zamiast na własnej potrzebie. Czasami jest to ciężka praca wewnętrzna, ale pomiń ją, a Ty i twoi uczniowie cierpicie.

4.  Najlepsi nauczyciele uczą w ramach własnej nauki

Spośród dziesiątek Mistrzów, z którymi rozmawiałem-uczą wszystkiego, od pisania po medytację do trzeciej klasy-większość wspomina o tym.  

Nie chodzi tylko o to, aby pozostać na szczycie swojego tematu — “ostrzenie piły” poprzez ciągłe doskonalenie swoich umiejętności.

Nie. To o wiele głębsze. Ich nauczanie zawsze służy ich własne nauka.  

Pozostają studentami na całe życie.  Zwłaszcza z przodu pokoju. Dobre nauczanie to potężna okazja do nauki. Uczenie się to trwająca całe życie, wieczna, stała cykl dla nich. To, czego się uczą, karmi ich nauczanie i vice-versa.  

5.  Dbanie o siebie naprawdę ma znaczenie

Jako ktoś, kto napisał tomy (dosłownie!) jeśli chodzi o samoopiekę, uważam, że to bardzo urocze, że najtrudniej było mi się tego nauczyć.

Myślałem, że nauczanie oznacza służenie sobie i dawanie wszystkiego wszystkim. Kiedy znalazłem się schlepping bagaż na jednym z moich własnych rekolekcje, zacząłem przemyśleć to.

Czego potrzebujesz, aby czuć się najlepiej, gdy uczysz? Jeśli to jest filiżanka herbaty i Twitter wyłączony podczas pisania, świetnie. Jeśli jest to dzień sam przed i po wydarzeniu, i (gasp!) Masaż, niech tak będzie.

Nauczanie jest wysokim powołaniem do bycia w służbie (tak, możesz zarabiać pieniądze, będąc w służbie, ale to kolejny post na blogu), a nauczanie jest przekazywaniem twojej energii i serca innym.

Jeśli jesteście wezwani do nauczania, niezależnie od tego, w jakim charakterze, jesteście sobie winni, aby zastanowić się i zwrócić uwagę na to, jak najlepiej to zrobić. Nie musisz się wymachiwać i oblewać, obiecuję! Zamiast tego, naucz się uczyć. A potem uczyć, żebyś mógł się uczyć.

Total
0
Shares
Related Posts