Jak wykonać audyt SEO-FREE $5000 Template Included

seo site audit

Jeśli potrzebujesz audytu SEO, skontaktuj się z Samem z Vudu Marketing, ponieważ to on stworzył poniższy szablon.

Przez lata zauważyłem, że większość witryn nie jest zoptymalizowana pod kątem wyszukiwarek. Nawet strony internetowe, które są prowadzone i własnością SEO, nie zawsze są zoptymalizowane.

Dlaczego? Cóż, to dlatego, że większość SEO wie, że budowanie linków jest tym, co głównie napędza rankingi. I chociaż to prawda, elementy strony stanowią w przybliżeniu 43,12% algorytmu wyszukiwarek.

W związku z tym zdecydowałem, że fajnie będzie mieć mojego kumpla sama Mcrobertsa z Vudu Marketing audit Quick Sprout. Za zgodą sama postanowiłem:

 1. Rozbij krok po kroku, jak przeprowadził audyt, abyś mógł go odtworzyć…
 2. Niech mój projektant stylizuje swój audyt i stworzy szablon, abyś mógł łatwo skopiować cały audyt na swoją stronę.

Ale zanim dam ci szablon audytu (linkuję do niego we wniosku), najpierw pobierz audyt SEO Quick Sprout, ponieważ zamierzam go wykorzystać jako punkt odniesienia do przeprowadzenia audytu SEO dla Twojej witryny.

Oto jak przeprowadzić własny audyt:

Krok 1: Wykonaj krzyczącą żabę Crawl na stronie internetowej

screaming frog seo site audit

Screaming Frog to darmowa aplikacja, która indeksuje Twoją stronę. Przechodzi przez każdą z twoich stron i szuka następujących:

 • Błędy – problemy z klientami i serwerami, np. 404 strony
 • Przekierowania – wszelkie stałe lub tymczasowe przekierowania (301, 302)
 • Linki zewnętrzne – wszystkie strony, do których linkujesz
 • Problemy z URL – dynamiczne adresy URL, wielkie litery, adresy URL, które są zbyt długie i podkreślenia
 • Duplikaty stron – wszystko z duplikatem treści
 • Tagi tytułu strony – brakujące, duplikowane, długie lub nawet krótkie tytuły
 • Meta opis tagi – podobne do tagów tytułowych, szuka brakujących, duplikatów, długich lub krótkich
 • Meta tag keywords – to samo co tagi title i Meta description … osobiście nie patrzę na to pole, ponieważ większość wyszukiwarek to ignoruje.
 • Pozycje – rodzaje nagłówków, których używasz (h1, h2, h3) , a także użycie słów kluczowych, duplikaty i brakujące
 • Roboty Meta – co pozwala być indeksowane lub nie indeksowane, a także jeśli go używasz
 • Rel canonical – w przypadku, gdy kierujesz wyszukiwarki na inny adres URL
 • Rozmiar pliku – im mniejsze rozmiary plików, tym szybszy czas ładowania
 • Poziom głębokości strony – ile poziomów Głębokie Wyszukiwarki muszą indeksować, aby znaleźć wszystkie treści
 • Linki wewnętrzne – do jakich stron linkujesz w ramach własnej witryny
 • Anchor text – tekst linku, którego używasz zarówno do zdjęć, jak i stron internetowych
 • Follow & nofollow – które z twoich linków są śledzone, czy nie
 • Obrazy – rozmiary obrazów, długość tekstu alternatywnego lub brakujące teksty alt
 • Bot crawling – możesz indeksować swoją stronę jako Google, Bing lub Yahoo bot … To pomaga zobaczyć, co widzą

Po indeksowaniu całej witryny za pomocą Screaming Frog, co nie powinno zająć więcej niż kilka minut, możesz wyeksportować wszystkie te dane do arkusza kalkulacyjnego Excel, aby pomóc ci lepiej analizować dane.

Krok # 2: Narzędzia Google dla webmasterów i analityka

Jeśli Twoja witryna nie jest zarejestrowana w Narzędziach dla webmasterów Google, upewnij się, że robisz to teraz. Jeśli nie korzystasz z Google Analytics lub innej formy analityki, Zarejestruj się.

google webmaster tools

Dzięki niemu możesz zobaczyć stan swojej witryny, wszelkie błędy indeksowania, których doświadcza Google, szybkość ładowania witryny i prawie wszystko, o czym możesz marzyć. Jeśli chcesz dowiedzieć się o wszystkich funkcjach narzędzi dla webmasterów, zapoznaj się z tym przewodnikiem.

Krok 3: Słowa Kluczowe

Dzięki Tagowi TITLE Screaming Frog, Meta description i meta keywords możesz dobrze zrozumieć, za co strona internetowa stara się pozycjonować. Jeśli połączysz te dane z danymi słowa kluczowego Google Analytics, możesz zobaczyć, do czego strona internetowa otrzymuje ruch.

google analytics

Jeśli następnie weźmiesz słowa kluczowe z tych dwóch obszarów i wprowadzisz je do Narzędzia sugestii słów kluczowych Google, wypluje on listę pomysłów na słowa kluczowe:

keyword ideas seo site audit

Piękną rzeczą w narzędziu sugestii słów kluczowych Google jest to, że powie Ci, jak konkurencyjne jest słowo kluczowe. Dodatkowo powie Ci, ile razy słowo kluczowe jest wyszukiwane na całym świecie (wyszukiwanie globalne) i ile razy jest wyszukiwane w Twoim kraju (wyszukiwanie lokalne) każdego miesiąca.

Pomoże Ci to lepiej zrozumieć potencjalne słowa kluczowe, które możesz śledzić, ale obecnie nie są. patrząc na narzędzie sugestii słów kluczowych Google, pamiętaj o następujących rzeczach:

 • Skup się na wyszukiwaniach lokalnych – rzadko zdarza się przechwytywać wszystkie globalne wyszukiwania, ponieważ strona w USA najprawdopodobniej dobrze pozycjonuje się w USA… nie międzynarodowo.
 • Nie szukaj konkurencyjnych słów kluczowych – istnieje wiele słów kluczowych, które są niskie w konkurencji, które mają wysoką objętość wyszukiwania. Powinieneś najpierw skupić się na tych słowach kluczowych.

Krok # 4: Adresy URL

Kiedy spojrzysz na raport Screaming Frog, powinieneś zobaczyć listę wszystkich swoich adresów URL. Sposób analizowania adresów URL jest:

 • Statyczne – Twoje adresy URL powinny być statyczne. Dynamiczne adresy URL zazwyczaj zawierają losowe znaki, takie jak:$,=,+,&. Statyczne adresy URL zazwyczaj zawierają cyfry, litery i myślniki.
 • Długość – chociaż nie zdarza się to cały czas, staram się zachować adresy URL poniżej 100 znaków.
 • Przyjazny dla użytkownika – idealnie adresy URL powinny być łatwe do zapamiętania. Wycinaj kreski i ukośniki, gdy ich nie potrzebujesz.

Jeśli masz adresy URL, które nie spełniają powyższych kryteriów, możesz utworzyć nowe adresy URL. Podczas tworzenia nowych, upewnij się, że 301 przekierowuje stare adresy URL do nowych. W ten sposób nie stracisz linków, które mogą wskazywać na stare adresy URL.

Krok # 5: Tagi tytułu

Wielkim błędem dotyczącym tagów tytułu jest to, że Google mierzy je w limitach znaków. Google mierzy tagi tytułu za pomocą pikseli.

Tak więc, to co robię, to eksportuję moje dane tagów tytułowych z Screaming Frog do Excela. Następnie zmieniam typ czcionki na Arial i używam rozmiaru czcionki 12… bo właśnie tego używa Google.

Następnie ustawiłem szerokość kolumny programu Excel na 520 pikseli, ponieważ jest to limit odcięcia Google. Coś dłuższego niż 520 pikseli jest za długie, a coś poniżej 350 pikseli jest za krótkie.

Oto przybliżone wytyczne, których powinieneś użyć dla tagów tytułu:

 • Około 50 do 65 znaków długości.
 • Bądź unikalny dla tej strony (nie używaj tego samego tagu tytułowego na wielu stronach).
 • Użyj słowa kluczowego tej strony dwa razy, jeśli pozwala na to spacja (raz na początku, po separatorze, takim jak dwukropek, myślnik lub rura, a następnie ponownie w wezwaniu do działania).
 • W stosownych przypadkach należy dołączyć kwalifikator geograficzny (taki jak Waszyngton lub Seattle, Stany Zjednoczone Ameryki).

Krok # 6: meta opisy

Największym błędem, jaki widzę, jest to, że firmy robią ze swoim tagiem Meta description, ponieważ umieszczają w nich słowa kluczowe. I chociaż w opisie powinieneś mieć słowa kluczowe, powinien on również dobrze się czytać. Im bardziej atrakcyjny jest twój opis, tym bardziej prawdopodobne jest, że ludzie klikną Twój wynik wyszukiwania.

Zakładając, że nie brakuje znaczników meta description I nie są one duplikowane, oto kilka wskazówek dotyczących ich tworzenia:

 • Upewnij się, że są one unikalne i odpowiednie dla tej strony.
 • Powinny być napisane jako opisowy tekst reklamowy, z wezwaniem do działania.
 • Nie więcej niż 160 znaków łącznie ze spacjami i interpunkcją (idealne jest 140-150), ale nie mniej niż 51 znaków (Google uważa 50 znaków lub mniej za zbyt krótkie).
 • Powinien zawierać 1-2 pełne zdania z poprawną interpunkcją i nie więcej niż 5 przecinków.
 • Użyj słowa kluczowego raz na zdanie, jak najbliżej początku każdego zdania.
 • Dołącz kwalifikator geograficzny, taki jak” Seattle, WA”, jeśli ma to zastosowanie.

Krok # 7: meta tag keywords

Jeśli chcesz użyć meta keywords możesz, ale nie jest to konieczne. Większość wyszukiwarek ignoruje je, jak wspomniałem wcześniej… z tego powodu nie umieszczam ich na Quick Sprout.

Polecam, aby nie używać ich na swojej stronie internetowej, ponieważ jest to jeszcze jedna rzecz, którą musisz utrzymać.

Krok # 8: Nagłówki

Podobnie jak w przypadku tagów tytułu, istnieje duże nieporozumienie z tagami nagłówków. Wyszukiwarki zazwyczaj uważają, że najważniejsze słowa kluczowe na stronie to te, które mają największy rozmiar czcionki. Tak więc popping słowa kluczowe w znacznikach nagłówkowych i uczynienie rozmiaru czcionki naprawdę małym, może nie mieć takich samych korzyści.

Przy typowych standardach HTML znaczniki h1 są zazwyczaj największe na stronie. Z tego powodu ważne jest, aby używać nagłówków z dużymi czcionkami na każdej stronie.

Oto kilka wskazówek, aby uruchomić swoje nagłówki:

 • Każda strona powinna mieć tag H1, ponieważ wyszukiwarki patrzą na H1, aby pomóc określić temat strony. Powinna to być pierwsza rzecz w tekście treści strony i powinna pojawić się w widocznym miejscu.
 • Znaczniki H1 nigdy nie powinny zawierać obrazów ani logo, tylko tekst. Słowo kluczowe strony musi być użyte w znaczniku H1 i co najmniej połowie wszystkich znaczników nagłówków na stronie, jeśli występuje więcej niż jeden znacznik nagłówka.
 • Z punktu widzenia użyteczności, akapity nigdy nie powinny być dłuższe niż 5 linijek tekstu i rozsądnie jest podzielić stronę co 2-3 akapity z podtytułem w postaci znacznika H (H2 lub H3) lub obrazu. Testy wykazały, że gdy użytkownicy mają do czynienia z dużym blokiem nieprzerwanego tekstu, większość z nich przegląda tekst lub pomija go, więc zawartość musi być podzielona na użyteczne fragmenty.

Upewnij się, że przejdziesz przez wszystkie nagłówki na swojej stronie internetowej, aby spełniały powyższe wymagania.

Krok # 9: Treść

Słyszałeś powiedzenie “content is kind content is king”. Więc chcesz się upewnić, że na każdej stronie jest wystarczająco dużo treści. Screaming Frog nie radzi sobie z analizowaniem treści na każdej stronie witryny, ale możesz dowiedzieć się, gdzie masz dobrą ilość treści i gdzie jej brakuje, przeglądając swoją witrynę.

W przypadku stron, których brakuje, upewnij się, że stale dodajesz więcej unikalnych treści. I nie dodawaj treści tylko ze względu na to, że treść faktycznie musi dodawać wartość.

Jeśli szukasz reguły kciuka, Google ma tendencję do pozycjonowania stron internetowych z ponad 2400 słowami treści najwyżej. Prawdopodobnie będziesz miał trudności z dodaniem tak dużej ilości treści do każdej ze swoich stron, ale pokazuje to, że Google uwielbia ranking dobrych treści.

Co gorsza, każda ze stron powinna zawierać co najmniej 300 słów treści. Idealnie każda strona powinna mieć co najmniej 400 do 600 słów unikalnej treści.

Krok # 10: wewnętrzne łączenie

Zarówno narzędzia dla webmasterów, jak i Screaming Frog dadzą ci dane dotyczące linków wewnętrznych. Im więcej linków we własnej witrynie, w stosownych przypadkach, tym łatwiej będzie wyszukiwarkom indeksować całą witrynę.

Wyszukiwarki zazwyczaj nie chcą, abyś miał więcej niż 100 linków na stronie, więc idealnie chcesz pozostać pod tą liczbą. Czasami nie będziesz w stanie, co jest w porządku, ale staraj się pozostać w tym limicie.

Jeśli chodzi o tekst zakotwiczenia, warto również spojrzeć na cały tekst zakotwiczenia podczas łączenia wewnętrznego. Unikaj ciągłego używania rozbudowanego tekstu zakotwiczenia. Oczywiście powinieneś również używać tekstu linku, takiego jak “Kliknij tutaj” lub “dowiedz się więcej”. Posiadanie dużej ilości rozbudowanego tekstu kotwicy może obniżyć twoje rankingi o kilka miejsc.

Każda strona witryny powinna mieć co najmniej dwa do trzech linków wewnętrznych. W przypadku linków wewnętrznych powinieneś używać tekstu zakotwiczonego tylko 10-30% czasu.

Krok # 11: tekst obrazu i teksty alt

Z korzyścią dla wyszukiwarek, zgodności kodu i użytkowników niedowidzących, każdy obraz musi mieć znacznik ALT. Znacznik ALT powinien dokładnie opisywać obraz i zawierać słowo kluczowe istotne dla Twojej witryny (ale tylko wtedy, gdy słowo kluczowe jest również istotne dla obrazu).

Nazwy plików obrazów powinny być słowami opisowymi, a nie liczbami lub ciągami zapytań. Powinny one dokładnie opisać obraz, a w stosownych przypadkach powinny również użyć słowa kluczowego. Jeśli obraz jest używany jako łącze, znacznik ALT działa zamiast tekstu zakotwiczenia.  Połączony obraz powinien być zgodny z tą strukturą:

<a href=”http://www.targeturl.com /” > <img src= “http://www.domain.com/images/keyword-rich-image-name.jpg”alt=” opisz obraz i użyj słowa kluczowego, jeśli dotyczy ” /></a>

Zapewniając, że wszystkie obrazy są prawidłowo nazwane i oznaczone, nie tylko zwiększysz wartość SEO tych obrazów, ale zwiększysz prawdopodobieństwo otrzymania ruchu polecającego z wyników wyszukiwania obrazów.

Ponadto, ze względu na zgodność kodu, wszystkie obrazy powinny również określać wysokość i szerokość w znaczniku obrazu.

Krok # 12: Nofollow

Google mierzy, jak różne strony łączą się ze sobą i przypisuje im wagę na podstawie ruchu, trafności, wieku, rozmiaru, treści i setek innych składników.

Gdy strony, które Google uzna za odpowiednie linki do innych stron, niektóre z tych “soków z linkami” przepływają przez ten link do witryny, do której prowadzą linki. Link “obserwowany” zasadniczo popiera stronę, do której prowadzi link.

Enter the rel=”nofollow” tag. Google wprowadziło ten tag, aby pomóc zachować trafność PageRank, który był krzywdzony przez spamerów komentujących blogi i forum. Gdy tag rel= ” nofollow “jest używany w znaczniku kotwicy (link), Google Zwykle przekazuje 50-100% mniej” soku z linkami ” do strony, do której jest połączony. Używanie tego tagu jest jak powiedzenie ” ta strona jest ładna, ale tak naprawdę jej nie popieramy.”

Tagi NoFollow powinny być używane na komentarzach na blogu, linkach zewnętrznych w całej witrynie oraz wszelkich wewnętrznych linkach wskazujących na strony o niskiej jakości lub w inny sposób bezwartościowe dla użytkowników.

Krok # 13: wykluczenia strony

Łatwym sposobem na wykluczenie stron z indeksowania jest użycie robotów.plik txt, a także dodawanie znaczników indeksu na stronach, których nie chcesz indeksować.

Powodem, dla którego chcesz usunąć strony z indeksu, jest to, że wyszukiwarki nie lubią, gdy masz tysiące przeciętnych stron z niewielką lub zerową zawartością lub duplikatami treści. Najlepszym sposobem na rozwiązanie tego problemu jest nie posiadanie ich na swojej stronie lub powstrzymanie indeksowania tych stron.

Dzięki najnowszym aktualizacjom Google witryny z tysiącami przeciętnych stron są łatwo karane. Upewnij się więc, że nie indeksujesz przeciętnych stron. Po prostu umieść ten kod w głowie:

< META NAME = “ROBOTS” CONTENT = “NOINDEX, NOFOLLOW”>

Krok # 14: inkluzje strony

Poprzez mapę witryny możesz zachęcić do indeksacji swojej witryny. Możesz utworzyć mapę witryny HTML, a także mapę witryny XML. Po uzyskaniu mapy witryny XML możesz przesłać ją do narzędzi dla webmasterów, które powie Ci, ile przesłanych adresów URL jest indeksowanych.

Rzadko zdarza się, że 100% przesłanych adresów URL zostanie zindeksowanych… zwłaszcza jeśli masz dużą stronę internetową. Ale dzięki wewnętrznym linkom możesz zwiększyć prawdopodobieństwo indeksowania wszystkich stron.

Krok # 15: przekierowania URL

O ile przekierowanie nie jest naprawdę tymczasowe (na przykład w przypadku promocji wrażliwej na czas), przekierowania 302 nie powinny być nigdy używane. Przekierowania 302 nie przekazują żadnej wartości łącza i są zasadniczo ślepym zaułkiem dla SEO. W prawie każdym scenariuszu, w którym potrzebne jest przekierowanie, należy użyć przekierowania 301.

Każda strona, która zmienia adresy URL lub jest usuwana, wymaga stałego przekierowania 301, aby poinformować wyszukiwarki i użytkowników, że strona została przeniesiona/zniknęła. Nigdy nie powinno być więcej niż jednej ścieżki URL do strony. Możesz dowiedzieć się więcej o przekierowaniach tutaj.

Krok # 16: duplikat treści

Wyszukiwarki naprawdę nie lubią duplikatów treści, ponieważ prowadzi to do słabego doświadczenia użytkownika i innych problemów z jakością treści. Jeśli masz zduplikowaną zawartość, musisz zrobić wszystko, aby ją wyeliminować.

Istnieją 4 główne opcje adresowania duplikatów treści:

 1. Napraw strukturę adresu URL witryny, aby wyeliminować przypadkowe duplikaty treści pochodzące z problemów z adresem URL, zgodnie z zaleceniami w sekcji przekierowania adresu URL i tej sekcji.
 2. Ponownie zapisz wszystkie zduplikowane treści tekstowe, aby uczynić je wyjątkowymi.
 3. 301 przekierowanie zduplikowanej treści na jedną kanoniczną stronę / witrynę, jeśli jest ona pod twoją kontrolą.
 4. Zaimplementuj tag rel= “canonical”, aby zidentyfikować oryginalne źródło / stronę główną do wyszukiwarek.

Określ kanoniczną wersję adresu URL za pomocą znacznika w sekcji nagłówek strony w następujący sposób:

< link rel= “canonical”href =” https://www.quicksprout.com/” / >

Możesz użyć tego tagu na stronach w ramach jednej witryny (subdomeny i podfoldery są w porządku) lub w różnych domenach (mówiąc, że zawartość w Twojej witrynie jest identyczna z zawartością w innej witrynie). Możesz użyć linków względnych lub bezwzględnych, ale Wyszukiwarki zalecają linki bezwzględne.

Krok # 17: uszkodzone linki

Ponieważ Google i inne wyszukiwarki indeksują link-to-link, uszkodzone linki mogą powodować problemy z SEO dla witryny. Gdy Google indeksuje witrynę i uderza w niedziałający link, Robot natychmiast opuszcza witrynę. Jeśli Google napotka zbyt wiele niedziałających linków w witrynie, może uznać, że witryna ma słabe wrażenia użytkownika, co może powodować zmniejszoną szybkość indeksowania/głębokość oraz problemy z indeksowaniem i rankingiem.

Niestety, uszkodzone linki mogą się również zdarzyć z powodu kogoś spoza twojej witryny, który nieprawidłowo łączy się z witryną. Chociaż tego typu uszkodzonych linków nie można uniknąć, można je łatwo naprawić za pomocą przekierowania 301.

Aby uniknąć problemów zarówno z użytkownikiem, jak i wyszukiwarką, należy rutynowo sprawdzać narzędzia dla webmasterów Google i Bing pod kątem błędów indeksowania i uruchamiać narzędzie takie jak Xenu Link Sleuth w swojej witrynie, aby upewnić się, że nie ma uszkodzonych linków do indeksowania.

Jeśli niedziałające linki zostaną znalezione, musisz zaimplementować przekierowanie 301 zgodnie z wytycznymi w sekcji przekierowanie adresu URL. Możesz również użyć konta Google Webmaster Tools, aby sprawdzić, czy nie ma uszkodzonych linków, które Google znalazł w Twojej witrynie.

Krok # 18: Walidacja kodu

Ponieważ istnieje tak wiele języków programowania i tak wiele sposobów, aby osiągnąć jedną rzecz przy użyciu każdego języka, Wyszukiwarki opierają się na pewnych regułach, gdy czytają zawartość strony internetowej.

Posiadanie kodu zgodnego z tymi regułami usuwa i pomaga zminimalizować błędy podczas parsowania lub oddzielania kodu od zawartości dowolnej strony.

Wyszukiwarki takie jak Google otwarcie stwierdziły, że standardy W3C są tym, co sugerują, aby Kod był dla nich łatwy do zrozumienia. Zazwyczaj testuję tylko stronę główną witryny, ponieważ wiele problemów można łatwo rozwiązać w całej witrynie, używając tylko szablonów stron.

Sprawdź dwukrotnie swoją stronę w W3C, aby zobaczyć, jak wypadasz na tle konkurencji.

Krok # 19: prędkość ładowania strony

Zalecana prędkość ładowania strony przez Google wynosi 1,4 sekundy lub mniej. Tak więc, jeśli Twoja strona ładuje się szybciej, zwykle jesteś w porządku. Jeśli jest powolny, Twoje rankingi nie będą tak wysokie, jak mogłyby być.

pingdom seo site audit

Jeśli zastanawiasz się, jaka jest twoja prędkość ładowania, użyj bezpłatnego narzędzia do testowania prędkości Pingdom.

Gdy nauczysz się czasu ładowania, zazwyczaj możesz go przyspieszyć poprzez buforowanie przeglądarki, Sprity CSS dla obrazów, gdzie to możliwe, i zmniejszanie rozmiarów plików obrazu w jak największym stopniu dla obrazów, które nie mogą być Sprite.

Można również zmniejszyć całkowitą liczbę plików CSS i JavaScript, łącząc je w mniejszą liczbę plików i minimalizując rozmiary plików za pomocą kompresji i minifikacji, jeśli to możliwe.

Korzyści można również uzyskać, korzystając z sieci dostarczania treści (CDN) dla obrazów.

W3 Total Cache to doskonała Wtyczka WordPress, która może pomóc w problemach z szybkością ładowania strony, a prosty CDN można skonfigurować za pośrednictwem Amazon AWS za bardzo niewielkie pieniądze.

Krok # 20: linki przychodzące

Im więcej linków do twojej witryny, tym wyższa będzie zazwyczaj pozycja. Ale nie chodzi tylko o czystą liczbę, ale także o to, jak istotne są linki przychodzące, jaki jest tekst kotwicy linków i ile unikalnych domen głównych łączy się z Tobą.

Co najważniejsze, musisz spojrzeć na to, gdzie te linki wskazują. Jeśli wszystkie trafią na Twoją stronę główną, nie pomoże Ci to tak bardzo, jak gdyby wszystkie te linki zostały rozmieszczone na wszystkich twoich wewnętrznych stronach.

Dzięki Open Site Explorer możesz uzyskać świetny przegląd linków przychodzących:

link overview

Jeśli próbujesz powiększyć swój profil linków przychodzących, pamiętaj, że najlepsze linki pochodzą z zaufanych domen (takich jak New York Times, Wall Street Journal, Wired, Inc., TechCrunch, Huffington Post, Wikipedia itp.). Im więcej linków można uzyskać z autorytatywnych stron internetowych, tym lepiej. Wpisy na blogu gości i wzmianki prasowe To świetny sposób na zdobycie tych linków.

Jedną z rzeczy, na które patrzy Google i które wpływają na algorytm, jest różnorodność domen. Zasadniczo koncepcja polega na tym, że dziesięć linków z dziesięciu domen byłoby bardziej wartościowych jako czynnik rankingowy niż dziesięć linków tworzących jedną domenę.

Z punktu widzenia SEO, Zwykle chcesz zobaczyć różnorodność domen nie mniejszą niż 10% (tj. 100 linków z 10 domen), chociaż wyższe jest zwykle lepsze. Wszystkie inne czynniki są równe, witryna z większą liczbą łączących domen głównych prawie zawsze zajmowałaby wyższą pozycję. To powiedziawszy, w przypadku witryn o bardzo wysokiej jakości akceptowalna różnorodność domen może wynosić zaledwie 2%.

Jeśli chcesz budować linki, content marketing będzie najlepszym wyborem.

Krok # 21: autorytet i zaufanie

Podobnie jak w google PageRank, istnieje metryka o nazwie Domain Authority. Pozycjonuje strony internetowe od 0 do 100. Wszędzie od 40 do 70 jest dobre, a wszystko powyżej 70 jest świetne.

domain authority

Zazwyczaj im wyższy autorytet domeny, tym wyższa pozycja w wyszukiwarkach. Najlepszym sposobem na zwiększenie tego jest budowanie linków z jak największej liczby unikalnych domen… a najlepiej z tych o wysokim autorytecie domeny.

Podobnie jak w kroku #20 powyżej, możesz budować linki poprzez content marketing.

Krok # 22: wzmianki w mediach społecznościowych

Zarówno Bing, jak i Google wyraźnie stwierdziły, że biorą pod uwagę sygnały społecznościowe podczas rankingu stron internetowych. Innymi słowy, media społecznościowe mają wpływ na SEO.

Twitter, StumbleUpon, Facebook, Pinterest, Delicious i każda inna strona społecznościowa, o której myślisz, wszystko musi być wykorzystane. Wszystkie mogą nie pasować do twojej grupy docelowej, ale powinny starać się być na tych, którzy to robią.

Jeśli chcesz lepiej radzić sobie w sieci społecznościowej, rozważ następujące dwie wskazówki:

 1. Ułatw ludziom udostępnianie treści społecznie, integrując funkcje udostępniania w całej witrynie, postach na blogu itp.
 2. Twórz treści, które warto udostępniać, a następnie docieraj do ludzi w tej przestrzeni za pośrednictwem kanałów społecznościowych, aby poprosić o opinię na temat tych treści.

Jeśli zastanawiasz się, ile akcji lub tweetów ma konkretna strona internetowa lub adres URL, sprawdź ten artykuł. Wyjaśni, w jaki sposób możesz znaleźć te numery dla swojej witryny, a także swoich konkursów”.

Krok # 23: Analiza linków konkurencyjnych

Dzięki SEOmoz możesz dowiedzieć się nie tylko, ile masz linków i ile masz uprawnień do domen, ale możesz także dowiedzieć się wszystkich tych statystyk dla swojej konkurencji.

Jest to ważne, ponieważ jeśli masz świetny autorytet domeny, nie będzie to miało większego znaczenia, jeśli wszyscy twoi konkurenci mają znacznie wyższy autorytet domeny. Musisz zobaczyć, jak stos przeciwko konkurencji, a nie tylko reszta sieci.

competitive links

Jak widać na powyższym obrazku, mam dobry autorytet domeny, ale wielu innych blogerów ma znacznie lepszy autorytet domeny. To jeden z powodów, dla których mają większy ruch niż ja.

Wniosek

Teraz, gdy wykonałeś pełną analizę swojej witryny, możesz wziąć szablon audytu SEO i podłączyć informacje. Pozwoli to na uzyskanie kompleksowego raportu, który wygląda ładnie.

Możesz podłączyć dane do szablonu za pomocą programu Microsoft Word lub Pages. Gdy to zrobisz, zobaczysz obszar, w którym możesz dodać subiektywny wynik tego, jak wypadłeś ogólnie w każdej kategorii, 1 jest najniższa, a 10 jest najwyższa.

Total
0
Shares
Related Posts