7 Wskazówki dotyczące zwiększenia klikalności na Facebooku

facebook

Jeśli chcesz więcej ruchu z Facebooka, musisz skupić się na zdobyciu większej liczby akcji i polubień, prawda? Chociaż to prawda,nie jest to jedyny sposób na generowanie większego ruchu.

Co jeśli powiem ci, że możesz zachęcić więcej osób do klikania Twoich wpisów na Facebooku?

Średnio 6.5 osób na 100 kliknęło twój post na Facebooku. Ale z kilkoma poprawkami możesz sprawić, że więcej osób kliknie Twoje posty i przejdzie do twojej witryny.

Oto jak:

Wezwanie do działania

Czy wiesz, że obrazy w Twoich postach ściennych można kliknąć? Z tego powodu powinieneś rozważyć użycie obrazu zawierającego wezwanie do działania w porównaniu z obrazem, który po prostu wygląda jak obraz stockowy:

no call to action

Czy możesz odgadnąć, co dzieje się z Twoją liczbą kliknięć po dodaniu wezwania do działania, jak na poniższym obrazku?

call to action

Średnio widzimy 14% wzrost kliknięć. Nie jest tak źle, biorąc pod uwagę, że wszystko, co robisz, to dodanie przycisku wezwania do działania w głównym obrazie.

Podziel się swoimi przemyśleniami

Kiedy udostępniasz link, nie chcesz po prostu publikować linku z obrazem. Chcesz dostosować swój post i uczynić go bardziej osobistym.

Wiem, że często łamię tę zasadę, pomimo tego, że mój zespół nieustannie każe mi dodawać moje dwa centy podczas udostępniania linku.

Dobrym przykładem jest Amy Porterfield. Jeśli spojrzysz na jej aktualizacje statusu, zobaczysz, że dodaje trochę tekstu, aby je spersonalizować.

thoughts

Czy możesz odgadnąć różnicę w współczynnikach klikalności między tekstem wprowadzającym twój post a jego brakiem? Kiedy testowaliśmy to, różnica wynosiła 8%.

Jeśli więc zamierzasz zamieścić link na Facebooku, dodaj swoją opinię. To nie zajmuje więcej niż kilka sekund… a wzrost kliknięć sprawia, że warto.

Kolory obrazów

Jakie kolory obrazów według Ciebie uzyskują najwięcej kliknięć? Większość artykułów, które czytasz w Internecie, mówi o konwersji jednego konkretnego koloru lepiej niż reszta.

I chociaż może to być prawda dla niektórych stron internetowych, może nie być koniecznie prawdą dla Twoich.

Musisz sprawdzić, jak kolory obrazów wpływają na współczynniki konwersji. To, co działa na Facebooku, zgodnie z moim doświadczeniem, drastycznie różni się od tego, co działa na większości stron internetowych.

Ogólnie rzecz biorąc, na własnej stronie internetowej, obrazy i przyciski wezwania do działania, które mają wysoki kontrast i wyróżniają się, zwykle uzyskują najwięcej kliknięć.

Ale z Facebookiem odkryłem, że obrazy, które się wtapiają, mają tendencję do większej liczby kliknięć. Obrazy, które zawierają wiele kolorów białego, szarego i niebieskiego, takich jak kolor szesnastkowy #4c66a4, Zwykle generują najwięcej kliknięć.

Korzystając z kolorów opisanych powyżej, widzieliśmy ogromny wzrost w naszych wskaźnikach klikalności. Udało nam się zwiększyć kliknięcia o 16% do 28%.

Open Graph

Są szanse, że nie słyszałeś o Open Graph. W istocie zapewnia meta tagi do umieszczenia na swojej stronie internetowej, aby zapewnić prawidłowe udostępnianie adresów URL na Facebooku.

Kiedy ich nie używasz, czasami gdy inne osoby udostępniają Twoje adresy URL, Twoje posty wyglądają tak:

no open graph

A kiedy używasz odpowiednich meta tagów mediów społecznościowych, posty udostępniane na Facebooku wyglądają tak:

open graph

Widzisz różnicę? Jeden wygląda ładnie, a drugi nie.

Ze wszystkich rzeczy, które przetestowaliśmy w celu zwiększenia klikalności, ten miał największy efekt. Jeśli Twoje adresy URL nie wyświetlają się poprawnie na Facebooku, możesz zwiększyć współczynnik klikalności średnio o 39%, używając Open Graph.

Czas postu i częstotliwość

Czy wiesz, że częstotliwość publikowania na Facebooku wpływa na liczbę generowanych kliknięć?

Posty, które rosną w czwartek i piątek, mają tendencję do największego zaangażowania, podczas gdy posty udostępniane Od Poniedziałku do środy mają 3.5% mniej zaangażowania.

Ogromne znaczenie ma również wyczucie czasu. Niektórzy ludzie zalecają, aby pisać między 9 a 19, ale to okno jest trochę za duże, jeśli pytasz mnie. Publikowanie o 13: 00 generuje największą liczbę akcji, podczas gdy publikowanie o 15: 00 generuje największą liczbę kliknięć.

Częstotliwość publikowania ma również wpływ na liczbę kliknięć, które otrzymujesz. Testowaliśmy wysyłanie postów z różną częstotliwością, od kilku razy dziennie Do tylko raz w tygodniu. Odkryliśmy, że publikowanie raz na drugi dzień zapewni Ci największą liczbę kliknięć na post. Kiedy publikujesz wiele razy dziennie, niektórzy ludzie zaczynają ignorować to, co udostępniasz.

Podsumowując, jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej kliknięć, powinieneś:

  • Postaraj się udostępnić swoje najcenniejsze posty w czwartek lub piątek
  • Post o godz. 15.00
  • Odstępuj swoje posty co drugi dzień

Zaręczyny

Ciekawą rzeczą, którą zauważyliśmy, jest to, że posty z większym zaangażowaniem otrzymały znacznie więcej kliknięć.

Chodzi mi o komentarze. W szczególności mówię o uwagach pozostawionych przez państwa.

Pozwól, że wyjaśnię … kiedy ktoś inny zostawia komentarz w Twoim wpisie na ścianie, możesz albo polubić komentarz, usunąć go lub odpowiedzieć na niego. Stwierdziliśmy, że lubienie komentarza nie robi wiele i oczywiście nie chcesz go usuwać, ponieważ byłoby to po prostu niegrzeczne.

Ale odpowiadanie na każdy komentarz miało ogromny wpływ na kliknięcia. Aktualizacje statusu, które zawierały odpowiedzi, otrzymały o 9% więcej kliknięć.

Następnym razem, gdy opublikujesz link na Facebooku, upewnij się, że odpowiadasz na komentarze innych osób. To tylko pomaga.

Długość nagłówka

Wiesz już, że nagłówki wpływają na wskaźniki klikalności, ale czy testowałeś długość nagłówków na Facebooku?

Odkryliśmy, że idealna Długość nagłówków blogów jest również idealna dla nagłówków na Facebooku. W istocie, im krótszy nagłówek, tym lepiej.

engagement

Oczywiście nie możesz mieć nagłówka jednowyrazowego, ale najlepiej trzymaj go poniżej 80 znaków. Podobnie jak dane z artykułu Fast Company, do którego podlinkowałem powyżej, odkryliśmy, że posty na Facebooku, które zawierały krótsze nagłówki, otrzymały więcej kliknięć i zaangażowania niż te z dłuższymi nagłówkami.

Średnio aktualizacje zawierające nagłówki zawierające mniej niż 80 znaków powodowały wzrost kliknięć o 15,4%.

Wniosek

Następnym razem, gdy rozważasz publikowanie na Facebooku, zadaj sobie pytanie… czy postępujesz zgodnie z 7 wskazówkami powyżej?

Jeśli zaczniesz postępować zgodnie z powyższymi wskazówkami, zauważysz większy ruch z Facebooka. Ale nie wierz mi na słowo — wypróbuj sam.

Jak inaczej można zwiększyć wskaźnik klikalności na Facebooku?

Total
0
Shares
Related Posts