Błędne koło biedy (czyli dlaczego Jessie nie pójdzie na studia)

Ten post jest moim wkładem w Blog Action Day, dołączając do tysięcy innych blogerów, aby napisać o jednym temacie na jeden dzień. Tegorocznym tematem jest ubóstwo.

To jeszcze nie świt, jak Jessie przygotowuje śniadanie dla swojego młodszego brata i siostry. Jej ojciec już wyjechał do pracy, więc to do niej, aby nakarmić rodzeństwo i odprowadzać je do szkoły.

Jessie następnie uczęszcza na cały dzień liceum, po czym wraca do domu, aby przygotować kolację i położyć brata i siostrę do łóżka. Potem odrabia lekcje.

Ojciec Jessie pracuje 12-15 godzin dziennie jako kierowca ciężarówki. Pomimo ciężkiej pracy, dzień w dzień, jego wypłata nie pokrywa wszystkich rachunków.

Jessie ma nadzieję uczęszczać do college ‘ u, więc ciężko pracuje, aby utrzymać swoje stopnie, mimo że jest nastoletnim opiekunem rodziny. Podczas gdy jej koledzy z klasy wybierają między uniwersytetami, Jessie często musi wybierać między jedzeniem a lekami na receptę ojca.

Wysokotłuszczowa, przetworzona żywność to podstawa diety o niskich dochodach, gdy miesięczny budżet żywności wynosi tylko 120 USD dla czteroosobowej rodziny. To antagonizuje problemy z sercem ojca i walczy z otyłością, co prowadzi do jeszcze większych wydatków medycznych dla rodziny, która może tylko pomarzyć o ubezpieczeniu zdrowotnym.

Więc nie chodzi tylko o pieniądze. Jeśli ojciec Jessie będzie zbyt chory, by pracować, bez wątpienia zostanie w pobliżu, by się nim opiekować, a opieka społeczna będzie jedyną opcją. Kontynuując robienie dobrych rzeczy dla swojej rodziny, Jessie porzuca marzenia i nie udaje jej się przerwać cyklu.

Chciałbym, żeby ta historia była fikcją, ale tak nie jest. Historia Jessie została dobrze udokumentowana, i to może być jedyny powód, dla którego to ujawnia.

Większym problemem jest to, że w samych Stanach Zjednoczonych jest 13 milionów dzieci takich jak Jessie. I można zapomnieć o typowych stereotypach.

Ukryte oblicze biedy

Bieda w Ameryce ma wiele twarzy. Ale historia rodziny Jessie jest o wiele bardziej powszechna niż wielu szczęśliwców.

Nie są narkomanami.

Nie są chorzy psychicznie.

Nie są leniwi.

To, czym są, to jedna zła przerwa od bycia na ulicy.

Co gorsza, nie mogą przerwać cyklu.

Rozważ to: Jessie ma więcej odpowiedzialności i pracuje ciężej jako nastolatka niż wiele razy jej wiek. A ojciec Jessie spędza więcej godzin w pracy niż większość ludzi w tym kraju.

Ciężka praca nie jest problemem. Jeśli potrzeba tylko ciężkiej pracy, dlaczego tak wiele dzieci kończy w tym samym błędnym kole, co ich wyjątkowo ciężko pracujący rodzice i dziadkowie?

Najwyraźniej czegoś brakuje.

To do nas należy przerwanie cyklu

Czego brakuje to ty.

Wielu czuje się nieswojo z powodu “państwa opiekuńczego” i rządu, który bierze podatki, aby pomóc tym, którzy mają mniej szczęścia. Jeśli tak się czujesz, nie ma problemu … ponieważ to nakłada odpowiedzialność na nasze indywidualne barki-moje, twoje i wszystkich innych, którzy naprawdę wierzą w amerykański sen.

Więc co można zrobić, aby coś zmienić?

Możesz zaangażować się w Save the Children, przekazując swój czas, pieniądze lub oba. Save the Children pomaga zubożałym dzieciom na całym świecie, ale mogą połączyć cię z zasłużonymi biednymi rodzinami w Twojej okolicy.

W dzisiejszych czasach istnieje wiele niepewności finansowych, ale rzeczywistość jest taka, że nawet jeśli czujemy się biedniejsi, większość z nich nigdy nie doświadczy prawdziwego ubóstwa. Jeśli chcesz uspokoić swoje obawy dotyczące spraw finansowych, spróbuj zyskać perspektywę, dając tym, którzy mają znacznie mniej, a jednak znacznie więcej strachu.

W końcu, jak elokwentnie ujął to Winston Churchill, ” żyjemy tym, co dostajemy, ale żyjemy tym,co dajemy.”

Co dziś dasz?

Powiem ci coś… Dam 25 dolarów na ratowanie dzieci za każdą zastawę 10 dolarów lub więcej od każdego z was. Po prostu zostaw mi notatkę w komentarzach ze swoim przyrzeczeniem i idź tutaj, aby przekazać darowiznę.

Jeśli istnieją firmy, które chciałyby dokonać bardziej znaczącej darowizny, będę bardziej niż szczęśliwy, aby rozpoznać cię za to w kolejnym poście. Wyślij mi e-mail ze szczegółami.

Dziękujemy za poświęcony czas i uwagę.

O autorze: Brian Clark jest założycielem Copyblogger i współzałożycielem DIY Themes and Lateral Action. Dowiedz się więcej od Briana na Twitterze.

Total
0
Shares
Related Posts