Benjamin Franklin Przewodnik po marketingu firmy w Internecie

Czy wiesz, że Benjamin Franklin nigdy nie powiedział ” grosz zaoszczędzony to grosz zarobiony?”

Tak popularne, jak to powiedzenie, nie ma sensu (lub jego znaczenie nie jest tak jasne, jak mogłoby być). Oto, co Franklin właściwie powiedział:

“Grosz zaoszczędzony to dwie pensy drogie.”

Przetłumaczone, jeśli zaoszczędzisz pieniądze, możesz je podwoić (lub zaoszczędzony grosz jest dwa grosze zarobione). Dobre doradztwo inwestycyjne! Więc może Ben pomoże Ci w innych sprawach biznesowych, nawet jeśli chodzi o marketing w Internecie.

Oto siedem mądrych rzeczy, które Benjamin Franklin miał do powiedzenia, które można zastosować w dzisiejszym interaktywnym środowisku marketingowym:

1. “Albo napisz coś wartego przeczytania, albo zrób coś wartego napisania.”

Kluczem do marketingu online są treści, a umiejętność dobrego pisania zapewnia każdemu profesjonaliście lub właścicielowi firmy nieuczciwą przewagę nad innymi, zarówno pod względem odbiorców mediów społecznościowych, jak i wyszukiwarek. Wideo i podcasting to również sposoby na skuteczną komunikację, o ile masz coś do powiedzenia.

Z drugiej strony, po prostu robienie lub dostarczanie czegoś niezwykłego pozwala innym osobom posiadającym uprawnienia medialne na pisanie i rozpowszechnianie informacji za Ciebie. Tak czy inaczej, błyskawiczny wirusowy charakter Internetu pozwala na bezprecedensową ekspozycję-ale tylko wtedy, gdy oferujesz naprawdę wyjątkową wartość.

2. “Powiedz mi, a zapomnę. Naucz mnie i pamiętam. Zaangażuj mnie i uczę się.”

Dni telling ludzie, co masz do zaoferowania są w większości Ponad, i bez wątpienia martwe jak doornail online. Marketing edukacyjny poprzez wartościowe treści to reguła sieci, a media społecznościowe dały nam możliwość w pełni przysłuchiwania się wskazówkom Franklina.

Marketing edukacyjny przekształcił się w konwersacyjne marketing, a zwinny i elastyczny biznes zobaczy wielkie korzyści poprzez zaangażowanie potencjalnych i obecnych klientów w dialog, który jest korzystny dla wszystkich zaangażowanych. Tracisz kontrolę nad przekazem (tak, jakby kontrola była czymś innym niż iluzją), ale każdy, kto myśli, że możesz rozmawiać “z” ludźmi w Internecie i odnieść sukces, jest złudzony.

3. “Inwestycja w wiedzę zawsze przynosi najlepsze korzyści.”

Benjamin Franklin był prawdziwym człowiekiem renesansu i jako Polimat osiągnął wiele w dziedzinie biznesu, polityki i nauki. W dzisiejszych czasach hiper-specjalizacji, to ironia losu, że im szersza baza wiedzy, tym większe szanse na nie tylko dostarczanie niezwykłych produktów i usług, ale także wymyślanie innowacyjnych sposobów dotarcia do grupy docelowej.

Inny cytat z Franklina ilustruje znaczenie ciągłego uczenia się: “jeśli człowiek opróżnia torebkę do głowy, nikt nie może mu jej zabrać.”Inwestuj stale w nadążanie za najnowszymi osiągnięciami i technikami marketingu online, ale co ważniejsze, poszerzaj swoją ogólną Bazę Wiedzy, aby mieć więcej amunicji do czerpania w obliczu nowych wyzwań.

4. “Prowadź swój interes, albo on cię poprowadzi.”

Cena sukcesu może być naprawdę droga. Pracujesz ogonem, aby rozwijać biznes za pomocą innowacyjnych technik marketingu online, tylko po to, aby być Zakopanym z pracą i bólami rosnącymi, gdy odniesiesz sukces. A co jest pierwszą rzeczą, którą się odpuszcza, gdy jest się zajętym? To prawda, produkcja samej treści, która przyniosła ci biznes w pierwszej kolejności.

W bardzo krótkim okresie nie poczujesz tego, ale jeśli próbujesz rozwinąć prawdziwy biznes i uniknąć cykli wyczynów lub głodu, które są nieodłączne, gdy angażujesz się w marketing tylko wtedy, gdy jesteś głodny, treść nigdy nie powinna przestać. Jeśli chcesz się rozwijać, upewnij się, że przyciągasz ludzi, którzy mogą robić rzeczy, którymi nie powinieneś być. Możesz być zaskoczony, że twój marketing jest ostatnią rzeczą, którą powinieneś przekazać komuś innemu.

5. “Energia i wytrwałość podbijają wszystko.”

Jedną z najbardziej niebezpiecznych rzeczy w marketingu online jest urok możliwości. Tak, to jest całkowicie możliwe, że można napisać coś, co rozprzestrzenia się jak wildfire całej ‘ sieci. I tak, jest możliwe, że każdy potencjalny klient może cię znaleźć i wskoczyć na pokład. Problem w tym, że nie jest prawdopodobne, aby po prostu happen.

Prawda jest taka, marketing Twojej firmy w Internecie jest podobny do wszystkiego innego—pracujesz nad tym konsekwentnie i ulepszasz się w miarę upływu czasu. Jak powiedział Wood Allen, “90% sukcesu pojawia się”, a szczęście przychodzi do tych, którzy ciężko pracują.

6. “Każdy głupiec może krytykować, potępiać i narzekać, a większość głupców to robi.”

Myślę, że jedną z najtrudniejszych rzeczy dla udanych ludzi biznesu offline do czynienia z online jest szeroko otwarty charakter komunikacji w mediach społecznościowych. Każdy ma swoją opinię, niezależnie od tego, czy ma kwalifikacje, czy nie, a najmniej wykwalifikowani są szokująco chętni do dzielenia się. Dodatkowo, zawsze są przeciwnicy, którzy poświęcą czas, aby narzekać, że to, co oferujesz lub mówisz, nie może być dla nich skuteczne, niezależnie od jakichkolwiek dowodów na to.

Ludzie, którym udaje się przyciągnąć uwagę w Internecie i przekształcić tę uwagę w gotówkę, to ci, którzy podejmują działania, wypróbowują rzeczy, obserwują i próbują ponownie. Internet jest medium, które pozwala na bezprecedensowy poziom śledzenia, testowania i tanich eksperymentów, więc próżne opinie i skargi są jeszcze mniej uzasadnione niż w jakimkolwiek innym czasie w historii.

7. “Szkło, porcelana i reputacja są łatwo popękane i nigdy nie są dobrze naprawiane.”

Reputacja ma kluczowe znaczenie dla sukcesu biznesowego, ponieważ na długo przed dniami końskimi i buggy, a teraz wiadomość o złym biznesie będzie rozprzestrzeniać się szybciej niż jakakolwiek inna wiadomość, którą możesz chcieć przekazać. Jeśli kusi cię, aby umieścić jeden na ludzi w interesie krótkoterminowego zysku, lepiej być gotowym do zamknięcia sklepu i iść zrobić coś innego.

Nie oznacza to, że powinieneś starać się zadowolić wszystkich. Wręcz przeciwnie, musisz fanatycznie zadowolić ludzi, którzy mają znaczenie dla Twoich celów biznesowych, i nigdy nie poświęcać swoich interesów, aby zadowolić tych, którzy ostatecznie nie mają znaczenia. Należy również uważać na nieuniknioną okazję do wojen płomienia i wchodzenia w niepowiązane kontrowersje. Nie zmienisz czyjegoś zdania, a on nie zmieni twojego, więc po co się trudzić? Trzymaj się mówienia do ludzi, którzy chcą słuchać i skoncentruj się na mówieniu dobrze.

Podoba Ci się ten post? Proszę zagłosować na to w Digg. Dzięki!

Subskrybuj Copyblogger, aby uzyskać więcej darmowych treści.

Dodaj Copyblogger do ulubionych Technorati.

Total
0
Shares
Related Posts

SEO dla blogerów

Aaron Wall właśnie wydał świetny darmowy zasób zatytułowany Blogger ‘ s Guide to SEO. Jest pełen przydatnych informacji…