10 niezawodnych kroków do pokonania bloku blogera

Ciągnięcie czy pchanie się do komputera? Za dużo postów zaczynających się od przeprosin za to, że nie było ich ostatnio? Radość, którą po raz pierwszy przyniosłeś blogowi, teraz jest odległym wspomnieniem?

Wygląda na blokadę blogera. Nie martw się. is lekarstwo.

To w dużej mierze kwestia zaprzyjaźnienia się z twórczym umysłem. Powodem, dla którego tak wielu z nas uważa to za trudne, jest to, że nasza edukacja przeszkoliła nas w reagowaniu na problemy tylko za pomocą liniowej, racjonalnej, świadomej myśli.

Siła woli, dyscyplina i stara dobra praca mogą wycisnąć z Ciebie kolejny post na blogu, ale aby bez wysiłku tworzyć słowa, łączyć się z radością, optymizmem i inspiracją, która sprawia, że wszystko jest warte zachodu, aby być tak dobrym, jak tylko możesz, musisz wiedzieć, jak pielęgnować abstrakcję i ciężko pracującą podświadomość.

Po pierwsze, przestań skupiać się na swoim bloku i zacznij myśleć o ustanowieniu flow. Flow to ten przemiły stan, w którym słowa wydają się pojawiać z własnej woli. Gdzie my, pisarze, musimy tylko pojawić się na stronie i ich ściągnąć. Poniżej znajduje się dziesięć wypróbowanych i przetestowanych metod-pięć codziennych praktyk, pięć praktyk pisania – do utrzymywania przepływu, nie tylko do następnego posta na blogu, ale do końca życia pisarskiego.

Ustalanie Przepływu Część Pierwsza-Pisanie Praktyk

  1. Zrozumieć etapy procesu pisania. Każdy kawałek pisma przechodzi przez odrębne, choć nie zawsze oddzielne, fazy. Widziałem tak wielu pisarzy, którzy zaczynają edytować lub oceniać swoje pisanie (Etap 7), gdy są tylko w pierwszym szkicu (Etap 4), a nawet w przygotowaniu (etap 2), wskazują w procesie — i tym samym duszą swoją pracę przed nadaniem jej pełnej formy. Opóźnij faktyczne pisanie tak długo, jak możesz, aż nie możesz się doczekać, aby go zdobyć. Co najmniej nigdy nie siadaj przy komputerze, dopóki nie masz swojego początku, końca i notatek badawczych na miejscu.
  2. Zmień ramy czasowe. Bloger czuje, że termin jest zawsze teraz, ale to fałszywa presja. O wiele ważniejsze jest napisanie czegoś wartościowego niż napisanie dzisiaj tylko dla tego. Zawsze daj sobie więcej czasu, niż ci się wydaje.
  3. Porzuć swoje standardy. Gdziekolwiek jest blok, tam jest strach. “Nie mogę tego powiedzieć.””A jeśli ludzie się śmieją?””To jest śmieć.”Jedynym sposobem, aby wyjść poza te karpiące wewnętrzne głosy, jest pozwolenie sobie na bycie złym. Uwielbiam sugestię Annie Lamott o “gównianym pierwszym szkicu”: “jedynym sposobem, w jaki mogę cokolwiek napisać”, mówi, “jest pisanie naprawdę gównianych pierwszych szkiców… bujanie się wszędzie, wiedząc, że nikt tego nie zobaczy i że możesz to później ukształtować”.
  4. Wiedzieć, kiedy się tego trzymać, a kiedy odejść. Rzecz w nieświadomości jest taka, że potrzebuje czasu, aby przecenić niektóre pomysły (wiesz, co mówią o obserwowanych garnkach). Nie można zastraszyć nieświadomości do produkcji na żądanie i dlatego każdy pisarz potrzebuje fizycznego, automatycznego zadania, do którego należy zwrócić się, gdy jest skupiony, racjonalna myśl nie otrzymuje dóbr. Peter Beadle bawi się gitarą Gibson. Barbara Ehrenreich zajmuje się pracami domowymi. Joe Survant strzela do wiewiórek z pistoletem na kulki. John Lennon wziął kąpiel. Znajdź coś dla siebie-i ciesz się.
  5. Zostaw trochę tuszu w studni. Ten od Hemingwaya. Nie kończ dnia z ukończonymi zadaniami pisarskimi. Zatrzymaj się w środku zdania. Jutro, kiedy usiądziesz z powrotem, od razu zaczniesz od miejsca, w którym skończyłeś, bez marnowania czasu na marnotrawstwo lub burzliwą analizę tego, co robisz i dlaczego.

Ustalanie Przepływu Część Druga-Codzienne Praktyki

  1. Świadomie wypełnić studnię. Zbyt wielu blogerów, ukrywających się” pracując ” lub surfując, blokuje się przed nowymi doświadczeniami, widokami i spostrzeżeniami — a potem zastanawiają się, co stało się z ich wyobraźnią. Po dziesięcioleciach prób i błędów z moją własną rutyną i obserwacją setek pisarzy i studentów pisania, polecam teraz trzy proste, codzienne praktyki jako najbardziej efektywny i efektywny w czasie sposób, aby utrzymać nasze studnie pisarskie zaopatrzone i nasze pomysły przepełnione: 1. Dobry spacer /jogging( 30 minut lub więcej); 2. Półgodzinnej sesji medytacyjnej; oraz 3. Trzy poranne strony F-R-E-E-writing.
  2. Czytaj, czytaj, czytaj. Zawsze jestem oszołomiony pisaniem studentów, którzy mówią, że nie czytają. Niezależnie od tego, do jakiego rodzaju pisania dążysz, bez względu na to, jak długo piszesz, bez względu na to, czy uważasz się za dobrego, zawsze szukaj i uważnie czytaj innych pisarzy, którzy są dobrzy w tym, co chcesz zrobić.
  3. Zorganizuj się. Wszyscy dobrzy pisarze mają strukturę organizacyjną i dyscyplinę, która działa dla nich-bez względu na to, jak chaotyczne rzeczy mogą wydawać się innym. Więc już teraz zrób to, co organizacyjnie zostawiasz na później – posprzątaj biurko, skonfiguruj działający system plików, napisz zarys – już teraz (im bardziej opierasz się temu zadaniu, tym bardziej musisz to zrobić).
  4. Zachowaj notatnik. Badania wykazały, że kreatywni ludzie są kreatywni, ponieważ szanują intuicje, idee, przyciągają ich uwagę, które przechodzą przez Wszystkie umysły, podczas gdy mniej kreatywne istoty pozwalają im przejść. Twórczy teoretycy nazywają to przechwytywanie. Najprostszym i najskuteczniejszym urządzeniem do przechwytywania jest długopis i papier, notebook, ale może wolisz korzystać z telefonu komórkowego lub bardziej zaawansowanego technologicznie rozwiązania. Dobrze, o ile jest to coś na tyle małego, że można go nosić wszędzie. Zrób jak najwięcej wpisów każdego dnia-pomysły, cytaty, fragmenty podsłuchanego dialogu, uczucia, opis. Nie wykorzystasz wszystkiego, ale nie chcesz niczego przegapić.
  5. Graj. Nauczyciel kreatywności i autor Sposób artysty Juliet Cameron, poleca cotygodniową randkę artysty, “godzinę lub dłużej tygodniowy blok czasu spędzonego na sobie i ze sobą, robiąc coś świątecznego”, zabawnego i kreatywnego. “Sklepy akwariowe, muzea, katedry, pchle targi, lub pięć i pół centa… vintage filmy, wykłady na dziwne, nieprawdopodobne, lub po prostu ciekawe… występy muzyczne podróżujących tybetańskich mnichów, podróż do nabycia przyjść miejscu nadrzeczne — każdy z nich może funkcjonować jako Data artysty.”Tworzy to napływ, nowe obrazy, perspektywy i myśli, które są tam, gdy ich potrzebujesz, z powrotem przy biurku.

Zawsze pamiętaj, że twój blog jest w służbie dla Ciebie, a nie odwrotnie. Poznaj swoje intencje i cele dla swojego bloga. Ułóż je w planie, który obejmuje dbanie o siebie-Jedzenie i dobre spanie; czas z bliskimi; mnóstwo zabawy i igraszek oraz rutynę, która pielęgnuje Twoją kreatywną stronę – w przeciwnym razie prawie na pewno się zatrzymasz.

Total
0
Shares
Related Posts