9 porad, jak stać się bardziej kreatywnym i produktywnym pisarzem

Dorothy Parker słynny powiedział:

“Nienawidzę pisać. Lubię pisać.”

Jak my wszyscy. My miłość efekt końcowy, poczucie spełnienia i twórcze spełnienie. Ale najtrudniejszą rzeczą dla większości pisarzy jest prosty akt rozpoczęcia. Oto zwykły scenariusz:

Świetny pomysł pojawia się w głowie podczas prysznica. Do czasu, gdy jesteś wystarczająco suchy, aby włączyć komputer, zapomniałeś, co to było. Wpatruj się w pusty ekran komputera. Nic.

Wstań i zrób filiżankę kawy. Nic. Sprawdź e-mail. Sprawdź swoją stronę na Facebooku. Czytaj strony innych ludzi na Facebooku. Oprzeć się pokusie, aby grać Angry Birds. Muszę napisać coś. Pomocy!

Oto pięć szybkich wskazówek, jak się unstuck (a następnie cztery kolejne wskazówki, jak zastosować je w prawdziwym świecie) …

  1. Rób notatki
  2. Wypróbuj freewriting
  3. Narysuj mapę myśli
  4. Pobaw się z psem
  5. Podziękuj

1. Rób notatki

Kreatywność i innowacyjność nie mogą być planowane. Pomysły mogą pojawić się znikąd, często w najbardziej nieodpowiednich momentach (patrz prysznic, powyżej). Przygotuj się na uchwycenie tych pomysłów, gdy się pojawią, zamiast wysiłku, aby odtworzyć je później.

Trzymaj notatnik i długopis lub urządzenie do nagrywania obok łóżka, w kuchni, na biurku. Używaj Evernote na komputerze, tablecie i / lub smartfonie. Ta bezpłatna aplikacja zbiera informacje z każdego miejsca i porządnie kompiluje się w jednym miejscu, aby później pobrać je według wyszukiwania słów kluczowych.

Od zdjęć po strony internetowe po trasy podróży, wszystko jest przechowywane dla łatwego dostępu.

2. Wypróbuj freewriting

Ta technika ma na celu zagruntowanie pompy, aby coś płynęło, nawet jeśli nie ma to sensu.

Po prostu pisz, styl strumienia świadomości, wszystko, co przychodzi ci do głowy. Nie myśl o stylu, gramatyce ani interpunkcji. Pisz dalej. Jeśli pojawi się stary rymowanka lub głupia piosenka, napisz to.

Wkrótce opróżnisz swój mózg z bałaganu i kilka pomysłów, które mają sens, wyjdzie na jaw. Voila! Piszesz!

3. Narysuj mapę myśli

Większość ludzi wie, czym jest mapowanie umysłu. Najprostszym sposobem na opisanie go jest zarys w formie obrazu. Kluczem efektywnie wykorzystującym mind-mapping jest stworzenie własnego stylu, a nie próba naśladowania cudzego formatu.

Po pierwsze, zrób to w Kolorze-wiele kolorów. Zdobądź zestaw kolorowych długopisów na biurku i trzymaj pod ręką mnóstwo papieru do zdrapek. Zacznij od słów kluczowych i dodaj obrazy, jeśli chcesz. Zanotuj każdy temat lub pomysł w żadnej konkretnej kolejności. Później możesz wrócić i policzyć je w kolejności, która ma sens.

Teraz masz zarys-jesteś zorganizowany i gotowy do pisania.

4. Pobaw się z psem

Albo twój Kot, Chomik, złota rybka-cokolwiek.

Nie pisanie, gdy uważasz, że powinieneś pisać, tworzy stres, który skutecznie wyłącza przepływ kreatywności. Powoduje to jeszcze większy stres, a rytm trwa.

Przerwij cykl.

Wyjdź na zewnątrz i rzuć piłkę dla Fido. Obserwuj kolibry w swoim ogrodzie, Poczuj powiew wiatru na twarzy. (Uwaga: ta metoda nie działa w Minnesocie w styczniu.) Nie mają celu ani limitu czasu. Po prostu bądź.

5. Podziękuj

Uczucie twórczego zablokowania sprawia, że jesteś marudny i niespokojny, tak jakby świat i wszystkie jego muzy spiskowały przeciwko tobie. Zamiast ulegać postawie “biednego mnie”, zapisz wszystkie rzeczy, za które jesteś wdzięczny.

Zacznij od zadania, które wymaga napisania w pierwszej kolejności. Wyrażanie wdzięczności powoduje pozytywny przepływ energii. Gdy zaczniesz odczuwać szczęście w swoim sercu dla błogosławieństw dużych i małych, natychmiast się zrelaksujesz.

Kiedy czujesz się dobrze w środku, jesteś otwarty na kreatywną energię.

Dlaczego te pięć pomysłów jest ważnych?

Ponieważ sukces całej strategii marketingowej zależy od twojej zdolności do stosowania kreatywności i innowacji w sposób, który pozwoli Ci zaoszczędzić czas i pieniądze.

Kreatywność w pisaniu jest ważnym pierwszym krokiem, niezależnie od tego, czy blogujesz, tweetujesz, czy piszesz propozycję klienta.

Ale, jak upuszczenie kamyczka do stawu, gdy rozwiniesz zdolność do włączania swoich kreatywnych soków, wpływ rozprzestrzeni się na inne części twojego życia zawodowego i na ludzi, z którymi pracujesz.

Oto cztery sposoby rozpowszechniania tego twórczego bogactwa w ciągu dnia pracy, zespołu i całej organizacji.

  1. Graj
  2. Burza mózgów
  3. Współpraca
  4. Podejmij ryzyko

6. Graj

Dzieci są najbardziej kreatywnymi istotami na świecie. Weź stronę z książki dla dzieci i zaprojektuj środowisko pracy, w którym ludzie mogą poczuć się trochę szaleni.

Na przykład, Czy wiesz, że możesz kupić pokrycia ścienne, a nawet farby, które możesz pisać i rysować? Co jeśli ludzie poczuli się swobodnie rysować na ścianach Twojego biura?

Spraw, aby Twoje miejsce pracy stało się przestrzenią, w której kreatywność dzieje się naturalnie.

7. Burza mózgów

Zbieraj ludzi na cotygodniowe spotkania burzy mózgów.

Pierwszą i jedyną zasadą jest to, że nie ma złych pomysłów. Masz konkretny temat, niezależnie od tego, czy chodzi o to, jak zaoszczędzić pieniądze na artykułach biurowych, czy o to, jak uratować klienta, który wkrótce przeskoczy statek. Zapisz wszystko na białej tablicy (lub ścianie!). Kiedy ludzie mogą dzielić się swoimi pomysłami, będziesz zaskoczony, co wyjdzie. Gdy Pomysły się rozwijają, dochodzi do synergii. Ludzie będą się wzajemnie bawić, rozwijać i ulepszać swoje pomysły. Oprzyj się idei, że nie masz czasu na takie rzeczy.

Zamiast marnować czas, spotkania burzy mózgów faktycznie zaoszczędzić czas-czas można zainwestować w co firma bardziej produktywne i opłacalne.

8. Współpraca

Śledź swoje burze mózgów spotkania z zespołami ds. innowacji. Te zespoły mogą być w dowolnym miejscu od dwóch do czterech osób, które podejmują pomysły generowane w sesjach burzy mózgów i sprawiają, że działają.

Wróć do całego zespołu z raportami postępów, które utrzymują Twórczy przepływ i nagradza ludzi za podjęcie działań. Współpraca może odbywać się osobiście lub w środowisku wirtualnym, korzystając z jednego z wielu elektronicznych narzędzi dostępnych do spotkań online, a także oszczędzając czas i pieniądze.

9. Podejmij ryzyko

Aby odnieść sukces, ludzie muszą mieć swobodę porażki. Jeśli ty i twoi ludzie boją się podjąć ryzyko, będziesz plod przez dni pracy bez większego entuzjazmu i emocji.

Bez niczego, co nakarmiłoby Twoją kreatywność, Twoje cele marketingowe (i ostatecznie Twoja firma) zwiędną. Aby zaradzić poważnym brakom w podejmowaniu ryzyka, jedna z firm ustanowiła “Złotą Nagrodę Turcji” (od wielu innych). Nagrodę tę przyznawano indywidualnie lub zespołowo z najbardziej spektakularną porażką. Wręczana publicznie nagroda zachęcała ludzi do uczenia się na porażkach, a nie do narzekania.

Pracujesz w miejscu, w którym ryzyko i potencjalna awaria są zabronione? Jak ci to wychodzi?

Over to you …

Kreatywność stosowana to pierwszy krok w kierunku lepszej organizacji, lepszego zarządzania czasem, większego sukcesu biznesowego i lepszego pisania.

Te dziewięć wskazówek to punkt wyjścia, pierwsze kroki w kierunku stania się bardziej kreatywnym i produktywnym pisarzem.

Jakie kroki podejmujesz dzisiaj?

Total
0
Shares
Related Posts