7 złych nawyków Szalenie produktywnych ludzi

Słyszałeś wszystkie rady o tym, jak być bardziej produktywnym. Skup się, bądź zmotywowany, wykonuj ćwiczenia, nić dentystyczna dwa razy dziennie i jedz warzywa.

Mamy chimed w naszych własnych przemyśleń na temat nawyków wysoce skutecznych blogerów.

Dwa razy.

A prawda jest taka, że wiele wyciągnąłem z porad dotyczących produktywności. Gdyby nie David Allen i Tony Schwartz, moje życie polegałoby na jedzeniu babeczek i sprawdzaniu Netflixa, czy nie ma nowego Phineasa i Ferba.

Ale jako właściciel firmy, kiedy zaczynasz dostrzegać pewien poziom sukcesu – i spotykać innych ludzi,którzy osiągnęli jakiś sukces – czasami okazuje się, że rzeczywistość budowania firmy nie zawsze pasuje do ładnych obrazów malowanych w podręcznikach wydajności.

Dzisiaj opowiem o 7″ złych ” nawykach, które pojawiają się w ludziach sukcesu.

Może nie chcesz faktycznie przyjąć wszystkie te nawyki i cechy. Ale jeśli masz jeden lub dwa (lub więcej) z nich, prawdopodobnie możesz przestać używać tego jako wymówki, aby nie próbować tworzyć czegoś epickiego.

Kto wie, może przekonamy Cię, żebyś był bardziej rozpraszający, chciwy lub arogancki.

Bierzmy się do roboty.

Zły nawyk #1: chuda skóra

Kiedy po raz pierwszy zaczynasz działalność, każdy i jego wiedzący wujek mówi ci, że ” musisz rozwinąć grubą skórę.”

Zauważyłem, że dość często ta rada pochodzi od ludzi, którzy chwalą siebie za to, że są zupełnie nieświadomi.

Większość ludzi sukcesu, których znam, jest wrażliwa i spostrzegawcza. I tak, kiedy są krytykowani, czują się jak gówno.

Czy pozwalają trollom i maruderom powstrzymać ich przed zrobieniem czegoś wielkiego? Nie.

Ale to nie dlatego, że nie czują obelg … to dlatego, że ich pasja do tego, co robią, jest silniejsza niż dyskomfort.

Im większy postęp zrobisz, tym grubsza będzie twoja emocjonalna skóra naturalnie bo zaczniesz sobie zdawać sprawę, że robisz coś, co ma znaczenie, a Galeria orzeszków nie jest.

Ale nie musisz się spieszyć z tym procesem … a w każdym razie, nigdy nie znałem nikogo, kto mógłby. Wrażliwość jest atutem, nie próbuj jej z siebie wybić.

Bad Habit #2: Flakiness

Wszyscy wiemy, że nie powinniśmy pozwolić, by sprawy wymknęły się spod kontroli.

Powinniśmy odpowiedzieć na każdy e-mail. Odpowiedz na każdy komentarz. Wróć do wszystkich wiadomości @ na Twitterze. Życz naszym klientom wszystkiego najlepszego na Facebooku. Wykonaj nasze podatki przed 23: 00 w dniu podatkowym.

Jeśli naprawdę możesz to wszystko zrobić, to jest niesamowite. Nie przestawaj.

Ale jeśli czasami Płatek się-płatek się na rzeczy, które są ważne i warto – Witamy w klubie.

Prawda jest taka, że jeśli budujesz coś epickiego, będziesz żonglować wieloma kawałkami. Nie zawsze idą w parze. Czasami nie idą ze sobą w ogóle.

Kiedy byłem 22-letnim asystentem administracyjnym, nigdy niczego nie olałem. Byłem nieskazitelny w tym, jak radziłem sobie ze wszystkimi obowiązkami. Ponieważ moje obowiązki były zasadniczo nieskomplikowane.

Właśnie dlatego nie zostałem asystentem administracyjnym.

W moim życiu czasem coś mi umyka. A ponieważ wszystko, co robię, kręci się wokół nawiązywania kontaktów z ludźmi, to wszystkie ważne – bo każdy człowiek jest ważny.

Nie lubię upuszczać piłki i nie wysyłać e-maili do przyjaciela … ani tego zamieszania, które miałem przedwczoraj, żeby wysłać czeki podatkowe, jeśli o to chodzi.

Wierzcie lub nie, płatki mogą osiągnąć niesamowite rzeczy. A jeśli nigdy wcześniej nie byłeś płatkiem, może się okazać, że ta mniej niż urocza cecha pojawi się, gdy sprawy zaczną się naprawdę interesować.

Jeśli się rozciągasz, czasem upuścisz piłkę. Spróbuj dowiedzieć się okoliczności, w których powinieneś nigdy pozwól sobie upuścić piłkę, upewnij się, że zadania ” a ” zostaną wykonane.

Zrób, co w twojej mocy, i przeproś, gdy nawalisz. Ale nie zatrzymuj się tylko dlatego, że robi się bałagan.

Zły Nawyk # 3: Egoizm

Raczej ściśle związany ze złym nawykiem # 2, jeśli nie jesteś w stanie być przynajmniej trochę samolubny, nigdy tego nie przetrwasz.

Musisz egoistycznie narysować kilka linii-wokół tego, jak zamierzasz zadbać o siebie, wokół tego, ile czasu poświęcisz na swój projekt, wokół tego, aby wystarczająco się wyspać i wziąć trochę wolnego.

Smutnym faktem jest, że jeśli nie masz mniej niż 10 lat, jeśli nie dbasz o siebie, nikt inny nie pojawi się i nie zrobi tego za ciebie.

To niedorzeczne spalić swoje życie, by stworzyć odnoszącą sukcesy firmę. Absurdalne, niepotrzebne i przeciwne sukcesowi. Więc nie rób tego.

A jeśli “zasady” Twojej branży mówią, że musisz się zniszczyć, aby odnieść sukces, zmienić branżę lub przepisać Zasady.

Zły Nawyk # 4: Chciwość

Nienawidzę prawie wszystkich bogatych ludzi, ale myślę, że byłbym w tym kochany.
~ Dorothy Parker

To wystraszy niektórych ludzi. Widzę, jak anty-marketingowi hejterzy zacierają ręce, nawet Jak to piszę.

Ale to nie pomaga ty pieprzyć ich.

Oto proste dope: Jeśli uważasz, że pieniądze są źródłem wszelkiego zła, jest mało prawdopodobne, aby kiedykolwiek dostać w swoje ręce.

Nie wiem, dlaczego tak jest, ale pieniądze mogą powiedzieć, kiedy jesteś na to uczulony, i to trzyma się z daleka. (Dowód pozytywny, że pieniądze nie są kotem domowym.)

Proszę zauważyć, że mówiąc ” być chciwym “nie mam na myśli” być nieczułym, nieetycznym szczurołapem.”

Najlepszym (i najbardziej zabawnym) sposobem na zarabianie pieniędzy jest pomaganie innym ludziom … dużo.

Nie twierdzę też, że pieniądze będą Ci mistycznie przyciągane, jeśli zmienisz swoje nastawienie. “Sekret” sukcesu finansowego wiąże się z dużą ilością pracy, a nie magicznymi pseudo-prawami.

Ale nie ma przypadkowych milionerów. Najbliżej nam-zwycięzcom loterii-rzadko udaje się utrzymać swój majątek.

Jeśli chcesz zarabiać, cenisz pieniądze. Nie ponad uczciwością, twoją rodziną czy wielką pasją duszy … ale Honoruj pieniądze za to, co może zrobić, dla Ciebie i dla innych.

Zawsze możesz go oddać komuś, kto potrzebuje go bardziej niż ty. Ale najpierw musisz na to zasłużyć.

Zły Nawyk # 5: Rozpraszanie Uwagi

Kreatywność jest pozostałością zmarnowanego czasu.
~ Albert Einstein

Z powodów, które staną się oczywiste, uwielbiałem czytać o niektórych wynikach badań w nowej książce Wyobraź Sobie: Jak Działa Kreatywność Jonah Lehrer.

Duża próbka studentów otrzymała wiele trudnych testów twórczych. Okazało się, że uczniowie, u których zdiagnozowano nadpobudliwość z deficytem uwagi, byli znacznie lepsi w rozwiązywaniu kreatywnych problemów niż inni uczniowie.

A kiedy uczniowie zostali zapytani o twórcze osiągnięcia w prawdziwym świecie (powiedzmy, wygranie nagrody na juried art show lub wygranie wyróżnienia na targach naukowych), uczniowie ADHD osiągnęli znacznie więcej.

Lehrer wskazuje na podobną zwiększoną kreatywność u ludzi, którzy mogą nie mieć konkretnej diagnozy, ale z tego czy innego powodu nie są tak tradycyjnie skupieni jak ich rówieśnicy.

Z książki Lehrera:

Chociaż żyjemy w czasach, w których czcimy uwagę — kiedy musimy pracować, zmuszamy się do koncentracji — takie podejście może hamować wyobraźnię. Czasami pomaga rozważyć nieistotne informacje, podsłuchać wszystkie bezpańskie skojarzenia rozwijające się w najdalszych zakątkach mózgu. Czasami skupienie może odbić się na Tobie i sprawić, że skupimy się na błędnych odpowiedziach.

Niesamowite skupienie jest godne podziwu. I wszyscy wiemy, że musimy wysłać.

Ale niektórzy ludzie, których możesz zazdrościć ich laserowej ostrości, mają trudności z widzeniem szerszego obrazu. Może i realizują dziś swoją strategię, ale patrz, co robią na dłuższą metę.

Im szerzej czytasz, patrzysz, oglądasz, słuchasz i think tym bardziej niezwykłe pomysły, które wymyślisz.

Kiedy przyjdzie czas, zrób to. A kiedy nadszedł czas, aby marzyć na jawie, śmiało i marzyć na jawie.

Zły nawyk # 6: zwątpienie w siebie

Znam lokalnego właściciela firmy, który zawsze ma historię o swoich idiotycznych partnerach biznesowych, swoich idiotycznych pracownikach, swoich idiotycznych klientach.

Jeden z jego biznesów właśnie się rozpadł. Spektakularnie.

Jeszcze raz.

To bolesna sytuacja dla niego i dla wszystkich jego pracowników, którzy właśnie stracili pracę. Żal mi go. Ale jednego mogę być pewien-w żadnym momencie nie zadaje sobie tego ważnego pytania:

To ja?

Tak, trzeba umieć podejmować decyzje, ale Jim Collins ładnie pokazał w swojej książce Świetny wybór że jeden znak lidera biznesu, który odnosi sukcesy z biegiem czasu Collins nazywa to ” produktywną paranoją.”

Wiara w siebie bez względu na to, co jest często reklamowane jako krytyczne dla przywództwa. I jest skuteczny w zdobycie pozycji lidera. Ślepa wiara w siebie (znana również jako narcyzm) jest świetną cechą, jeśli chcesz wspiąć się na tradycyjną korporacyjną drabinę.

Niestety, często wiąże się to z prowadzeniem Twojej organizacji prosto z klifu.

Co oznacza, że dla przedsiębiorcy — bez złotego spadochronu lub kumpli w odpowiednich zarządach — duża dawka zdrowego zwątpienia w siebie jest o wiele bardziej przydatna.

Zastanów się. Kwestionuj swoje założenia. Podejmij działanie, tak – ale poinformuj swoje działanie dawką produktywnej paranoi.

Zły Nawyk # 7: Arogancja

Czasami myślimy, że dobra praca mówi sama za siebie.

Zazwyczaj się mylimy.

Chcę, żebyś był niesamowicie dobry w tym, co robisz. I chcę, żebyś stała się trochę arogancka z tego powodu.

Toot your own horn. Przyznaj, że jesteś kimś ważnym.

Jak powiedziała Amber Naslund w swoim poście o błędnych przekonaniach zawodowych,

Granica między savvy i jackwad jest rzeczywiście dobra.

Oczywiście staramy się trzymać z dala od ogrodzenia.

Ale aby twój projekt stał się naprawdę Epicki — aby pomóc ogromnej liczbie osób-będziesz musiał wyjść i porozmawiać o tym. Co sprawi, że niektórzy ludzie poczują się nieswojo. A ponieważ nie masz grubej skóry (Patrz # 1), to będzie trochę do bani.

Na szczęście, robienie czegoś epickiego eliminuje żądło.

Więc idź tam i zrób to.

A Ty?

Masz jakieś ” złe ” nawyki, które przydają się, gdy robisz niesamowitą rzecz, którą robisz?

Dajcie nam znać w komentarzach.

O autorze: Sonia Simone jest współzałożycielką i CMO Copyblogger Media. Dowiedz się wszystkiego o złych nawykach Sonii, obserwując ją na Twitterze @soniasimone

Total
0
Shares
Related Posts