7 sekretów prowadzenia szalenie popularnego bloga

Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego niektóre blogi przyciągają mnóstwo czytelników, a inne nie?

Oczywiście, że się zastanawiałeś. Jak my wszyscy. Ponieważ jeśli czytasz ten blog, prawie na pewno masz własnego bloga. Myślisz, że to wspaniałe, i chcesz, żeby inni też tak myśleli.

Więc jaka jest odpowiedź? Dlaczego niektóre blogi stają się bardziej popularne niż inne?

Istnieje wiele powodów, dla których ludzie gromadzą się na niektórych blogach, ale myślę, że jednym z najważniejszych jest to, że popularne blogi są pisane przez popularnych ludzi — ludzi, którzy przyciągają innych.

A stanie się popularną osobą to nie tylko kwestia losu czy genów. Możesz nad tym popracować.

Nie mówię, że treść nie jest ważna, gdy tworzysz popularnego bloga. Treści dla najlepszych blogów są prawie zawsze na najwyższym poziomie, interesujące i pouczające — a to wymaga pracy.

Ale blog to nie tylko praca lub świetna treść.

Pomyśl o najpopularniejszej osobie, jaką znasz w swoim życiu osobistym. Co w nich przyciąga innych? Mózgi? Umiejętności? Wiedzy? Te rzeczy mogą być częścią tego, ale czy nie znasz również popularnych ludzi, którzy nie są najmądrzejsi, najbardziej wykwalifikowani lub najlepiej wykształceni?

Wygłaszając przemówienie inauguracyjne dla klasy Vassar w 1983 r., Meryl Streep powiedziała to:

Prawdziwe życie jest bardziej jak liceum. Dominuje wspólny mianownik. Doskonałość nie zawsze jest uznawana lub nagradzana. O tym, co oglądamy na naszych ekranach, kogo wybieramy, w dużej mierze decydują publiczne sondaże. Liczy się wygląd. Bardzo. I w przeciwieństwie do najlepszych doświadczeń college ‘ u, kiedy pomysły i rozwiązania wydają się w jakiś sposób osiągalne, jeśli po prostu wstajesz wcześnie, zostajesz do późna, starasz się wystarczająco mocno i znajdujesz odpowiednie źródło lub metodę, rzeczy na zewnątrz czasami wydają się ogromne i niemożliwe …

Innymi słowy, sukces niekoniecznie polega na kompetencjach. Często chodzi o sympatię. Ludzie lubią spędzać czas z ludźmi, których lubią.

To samo dotyczy blogów. Sukces często zależy od sympatii. Jak się natkniesz. Twoje wibracje. Twoje nastawienie i osobowość.

A gdybym podzielił to na konkretne wskazówki, powiedziałbym, że istnieją sekrety 7, dzięki którym twój blog (I ty) będzie bardziej popularny.

1. Porozmawiaj

Ludzie nie lubią być pouczani, czy obgadywani. Po prostu lubią rozmawiać. A blog jest tak naprawdę formą rozmowy między tobą a Twoimi czytelnikami. Nawet jeśli ludzie nie zawsze bezpośrednio komunikują się z Tobą lub zostawiają komentarze, ton Twoich postów powinien być mniej lub bardziej konwersacyjny.

Nie pisz tak, jakbyś wygłaszał kazanie. Pisz, jakbyś rozmawiał z przyjacielem. Zachowaj to łatwe i nieformalne.

2. Rozchmurz się

Nie musisz opowiadać dowcipów, ale mądrze jest zachować lekkość serca. Rozważmy Blog mężczyzn z długopisami. James zawsze ma dużo zabawy podczas pisania posta, a jej poczucie humoru sprawia, że informacje są bardziej czytelne i zabawne.

Twoi czytelnicy prawdopodobnie mają ciężki dzień. Ich biurko jęczy pod ciężarem wszystkich ich projektów. Gospodarka jest beznadziejna, a ich życie jest pełne odpowiedzialności.

Jeśli przeczytają Twojego bloga i odejdą czując się trochę szczęśliwsi, będą wracać.

3. Bądź sobą

W końcu ludzie nie przychodzą na twój blog tylko po to, aby zdobyć wiedzę. Wpadają odwiedzić ty.

Co oznacza, że musisz tam być.

Oznacza to ujawnienie trochę o sobie, dzielenie się okazjonalnymi osobistymi zdjęciami, publikowanie filmów, w których rozmawiasz z czytelnikami, informowanie ludzi o tym, co się z tobą dzieje.

Na przykład w niedawnym poście Pro Copy Tips wspomniałem, że odwiedziłem Las Vegas na ślub mojej siostry. Pokazuję moje zdjęcie stojące przed słynnym znakiem powitalnym w upalne popołudnie. Wspominam o grze na automatach i stracie trochę pieniędzy. (Tylko dolara. Nie jestem hazardzistą.)

A wszystko to służyło jako wprowadzenie do myśli o tym, jak autorzy podejmują ryzyko, więc pozostało Pouczające i skupione na czytelniku.

4. Bądź miły

Tak, twoja mama miała rację. Musisz być miła.

Nie bądź divą. Odpowiadaj na e-maile. Odpowiadaj na komentarze. Bądź grzeczny nawet wtedy, gdy czytelnik od czasu do czasu robi głupie uwagi lub troll płonie Cię bez dobrego powodu.

Ludzie, którzy są niegrzeczni wobec ciebie, mają zły dzień lub złe życie i chcą podzielić się z tobą swoją frustracją i złością. Ale to ich problem, nie twój. Chcą cię sprowokować. Nie pozwól im.

Jeśli ktoś wymknie się spod kontroli na Twoim blogu, nie kłóć się o to. Po prostu Usuń komentarz i przejdź dalej.

5. Get over yourself

Kiedy o tym pomyślisz, blogi są naprawdę egoistyczne. Musisz myśleć bardzo wysoko o sobie, aby założyć, że inni ludzie chcą usłyszeć, co masz do powiedzenia dzień po dniu.

Nie ma nic złego w zdrowym ego, ale twój blog naprawdę nie jest o Tobie. Chodzi o twoich czytelników.

Może się to wydawać sprzeczne z intuicją, ale im bardziej zaspokajasz potrzeby swoich czytelników, tym bardziej popularny i opłacalny może stać się twój blog. Im więcej dajesz, tym więcej dostajesz. Świat jest pełen egocentrycznych i skąpych blogerów. Nie bądź jednym z nich.

(Zdaję sobie sprawę, że może to wydawać się sprzeczne z # 3 . Jest tam delikatna równowaga. Chcesz podzielić się wystarczającą ilością siebie, aby nawiązać połączenie, ale nadal skupiaj się na odbiorcach.)

6. Pomóż ludziom

Czy nie o to chodzi w blogu, zwłaszcza takim, który jest szalenie popularny? Dlaczego odwiedzasz Copybloggera, Lifehackera, Chrisa Brogana, lub którykolwiek z innych najlepszych blogów?

Ponieważ oferują Ci wiele rzeczy, niekoniecznie oczekując czegoś w zamian. Ludzie, którzy prowadzą te blogi, ciągle myślą o tym, jak mogą Ci pomóc.

Ponownie, pomyśl o ludziach w swoim życiu osobistym. Prawdopodobnie wiesz, że jedna osoba, która jest zawsze chętna do pomocy, bez względu na to, czego potrzebujesz.

Dlaczego ciągle wracasz do tej osoby? Bo wiesz, że powiedzą “Tak”, Kiedy większość powie “nie”. Pomocni ludzie to popularni ludzie.

7. Przestań się tak starać.

Tak, musisz pracować na swoim blogu. Powinieneś pisać dobre posty. Powinieneś podać solidne informacje. Możesz nawet poświęcić długie godziny.

Ale nie naciskaj zbyt mocno. Spokojnie. Ciesz się tym. Uczyń to częścią swojego życia. Jeśli pragniesz sukcesu, ta desperacja się pokaże.

To jak randkowanie: jest cienka granica między podrywaniem kogoś a prześladowaniem go. Czy kiedykolwiek ktoś się w tobie zadurzył i zaczął cię śledzić jak szczeniaka? To irytujące. I trochę przerażające.

Bez względu na to, jak bardzo chcesz sukcesu, po prostu pamiętaj, że przychodzi szybko dla niektórych i wolniej dla innych.

Jest taki umiarkowanie popularny blog, który kiedyś lubiłem. Następnie ludzie, którzy go prowadzą, ogłosili produkt. Od tego dnia każdy post dotyczył ich produktu. Każdy link wskazywał na stronę sprzedaży. Blog nie był już rozmową. To była nieugięta sprzedaż. Już nie odwiedzam.

Meryl Streep miała rację. Życie jest jak liceum. A sukces ma wiele wspólnego z byciem popularnym. Więc … bądź popularny.

Total
0
Shares
Related Posts