6 sposobów na opanowanie niepewności Przedsiębiorczości

Kiedyś myślałem, że ludzie sukcesu mają wszystko obmyślone.

Jeśli chcieli coś zrobić, wiedzieli dokładnie. co robić.

Gdyby stworzyli nowy produkt, byłby on natychmiast popularny i opłacalny.

Znali właściwych ludzi, zatrudnili odpowiednią pomoc, ustalili właściwe ceny i pociągnęli za sznurki wielu ruchomych części swojej działalności, aby wszystko działało idealnie.

Czy osiągnęli jakąś nirwanę zawodową, miejsce, w którym nie musieli już walczyć, martwić się i przegrywać?

To całkiem fajna historia, to przekonanie, że sukces kładzie kres lękowi i niepewności.

Ale to kłamstwo.

Prawda o niepewności

Znasz te świry, które masz na temat tego, czy twoje nowe przedsięwzięcie poleci, czy zarobisz wystarczająco dużo pieniędzy w przyszłym miesiącu i jak ludzie będą oceniać Twój Ostatni post na blogu?

Wiesz, że czasami nie możesz spać, bo nie jesteś pewien swojej emerytury lub denerwujesz się, że Klient X zażąda zwrotu pieniędzy?

Wiesz, te obawy, że ludzie zdecydują, że jesteś oszustem?

Te myśli, że nie będziesz w stanie zrobić tej wielkiej rzeczy, która jest na horyzoncie?

Przywyknij do tych lęków., bo nigdy nie odejdą.

Spotkałem wystarczająco dużo gwiazd w tej dziedzinie, aby wiedzieć, że “ultra-pewna siebie i nigdy nie niepewna osoba sukcesu” jest tak realistyczna, jak Zębowa Wróżka.

Nikt nie ma tego wszystkiego rozgryzł

Nikt z ludzi, których podziwiasz, nie jest cały czas pewny siebie. Nie przyznają sobie takiego stopnia “statusu eksperta”, jaki nadała im opinia publiczna. Nie czują się nieomylni.

Każdy z nich ma okazjonalne okresy zwątpienia, poczucia, że ich następna wielka rzecz może być ich następnym wielkim flopem.

Wszyscy zakładają spodnie na jedną nogę naraz, udają się do swoich miejsc pracy i zaczynają martwić się o większość z tych samych rzeczy, co każdy inny człowiek.

Każdy ma niepewność.

Różnica między ludźmi, którzy robią wielkie rzeczy, a tymi, którzy mają te same pomysły, ale nic nie robią, nie polega na tym, że ludzie sukcesu są bardziej zdolni lub nieustraszeni.

Różnica polega na tym, że ludzie odnoszący sukcesy czują niepewność i trochę świrują (lub dużo) o tym, jak to, co mają zamiar zrobić, może zawieść, sprawić, że będą wyglądać głupio, albo ośmieszyć, albo zabić ich zyski za miesiąc.

Wtedy, i tak to robią.

Niezależnie od tego, czy ci się uda — czy nie — i czy nadal ci się uda, czy nadal nie-jesteś człowiekiem. Będziesz niepewny. Będziesz się bał. To nie jest zła rzecz, ponieważ czasy, w których jesteś niepewny i przerażony, są czasami, w których wzrastasz.

Nie bój się niepewności. Użyj go. Opanuj to.

Jeśli możesz uczynić niepewność swoim sojusznikiem i przyjacielem, czeka na ciebie świat niesamowitych rzeczy.

Jak zostać mistrzem niepewności

Tony Robbins ma frazę, którą cały czas powtarza: “jakość Twojego życia jest wprost proporcjonalna do ilości niepewności, z którą możesz wygodnie żyć.”

Niepewność i tak się pojawi, czy nie byłoby miło znaleźć sposób na komfortowe życie z większą ilością?

Oto sześć sposobów, aby tak się stało:

1. Ogarnij niepewność

Pewność to Klatka.

Jasne, wszyscy lubimy to ciepłe uczucie, które pochodzi z wiedzy, gdzie jesteśmy i co będzie dalej, ale to nie jest sposób, w jaki życie ma być przeżywane 24/7.

Mamy wzrastać i stawać się bardziej ludźmi, a wzrost jest zawsze, zawsze, zawsze poprzedzony czymś nowym i niewygodnym. Nie można rozwijać się bez nowych i trudnych doświadczeń.

Znasz to powiedzenie: “jeśli zrobisz to, co zawsze, dostaniesz to, co zawsze”? To prawda.

Niepewność jest twoim przyjacielem, ponieważ bez niej staniesz w stagnacji i zaczniesz umierać po trochu.

2. Uwolnij strach od niepewności.

Szarpaną reakcją na niepewność jest strach.

Jeśli obawiasz się o pieniądze, ten strach pochodzi z niepewności, czy będziesz miał wystarczająco dużo pieniędzy.

Jeśli obawiasz się, że Twoja firma upadnie, oznacza to, że tak naprawdę nie wiesz, czy to, co robisz, zadziała, czy zawiedzie.

Nawet Strach przed ciemnością jest tylko reakcją na niepewność co might być w ciemności, a nie pewność, że czai się w niej szczególnie przerażająca rzecz. Ale chociaż niepewność często przynosi strach, niepewność nie jest tym samym, co strach.

Upewnij się, że widzisz różnicę.

3. Uznaj strach i usłysz, co próbuje ci powiedzieć

Spójrz swojemu strachowi prosto w oczy.

Nie udawaj, że się nie boisz ,bo jak powiedział psychiatra rockstar Carl Jung: “to, czemu się opieramy, trwa.”

Strach nie jest zły. Jest tu, by cię ostrzec. Mówi: “To może się zdarzyć, więc zaplanuj to odpowiednio.”Ale — i to jest kluczowe-upewnij się, że nie wierzysz, że strach wie więcej niż on o przyszłości.

To zgadywanie, a nie zapewnianie, że coś złego Wola zdarza się. Przygotuj się i postaraj się złagodzić wszelkie potencjalne zagrożenia. Więc postaraj się odpuścić strach.

Gdy już usłyszysz wiadomość i przygotujesz się na tyle, na ile jesteś w stanie, nie pozwól, aby krzyczała Ci do ucha, powtarzając swoje przepowiednie zagłady.

4. Zrób coś

Działanie jest antidotum na strach.

Jeśli jesteś niepewny i boisz się, najgorszą rzeczą, jaką możesz zrobić, jest po prostu czekać, aby zobaczyć, co się stanie.

Zrób coś. Do cokolwiek.

Jeśli martwisz się o pieniądze, wyślij kilka e-maili do potencjalnych klientów, którzy mogą cię zatrudnić. Jeśli martwisz się o swoją wiadomość marketingową, przeczytaj ponownie swoją kopię sprzedaży i zrób co możesz, aby ją udoskonalić.

Pamiętasz, jak mówiłem, że niepewność i strach są kluczem do wzrostu? Cóż, na tym etapie to się dzieje. Nie doświadczaj tylko strachu. Użycie twój strach.

Chuck D. Z Public Enemy powiedział: “Kiedy się wściekam, kładę to na podkładce-daję ci coś, czego nigdy nie miałeś.”On nie tylko się złości; on się złości i wykorzystuje ten gniew do pisania tekstów. Strach działa tak samo.

Może cię sparaliżować lub zainspirować do zrobienia czegoś niesamowitego, nawet jeśli ta niesamowita rzecz wydaje się sposobem na ucieczkę od strachu w momencie, gdy to robisz.

5. Bądź odważny

Myślisz, że odważni ludzie są nieustraszeni i są w stanie robić to, co robią, ponieważ nie boją się tego robić?

Wcale nie.

Robienie tego, co nie jest przerażające, nie jest odwagą; to racjonalne, codzienne podejmowanie decyzji. Ludzie, którzy mają odwagę, to ci, którzy czują się niepewni i przerażeni, ale mimo to postępują.

Mark Twain powiedział: “odwaga to odporność na strach, opanowanie strachu-nie brak strachu.”Nie myśl, że robisz to źle, jeśli nadal masz strach. Strach jest normalny.

Stawanie w obliczu tego strachu jest odwagą, której potrzebujesz, aby wzrastać i stawać się bardziej.

Co strach zrobił dla mnie

Osobiście bardzo się bałam i cieszę się z tego. Strach jest powodem, dla którego udało mi się zbudować życie, które mam dzisiaj, co jest naprawdę niesamowite.

Gdyby poważny krach finansowy nie wystraszył mnie kilka lat temu, nigdy nie próbowałbym blogowania.

Gdybym nie widział wystarczająco niepewnych sytuacji, nigdy bym nie zrozumiał, że nie ma łyżki.

Bez niepewności i strachu nigdy bym nie zorientował się, że (zbyt woo-woo lub nie) rzeczy naprawdę zdają się wydarzyć z jakiegoś powodu.

Jeśli często nie jesteś pewien, jak to się potoczy i jeśli to naprawdę cię przeraża, to mówię: Awesome.

Mówię: Jesteś na dobrej drodze.

Jeśli zmierzysz się ze swoimi lękami, wytrop je, a następnie znajdź sposób, aby wykorzystać je w sposób, w jaki Muad ‘ Dib zmierzył się z wielkimi przerażającymi robakami piaskowymi w klasyku sci-fi Dune no to gratulacje, naprawdę masz to wszystko rozgryzone-doszedłeś do wniosku, że kluczem do wspaniałego życia jest nie mieć nic przeciwko temu, żeby w ogóle tego nie rozgryzać.

Znalazłeś mądrość w niepewności. Zdałeś sobie sprawę, że kluczem do bycia niesamowitym jest robienie rzeczy, które cię przerażają.

Tak trzymaj. Radź sobie ze swoimi lękami przed niepewnością, ale rozwijaj się mimo nich.

Zakończyłbym mówiąc, żeby się nie bać, ale to nie ma sensu.

O autorze: Johnny B. Truant jest pisarzem i niechętnym miłośnikiem strachu. Możesz zapisać się do jego darmowej serii o tym, jak zacząć zarabiać więcej dzięki własnemu pisaniu tutaj.

Total
0
Shares
Related Posts