6 błędów marketingowych Online, które zabiją Twój biznes

Zwykle na Copyblogger rozmawiamy o tym, jak rozwijać swój biznes za pomocą marketingu online, zdobyć więcej klientów, zwiększyć współczynnik konwersji, zbudować tysiące codziennych czytelników i całą resztę.

Ale musisz także wiedzieć o czynnikach, które zabiją Twoją firmę. Czasami jest to kwestia postawy, jak wtedy, gdy masz tego dość, gdy to tylko hobby i nie chcesz brać tego zbyt poważnie, lub gdy boisz się sukcesu i porażki.

A potem są po prostu zwykłe błędy, które na szczęście można poprawić.

Jeśli chcesz, aby Twoja firma rozwijała się, uważaj na te znaki ostrzegawcze. Wyprostuj je, a Twoja firma ruszy na drogę do dobrego zdrowia.

#1: sucky attitude

Twoje nastawienie do własnej firmy wpłynie na nastawienie innych. Każdy odwiedzający stronę, każda osoba, z którą rozmawiasz, każdy kontakt na Twitterze i Facebooku. Będą wiedzieć, bez ciebie, jak dokładnie traktujesz swój biznes.

Jakie są niektóre znaki ostrzegawcze, że Twoja postawa może być do bani?

  • Kiedy nie wysyłasz postów tygodniami.
  • Jeśli nie opublikowałeś nowego produktu lub usługi w ciągu ostatnich sześciu miesięcy.
  • Kiedy mówisz, że Twoja firma byłaby świetna, gdyby nie ci $ # % ^ & klienci.
  • Kiedy jęczysz o tym, jak trudny jest biznes i jak wszyscy ci odnoszący sukcesy a-listerzy musieli mieć przyjaciół we właściwych miejscach.
  • Kiedy spodziewasz się sukcesu z dnia na dzień i jesteś zaskoczony, że nie jesteś zarówno bogaty, jak i sławny po sześciu miesiącach.

#2: Marketing do demografii, a nie niszy

Najlepsza i najprostsza definicja niszy marketingowej online, którą widziałem, to “grupa ludzi ze wspólnym problemem, którzy gromadzą się razem.”

Co nie jest nisza? Freelancerzy nie są niszą. Praca w domu rodzice (mamusie, Tatusiowie lub obaj) nie są niszą. Właściciele małych firm nie są niszą. Copywriterzy nie są niszą. Kobiety po 40 nie są niszą, podobnie jak mężczyźni po przejściu na emeryturę.

To wszystko są dane demograficzne-i to wszystkie grupy, które widziałem, jak ludzie próbują sprzedawać.

To tylko nisza, gdy mają wspólny problem.

Więc jaki jest problem w twojej niszy i jak zamierzasz go rozwiązać? Gdzie twoja grupa niszowa razem, abyś mógł sprzedawać im produkty?

To paradoks marketingu internetowego, że im bardziej zawęzisz swoją niszę, tym bardziej skuteczny będzie twój marketing.

Spójrz na to, do kogo teraz dążysz i zadaj sobie pytanie, czy jest to grupa demograficzna, czy prawdziwa nisza.

Jak możesz zawęzić swoją wiadomość do ich podstawowego problemu-tego, który rozwiązujesz genialnie i wyjątkowo?

#3: wyglądający jak skąpiec

W dzisiejszych czasach tak łatwo jest założyć biznes internetowy – wystarczy rozwalić WordPress.com lub Blogger site i off you go.

Potrzebujesz Grafiki? Weź trochę clipartów. Logo i nagłówek strony? 50 dolarów powinno się tym zająć, jeśli zlecisz to najniższemu oferentowi. Wizytówki? Możesz dostać gratisy z Vistaprint, po co płacić za projektanta i drukowanie? Lista newsletterów? Wyślij to z pulpitu za pomocą programu Outlook.

Jedynym problemem jest to, że Twoja obecność w Internecie (a zatem Twoja firma) wygląda tanio. A ogólne wrażenie, jakie uzyskują odwiedzający i potencjalni klienci, to to, że jesteś (a) spłukany, (b) tani i (c) nieprofesjonalny.

Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić za darmo lub tanio i nikt nie zauważy. Twoja strona nie jest jedną z nich.

Nie zrozum mnie źle, nie musisz iść na drugą skrajność i zastawić swój dom, aby zapłacić za stronę internetową. Musisz upewnić się, że Twoja witryna ma czysty, profesjonalny wygląd, jest łatwa w nawigacji i że Twoja obecność w Internecie sprawia, że wyglądasz wart swojej ceny.

# 4: nie przechwytywanie danych odwiedzających

Ktoś przychodzi na Twoją stronę, rozgląda się, czyta posty, a następnie odchodzi. Oczywiście, spodobało im się i zamierzają wrócić i przeczytać więcej — ale nigdy tego nie robią. Zapominają, tracą adres url, są zajęci. I straciłeś je na zawsze.

Jestem zdumiony liczbą małych firm, które nie mają sposobu na przechwycenie danych odwiedzających — ich nazwisk i adresów e-mail. Tracą klientów i utrudniają sobie życie. Przyciągnięcie ludzi do twojej witryny wymaga czasu i wysiłku, więc dlaczego pozwalasz im odejść bez kontaktu?

Skonfiguruj listę biuletynów e-mailowych (nie z pulpitu, patrz #3 powyżej) i zaoferuj cenny bezpłatny raport lub ebook w zamian za ich dane. MailChimp jest darmowy do subskrybentów 500, jeśli pieniądze są napięte na początku i możesz budować stamtąd.

Gdy stracisz gościa, przepadnie on na zawsze-wraz z każdą osobą, do której Cię skierował. Naprawdę chcesz pozwolić im tak łatwo uciec?

#5: Brak długoterminowego planowania

Albo nie planuj w ogóle. Biznes plany są dla dużych firm, a kiedy trzeba iść do Banku PO Kapitał, prawda? Źle!

Kiedy nie planujesz, dryfujesz. Będziesz ścigać najnowszego guru marketingu online i techniki, przedzierać się od tego do tamtego i zastanawiać się, dlaczego nic nie wydaje się działać dla ciebie. Do czego zmierzasz? Czego oczekujesz od swojego biznesu? Skąd będziesz wiedzieć, kiedy do niego dotrzesz?

Nie potrzebujesz 100-stronicowego planu pełnego legalnych i możliwych budżetów oraz prognoz finansowych, których nikt poza księgowym nie rozumie.

Ale przynajmniej musisz wiedzieć, jakie są Twoje cele (cele) dla Twojej firmy, do kogo prowadzisz marketing i co sprawia, że różnisz się od wszystkich innych.

Brak planu = brak interesu.

# 6: cała nauka, brak działania

Jesteś gunna? Jesteś “gunna” zrobić to i “gunna” zrobić tamto?

Jak tylko przestudiujesz ten E-kurs marketingu online, przeczytasz te 136 ebooków, wysłuchasz 84 teleseminarów i obejrzysz 78 godzin filmów biznesowych, które pobrałeś na swój komputer?

Ile produktów informacyjnych kupiłeś, których nigdy nie czytałeś, nie słuchałeś ani nie oglądałeś? Ile z nich przerabiałeś krok po kroku?

Wszyscy to robimy, a raczej tego nie robimy. Ja? Czekam na emeryturę zanim przejrzę folder z zasobami-tylko tak będę miał czas.

Ebooki, kursy, filmy i wszystkie inne metody nauczania są świetne, o ile wykorzystujesz to, czego się nauczyłeś. Mnóstwo ćpunów informacji. Ludzie, którzy podejmują działania w oparciu o to, czego się nauczyli, są rzadkością.

Dowiesz się więcej w ciągu pierwszych dwunastu miesięcy prowadzenia firmy i Stawiania się tam niż z dowolnej liczby książek, kursów i filmów. Informacje są świetne, ale nic nie przebije podejmowania działań.

P. S.

Szukasz porad marketingowych online, o których rozmawialiśmy na początku: jak rozwijać swój biznes, zdobyć więcej klientów,zwiększyć współczynnik konwersji, zdobyć kilka tysięcy czytelników dziennie i wszystko to, co dobre? Znajdziesz go w Darmowym newsletterze Copyblogger, Internet Marketing for Smart People. Dołącz do nas już dziś!

Total
0
Shares
Related Posts