5 Rzeczy, Które Ulica Sezamkowa Może Nauczyć Cię O Przełomowym Blogowaniu

Nauczyli nas o dzieleniu się i literą Q. nauczyli nas skakać na linie po hiszpańsku i liczyć do 10. Nauczyli nas o życiu w mieście, różnorodności i prawdziwej miłości gumowej kaczki.

Ale czy wiesz, że Ulica Sezamkowa ma wiele lekcji na temat tego, jak być lepszym blogerem?

Nie bez powodu Ulica Sezamkowa to najdłużej działający program dla dzieci w historii. W rzeczywistości istnieje (co najmniej) pięć powodów. Możesz zastosować każdy z nich na swoim blogu, aby stworzyć coś, co będzie niezapomniane, skuteczne, a może nawet kochane.

1. Testowanie, Testowanie

Bestseller Malcolma Gladwella Punkt Zwrotny ujawnił coś zaskakującego w naszym ulubionym serialu.

Kiedy oglądamy, wszystko wydaje się bardzo swobodne i niewymuszone. Nigdy nie zgadniesz, że Ulica Sezamkowa została ukształtowana przez okrągłe po rundzie rygorystycznych testów z grupami skupieniowymi wielkości kufla.

Grupy małych dzieci mogły oglądać pokaz, z kolejną atrakcyjną dywersją po drugiej stronie pokoju. Innymi słowy, testerzy wypróbowany odciągnąć uwagę dzieci.

Za każdym razem, gdy uwaga dziecka odchodziła od Ulicy Sezamkowej, producenci notowali. Ten segment musiał być bardziej “lepki”, bardziej atrakcyjny, bardziej skuteczny.

Dzieci są przywiązane do Ulicy Sezamkowej, ponieważ pokaz ma być nitujący. Wygląda nieformalnie i zabawnie, ale za zabawą kryje się wiele analiz.

Jak można go zastosować: Nie unikaj treningu w swoim programie analitycznym. (Google Analytics jest bezpłatny i doskonały, ale są też inne opcje.)

Dowiedz się, jakie treści przyciągają odbiorców i przyklejają je do ekranu, a jakie czytelnicy pomijają, aby znaleźć coś bardziej interesującego.

Zrób więcej tego, co działa. Nie rób tego, co nie.

2. Ludzie w Twojej okolicy

Czym byłaby Ulica Sezamkowa bez ciasteczkowego potwora? Albo Bert i Ernie? Albo Oscar, na miłość boską?

Przyznam nawet, że Elmo ma małe (rozdrażnione) miejsce w moim sercu.

Opowieść Na Ulicy Sezamkowej opiera się na niezapomnianych postaciach. Lekcje, zarówno akademickie, jak i emocjonalne, trzymają się z nami dłużej, ponieważ są ożywiane przez kochane, znajome twarze.

Opowiadanie historii i wspaniali bohaterowie tworzą empatię, zaangażowanie emocjonalne, intensywne zainteresowanie, a nawet poczucie przynależności. Kiedy oglądamy, czujemy, że Ulica Sezamkowa jest nasze sąsiedztwo.

Jak można go zastosować: Obejmij swój wewnętrzny Grover. Bądź postacią na swoim blogu. Ta postać może być cicha lub głośna, inteligentna lub głupkowata, odważna lub tchórzliwa. Nie bój się być sobą, ze wszystkimi swoimi mocnymi i słabymi stronami.

Nawet jeśli jesteś trochę głupi. Albo futrzany. Albo Niebieski.

3. Zrób to szybko

Segmenty Ulicy Sezamkowej są duże i nie wymagają zbyt wiele uwagi ani czasu. Utrzymują wysoką energię z humorem, muzyką, kolorami i zabawą.

Każdy segment dociera do bardzo konkretnego punktu i robi to szybko. Scenarzyści serialu rozumieją, że ich widzowie w wieku przedszkolnym zwracają uwagę na muszki owocowe.

Niestety, nasi dorośli czytelnicy też.

Jak można go zastosować: Nie zatrzymuj się. Mocne, krótkie posty prawie zawsze przewyższają ciężkie tomiska. Tak, Maki może to zrobić, ale większość z nas nie może.

4. Odmiana skupiona

Podczas gdy wyobraźnia dziecka jest niemal nieograniczona, skupienie Ulicy Sezamkowej jest ładnie ograniczone.

Listy. Liczby. Emocjonalne lub mylące sytuacje, z którymi borykają się dzieci w wieku przedszkolnym. To wszystko.

Ulica Sezamkowa wykorzystuje te same zestawy, te same postacie, te same style animacji, te same motywy, aby ponownie te punkty. Jest na pewno wystarczająco dużo różnorodności, aby wszystkich zainteresować, ale show nigdy się nie rozwinie. Wiedzą dokładnie, co mają robić, i trzymają się terytorium, które dla siebie obstawili.

Jak można go zastosować: Dążyć do tej samej równowagi ostrości i różnorodności. Tak, chcesz mieszać rzeczy, aby czytelnicy się nie nudzili. Ale musisz również znaleźć swoje najlepsze terytorium, a następnie dokładnie je zbadać.

Nie martw się zbytnio, jeśli nie zdefiniowałeś jeszcze swojego terytorium. Znalezienie własnego “słodkiego miejsca” może zająć trochę czasu.”Ale kiedy to zrobisz, trzymaj się tego.

5. Jeszcze raz, z uczuciem

Oglądaj ulicę Sezamkową przez tydzień, a wszystko zacznie wyglądać dziwnie znajomo.

Scenarzyści serialu wiedzą, że małe dzieci potrzebują powtórzeń, by się uczyć. Ale nie uderzają w literę A przez całą godzinę. To zanudziłoby ich publiczność do łez. Albo przynajmniej napady złości.

Zamiast tego Ulica Sezamkowa wraca do tych samych lekcji raz po raz, w odstępach czasu. Każdego dnia ludzie wchodzą w interakcję z Oscarem i uczą się, jak radzić sobie z zrzędami. Każdego dnia Hrabia śpiewa o swojej miłości do liczb. Każdego dnia wybierana jest litera i liczba. Serial wraca do tej litery i numeru raz po raz, w krótkich seriach, z innym materiałem pomiędzy.

Jak można go zastosować: Jeśli twój blog ma kluczowe tematy(i powinien), powtórzysz się. To naturalne próbować tego uniknąć, ale nie powinieneś.

Powtarzanie to sposób, w jaki uzyskasz najważniejsze punkty. Będziesz musiał pracować nad stworzeniem nowych kątów, metafor i ciekawych nowych ram dla tych pomysłów. To tutaj może się przydać trochę sztuki (i rzemiosła).

Spróbuj umieścić te pięć technik na swoim blogu. Możesz nie stworzyć czegoś tak wspaniałego jak Ulica Sezamkowa. Ale czy nie warto za to strzelać?

O autorze: Sonia Simone jest starszym redaktorem Copybloggera i założycielką niezwykłej komunikacji.

Total
0
Shares
Related Posts