5 powodów, dla których próba osiągnięcia sukcesu sprawi, że będziesz biedny

Dave Navarro napisał niedawno, że martwienie się o to ,co robisz (lub nie robisz), jest najpewniejszym sposobem na utrzymanie Cię biednym i nieudanym.

Jest to pękający artykuł z mnóstwem dobrych punktów, jednym z nich jest to, że kluczową różnicą w sposobie działania ludzi sukcesu jest to, że widzą porażkę jako integralną część procesu osiągania sukcesu.

To prawda. Jeśli nie planujesz spędzać całego czasu pod kołdrą, niepowodzenie jest w twoim przeznaczeniu. Próba zminimalizowania lub uniknięcia porażki nie pomoże Ci odnieść sukcesu.

Ale chodzi o to. Próba osiągnięcia sukcesu nie pomoże Ci również odnieść sukcesu.

Problem z sukcesem

Jesteś tu prawdopodobnie dlatego, że chcesz być osobą odnoszącą sukcesy. Chcesz korzyści materialnych i emocjonalnych, które się z tym wiążą.

To niesamowite i chcę, żeby to się stało dla Ciebie. Ale chociaż nie ma nic złego w sukcesie, istnieje pięć ważnych powodów, dla których sukces dla samego siebie jest niewłaściwym celem:

1. Sukces to ruchomy cel

Czym jest dla Ciebie sukces?

  • Czy chodzi o wprowadzenie produktu na rynek i o to, aby ludzie go kupowali?
  • Czy chodzi o szacunek ze strony rówieśników i mentorów?
  • Czy chodzi o robienie tego, co kochasz, aby móc dbać o swoją rodzinę?

Zbyt wielu ludzi nie tworzy własnej definicji sukcesu. Gonią za pomysłem, który połączyli z tym, co przeczytali, zaobserwowali lub myślą, że powinien celuj.

Czy znasz uczucie, że nie jesteś całkowicie przekonany, że dążysz do prawo sukces dla ciebie, ale mimo to kontynuujesz? Nie tak osiąga się prawdziwy sukces. Bo nawet jeśli odniesiesz sukces na zewnątrz, poczujesz się od niego oderwany. Osiągnięcie niewłaściwego rodzaju sukcesu zawsze będzie puste.

2. Sukces to zły motywator

Zbyt często opiera się na czynnikach zewnętrznych — rzeczach, które Twoim zdaniem mogą przynieść sukces.

Niezależnie od tego, czy są to dobra fizyczne, uczucie, że “udało Ci się”, czy myślenie, że będziesz wolny od zmartwień i stresu, wszystkie te zewnętrzne prognozy na temat udanego stylu życia przyniesie ci.

Kiedy podejmujesz decyzje w oparciu o zewnętrzny motywator, o wiele łatwiej jest się zastanowić. Motywacja, która pochodzi z wewnątrz, jest znacznie bardziej ugruntowana i potężniejsza.

3. Sukcesu nie ma tu, teraz

Jeśli ciężko pracujesz, aby coś się stało, łatwo jest marzyć o chwili, w której odniesiesz sukces. Wszyscy mamy tendencję do fantazjowania o tej dużej opłacie za całą naszą ciężką pracę.

Tego rodzaju sukces jest zawsze nieuchwytny na następnym zakręcie. Jeszcze tylko kilka tygodni lub miesięcy. Jeszcze trochę pracy, a w końcu odniesiesz sukces.

A teraz? Co cię powstrzymuje przed poczuciem sukcesu w tej chwili? Oczekiwanie na sukces w przyszłości zabierze cię z gry w teraźniejszości.

4. Sukces nie eliminuje zmartwień i strachu

Sukces nie zmienia funkcjonowania mózgu.

Sukces często podwyżki zmartwienie i strach, gdy pytasz, jak możesz to powtórzyć lub martwić się o utratę.

Tym, co eliminuje zmartwienie i strach, jest zmiana wzorców myślenia, które skutkują zwątpieniem w siebie i zgadywaniem.

5. Sukces jest ograniczony zaufaniem

Być może najważniejsze, każdy sukces może wystąpić jest ograniczona przez pewność siebie.

Jeśli sukces zostanie osiągnięty poprzez powtarzające się, znaczące działania, to co się stanie, jeśli nie będziesz na tyle pewny siebie, aby podjąć działania, które cię przerażają?

Co zrobisz, gdy coś pójdzie nie tak? Bez pewności siebie będziesz bardziej skłonny do wycofania się, pobicia siebie i wzmocnienia negatywnego obrazu siebie. Paskudny.

Umieszczenie swoich wysiłków na bycie “osobą sukcesu” jest oddanie energii w niewłaściwym miejscu. Pozwala na komplikacje, które wymieniłem powyżej (a jest ich więcej, których nie wymieniłem) i ignoruje to, jak myślisz o tym, co robisz i jak to robisz right now.

Zamiast tego sugeruję, że ty skoncentruj się na zostaniu pewny siebie osoba, a nie osoba odnosząca sukcesy.

Do wypożyczenia z artykułu Dave ‘ a:

Sukces nie jest osobą. To wydarzenie.

Zmień swoje myślenie z bycia osobą odnoszącą sukcesy na pewną siebie, a doświadczysz więcej wydarzeń sukcesu oraz więcej niepowodzeń, z których oba mają obfite nagrody. Oto jak to zrobić, teraz.

Zaangażuj się już dziś

Zawsze walę o grę, która ma znaczenie, z tego prostego powodu, że zmusza cię to do głębokiego zaangażowania się w coś, co ma osobiste znaczenie. Wyrównuje twoje wysiłki z tym, co dla Ciebie ważne i zapewnia, że jesteś wewnętrznie zmotywowany do gry najlepiej jak potrafisz.

Jeśli chcesz być najlepszym tenisistą, jakim możesz być, stanie się to tylko wtedy, gdy uzyskasz przyjemność z aktu gra w tenisa. Zacznij od wygrania błyszczącego kubka, a przygotowujesz się do walki i zgadywania.

Zapomnij o zasadach, po prostu graj

Toczenie się w głowie jest oczekiwaniem na to, co możesz, a czego nie możesz zrobić, powinno i nie powinno, musi i nie musi robić. Następnie dodajesz wszystkie oczekiwania, jakie masz wobec innych ludzi.

A co najważniejsze, masz oczekiwania co do tego, czego oczekują inni ty.

Zapomnij o tym i po prostu graj. Najlepsi tenisiści nie biegają po korcie myśląc o tym, jak powinien zagraj w grę. Wykorzystują naturalne zdolności i wyuczone umiejętności i strategie, aby grać na najlepszym poziomie.

Podejmij pewne działania

Pewne działanie polega na podejmowaniu świadomych wyborów.

Pewność działania polega na wykorzystaniu wartości, mocnych stron i talentów do wspierania decyzji i działań, które po nich następują.

Pewne działanie polega na zaufaniu do siebie, aby następny decyzja, bez względu na to, jak to się skończy.

Posłuchaj głosów

Te głosy w twojej głowie mogą być mylące ,ale musisz ich słuchać (chyba, że każą ci podpalić Ratusz), ponieważ to jedyny sposób, aby rozpoznać, co jest prawdziwe, a co wyobrażone.

Nie chcesz pozwolić tym głosom Kontrola myśl, albo będziesz biegał w kółko na zawsze. Ale chcesz zacząć zwracać na nie uwagę, zauważając różnicę między głosem strachu a jednym z twoich najlepszych atutów, Twoim intuitonem.

To dzięki uznaniu tego, co dzieje się w twojej głowie, dowiadujesz się o tym, co ci dobrze służy, a co cię powstrzymuje. Uczysz się głosu wyobrażonego strachu, uczysz się głosu solidnej wątpliwości (i możesz podjąć odpowiednie działania w odpowiedzi na te zagrożenia) i uczysz się cichego, cichego głosu intuicji, który zawsze powie Ci to, co musisz wiedzieć.

Zdecyduj, co jest ważne

Nie strzelaj do posłańca, ale coś pójdzie nie tak i wszystko spieprzysz.

Dobrą wiadomością jest to, że zawsze masz do wyboru, jak myślisz o tym, co idzie nie tak. Spieprzenie to wielka sprawa, jeśli się o tym zdecyduje. Patrząc na to w inny sposób, nie ma potrzeby się wycofywać ani zadręczać.

Dodatkowo, po prostu dlatego, że jesteś wewnętrznie zmotywowany grą, która ma znaczenie, idea “porażki” ma znacznie mniejszą moc niż Jeśli jesteś zmotywowany zewnętrznie, a czasami Siła “porażki” całkowicie znika. Ty decydujesz, co jest ważne.

Prawdziwa różnica, która sprawia, że sukces się dzieje

Nie myśl w kategoriach ludzi sukcesu lub osób bezskutecznie. Wszyscy doświadczamy sukcesu i porażki przez całe życie-pamiętaj, sukces i porażka to nie ludzie, to wydarzenia.

Ludzie doświadczają sukcesu, ponieważ osiągnęli poziom naturalnej pewności siebie, który pozwala im podejmować znaczące działania.

Osiągnęli poziom naturalnej pewności siebie, który pozwala im zaufać swojemu zachowaniu, zamiast skupiać się na wyniku tego zachowania.

Chcę wiedzieć, co myślisz. Jak postrzegasz pewność siebie i sukces? Daj nam znać w komentarzach.

Total
0
Shares
Related Posts