5 gwarantowanych sposobów na nienawiść własnego pisania

Jeśli jesteś jak większość pisarzy, jesteś zwątpiącym w siebie pakietem nerwic, zdeterminowanym, aby uwierzyć, że Twoje pisanie nigdy nie będzie wystarczająco dobre.

Takie jest życie torturowanego, niezrozumiałego pisarza, prawda?

Co to? Myślisz, że jesteś dobry w pisaniu i faktycznie jak trochę własnej pracy?

Nie martw się, to tylko blip. Dzięki tym wskazówkom 5 wkrótce dołączysz do reszty społeczności piszącej, czując się beznadziejnie o swoich umiejętnościach i tak zwanym “talencie.”

1. Upewnij się, że nigdy nie jest gotowy

Chyba nie sądzisz, że to już koniec? Daj spokój, zawsze jest miejsce na finezję i dobrze wiesz, że za kilka dni wymyślisz coś nowego do dodania.

Może to potrwać rok, aby go ukończyć, ale hej, zawsze dobrze jest uzyskać absolutnie doskonały przed pokazaniem go światu. Najlepiej na razie trzymać go na” niedokończonym ” stosie.

2. Ignoruj dotychczasowe sukcesy

Jeśli masz szczęście, że coś opublikowałeś, online lub offline, prawdopodobnie jest to tylko przypadek bycia we właściwym miejscu we właściwym czasie. Nie wpadaj w pułapkę myślenia, że napisałeś coś dobrego, że wplątałeś się w bogaty, prowokacyjny temat lub że twoje słowa uderzyły w akord.

Czasami pisarze mają szczęście. Szansa, że to się powtórzy, jest taka sama, jak wygrana Ernesta Borgnine ‘ a ” so you Think You Can Dance.”Nie, to powrót do punktu wyjścia dla Ciebie.

3. Uznaj, że pomysł, który miałeś, nie jest wystarczająco dobry

Pamiętasz ten pomysł, który cię zainteresował? Być może już zacząłeś pisać, podsycany entuzjazmem i pasją do tego, co mówisz.

Hang on though-just because you think dobry pomysł nie Marka dobry pomysł. Kim jesteś, aby powiedzieć, co inni ludzie będą zainteresowani lub co jest dla nich istotne?

Jednym ze sposobów, aby poprawić swój “świetny” pomysł, jest upewnienie się, że masz każdy kąt pokryty i zastosować obfite pranie generalizmu nad nim, aby upewnić się, że ma tak szeroki urok, jak to możliwe.

Co więcej, zostaw to na liście “możliwe Pomysły”.

4. Nigdy nie ufaj własnemu głosowi

Całe twoje pisanie pochodzi z twojej własnej głowy i własnego doświadczenia.

Spójrzmy prawdzie w oczy, oznacza to, że wszystko, co piszesz, jest prawdopodobnie tak dalekie od celu, jak penguin pie na pikniku Greenpeace.

Dobrą praktyką jest wątpić w to, co mówisz i jak to mówisz. Tak robią wszyscy naprawdę dobrzy pisarze.

Ciągłe zwątpienie w siebie sprawia, że jesteś zawsze na krawędzi i, co najważniejsze, że nigdy nie popełniasz żadnych błędów lub nie piszesz czegoś dziwnego lub innego.

5. Poddaj się, gdy masz na to ochotę

Pisanie jest trudne. Pewnie już o tym wiedziałeś. Czasami jest to niezwykle frustrujące, bolesne i niezręczne, aby te cholerne słowa na stronie, i podczas gdy niektórzy ludzie mówią, że jest to część procesu i to mija, nie krępuj się wziąć to jako znak, aby się poddać.

Nie wszystko, co napiszesz, zadziała i nie można oczekiwać, że będziesz się pocić, gdy będzie ciężko.

Zawsze pamiętaj, że zacząłeś pisać dla radości, a nie dlatego, że jest ciężko. Jesteś pisarzem, nie zapaśnikiem, więc im szybciej przestaniesz zmagać się z tym spoconym, śliskim i upartym pismem, tym szybciej będziesz mógł napisać coś łatwiejszego.

Co ty mówisz?

Oczywiście, przypuszczam, że to możliwe, że ty nie. chcesz czuć się beznadziejnie z powodu twojego pisania. Jeśli tak jest, myślę, że możesz spróbować odwrócić te pięć rad.

Z drugiej strony, to prawdopodobnie nigdy by nie zadziałało. Zapomnij, że o tym wspomniałem.

Total
0
Shares
Related Posts