3 Tajne Techniki Perswazji, Które Zna Każde Dziecko

Pracowałeś nad swoim blogiem i potrzebujesz przerwy. Więc całujesz współmałżonka i wychodzisz na spacer.

Ale głos dziecka powstrzymuje cię przed zimnem.

“Czy przynosisz do domu zabawkę, którą obiecałeś?”

Udajesz ignorancję. “Zabawka? Jaka zabawka?”

Twoje dziecko uśmiecha się, Twarz pełna oczekiwań. “Power Space Commando Ninja Mutant Brain Blaster!”

“Um … idę na spacer.”

“Ale obiecałeś.”

AUĆ! Obiecałeś kilka dni temu.

“Zobaczymy. Dobrze?”

Twarz Twojego dziecka wkręca się w przerażenie. “Ale obiecałeś! jesteś proooomizowany! A ja ci uwierzyłem!”

Zawiesisz głowę w klęsce i weźmiesz kluczyki do samochodu. “Ok. Ok. Pójdę do sklepu z zabawkami. W porządku?”

Mała twarz znów się rozświetla. “Naprawdę? / Align = “left” / Dziękuję, dziękuję.”

Dwie minuty później, gdy odjeżdżasz, widzisz swoje dziecko machające do ciebie gorączkowo z przedniej szyby, Oczy szeroko otwarte z radości. I zadajesz sobie pytanie: “co się właśnie stało?”

Brzmi znajomo?

Dzieci wiedzą coś, o czym często zapominamy. Mają sekret, ale przebiegły sposób, aby dostać wszystko, czego chcą. Podobnie jak dobry sprzedawca, to dziecko wykorzystało trzy proste zasady, aby wygenerować odpowiedź “Tak”.

1. Jeśli chcesz czegoś od kogoś, poproś o to.

Moja żona była subtelna, jeśli chodzi o prezenty, które chciała. Odprowadzała mnie do sklepu i komentowała skórzaną torebkę w oknie. Albo może zostawić katalog otwarty na stoliku, w rogu strony odrzucony, wskazując na bransoletkę. Wtedy była oszołomiona w wielki dzień, kiedy oderwała papier do pakowania, aby odsłonić maszynę do chleba lub skarpetki zasilane baterią.

Nauczyła się, że najlepsze jest bezpośrednie podejście. Teraz zapisuje listę życzeń wraz z ceną, kolorem, rozmiarem, lokalizacją sklepu i numerem przedmiotu. Kupuję dwa lub trzy przedmioty, pakuję je i przekazuję w wielki dzień, cały czas myśląc, że jestem sprytny, że dostanę to, czego ona chce.

Wszyscy są szczęśliwi.

Dziecko w moim poprzednim przykładzie wie, czego chce i o to prosi. Wielokrotnie. Nie ma wątpliwości. Bez nieporozumień. To czysta, bezpośrednia komunikacja.

2. Jeśli chcesz, aby ktoś coś zrobił, podaj powód, dla którego powinien działać.

W słynnym eksperymencie student Psychologii próbował wyprzedzić długą grupę ludzi czekających na użycie biurowej kopiarki. Za pierwszym razem uczeń podszedł do linijki i zapytał: “Czy mogę skorzystać z kserokopiarki?”Między wyborami, większość ludzi kazała uczniowi iść na tyły kolejki.

Później uczeń próbował ponownie. Tylko tym razem uczeń powiedział: “Czy mogę skorzystać z kopiarki, ponieważ muszę wykonać kopię?”Nawet jeśli podany powód był bez znaczenia, to jedno słowo (ponieważ) wygenerowało” tak ” dziewięć na dziesięć razy!

To naturalny ludzki instynkt, by chcieć powodów do działania. Podejmujemy decyzje emocjonalne, ale hartujemy je i racjonalizujemy logiką. Musimy znać powód. W naszej historii otwierającej dziecko nie tylko prosi o zabawkę, ale daje dobry powód do szybkiego działania: “obiecałeś.”

Po co używać powodu? Bo to przynosi efekty.

3. Jeśli chcesz czegoś teraz, stwórz prawdziwy i nieunikniony limit czasu.

Przedstawiciele handlowi wiedzą z doświadczenia, że ludzie są bardziej skłonni dać ci to, czego chcesz, jeśli ustalisz limit czasu i poprosisz o natychmiastową decyzję. Ludzie mają trudności z podejmowaniem decyzji, a mając wystarczająco dużo czasu, znajdą powody, aby powiedzieć “nie.”Ograniczenie czasu podejmowania decyzji i omijanie możliwości znalezienia negatywów sprawia, że” tak ” jest bardziej prawdopodobne.

Sprzedawcy samochodów prowadzący jednodniową imprezę “mark down” wiedzą o tym. Wiedzą o tym właściciele sklepów promujących wyprzedaż “tylko w sobotę”. Wiedzą o tym również doświadczeni blogerzy i przedsiębiorcy internetowi.

Przebiegłe dziecko czeka, aż rodzic wyjdzie przez drzwi, zanim poprosi o zabawkę. Nie ma czasu na myślenie. Powiedz “NIE”, a dostaniesz szału. Powiedz ” TAK ” i chociaż będziesz musiał udać się do sklepu, utrzymasz spokój.

Wniosek? Jeśli chcesz odpowiedzi i chcesz jej teraz, zrób jak dziecko proszące o zabawkę.

  1. Poproś o to.
  2. Podaj powód.
  3. Wytworzyć presję czasu.
Total
0
Shares
Related Posts